Įkraunama...
Įkraunama...

Arbūzai, melionai, moliūgai ir ...

QUOTE(saintlina @ 2012 03 08, 20:38)
pas mus buvo analogiškai. Kai paprašėm atiduoti, du metus po to išvis nešnekėjo, tik visiems norintiems klausyt pasakojo, kokie mes blogi ir dar patys paprašysim jų vėl žemę paimt.  Trečiais metais pradėjo sveikintis, dabar jau kartais ir užkalbina.


Oj,su manim tai sneketu,bet man paciai kazkaip gaila ju. Jie man ir paskutinius marskinius atiduotu..
Atsakyti
QUOTE(NIDA @ 2012 03 08, 19:24)
Oj,su manim tai sneketu,bet man paciai kazkaip gaila ju. Jie man ir paskutinius marskinius atiduotu..


bet nuomojat kelis hektarus, tai gal kažkokio plotelio (SAVO) be sąžinės graužimo galit paprašyt?
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 03 08, 19:23)
plėvelė - geras variantas. Ta juoda. Aš buvau užmulčiavus šienu.


Aš irgi pernai buvau užmulčiavusi šienu, tik veiksmas vyko pievoje ir užmulčiuota buvo nepilnas metras apie augalą, per mažai. Bet po teisybei, sodinau pernai daugiau ant durniaus, nebuvau mačiusi, kaip gyvai atrodo. O šiemet labai norėčiau jau paragauti.
Juoda agroplėvelė daugiau šilumos pritraukia nei šviesus atspindintis šienas, čia tipo tame turėtų būti "fyntas". Augintojai sako kad užėjus kelias dienas vėsesniems orams svarbiausia, kad dirvos paviršius šiltas išliktų. Čia dar reikia išmanyti šaknų sistemą. Kiek skaičiau arbūzai ir melionai leidžia vieną gilią pagrindinę šaknį žemyn, tai abejoju, ar labai giliai žemėje jau taip šilta.
Čia tik mokytis ir praktikuoti reikia. Ir vasaros karštos.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 03 08, 21:31)
bet nuomojat kelis hektarus, tai gal kažkokio plotelio (SAVO) be sąžinės graužimo galit paprašyt?


Jei butu mirtinai reikalingas gabaliukas,tai prasyciau. Dabar sau turiu dar 2ha,kuriu nespeju suziuret,o jau dairausi,kur prasiplesti. O dar Anyksciuose zemiu kruvos,jei labai reikia lotuliukas.gif O kaimynai taip graziai kiekviena zemes gabaliuka isnaudoja..


Taip norisi jau tuos melionus seti. Prisipirkau arbuzu ir melionu visokiu ir dabar rankos niezti baisiausiai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2012 03 08, 19:45)
Aš irgi pernai buvau užmulčiavusi šienu, tik veiksmas vyko pievoje ir užmulčiuota buvo nepilnas metras apie augalą, per mažai.


pievoj sodinot?
Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2012 03 08, 21:45)
Juoda agroplėvelė daugiau šilumos pritraukia nei šviesus atspindintis šienas, čia tipo tame turėtų būti "fyntas". Augintojai sako kad užėjus kelias dienas vėsesniems orams svarbiausia, kad dirvos paviršius šiltas išliktų. Čia dar reikia išmanyti šaknų sistemą. Kiek skaičiau arbūzai ir melionai leidžia vieną gilią pagrindinę šaknį žemyn, tai abejoju, ar labai giliai žemėje jau taip šilta.
Čia tik mokytis ir praktikuoti reikia. Ir vasaros karštos.


Tada turetu melionam labai patikti aukstose pakeltose lysvese,kur saule prisildo zeme per sonus. Gal reikia kokioj backoj koki viena meliona pabandyt siemet pasodinti g.gif
Atsakyti
Prisipirkau arbuzu ir melionu visokiu ir dabar rankos niezti baisiausiai blush2.gif
[/quote]

man tai dėl arbūzų ir melionų dar neniežti schmoll.gif Žinau, kad per anksti, ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 03 08, 19:57)
pievoj sodinot?


