Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Nikolle @ 2011 02 28, 09:03)
Taip, cia dendrobio nobile vaikuciai, kai ju saknys bus apie 5 cm gali atskirti nuo motinos. Atsargiai pasuksi keiki i viena, kita puse ir vaikuciai pasodinti i atskira vazona prades savarankiska gyvenima. O tie kurie su gelytem tai irgi galesi sodinti, jie su laiku leis naujus augaliukus.

o tuos vaikucius kaip reiks nuo mamos atskirti? virsunes nukarpyti g.gif
Atsakyti
Sveikos, gal kas galesit patarti : pries pora savaiciu nukrito vazonelis su orchideja phalenopsiu. issibarste daug substrato, dali sudejau atgal, bet matyt saknims kazkas netiko, arba jos buvo pazeistos krisdamos. tai dabar matau, kad pradeda gelsti lapai. galvojau persodinti, bet visur raso, kad reikia laukt, kol baigs zydet. tai dabar ieskau patarimu kaip gelbeti orchideja.
busiu dekinga uz pagalba
Atsakyti
QUOTE(ziorga @ 2011 03 01, 12:05)
Sveikos, gal kas galesit patarti : pries pora savaiciu nukrito vazonelis su orchideja phalenopsiu. issibarste daug substrato, dali sudejau atgal, bet matyt saknims kazkas netiko, arba jos buvo pazeistos krisdamos. tai dabar matau, kad pradeda gelsti lapai. galvojau persodinti, bet visur raso, kad reikia laukt, kol baigs zydet. tai dabar ieskau patarimu kaip gelbeti orchideja.
busiu dekinga uz pagalba


na man tai milijoną kartų jos yra nukritusios biggrin.gif turim gan nemaža šunį,tai pastoviai užkliūna, net sugeba nuo palangės numesti doh.gif
na aš tai įdedu dar papildomai kiek trūksta substrato ir gerai palaistau smile.gif na ir man kažkaip nieko;) šeip patariama nukirpti žiedyna, kai orchidėja tokioj padėtyje, na aš irgi buvau gavusi patarimų persodinti, tai man iš karto ji numirė sudžiūvo doh.gif
gal kur viršūnė pasižeidė, man taip buvo su viena, seniau, beigė nunykti orchidėja, pradėjo leisti vaikus, net 3 buvo, bet viršutinį vaiką užkliuvau ir palaužiau, tai visi nunyko doh.gif
na net neįsivaizduoju, ką patarti, man tai jos laimės dalykas, jei pradeda mirti, nykti, tai nebeišgelbėju niekaip, nors auginu jau gan ilgai ir rodos tos patirties yra, bet.....
literatūroje rašo apie saulę, kad negerai tiesiogiai ir daug, na bet pažįstama augina ištisai saulėj jau bus 3 metai,kiaura diena būna ir kokia orchidėja, kokie žiedai thumbup.gif wub.gif laiko vandenį vazonėlio dugne, o irgi nagalima g.gif
na gal kuri kita patars ką smile.gif
Atsakyti
QUOTE(asaraa @ 2011 02 28, 22:19)
o tuos vaikucius kaip reiks nuo mamos atskirti? virsunes nukarpyti  g.gif


Nieko nereikia karpyti!
Parasiau kad sukiamais judesiais pasuksi vaikuti (Keiki) ir tokiu budu atsargiai atlauzi vaika nuo mamos.
Atsakyti
QUOTE(asaraa @ 2011 02 28, 22:19)
o tuos vaikucius kaip reiks nuo mamos atskirti? virsunes nukarpyti  g.gif


dendorobių keikių sodinimo video yra pirmame puslapyje
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 01, 10:24)
literatūroje rašo apie saulę, kad negerai tiesiogiai ir daug, na bet pažįstama augina ištisai saulėj jau bus 3 metai,kiaura diena būna ir kokia orchidėja, kokie žiedai thumbup.gif  wub.gif laiko vandenį vazonėlio dugne, o irgi nagalima g.gif
na gal kuri kita patars ką smile.gif

Na mano mama irgi augina saulej istisus metus, laisto per virsu ir nepasalina vandens is lekstutes ir nieko orchidejoms neatsitinka, bujoja, zydi kaip isprotejusios, netgi pati jau pavydziu doh.gif
Atsakyti
Per kiek laiko užauga mažiukas nuo mamos atskirtas orchidėjukas? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rrine @ 2011 02 28, 20:59)
Tina, nepyk, bet ko gero nesi susidūrusi su juo, ir tikrai nepatikėsiu , kad muiliuku išnaikinsi, po kiek laiko vėl teks su juo kovoti....

Nera cia ko pykti, o susidurusi su juo esu net labai. Kai jokie nuodai nepadejo apelsinmedziui, zaliasis muilas ji isgelbejo. Bet ploviau lauke isnesus jau rimtai su juo. O cia keli dideli lapai - labai lengva nuplaut.
Atsakyti
QUOTE(Aupo @ 2011 03 01, 14:42)
Per kiek laiko užauga mažiukas nuo mamos atskirtas orchidėjukas?  4u.gif


porą trejetą metų mastau.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 01 kovo 2011 - 18:02
QUOTE(Nikolle @ 2011 03 01, 12:44)
Nieko nereikia karpyti!
Parasiau kad sukiamais  judesiais pasuksi vaikuti (Keiki) ir tokiu budu atsargiai atlauzi vaika nuo mamos.

matyt neisiskaiciau ax.gif 4u.gif

QUOTE(zuzla @ 2011 03 01, 12:46)
dendorobių keikių sodinimo video yra pirmame puslapyje

kazkada maciau video, lekiu ziureti 4u.gif
Atsakyti

Sveikutes!
Noriu patarimo,ne sau reikia,todel bijau nusisneket. blush2.gif
Pas viena mano pazistama uzsiveise zalios samaneles ant orchideju vidiniu saknu.Kas tai?Turbut nuo perlaistymo(as taip speju)?Ji laiko orchidejas persvieciamuose vazonuose,laisto i lekstute ir palieka ta vandeni jose kol gele visa"isgeria".Tai turbut del to tos samanos,nes jos kaiptik apatinese vazono dalyse.
Ka daryt?Persodinant nuplaut saknis kalio permanganate ar kazka gudresnio sugalvot? g.gif

user posted image

O fungicido SENUKUOSE man nepardave.Sake jis skirtas tik vartojimui lauke.Jokiu budu negalima patalpose,ir tuo labiau mirkyt geles saknu.Ar cia mane suklaidino,gal ieskot kitur?Patarkit!Juk zinau,kad kitos naudojat.O koki butent fungicida?
Papildyta:
Dar norejau paklaust koki substrata rekomenduotumet DENDROBIUM NABILE?Eksta turbut netiktu.Ar tiktu EKSTRA smulkus? g.gif Bijau suklaidint,nes reikia tai paciai pazistamai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 02 kovo 2011 - 14:32
Aš fungicidą pirkau Ermitaže, kai merginos čia patarė. smile.gif
Atsakyti