Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 09, 22:40)
sutinku su tuo nudžiūvimu, čia iš patirties rolleyes.gif
o čia neišnaudota akis, tai kas ji?

kur raudonai apibrėžta pirmame piešinyje - neišnaudotos akys, miegančios akys.
user posted image
čia buvus palikta mieganti akis, o virš jos nukirpta
user posted image

kai akis išnaudojama ir iš jos išauga šakelė ir žiedas ir nužydi kerpam iki sekančios neišnaudotos paliekant 1 - 2 cm virš.
Atsakyti
[quote=Lerikyte,2011 03 09, 23:56]
kur raudonai apibrėžta pirmame piešinyje - neišnaudotos akys, miegančios akys.

aha aišku ax.gif ačiū už vaizdingą parodymą 4u.gif taip ir galvojau, bet pavadinimo tai nežinojau g.gif
šeip aš tai visad 2 nariukus nukerpu kai nužydi šakelė (nuo tos nužydėjusios šakelės 2 nariukus, na kitaip tariant iki 3 miegančios akies), skaičiau kažkada literatūroje, tai taip ir darau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 09, 22:31)
na, aš tiesiog nenorėčiau sutikt kad ima ir nudžiūna iki neišnaudotos akies. Dar džiuvimas džiuvimui nelygus. Kai augalas jau yra pasiruošęs nudžiovinti žiedstiebį, nepadės jokie karpymai. Jei jis nesuruošia išvis jo nudžiovint tai taip padžiūna koks centimetras nuo viršaus ir tiek.

na mano orchideju tai visada nudziusta iki neisnaudotos akutes....na o jaigu augalas neturi jegu tai manau pirma ant lapu arba saknu pasimato,o ne ant ziedstiebio g.gif na bet pas visas skirtingai jos auga,tai nezinau tada ka ir pasakyt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mergaite56 @ 2011 03 10, 00:42)
na mano orchideju tai visada nudziusta iki neisnaudotos akutes....na o jaigu augalas neturi jegu tai manau pirma ant lapu arba saknu pasimato,o ne ant ziedstiebio g.gif na bet pas visas skirtingai jos auga,tai nezinau tada ka ir pasakyt smile.gif


mes šnekam apie stiebelį smile.gif o ne apie patį augalą biggrin.gif
jei augalas neturi jėgų išlaikyti kotelio, tai jis ir nunyks (tas kotelis) rolleyes.gif
išimčių visur ir visada būna mirksiukas.gif
taigi matosi kaip atrodo žiedkotis smile.gif jeigu žalias, tai viskas gal bus gerai, jei gelsvas, tai jau ir niekas nepadės rolleyes.gif
Atsakyti
[quote=Kkunigunda,2011 03 09, 23:04]
[quote=Lerikyte,2011 03 09, 23:56]
kur raudonai apibrėžta pirmame piešinyje - neišnaudotos akys, miegančios akys.

aha aišku ax.gif ačiū už vaizdingą parodymą 4u.gif taip ir galvojau, bet pavadinimo tai nežinojau g.gif
šeip aš tai visad 2 nariukus nukerpu kai nužydi šakelė (nuo tos nužydėjusios šakelės 2 nariukus, na kitaip tariant iki 3 miegančios akies), skaičiau kažkada literatūroje, tai taip ir darau g.gif
[/quote]
cia su šituo tai kaip su sugedusiu telefonu biggrin.gif iš pradžių buvo kad : ,, kirpti iki sekančios miegančios akies,bet ne žemiau 3" o dbr jau gaunasi ,,kirpti iki 3 miegančios akies". Mitų mitas.taip kerpant galima prarast ne vieną perspektyvią akį.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 09, 21:31)
na, aš tiesiog nenorėčiau sutikt kad ima ir nudžiūna iki neišnaudotos akies. Dar džiuvimas džiuvimui nelygus. Kai augalas jau yra pasiruošęs nudžiovinti žiedstiebį, nepadės jokie karpymai. Jei jis nesuruošia išvis jo nudžiovint tai taip padžiūna koks centimetras nuo viršaus ir tiek.

pas mane vieno phalaenopsio visiškai stiebelis nudžiuvo, o va kitą tik pakirpau ir iš jau dviejų nukainuotų phalaenopsių iš miegančių akučių lenda šakutės, taip džiaugiasi širdelė, dėl kirpimo ir literatūroj rašo, kad pats augalas parodys, kirpti ar nekirpti, jei jam tas stiebelis "nereikalingas" nudžiovins..
Mano tas kur nusidžiovino stiebelį, dabar augina du lapelius bigsmile.gif ir žiūriu lenda žiebstiebis.. rolleyes.gif


Pas mane sausas oras, ar nupurškus lapus juos valot? ar tiesiog iš toli padrėkini ir palieki tuos smulkucius lašelius ant lapų? g.gif bijau, kad nepridaryčiau žalos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kimalaugno @ 2011 03 10, 11:03)
pas mane vieno phalaenopsio visiškai stiebelis nudžiuvo, o va kitą tik pakirpau ir iš jau dviejų nukainuotų phalaenopsių iš miegančių akučių lenda šakutės, taip džiaugiasi širdelė, dėl kirpimo ir literatūroj rašo, kad pats augalas parodys, kirpti ar nekirpti, jei jam tas stiebelis "nereikalingas" nudžiovins..
Mano tas kur nusidžiovino stiebelį, dabar augina du lapelius  bigsmile.gif  ir žiūriu lenda žiebstiebis..  rolleyes.gif
Pas mane sausas oras, ar nupurškus lapus juos valot? ar tiesiog iš toli padrėkini ir palieki tuos smulkucius lašelius ant lapų?  g.gif  bijau, kad nepridaryčiau žalos  doh.gif


