QUOTE(ingridukas @ 2011 03 07, 20:06)
Sveikutes,mane anta savaite kamuoja nuolatinis noras miegot.Siaip pas mane visada zemas spaudimas,bet as prie jo pripratus ir diskonforto nejauciu.Kava geriu ne kasdien ir tai silpna su pienu.O dabar tiesiog prie zemes traukia,antra savaite kavos norisi 3,4 kartus per diena ir tai nepadeda,vistiek miegot norisi,bet atsigulus dienos metu neuzmiegu.Kartais buna taip,kad net galva apisuka ir silpna pasidaro(ypac siandien)Baigiu menesinem prasirgt,si karta jos itin gausios buvo.Bet tas mieguistumas prasidejo 4 dienos iki menesiniu.Itariu kad pas mane labai zemas spaudimas,kaip galima butu tonusa pakelt?Gal kokiu zoleliu ar dar ko pagert?
Reikia kraujo ir geležies tyrimo> Neretai būna geležies trūkumas - 50 proc planetos gyv.(miego elgsenos sutrikimai, raumenų funkc. sutrikimai). geležies gausu: oboliuose, moliūguose, petražolėse, pupelėse, rupių miltų duonoje, sorose. Geriausiai pasisavinama iš mėsos ir žuvies gaminių 15proc. vitam C padidina Fe pasisavinimą iki 30 proc. (pvz. apelsinų sultys su totoriška jautiena) iš daržovių - 1 proc. (bet tai nėra priežastis vartoti tik gyvulin kilmės maistą, nes yra žmonių kuriems gyvul. kilmės Fe nepasisavina).
Arbata (žalia ir juoda) ir kava mažina Fe pasisavinimą. Tinka verbenos arba dilgėlių arbatos, bet 2 val prieš ir po negerti kavos. Kinijoje: 10 geležinių vinių į obuolį per naktį ir 25gr Fe garantuoti (2parų norma). Spiralė 60proc padidina geležies praradimą. Rūkymas naikina vit C, mažina Fe pasisavinimą.
Vienas privalumas - geležies trūkumas stiprina imuitetą, nes daugeliui bakterijų geležis svarbiausia maisto medž. Anemikai rečiau serga gripu.
Mažakraujystė - eritrocitų sumažėjimas. Daugiametė saulutė (pavasarį į salotas).
Mano mėgstamas receptas: po stiklinę: spanguolių sulčių, burokėlių sulčių, Kagoro stiklinė(geriau moldaviško) ir medaus; lygiomis dalimis, supilti į stiklinį indą (šaldytuve mėnesį gali stovėti) ir po šaukštą tris kartus dienoje.
Sveikatos ir geležinės stiprybės !
Papildyta:
QUOTE(ingridukas @ 2011 03 08, 11:57)
1.Mano sunui dvi naktis is eiles temperatura 39
pradejo stipriai kosyti,kraujas be pakitimu,pasake kaskoks virusas,gal net gripo
Kolkas duodu daug arbatu,kaitinam kojas,duodu prospano nuo kosulio,pamasauoju jam ryte nugara,purskiam faringospray,bet jis ji uzsigeria,manau tuomet nera efekto
net nezinau ka dar galeciau daryt,nes su virusais retai susiduriam.(mus labiau ,,myli,, bakterijos
)
2.Nusipirkau biciu duoneles,skaiciau kad zmogui pavasary ir rudeni reikia suvartot po 200g,bet kiek jos suvartot per para kad organizmas gautu reikiama kieki?ar uztenka po arbatini sauksteli be kaupo?
Blogai! kaitinti kojas - pakilus temperatūrai negalima!!!!!!!. Geriau vėsinti kūną drėgnu vėsiu rankšluosčiu, ir skubiai apkloti. Temperatūra geras rodmuo - vadinasi organizmas stiprus ir gerai kovoja su virusu. Čia jau rašė - varškės kompresas ant kaklo nakčiai, arba atvėsinto geriau lininio audinio kompresai - mažina uždegiminį procesą. Gerklę skalauti geriausia jonažolių arbata - stabdo uždegimą. Drėkinti patalpas - padidinti drėgmę garais (galima įlašinti arbatm, čiobrelio al ) valo ir dezinfekuoja sausą orą. nes žiemą drėgmė sumažėja iki 45 proc. ir dar mažiau.