Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

[quote=lolita1960,2011 03 02, 22:29]
[
Na tada planuosiu nemažai daigų užsiauginti smile.gif Labai lauksiu jūsų vynuoginių pomidorų sėklyčių, nes dar niekad net matyt nemačiau kaip jie auga, ką jau apie auginimą kalbėt thumbup.gif
[/quote]

jau pakuoju, ryt issiusiu
[/quote]

Nuoširdžiai dėkoju 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 02, 21:21)
Dieve kaip ji verkė tada, juk tiek darbo idėta! Pati savo rankomis išaugino ir visus išpikavo viena, o šast ir nėra...Poto vyras nuostoliams padengti užsodino abu tuos šiltnamius agurkais ir augino pardavimui, tai už prasikaltima pats vienas augino ravėjo skynė ir genėjo visą vasarą smile.gif Nes kaip supratau jis perdaugino velnio lašų ir tuo pečius užkūrti pamiršo cool.gif
Papildyta:
Na tada planuosiu nemažai daigų užsiauginti smile.gif Labai lauksiu jūsų vynuoginių pomidorų sėklyčių, nes dar niekad net matyt nemačiau kaip jie auga, ką jau apie auginimą kalbėt thumbup.gif


O pas mane tai nepatikėsit liūtis pusę šiltnamio išplovė.
Vieną eilę reikėjo atsodinti. Aišku ne 200 vnt , bet ir 20 jau buvo nemažai.
Tuo labiau, kad beveik visi buvo Bruklinukai.
O man jie labai patinka.
tongue.gif

O del nušalimo tai aš esu išbandęs visai neblogą metodą, iš vakaro ir ryte šiltnamio viduje padegdavau šiaudų, kad kažkiek dūmų susidarytų, žinokit man atrodo, kad padėdavo.
Atsakyti
QUOTE(samotas @ 2011 03 02, 22:36)
O pas mane tai nepatikėsit liūtis pusę šiltnamio išplovė.
Vieną eilę reikėjo atsodinti. Aišku ne 200 vnt , bet ir 20 jau buvo nemažai.
Tuo labiau, kad beveik visi buvo Bruklinukai.
O man jie labai patinka.
tongue.gif

O del nušalimo tai aš esu išbandęs visai neblogą metodą, iš vakaro ir ryte šiltnamio viduje padegdavau šiaudų, kad kažkiek dūmų susidarytų, žinokit man atrodo, kad padėdavo.


O dūmai nekenkia augalams? g.gif
Papildyta:
Beje taip ir neatsakėt man į klausimą, ar aukštesnius sodint prie sienos arčiau o žemesnius prie tako ar atvirkščiai? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 02, 21:37)
O dūmai nekenkia augalams?  g.gif


Atrodo, kad ne.
Nes pasirodo šalna labiausiai kenkia būtent Saulei tekant kai skystis augalo ląstelėse staigiai šylant pradeda veikti kenksmingai.
Kažkas panašaus kaip kad maži ledo gabaliukai pradėtų draskyti iš vidaus.
Dūmai sumažina staigų temperatūros kilimą ir kritimą.

O gal aš klystu, gal kas daugiau patyrimo turite.

Čia tiesiog manasis empyrinis patyrimas.

Papildyta:
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 02, 21:39)
O dūmai nekenkia augalams?  g.gif
Papildyta:
Beje taip ir neatsakėt man į klausimą, ar aukštesnius sodint prie sienos arčiau o žemesnius prie tako ar atvirkščiai?  smile.gif



Atsiprašau smile.gif del sodinimo tai aukštesnius sodinu prie takelio o žemesnius prie sienos.

Atsakyti
[

O del nušalimo tai aš esu išbandęs visai neblogą metodą, iš vakaro ir ryte šiltnamio viduje padegdavau šiaudų, kad kažkiek dūmų susidarytų, žinokit man atrodo, kad padėdavo.
[/quote]

