Įkraunama...
Įkraunama...

Baldų restauravimas - 2 tema

Laikraščius klijavau su lipalu. Pirmą sluoksnį klijavau sausus laikraščius - ištepiau pačia spintą, o tada lygiai klijavau didžiulius lapus. Labai gerai reikia sutepti, kad neliktų burbulų ir neprilipusių vietų. Tada dar norėjau, kad truputį būtų tokių pasiglamžymų, tai pamerkiau laikraščių skiautes į karštą vandenį, spintą vėl tepiau lipalu ir dėjau ant jos tuos šlapius laikraščius padarydama raukšles (tam reikia, kad laikraštis būtų šlapias ir minkštas). Paskui palikau viską džiūti. Nuo lipalo viskas taip sukietėj, kaip tikras medis. Čia kažkas panašaus kaip užgavėnių kaukes darant smile.gif Na o tada nudažiau visą ta reikalą. Plastmasės aplink stiklus puikiausiai nusidažė tiesiog tepant ant viršaus dažus, nereikėjo nei šiaušti, nei ka daryti. Tik dažų kelių sluoksnių reikėjo, nes kai kur gali persišviesti raidės (žinoma, galima daryt su baltu popierium). Na vat, o kai jau viskas gerai išdžiūvo, tada dar paterliojau teptuku tokią praskiestą lipdymo masę, iš kurios lėles darau smile.gif Šis etapas gali būti visai jau improvizacija: galima patept šiek tiek dar klijais ir tarkim manų kruopom apiberstyt (mokykloj paveikslus taip[ darydavom), galima pjuvenom, galima siūlais, galima iš vis nieko nedaryt. Galima tą padaryt ir prieš dažymą, bet mano ta masė truputį gelsva, tai norėjau kad ta jos spalva matytųsi ant balto fono. Visiška kūryba wink.gif Paskutinis etapas nulakuot, kad viską užtvirtint, nors tas lipalas taip ten viską sukietina, kad ohoho.

Va taip atrodo, kai apklijuotas pirmas sluoksnis laikraščių
user posted image

O čia iš arčiau, kas norėjo pamatyt wink.gif

user posted image
user posted image
Papildyta:
P.S. užuolaidėlės labai patogu tokioms kaip aš, kurios tingi dažnai tvarkytis lentynas biggrin.gif
Atsakyti
Nu įdomu ir išradinga. Ale, bet darbo tai dauug biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
kaip man grazu ta laikrasciais apklijuota ax.gif visai galima butu ir tokia palikt biggrin.gif
Atsakyti
Darbo nedaug, praktiškai per pora dienų padariau. Bet ir tai tik todėl, kad su trim vaikais nelabai yra kada taip žaisti, tai per pietų miegą darbavausi.
Atsakyti
QUOTE(hausinka @ 2013 02 27, 19:46)
Va taip atrodo, kai apklijuotas pirmas sluoksnis laikraščių
O čia iš arčiau, kas norėjo pamatyt wink.gif
P.S. užuolaidėlės labai patogu tokioms kaip aš, kurios tingi dažnai tvarkytis lentynas biggrin.gif


nerealiai... thumbup.gif
man pasufleravai ideją kaip sena drabuziu spinta atnaujint... drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diora: 28 vasario 2013 - 09:58
QUOTE(diora @ 2013 02 28, 10:58)
nerealiai...  thumbup.gif 
man pasufleravai ideją kaip sena drabuziu spinta atnaujint...  drinks_cheers.gif



Smagu, kad darbas kelia minčių wink.gif Būtinai pasirodykit su savo variantu wink.gif
Atsakyti
hausinka, tiesiog puiku thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(hausinka @ 2013 02 28, 16:16)
Smagu, kad darbas kelia minčių wink.gif Būtinai pasirodykit su savo variantu wink.gif


o kokie dazai tinka tokiam dazymui? Akriliniai g.gif
Atsakyti
tokia technika- laikrasciais klijuot as irgi daznai buna naudoju rankdarbiams, bet tokio dydzio projektu dar nebandziau smile.gif
o dar galima naudoti medziaga. tiktai reiketu naudoti medvilne- ji puikiai persigeria lipalu ir prilimpa. metodas toks- istepi lipalu ir priklijuoji, o veliau jau tepi medziaga ant virsaus lipalu. lipala reiktu siek tiek praskiesti, kad nepagelstu, bet viskas puikiai atrodo- virsutinis sluoksnis lipalo veikia kaip lakas. galima virsutiniam sluoksniui naudoti ir laka. labai graziai atrodo geletos, margos medziagos taip padarytos.

tokia pacia technika galima naudoti sienu dekorui, vietoj tapetu. tiktai tada reikia naudoti pirktus tapetu klijus arba kleisteri. Norint prabangesnio vaizdo galima naudoti ir aksoma ir visokias sunkias medziagas, tik tuomet virsutinio sluoksnio nereiketu tepti. cia kaip senoveje sienas visokiais audiniais dekoruodavo, ziuriu po truputi griztama prie to.

gaila neturiu ne vienos nuotraukos pavyzdeliui
Atsakyti
QUOTE(diora @ 2013 03 01, 09:59)
o kokie dazai tinka tokiam dazymui? Akriliniai  g.gif



Taip, aš naudojau akrilinius baldų dažus. Tiesa man jų neužteko, tai vieną sienelę nudažiau akriline emale, kurios likutį radau namuose, bet čia jie niekuo nesiskiria realiai.
Papildyta:
QUOTE(Mielinamai @ 2013 03 01, 10:07)

o dar galima naudoti medziaga. tiktai reiketu naudoti medvilne- ji puikiai persigeria lipalu ir prilimpa. metodas toks- istepi lipalu ir priklijuoji, o veliau jau tepi medziaga ant virsaus lipalu. lipala reiktu siek tiek praskiesti, kad nepagelstu, bet viskas puikiai atrodo- virsutinis sluoksnis lipalo veikia kaip lakas. galima virsutiniam sluoksniui naudoti ir laka. labai graziai atrodo geletos, margos medziagos taip padarytos.




Dar galima naudoti ploną marlę. Ir paskui pagrindą daryt viena spalva, o marlę vos vos paryškinti kita spalva, kad tik kai kurie siūleliai matytųsi. Tik darant tokius didelius daiktus reikia nepersistengti su sluoksnių skaičiumi tose vietose, kur yra judamos detalės (stalčiai, durelės).
Atsakyti
tikrai, skamba idomiai tokia technika biggrin.gif ir palyginus pigus variantas... thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos. Gal galite man truputį padėti. Turiu tokias senas medines taburetes virtuvėje. Jos tvirtos ir kokybiškos, bet išvaizda labai prasta. Lakas nutrupėjęs, medis pajuodavęs. Sakykit, ar užtektų tik nušveisti švitriniu popierium ir perlakuoti ar reikėtų kažkuo padengti dar paviršių prieš lakuojant. Koks lakas turėtų būti? O jei sugalvočiau nudažyti, tai kokiais dažais dažoma ir kuo dažoma, kad gražiai pasidengtų paviršius?
Ir dar toks klausimas. Kur galima įsigyti klijų, kurie yra kaip pistolete (jei nemaišau, lyg vadinami karštais klijais)?
Atsakyti