Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 26, 23:10)

o šiaip kokiu vandeniu liejat? iš krano?
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 03 26, 21:32)
Tai tas keikis isleides ziedstiebi ?Imesk foto!Net nezinau ka geriau daryt.O tai visai nera saknu?
As numarinau orchideja su 3keikiais.Orchideja jau merdejo,o keikiai buvo mazoki,su nedidelemis saknimis.Keikius isodinau i substrata(pries pora menesiu),bet jau mire visi.O kitos orchidejos keikis(su didelem saknim ir ziedkociu)prigijo,jau ir zydet pradejo,"mama"irgi zydi,o pries atskyrima abu tik leido ziedelius ant savo ziedstiebiu ,kurie nudziudavo.

Keikis be šaknų
user posted image
ir visa orchidėja doh.gif
user posted image
ka daryt man su keiku nežinau g.gif jis jau senai kabo, bet šaknų net nesiruošia leisti, antra žieda leidžia vis iš šono lapelių,kažkoks nuprotėjas jis pas mane. Vienas jau prieš kurį laiką nužydėjo, dabar antras jau ant dienų žydės, tai nežinau ar leisti jam žydėt, tikriausiai geriau kad nežydėtų g.gif gal sakau aprišt kuom kad būtų šlapiai, gal tada tas šaknis išleistų, gaila kad kiminų neturiu. Plius pati orchidėja matyt papuvus, nes tik viena nupiepusį lapa turi, labai reikia ja persodinti, tai nežinau ka ir daryt. Bijau kad belaukiant abi numirs verysad.gif o man ja MB padovanojo kai pirmagimė gimė ir dar 70 lt mokėjo. Gaila būtų labai ir spalva tokia salotinė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dagma: 27 kovo 2011 - 10:46
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 27, 11:31)
o šiaip kokiu vandeniu liejat? iš krano?

is krano bet ji atvirinu pastatau kad nusistovetu ir kita diena i ji istatau orches, tiesa dar tik viena karta jas mirkiau nes nesanai jos pas mane dar ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 27, 09:53)
tai reiskiasi bus nudegine ja parduotuvej  schmoll.gif 
pora klaisimu dar turiu jei kam nesunku atsakykit  ax.gif
1. kokios trasos falenopsiam geriausios?
2. ar veiksmingos trasu lazdeles? jos nenudegina saknu?
3. ar galima tresti jei orche leidzia daigelius ziedams?
4. mano falenopsio ziedkotis nudziuvo iki neisnaudotos akies, ir tie stagarai negraziai ziurisi, jei nukirpsiu neisimes koks biesas, nes ji ten leidzia naujas sakeles salia?

dekui jei kas atsakysit blush2.gif

[ 1. Aš jas laistau taršomis skirtomis phelenpsiam ( yra specialiu trasu kekvienai rusiai).
2. Trašu lazdeliu esu pirkusi, bet man jos nepatinka. Gal tada reikia laistyti orche per virsu, kad tos lazdelias irtu? Nezinau , kadangi as mirkau tai jos man netyrpsta taip ir stovejo 1 lazdele metus ir neistyrpo tai as ju ir nebenaudoju.
3.Na nezinau. As ja tresiu ta laikotrapi kai ji zydi. O jai leidzia daigelius, tai manau sueikvoja nemazai vitaminu, tai galima ir patresti.
4.Ne tikrai as jau virsune kai nuzydi dar buna zalia nukerpu, nes nebenoriu to didelio neformisko ziedkocio as nukerpu iki neisnaudotos akutes. Tikrai ta nudziuvusi nukirp , jis nebereikalingas, O jei bijai del infekcijos, tai patem zaidelia angliuko tablete. As tai asmeniskai niekuom netepu, ir kai nukerpu nepurskiu vandeniu ta vieta leidziu pora dienu padziuti. O siap kekviena diena mano orche maudosi po dusu ax.gif ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gintare0704: 27 kovo 2011 - 12:27
QUOTE(gintare0704 @ 2011 03 27, 13:26)

labai aciu jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 27, 08:53)
1. kokios trasos falenopsiam geriausios?
2. ar veiksmingos trasu lazdeles? jos nenudegina saknu?
3. ar galima tresti jei orche leidzia daigelius ziedams?
4. mano falenopsio ziedkotis nudziuvo iki neisnaudotos akies, ir tie stagarai negraziai ziurisi, jei nukirpsiu neisimes koks biesas, nes ji ten leidzia naujas sakeles salia?