Nepatikesit koks pernai pavasari man vel nuotykis buvo ,cia primine su dumais doh.gif
pranese salnas ,tai vyras pakure siltnami saslykine, pridejo nemazai malku ir uzdenge su dangciu ,tai ruseno pamazu ,dar ten zvakiu prideliojo ,vandens su kibirais ,ryte nueinam paziuret, ogi ziurim pomidorai apdege ,ne tik tie kur netoli saslikines buvo ,bet toliau ,tai as vel infarkto vos negavau ,bet nieko isgyveno pomidorai ir as, pradejo augt ,leist naujus lapus,tada apatinius apdegusius visus nukarpiau ,tik ilgai visas siltnamis smirdejo dumais ,vienu zodziu vis su nuotykiais .
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 03 02, 21:02)
tai aisku kad gali drasiai sodint po dvi pomidoru eiles i metro plocio lysves ,as dar kitur pasodinu tarp pomidoru ir 1 paprika i viduri,nu dar turi ziuret kokie pomidorai ,nes vynuoginiai jie tankesni ,nes ju augint reikia po kelias sakas ,kai paauga, tai buna "tamsus miskas" is ju.

as vienus pirkau po 2lt ,o kitus is bobutes po1lt ir tai apvali sumele susidare ,o cia toks kiekis ,tai galejo aparpuolis istikt



O kaip Jūsų patirtis su agurkais šiltnamyje?
Ar kartu sodinate
Nes pas mane tai šiltnamio gale kokius 2-4 pasodinu.
Greitam vartojimui labai neblogai.

Tiesiog domaujiuosi ar jie kaip sakant nesipjauna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(samotas @ 2011 03 02, 23:19)
O kaip Jūsų patirtis su agurkais šiltnamyje?
Ar kartu sodinate
Nes pas mane tai  šiltnamio gale kokius 2-4 pasodinu.
Greitam vartojimui labai neblogai.

Tiesiog domaujiuosi ar jie kaip sakant nesipjauna smile.gif

vieni kitu nezudo lotuliukas.gif , bet pagal teisybe reik juos atskyrai augint...atseit kartu augdami maziau derliaus duoda ir dar pomidorui riek skersvejo, o agurkas jo nemegsta
Atsakyti


jediara -issitrink zinutes nepriima i tavo az
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 03 03, 00:16)

Nepatikesit koks pernai pavasari man vel nuotykis buvo ,cia primine su dumais doh.gif
pranese salnas ,tai vyras pakure siltnami saslykine, pridejo nemazai malku ir uzdenge su dangciu ,tai ruseno pamazu ,dar ten zvakiu prideliojo ,vandens su kibirais ,ryte nueinam paziuret, ogi ziurim pomidorai apdege ,ne tik tie kur netoli saslikines buvo ,bet toliau ,tai as vel infarkto vos negavau ,bet nieko isgyveno pomidorai ir as, pradejo augt ,leist naujus lapus,tada apatinius apdegusius visus nukarpiau ,tik ilgai visas siltnamis smirdejo dumais ,vienu zodziu vis su nuotykiais .

Šašlykinė - nebloga mintis thumbup.gif
Atsakyti
[quote=lolita1960,2011 03 02, 22:16]
[

O del nušalimo tai aš esu išbandęs visai neblogą metodą, iš vakaro ir ryte šiltnamio viduje padegdavau šiaudų, kad kažkiek dūmų susidarytų, žinokit man atrodo, kad padėdavo.
[/quote]

Nepatikesit koks pernai pavasari man vel nuotykis buvo ,cia primine su dumais doh.gif
pranese salnas ,tai vyras pakure siltnami saslykine, pridejo nemazai malku ir uzdenge su dangciu ,tai ruseno pamazu ,dar ten zvakiu prideliojo ,vandens su kibirais ,ryte nueinam paziuret, ogi ziurim pomidorai apdege ,ne tik tie kur netoli saslikines buvo ,bet toliau ,tai as vel infarkto vos negavau ,bet nieko isgyveno pomidorai ir as, pradejo augt ,leist naujus lapus,tada apatinius apdegusius visus nukarpiau ,tik ilgai visas siltnamis smirdejo dumais ,vienu zodziu vis su nuotykiais .
[/quote]



Taip išeina, kad"truputį" persistengėt.







