Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

užsiveisit muselių su tais obuolių graužtais rolleyes.gif ir ant gėlių naudojami kiminai, nes jie sugeria drėgmės perteklių unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(gintare0704 @ 2011 03 26, 17:17)
Aisku samanos keliau i siuksledeze. smile.gif  biggrin.gif  O kiminais tik virsu reikia apdelioti ar i juos galima ir sodinti orche? g.gif


as dedu tik ant virsaus, o pirktinese as radndu kiminu ir geles viduje tarp saknu tokis gniuzulas buna igrustas, bet man sitas reikalas nepatikna schmoll.gif nes kiminai ilgai islieka dregni ir isiap greiciau suduleja negu zieve..o sitai gali vesti prie puvimo....
Atsakyti
kad jau apie samanas snekat, tai va prisiminiau, mano mama dovanu falenopsi gavus buvo o ji pasodinta vien samanose buvo, kas labai mane nustebino g.gif
Atsakyti
prasau ir as pagalbos, nukainota falenopsi pirkau aisdku nyzydejusi, saknys pro vazono sieneles matosi puikios, ir daug ju bet vat ant virsutiniu juodos demes yra cia puvinys? ka man daryt? laisciau dar tik viena karta, imerkus i virinta ir pastovejusi vandeli istacius laikiau apie 45min, vanduo nesieke vazono virsaus ir tu saknu kur su demem idedu foto gal bus aiskiau, tiesa ji turi 2 ziedkocius is kuriu ant vieno 3atzaleles leidzia, lapai tvirti nenusvire. tiesa tas demes palietus tai jos kietos
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(eliss @ 2011 03 26, 08:56)
o į lauką bandėt išnešt?
žiūrėk,kad nenupūdytum

Ne,nebandziau,nes anksciau nezinojau,kad joms reikia duot pailset zemesneje temperaturoje.Pavasari bandysiu isnest.Nors tiesa pasakius net nezinau i kokia temperatura galima nesti?Ar nebus blogai jei is +20 isnesiu i koki +15,o tarkim nakti nukris i +10 ar dar zemiau? g.gif

QUOTE(Dagma @ 2011 03 26, 13:07)
Laba
O jei keikis neleidžia šaknų, o tik po viena žieda? g.gif Vienas nužydėjo, kita naujai krauna blink.gif o apie šaknis net negalvoja, ka daryt? Žieda nukirpt, neleist žydėt?Gal kuom parišt kad dregna būtų, tada gal šaknis išleis?Ilgai laukti negaliu, nes keikio mama miršta, reikia persodinti, jau lapų neturi verysad.gif

Tai tas keikis isleides ziedstiebi ?Imesk foto!Net nezinau ka geriau daryt.O tai visai nera saknu?
As numarinau orchideja su 3keikiais.Orchideja jau merdejo,o keikiai buvo mazoki,su nedidelemis saknimis.Keikius isodinau i substrata(pries pora menesiu),bet jau mire visi.O kitos orchidejos keikis(su didelem saknim ir ziedkociu)prigijo,jau ir zydet pradejo,"mama"irgi zydi,o pries atskyrima abu tik leido ziedelius ant savo ziedstiebiu ,kurie nudziudavo.
Atsakyti
QUOTE(*Versacci* @ 2011 03 26, 21:42)
prasau ir as pagalbos, nukainota falenopsi pirkau aisdku nyzydejusi, saknys pro vazono sieneles matosi puikios, ir daug ju bet vat ant virsutiniu juodos demes yra  cia puvinys? ka man daryt? laisciau dar tik viena karta, imerkus i virinta ir pastovejusi vandeli istacius laikiau apie 45min, vanduo nesieke vazono virsaus ir tu saknu kur su demem idedu foto gal bus aiskiau, tiesa ji turi 2 ziedkocius is kuriu ant vieno 3atzaleles leidzia, lapai  tvirti nenusvire. tiesa tas demes palietus tai jos kietos


manau čia nudegintos šaknys..arba dėl kieto vandens tokios...neatrodo kad butu puvinys..
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2011 03 26, 21:58)
manau čia nudegintos šaknys..arba dėl kieto vandens tokios...neatrodo kad butu puvinys..

o jas atgaivint kaip nors galima? ka daryt? laukt? jos tokios jau buvo, paziurejau pirkdama tik i pro vazoneli matomas saknis o virsutiniu nei neapziurejau...
Atsakyti
ji augs,bet šaknytės tos liks tokios..
Atsakyti
Perskaičiau visą temutę ir supratau, kad aš visai nemoku rūpintis orchidėjomis g.gif auginu kaip ir visas gėles, laistau paprastai, vazonuose paprastuose sustatytos, kambario kampe sudėtos... pažydi jos pas mane kartą per metus, lapeliai žali gražūs, šaknis naujas leidžia, o viena gėlytė žiūriu net vaikiuką augintis pradėjo, todėl ir atėjau čia info ieškoti. Taigi bandysiu keikiuką pasodinti, o kartu ir visas likusias persodinsiu, sutvarkysiu, bus čia man darbelio rolleyes.gif Myliu labai tas gėlytes, gal todėl jos vis dar auga ir bujoja.. ale vien meilės negana - imsiuos veiksmų.


Pradžiai dar klausimukas: prieš kelis metus įstrigo į radiotorių lapukas ir nuplyšo, tai aš jį paėmiau ir apkirpau... ir toliau jis sau būna, nei nuvysta, nei ruduoja .. Tai gal nieko man su juo ir nedaryti, taip?

Atsakyti
Apie cimbidzius: teko girdet, kad juos isnest i lauka reikia palaipsniui, kai kambario ir lauko temperaturos bus panasios (na skirtumas 2-3 laipsniai). g.gif


Apie pajuodavusias saknis: pas mane irgi kelios tokias turi, tai as priejau isvados, kad as jas 1. nudeginau trasomis (nors atrodo dariau silpnesnes koncentracijos), 2. per kietas vanduo (as jas visas (6) is karto statau i "bliuda" su vandeniu is po krano) cool.gif


Apie istrigusi lapeli: jei nedziuna toliau kirptos vietos, tai nieko daryt ir nereikia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 03 26, 21:32)
Ne,nebandziau,nes anksciau nezinojau,kad joms reikia duot pailset zemesneje temperaturoje.Pavasari bandysiu isnest.Nors tiesa pasakius net nezinau i kokia temperatura galima nesti?Ar nebus blogai jei is +20 isnesiu i koki +15,o tarkim nakti nukris i +10 ar dar zemiau? g.gif

internete tikrai yra daug informacijos.Cimbidžius galima laikyti iki +8 naktį.Daugumą orchidėjų galima nešti į lauką,išskyrus falenopsius.
Apie cimbidžius galima pasiskaityti kad ir http://www.orchids.l...7e2be03a314f3d7
Atsakyti
tai reiskiasi bus nudegine ja parduotuvej schmoll.gif
pora klaisimu dar turiu jei kam nesunku atsakykit ax.gif
1. kokios trasos falenopsiam geriausios?
2. ar veiksmingos trasu lazdeles? jos nenudegina saknu?
3. ar galima tresti jei orche leidzia daigelius ziedams?
4. mano falenopsio ziedkotis nudziuvo iki neisnaudotos akies, ir tie stagarai negraziai ziurisi, jei nukirpsiu neisimes koks biesas, nes ji ten leidzia naujas sakeles salia?

dekui jei kas atsakysit blush2.gif
Atsakyti