Sodinau durpiniame indelyje iškasusi duobutę betoninėje pievelėje-velėnoje, pusmetris nuo kaimynų į žemę įbetonuotos tvoros ir prie krūmų, kur pusė dienos pavėsis lotuliukas.gif Ai, dar tenai buvo kaimynų katinų šeimynos tualetas, bei sraigių veisimosi ferma:) bet mulčiavau:)) Tarp kitko mulčas neiro visiškai, jokio virškinimo nebuvo. Kiek padėjau tiek per vasarą ir liko.
Jums tai super, smėliuko turite kaip tik tam reikalui, Gal mulčiavimui jums labiau tiktų tamsios žolės - dilgėls ir garšvos..

Dar skaičiau apie arbūzo įskiepijimą į moliūgą. Pasirodo, moliūgo šaknys yra gerokai galingesnės, nei lepių arbūzų. Tai išauginami du nedideli daigai - vienas moliūgo, kitas arbūzo, abiejų koteliai įpjaunami ir įstatomi vienas į kitą bei apvyniojama, kad suaugtų. Kai pjūvio vieta užtikrintai sugyja, nupjaunamas moliūgo daigas virš pjūvio vietos ir arbūzo šaknys. Arba kiti palieka ir arbūzo šaknis. Užauga tada nelepus arbūzas ir tikimybė gauti užtikrintą derlių.
Gal jau kurios merginos yra išbandžiusios tokį būdą?
Papildyta:
QUOTE(NIDA @ 2012 03 08, 19:58)
Tada turetu melionam labai patikti aukstose pakeltose lysvese,kur saule prisildo zeme per sonus. Gal reikia kokioj backoj koki viena meliona pabandyt siemet pasodinti  g.gif

Aha, būtinai pabandykite ir papasakokite:) Dėl šilumos tai taip, bus šilčiau, o gal ir sausiau. Tik labai šaknys plečiasi į šonus, kaži ar tiks siaura bačka. Nepabandžius nesužinosi:)
Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2012 03 08, 20:16)
Sodinau durpiniame indelyje iškasusi duobutę betoninėje pievelėje-velėnoje, pusmetris nuo kaimynų į žemę įbetonuotos tvoros ir prie krūmų, kur pusė dienos pavėsis lotuliukas.gif


man rodos, velėnoj jiems maisto medžiagų neužteko. Ir dar arbūzams pavėsis netinka, reik visą dieną saulės.

Pas mane, panašu, jiems viskas tiko ir patiko, tai kitais metais nebeeksperimentuosiu, darysiu kaip pernai. Tik šieno kaži ar turėsiu mučiavimui. Jei šiaudų neliks, tiesiu juodą agroplėvelę.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2012 03 08, 20:23)
Jei šiaudų neliks, tiesiu juodą agroplėvelę.

Ajjj, nemoku tyliai pasakyti, čia ne mulčiavimo tema blush2.gif . Šiaudai labaiu tinka bulvėms ar braškėms, nes anie mėgsta vėsesnę dirvą. Arbūzams ir melionams nelabai tiks, nes šiaudai atspindi, o ne sugeria šilumą ir po jais vėsu. Jau geriau tamsi dirva be nieko... O gal turite kur šalia dilgėlyną kokį... Atsiprašau, kad kišuosi į jūsų planus su savo patarimais... aš čia tik prisiskaičius kitų arbūzininkų pastebėjimųblush2.gif
Šiemet pirmąkart agroplėvelės kainą pažiūrėjau, pagalvojau kokį plotą norėčiau užkloti, tai už tą kainą garantuotai keletą prinokusių melionų pajamčiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2012 03 08, 20:35)
Šiaudai labaiu tinka bulvėms ar braškėms, nes anie mėgsta vėsesnę dirvą. Arbūzams ir melionams nelabai tiks, nes šiaudai atspindi, o ne sugeria šilumą ir po jais vėsu.


betgi pernai netgi labai tiko smile.gif Mano mulčiuoti šienu arbūzai derėjo puikiai.
Ir nėr ko atsiprašinėt, diskusijos labai gerai.

O plėvelė gi per vasarą nesuplyš, panaudosit ir kitais metais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 08 kovo 2012 - 20:44
Tai ta agroplevele butu pridengti augalai ar padarytos skyles daigams ir apdengta dirva?
Paskačiau atidžiau,jei kalba eina apie juoda,viskas aisku...Bet per brangu schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 08 kovo 2012 - 20:48