Atsakyti
QUOTE(jokubas1995 @ 2011 03 02, 19:47)
Na aš tiek veislių neturiu, bet noriu užsiaugint pomidorų galingai smile.gif)) Kolkas tik vieną šiltnamį turiu, plėvelinį, bet ne iš lankų o tokį iš medinio karkaso...Ten 18 kvadratų kaip ir o va kai atšils statysim tokį pat, tik stiklinį, tai dar 18 kvadratų dasidės thumbup.gif O jei pas mane šiltnamyje trys eilės, dvi iš šonų ir viena per vidurį, o eilės plotis-1m tai ar galiu aš į tą vieną eilę sodinti dviem eilėm pomidorus? Na turiu omeny taip :::::::::::: ? Ir kaip geriau ar prie sienos aukštesnius o prie tako žemesnius, ar atvirkščiai??? Ar visai geriau nemaišyt tų pomidorų g.gif Tiek daug klausimų??? g.gif


O ka reiskia "galingai"? Nes mano siltnamis tikrai mazas, tik ~8m2 bet mums 3 suaugusiems pomidoru uzteko + jie labai ligojosi, jei butu buve viskas gerai, tai beveik ir perdaug butu buve lotuliukas.gif
Prisiminiau, kad dar ir misraines is ju dariau, ir keciupa, kuri iki siol tebevalgom thumbup.gif
Viso 24 pomidorai.
Auginau maisuose po 3, kuriu ilgis 90cm, tai tarp pomidoru gavosi tarpai 35X50. mazi tarpai labai trugde laistymui, tai siemet truputi padidinsiu iki mazdaug 35X60, nebent vel godumas padarys savo lotuliukas.gif Be to siems metams planuoju padaryti automatini laistyma, tai visas vargas bus tik su genejimu, bet darysiu tvirtesni pomidoru pririsima, kad ne taip baisu butu landzioti tarp ju ir tada kaip traktorius varysiu per siltnami thumbup.gif
Kadangi vietos turi nemazai tai sodink trim eilem po ~9 i 2 m2
Dar patarciau nepersistengti su extra daigais, taip kaip as pernai lotuliukas.gif Kiek turejau tiek pasejau! ~70- alicante, 11- 100s&1000s, ir ~ 40 faworyt lotuliukas.gif sudygo visi vos ne 100% tai daigyklose buvo po 2-4 daigus, teko israuti, kad liktu po 1, bet ir tai perdaug doh.gif Kai reikejo persodint, vel buvo gaila ismest ir persodinau tikriausiai kokius 40 daigu, kai reikejo sodinti i siltnami, nebezinojau kur kisti, dali atidaviau, dali ismeciau, tai gavosi bereikalingas vargas ir pinigai seklom, zemem, bokalam, o kur dar uzkrautos palanges doh.gif
Siems metams turiu 13 rusiu, tai sodinsiu visu po 3 -4 seklas ir pasiliksiu tik po 2 daigus. Likusias seklas turbut teks ismest, nes visu turiu nuo 50 iki 150 doh.gif

Del aukstaugiu ir zemaugiu manau reiktu atsizvelgti i veisles ir i pasaulio salis
Jei tarkim siltnamis stovi rytu vakaru kriptimi, tai pasodinti zemaugiai prie siaurines sienos per 2 aukstaugius negaus pakankamai saules, juos geriau sodinti prie tako, o pietineje puseje pasodinti prie tako vel negaus saules per 2 aukstaugius pasodintus prie krasto, tokioje puseje geriau zemaugius sodinti pietineje puseje. Na isivaizduokit kad reikia padaryti kaip laiptus, kad niekas nieko neuzgoztu. Pernai pasodinau paprikas tarp agurku tai nieko gero is ju nebuvo, pastyovus seselis, tik kenkejams veistis tinkama doh.gif
I veisles reikia atsizvelgti todel, kad skirtingu veisliu pomidorai susodinti greta, susikryzmins ir gausit isigimelius pomidorus, man taip buvo su gardeners delight ir alicante, pirmieji yra mazais vaisiais, o alicante vidutiniais, tai alicante kaikurie uzaugo kaip gardeners delight, o skoniu nei i viena nei i kita nepanasus schmoll.gif Taip atsitiko tik su vienu alicante augusiu vienam maise su tuo vysniniu.
Vysniniai auginami keleis stiebais ir uzimai tikrai daugiau vietos nei standartiniai auginami 1 stiebu.
Atsakyti
QUOTE(lolita1960 @ 2011 03 03, 00:22)
jediara -issitrink zinutes nepriima i tavo az

blush2.gif Jau ištryniau mirksiukas.gif
Atsakyti