1. trąšos orchidėjoms
2. nematau reikalo naudot, jei naudosit skystas trąšas orchidėjoms
3. netgi reikėtų, o žydinčių tręšti nerekomenduojama, tada greičiau nužydi
4. dezinfekuokit įrankį ir drąsiai pjaukit

QUOTE(Dagma @ 2011 03 27, 10:41)
Keikis be šaknų
ka daryt man su keiku nežinau  g.gif


tokio stovio falenopsiui nebuvo galima leisti žydėti schmoll.gif nei pirmą, nei tuo labiau antrą kartą.. aš vienareikšmiškai pjaučiau pumpurą, nors jau vėloka.. aišku, keikį galima aprišti kiminų gniužuliuku ir tikėtis šaknų, bet atvirai sakant, nemanau, kad jį išsaugosit..
Atsakyti
QUOTE(kicia @ 2011 03 27, 00:39)
Apie cimbidzius: teko girdet, kad juos isnest i lauka reikia palaipsniui, kai kambario ir lauko temperaturos bus panasios (na skirtumas 2-3 laipsniai). g.gif



QUOTE(eliss @ 2011 03 27, 08:44)
internete tikrai yra daug informacijos.Cimbidžius galima laikyti iki +8 naktį.Daugumą orchidėjų galima nešti į lauką,išskyrus falenopsius.

Aciu,mergaites!Tiesa pasakius supratau,kad sumaisiau pavadinima. blush2.gif Turiu 1cimbidi,kuri gavau pries menesi,dar tebezydi.Bet as turiu keleta kitos rusies orchideju,kurios nezydi ,bet dabar nebezinau koks ju pavadinimas. blush2.gif Susimaisiau visiskai,bandysiu ieskot pavadinimo internete.
Atsiprasau! blush2.gif

QUOTE(Dagma @ 2011 03 27, 11:41)
Keikis be šaknų
ka daryt man su keiku nežinau  g.gif jis jau senai kabo, bet šaknų net nesiruošia leisti, antra žieda leidžia vis iš šono lapelių,kažkoks nuprotėjas jis pas mane. Vienas jau prieš kurį laiką nužydėjo, dabar antras jau ant dienų žydės, tai nežinau ar leisti jam žydėt, tikriausiai geriau kad nežydėtų  g.gif gal sakau aprišt kuom kad būtų šlapiai, gal tada tas šaknis išleistų, gaila kad kiminų neturiu. Plius pati orchidėja matyt papuvus, nes tik viena nupiepusį lapa turi, labai reikia ja persodinti, tai nežinau ka ir daryt. Bijau kad belaukiant abi numirs  verysad.gif  o man ja MB padovanojo kai pirmagimė gimė  ir dar 70 lt mokėjo. Gaila būtų labai ir spalva tokia salotinė

Koks idomus!Nesu dar tokio maciusi.Bet panasu,kd jis neaugina saknu,nes visa energija atiduoda zydejimui.Net nezinau ka tavo vietoje daryciui,bet gal bandyciau salint zieda.Ir dregnais kiminais apvyniociau.Kiminu MAXIMOSE buna,mazytes dezutes kazkur po 3,5lt.
O gal pacia mama persodinciau,bet irgi ziureciau kokios ten jos saknys,bet itariu,kad nekokios.
Atsakyti
QUOTE(Dagma @ 2011 03 27, 10:41)
Keikis be šaknų
ir visa orchidėja doh.gif

