Įkraunama...
Įkraunama...

Arbūzai, melionai, moliūgai ir ...

QUOTE(yerena @ 2012 03 07, 15:10)
Žiūrint kaip leisite jam augti- jei palei žemę- tai kokius 1.5 m2, jei rišite kaip agurkus (leisite kilti į viršų)- užtenka sodinti daigelius kas 0.5-0.8 m eilėje. Bet tokiu atveju, kai bus vaisiai- juos reikės "laikyti" pakabinamuose laikikliuose, kad netemptų viso augalo žemyn, ypač jei jų bus keletas (aš tam reikalui naudoju oranžinius tinklelius nuo mandarinų- melioną į vidų, o tinklelį pririšu virš jo, kad vaisius laisvai gulėtų jame ir augtų ir tuo pačiu nebūtų varžomas tinklelio).
Tikiuos kažką supratote  blush2.gif


AČiū. Viską viską supratau.
Atsakyti
biggrin.gif prisiminiau vieną vaizdelį...pernai rudenį mačiau vienas moliūgas kabėjo aukštai ant kaukazinės slyvos lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 03 07, 15:22)
biggrin.gif prisiminiau vieną vaizdelį...pernai rudenį mačiau vienas moliūgas kabėjo aukštai ant kaukazinės slyvos lotuliukas.gif


geras vaizdelis turejo but thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 03 07, 15:22)
biggrin.gif prisiminiau vieną vaizdelį...pernai rudenį mačiau vienas moliūgas kabėjo aukštai ant kaukazinės slyvos lotuliukas.gif


Gaila, kad nėra nuotraukos lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2012 03 07, 15:22)
biggrin.gif prisiminiau vieną vaizdelį...pernai rudenį mačiau vienas moliūgas kabėjo aukštai ant kaukazinės slyvos lotuliukas.gif

Moliūgų augalai atlaiko kiekvieną vaisių iki 5 kg (išbandyta- keletą rūšių turėjau vynuogėse- daržovių neramsčiau, svėriau dėl įdomumo). Tad patogus variantas, kai nėra pakankamai vietos jiems auginti- gerai auga ir lipa tinkleline tvora.
Atsakyti
Reikia pradėt kaupti tinkliukus vaisiams kabinti biggrin.gif įdomu ką galima naudoti tokiai pat paskirčiai, gal temptusi, vedintusi.... hmmm.... gal kas turi įdėjų? pėdkelnės jaučiu netiks, nebet tos tinkiškos biggrin.gif
Atsakyti
Mano mociute sake, kad jos moliugas sliauze ir isilipo i medi, puikiai augo, niekas neriso jo... nepamenu kuo baigesi g.gif
Atsakyti
Šakos liuliavo kol užaugo. Visai realu biggrin.gif Reikės pabandyti. Gal jiems ten visai patinka, gerai vėdinasi, gal tik saulės mažoka.
Papildyta:
http://noworkday.com...19-1024x612.jpg pasirodo tikrai taip būna biggrin.gif
Atsakyti
Sodo kaimynė taupo pas save vietą - moliūgus augina komposto bačkoje šalia mūsų tvoros. Ir dar daigus "netyčia" permeta į mūsų pusę. Tai moliūgai kuo puikiausiai kabo ir ant tvoros ir užsikeberioja į slyvąsmile.gif) Jau kai užeina jiems augimas, tai tvoros nebegalioja.
Pernai praplėčiau daržą, tai daigus be užuomazgų perkišau atgal pas šeimininkę. Ojoj, tai nuo rudens nebešneka su manim, tik sveikinasi:))
Atsakyti
lotuliukas.gif tai reiktu ir derliu tau susirinkti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2012 03 07, 23:41)
Sodo kaimynė taupo pas save vietą - moliūgus augina komposto bačkoje šalia mūsų tvoros. Ir dar daigus "netyčia" permeta į mūsų pusę.


gal nepermeta, gal jie patys traukia ten, kur geriau? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2012 03 07, 23:56)
lotuliukas.gif tai reiktu ir derliu tau susirinkti biggrin.gif


Viskas gerai, ankstesni sodo šeimininkai mažai daržininkavo ir buvo leidę jai taip auginti, negi gaila, o ir moliūgais pasidalindavo.
Bet čia atsiradau aš ir nieko nežinojau, kad taip atsitiks. Be to, toje vietoje paprikas visas susodinusi buvau. Tai juk matė, kad sodinu, galėjo įspėti...
Nes kai tie moliūgai įgavo pagreitį augimo tai viską užgožė ir prispaudė.. Gal 16 moliūgų vienu metu priskaičiavusi buvau ir tik du jos pusėje, kiek mačiau:))
Tai ji matydama siaubą mano akyse, žinoma siūlė tų moliūgų, bet paprikų nebeliko.. Po mano perkišimo atgal akcijos labai greitai ji tuos moliūgus ir susirinko supykusi. Biški gaila, nes per anksti nurinko neprinokusius, jei jau paleido, galėjo bent sunokinti.
O šiaip labai darbšti ir kruopšti moteris ir savo sklypelyje kiekvieną milimetrą apsodinusi, tai jos darže moliūgams vietos tiesiog nematau:)) Reiks kažkaip šnekėtis šiemet:))
O dėl laipiojimų slyva - tys gijos nuo tvoros į medį buvo įsilipusios, beveik pavėsinė gavosi. Nu ir moliūgas vienas kaip futbolo kamuolys kabėjo, kiti mažesni. Kažkaip nepagalvojau nufotkinti, neatrodė egzotika:)

Dar pernai auginau arbūzus ir melionus, tai padariau visas imanomas klaidas iš nežinojimo lotuliukas.gif Negalėjau sudaiginti sėklų, nes beveik visas supūdžiau liedama vandeniu, dar durpiniuose indeliuose sudaigintus perkėliau į pievą. Tai sraigės staigiai man nugraužė daigus. Vasaros gale du daigai žydėjo, bet išaugo tokie max pusmetrio ilgio:) Durpinio indelio vieną pusę buvau prakrapščiusi sodinant, tai rudenį iškasus radau indelį beveik nesuirusį, visos šaknys ir nuėjo tik pro prakrapštytą pusę. Šiemet durpinius indelius praleisiu, kol daugiau patirties pasisemsiu:)
Atsakyti