Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(*GREISI* @ 2011 03 03, 20:22)
Jo dėl kurmių jie  labiau naudingi ,negu žalingi.Tikriausiai peliukų neatsiginčiau,jeigu ne jie .Visur laukuose tvarką daro,o man netrukdo  biggrin.gif


tai pas mane siltnamyje kurmis ir serenciu iskase : doh.gif nebijo jis ne velnio tikriausiai,as prie siltnamio turiu pasisodinus pinavija ,vienoj duru pusej ir kitoj ,vienoj pusej nejudina kurmis ,o kitoj per visa vasara kasa ir kasa ,juokiames kad tikrina kas kuri pergyvens,ta pinavija tokia suvargus ,iskasu truputi toliau pasodinu ir vel tas pats doh.gif g.gif
Atsakyti
Bliamba, mane kažkoks nervas jama...Jei neišeis man užsiaugint pomidorų daigų tai bus ragai verysad.gif Pirmas kartas tai kažkaip didelis nerimas man su jais blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 03, 20:56)
Bliamba, mane kažkoks nervas jama...Jei neišeis man užsiaugint pomidorų daigų tai bus ragai verysad.gif Pirmas kartas tai kažkaip didelis nerimas man su jais  blush2.gif


nieko nieko nesinervink viskas bus gerai ,nieko ten sudetingo ,paskui tik nervai bus ,kai pas kaimynus jau raudonu pomidoru bus, o pas mane dar ner ,vot tada jau nervas ,o tupinejai apie juos daugiau negu kaimynas doh.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 03 03, 22:03)
nieko nieko nesinervink viskas bus gerai ,nieko ten sudetingo ,paskui tik nervai bus ,kai pas kaimynus  jau raudonu pomidoru bus, o pas mane dar ner ,vot tada jau nervas ,o tupinejai apie juos daugiau negu kaimynas  doh.gif  g.gif


Jo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 03 03, 18:21)
ausrap -jei neklystu ,is taves gavau seklytes ,siandien -PERSIKINIUS, PERSIMONAS GELTONAS,JAPONISKA AVIETE ROZINIS, 

DIDELIS DEKUI 4u.gif  4u.gif  4u.gif  thumbup.gif

nezinau tiksliai is ko ,nes nebuvo ant voko adreso,bet vis tiek dekui



QUOTE(Dzhine @ 2011 03 03, 19:14)
As is ten pat gavau, nes irgi siuntejas liko anonimu smile.gif Aciu anonimui biggrin.gif


Gero derliaus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 03, 21:56)
Bliamba, mane kažkoks nervas jama...Jei neišeis man užsiaugint pomidorų daigų tai bus ragai verysad.gif Pirmas kartas tai kažkaip didelis nerimas man su jais  blush2.gif

išeis išeis...kartais pradziamoksliui labiau pasiseka nei tiems kas n metu augina....tik maziua pergyvenk...esam mes, jei kas neaisku visad patarsim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(AUSRONE @ 2011 03 03, 07:30)
Nu bet ir nesimiega berniukams naktimis biggrin.gif

Miegas ir dar kaip miegas, tik pas mus 2 val skirtumas tongue.gif



QUOTE(aaagnex @ 2011 03 03, 07:37)
Kiek aš suprantu, tai tas kryžminimmasis pasireiškia tuo, kad surinktos sėklos jau nebus tokios grynaveislės kap buvo ax.gif
Kiek aš domėjausi pernai, o ir su tėvu konnsultavausi, nes jis mokėsi miškininkystę, tai neblogai biologiją išmano, tai pirmais metais nieko neatsitinka, o vat pasilikus pomidoriuką kitiems metams sėkloms, įmanoma, kad jis išaugs ne toks kokio tikiesi, bet čia tik tikimybė - nebūtinai taip turi būt ax.gif

Kai ziedas apsidulkina kitos veisles pomidoro ziedadulkem, tada ir isauga belenkoks pomidoras, bet kas be ko visam augalui tai itakos neturi ir visi kiti pomidorai auga kaip turi buti. Bet jei sukryzminta pomidora pasilikti seklai tai kitais metais nereikia tiketis normaliu pomidoru, vienos ar kitos veisles. Taip kaip ir susikryzminus japonui ir negrui biggrin.gif is vaiko nei negras nei japonas, o anukai isvis neaiskus doh.gif

QUOTE(vobla @ 2011 03 03, 07:56)
tai, kad dauguma  pomidoru veisliu savidulkes unsure.gif , o dar kai siltnamy okia dregme- ner kur toms ziedadulkems skleistis. jau trecius metus prisirenku savu seklu ir veisles nekinta. nebent siemet bus kitokie, nu bet nesitiki unsure.gif