Aš tikriausiai neleisčiau žydėt, tada yra tikimybė kad keikis šaknytes užsiaugins, bet tai gali trukti labai ilgai. Gal dar merginos pamena, kaip aš kažkada esu šioje temoje rašiusi apie savo vieną tokią nabagėlę ir man pavyko išgelbėti net du keikiukus smile.gif
Iš foto nelabai matau kokios jūsų "mamytės" šaknys, jei jos sveikos tai galit bandyti laukti kol keikis ims šaknytes auginti, bet kaip minėjau tai gali užtrukti ilgai (aš laukiau 1,5 metų) prireiks daug kantrybės 4u.gif
Keikio kol kas neatskyrinėkit, nes tikrai be šaknyčių neišgyvens.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tviga: 27 kovo 2011 - 21:27
QUOTE(tviga @ 2011 03 27, 22:26)
Aš tikriausiai neleisčiau žydėt, tada yra tikimybė kad keikis šaknytes užsiaugins, bet tai gali trukti labai ilgai. Gal dar merginos pamena, kaip aš kažkada esu šioje temoje rašiusi apie savo vieną tokią nabagėlę ir man pavyko išgelbėti net du keikiukus  smile.gif 
Iš foto nelabai matau kokios jūsų "mamytės" šaknys, jei jos sveikos tai galit bandyti laukti kol keikis ims šaknytes auginti, bet kaip minėjau tai gali užtrukti ilgai (aš laukiau 1,5 metų) prireiks daug kantrybės  4u.gif
Keikio kol kas neatskyrinėkit, nes tikrai be šaknyčių neišgyvens.

geras namaciau kad keikis zydetu ir dar toks ziedas bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 03 27, 15:31)
1. trąšos orchidėjoms
2. nematau reikalo naudot, jei naudosit skystas trąšas orchidėjoms
3. netgi reikėtų, o žydinčių tręšti nerekomenduojama, tada greičiau nužydi
4. dezinfekuokit įrankį ir drąsiai pjaukit
tokio stovio falenopsiui nebuvo galima leisti žydėti schmoll.gif nei pirmą, nei tuo labiau antrą kartą.. aš vienareikšmiškai pjaučiau pumpurą, nors jau vėloka.. aišku, keikį galima aprišti kiminų gniužuliuku ir tikėtis šaknų, bet atvirai sakant, nemanau, kad jį išsaugosit..



yra spec trąšų skirtų orchidėjoms, kad ilgiau žydėtų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 27, 21:42)
yra spec trąšų skirtų orchidėjoms, kad ilgiau žydėtų smile.gif


sakydama netręšti, kai žydi, turėjau omeny paprastas trąšas orchidėjoms, o jei yra kažkokios spec. orchidėjoms, kuriomis reikia tręšti žydėjimo metu, kad ilgiau žydėtų, tai prašom parodyti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 28 kovo 2011 - 06:46
QUOTE(zuzla @ 2011 03 28, 08:44)
sakydama netręšti, kai žydi, turėjau omeny paprastas trąšas orchidėjoms, o jei yra kažkokios spec. orchidėjoms, kuriomis reikia tręšti žydėjimo metu, kad ilgiau žydėtų, tai prašom parodyti smile.gif


aš neturiu, bet bent jau pas mus yra senukuose ir kainuoja 15lt su centais spec. orchidėjoms. jaučiu jos vienintelės senukuose pas mus ir yra 4u.gif kitokių nemačiau schmoll.gif bet aš kadangi tų trašų turiu gyvą velnią, ir ta orchidėjų manija, tai biški gavau apribojimų biggrin.gif
vat aš turiu iš tos serijos agronomo patarimas, tai irgi žydinčius trešti galima, nes tipo išlaiko dekoratyvumą ir pagyvinamos spalvos.
na taip ne visos yra tinkamos ir žydinčioms, dėl to aš nieko nesakau schmoll.gif

dabar dar pagoglinau senukuose trąšas, na nematau, bent neatpažystų būtent jų g.gif kažkur prieš mėn. buvau, tikrai buvo 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kkunigunda: 28 kovo 2011 - 08:40