Tai savidulkes dar nereiskia, kad joms isvis nereikia dulkinimo. Savidulkiai augina moteriskus ir vyriskus ziedus ir vyriski ziedai apdulkine moteriskuosius juos padaro vaisingais. Kai pomidoras augina vien moteriskuosius ziedus tada jam nereikia isvis jokio apdulkinimo, visi ziedai buna vaisingi. Dar buna, kad augalai gali buti apdulkinti tik nuo kito augalo (nepamenu kaip jie vadinasi ir nezinau ar taip buna su pomidorais, bet zinau, kad buna su obelim, riesutais, vysniom, slyvom ir t.t.)
Taigi jei jusu veisles augina vien moteriskuosius ziedus tai susikryzminimo galimybes nebelieka.
Pas mane susikryzmino tik vienas Alicante buves arciausiai gardeners delight ir salia duru, kur vejukas papurtydavo pastaruosius ir tikriausiai paskleisdavo ziedadulkes.
Favoritai nepastebejau, kad butu susikryzmine.
Mano siltnamis nera standartinis ar iprastinis, todel ir klimatas jame kitos, nera daug dregmes, o kai saule pasviecia tai oras iskart issauseja
Atsakyti
Didelis dėkui, blakstiena5 už sėklytes ir "Mix" dovanų wub.gif smile.gif

Bandysiu ir aš sodinti pomidoriukus šiemet (paveldėjo vyras tėvų žemę),

jau pomidoriukus sapnuoju biggrin.gif

Mergaitės, o kiek laiko jus mirkote sėklytes prieš sodinant , ar laikote vandenuke su kalio permanganatu .

Nusipirkau maišą "substratas pomidorų daiginimui" kiek supratau durpės ten, nes rašo, kad reikia užpilti vandeniu prieš sodinant ir 3 krtus padidėja tūris blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulyte525: 04 kovo 2011 - 08:52
o kada reikia seti serencius? as esu pasejusi ir keli jau sudygo. pasejau, nes maniau, kad jie nebijo salnu, bet kiek radau info, tai visur raso, kad jautrus jie salnoms.
man patiko pomidoru "promyk" aprasymas, jie yra lauko pomidorai. ar galima juos auginti siltnamyje?
Atsakyti


man patiko pomidoru "promyk" aprasymas, jie yra lauko pomidorai. ar galima juos auginti siltnamyje?

Aš pernai auginau tai š..das dar tokiu nesu turėjus ,maži krumeliai kokie 60 cm pomidorai irgi mažiukai ir nedaug .nežinau gal kartais sėklos buvo sumaišytos bet tokių niekam nerekomenduoju ,pirkus buvau žalioj stotelėj sėklas
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2011 03 03, 23:09)
Miegas ir dar kaip miegas, tik pas mus 2 val skirtumas  tongue.gif
Kai ziedas apsidulkina kitos veisles pomidoro ziedadulkem, tada ir isauga belenkoks pomidoras, bet kas be ko visam augalui tai itakos neturi ir visi kiti pomidorai auga kaip turi buti. Bet jei sukryzminta pomidora pasilikti seklai tai kitais metais nereikia tiketis normaliu pomidoru, vienos ar kitos veisles. Taip kaip ir susikryzminus japonui ir negrui  biggrin.gif  is vaiko nei negras nei japonas, o anukai isvis neaiskus  doh.gif
Tai savidulkes dar nereiskia, kad joms isvis nereikia dulkinimo. Savidulkiai augina moteriskus ir vyriskus ziedus ir vyriski ziedai apdulkine moteriskuosius juos padaro vaisingais. Kai pomidoras augina vien moteriskuosius ziedus tada jam nereikia isvis jokio apdulkinimo, visi ziedai buna vaisingi. Dar buna, kad augalai gali buti apdulkinti tik nuo kito augalo (nepamenu kaip jie vadinasi ir nezinau ar taip buna su pomidorais, bet zinau, kad buna su obelim, riesutais, vysniom, slyvom ir t.t.)
Taigi jei jusu veisles augina vien moteriskuosius ziedus tai susikryzminimo galimybes nebelieka.
Pas mane susikryzmino tik vienas Alicante buves arciausiai gardeners delight ir salia duru, kur vejukas papurtydavo pastaruosius ir tikriausiai paskleisdavo ziedadulkes.
Favoritai nepastebejau, kad butu susikryzmine.
Mano siltnamis nera standartinis ar iprastinis, todel ir klimatas jame kitos, nera daug dregmes, o kai saule pasviecia tai oras iskart issauseja






Del susikryžminimo.

O tai kaip jūs galvojate būna sukuriamos naujos veislės.
Tiktai kryžminimo būdu.
Šiap tai pagal idėją augant šalia dideliems pomidorams ir vynuoginiams turėtų gautis keleta pomidorų, kurie būtų kaip ir hibridiniai. Dalis savybių vynuoginių dalis normalių.
Ir jeigu tokį mišrūną palikti sėkloms turėtų kitais metais užaugti naujas savybes turintis pomidoras smile.gif

Tiktai savybių pasireiškimas priklauso nuo to koks genas pradeda vyrauti ir ar jis dominantinis.
Visa tai remiasi genetika.

Gal dar iš mokyklos laikų atsimenate kaip Mendelis sodino žirnius? biggrin.gif
Tai su pomidorais vyksta kažkas panašaus.

Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2011 03 04, 00:09)


Taigi jei jusu veisles augina vien moteriskuosius ziedus tai susikryzminimo galimybes nebelieka.


Nu gal pas mane tokie ir auga jei per tris metus neissigime, nors auginau skirtingas veisles. ale vistiek susibalamutijau- o jei siemet jau bus issigime. norejau kaimynei savo seklu duot, bet dabar jau bijau pavesti.... unsure.gif
Atsakyti