aš kai laistau, tai ryte pradedu visą procesą, tai po šiltu dušu numaudau 4u.gif
iki tol kol saulė atsisuka jos man nudžiūvą smile.gif ir nieko nebevalau schmoll.gif
o jei purškiu taip pat ryte ir greitai nudžiūva man smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 10, 01:23)
cia su šituo tai kaip su sugedusiu telefonu biggrin.gif iš pradžių buvo kad : ,, kirpti iki sekančios miegančios akies,bet ne žemiau 3" o dbr jau gaunasi ,,kirpti iki 3 miegančios akies". Mitų mitas.taip kerpant galima prarast ne vieną perspektyvią akį.


aišku,na dažniausiai mano viršunėlės kai peržydi padžiūsta, nežinau kodėl g.gif
vat kad ir dabar nukainuotą didžiažiedę tokią stambę nusipirkau su tokiu žiedkočiu galingu irgi viršūnėlė padžiuvo g.gif čia gal biški šalčio gavo g.gif jau 3 nariukus kirpti reikės, jei nedaugiau, o gal ir visai nudžiūs g.gif
man jeigu džiūva, tai ir visas iki galo doh.gif doh.gif bet nieko užtat sulaukiu dvigubo derliaus thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(kimalaugno @ 2011 03 10, 10:03)
pas mane vieno phalaenopsio visiškai stiebelis nudžiuvo, o va kitą tik pakirpau ir iš jau dviejų nukainuotų phalaenopsių iš miegančių akučių lenda šakutės, taip džiaugiasi širdelė, dėl kirpimo ir literatūroj rašo, kad pats augalas parodys, kirpti ar nekirpti, jei jam tas stiebelis "nereikalingas" nudžiovins..
Mano tas kur nusidžiovino stiebelį, dabar augina du lapelius  bigsmile.gif  ir žiūriu lenda žiebstiebis..  rolleyes.gif
Pas mane sausas oras, ar nupurškus lapus juos valot? ar tiesiog iš toli padrėkini ir palieki tuos smulkucius lašelius ant lapų?  g.gif  bijau, kad nepridaryčiau žalos  doh.gif



QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 10, 10:18)
aš kai laistau, tai ryte pradedu visą procesą, tai po šiltu dušu numaudau 4u.gif
iki tol kol saulė atsisuka jos man nudžiūvą smile.gif ir nieko nebevalau schmoll.gif
o jei purškiu taip pat ryte ir greitai nudžiūva man smile.gif




rašau abiems. atsargiai su tais purškaliojimais ir maudymais merginos - labai greitai galit atsisveikint su savo grožiais, jei liks vandens skrotelės vidury ar tarp lapų mirksiukas.gif po maudynių su servetėle geriau būtų išsausinti lapų pažastėles ir viduriuką. mirksiukas.gif

kimalaugno, tas purškimas ne itin pakelia aplinkos oro drėgmę, galima padaryt daugiau žalos nei naudos. Jei norisi galima papurkšti orines šaknis.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 03 10, 12:22)
rašau abiems. atsargiai su tais purškaliojimais ir maudymais merginos - labai greitai galit atsisveikint su savo grožiais, jei liks vandens skrotelės vidury ar tarp lapų  mirksiukas.gif po maudynių su servetėle geriau būtų išsausinti lapų pažastėles ir viduriuką.  mirksiukas.gif

kimalaugno, tas purškimas ne itin pakelia aplinkos oro drėgmę, galima padaryt daugiau žalos nei naudos. Jei norisi galima papurkšti orines šaknis.


jo vanduo pridaro žalos doh.gif dėl vandens tai aš prižiūriu, visad apžiūriu, bet kadagi šiltas vanduo, tai greitai apgaruoja smile.gif o jei kas ir lieka tai išpučiu arba ausų krapštuku išsausinu 4u.gif
o purškimui naudoju labai smulkų purškiklį dulksnelę, tai tie iš viso greitai džiūva thumbup.gif jau tarp lapų ten nieko visai ir nebūna 4u.gif

šeip aš įtaisiau savasias orchidėjas ant akvariumo ax.gif biggrin.gif
nuėmiau dangčius uždėjau stiklą thumbup.gif na nemažas akvariumas, visos netelpa, bet aplinkui dar sudedu, tai akvariumas garina vandenį thumbup.gif dažnai dapilti reikia, man atrodo joms ten patinka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Kkunigunda @ 2011 03 10, 10:33)

o purškimui naudoju labai smulkų purškiklį dulksnelę, tai tie iš viso greitai džiūva thumbup.gif jau tarp lapų ten nieko visai ir nebūna 4u.gif

ir aš nusipirkus labai smulkiai purškiantį, ten tiesiog nemoku pavadinti, tokia dulksna gaunasi, ant lapų net nesimato lašiukų mirksiukas.gif o jau kaip laistau - mirkau kibire iki pirmųjų lapų tada sausinu viską kur tik papuola vandens drinks_cheers.gif
Atsakyti
šaunuolės drinks_cheers.gif biggrin.gif
Atsakyti
Mergaites patarkit kaip privers keikį saknis isleist? g.gif Jau senokai jis pas mane ant mamos "gyvena" ir net nesiruosia pradet savarankiskai..va kokius ziedus issleide biggrin.gif ta vatos tamponelį purskiu kiekviena ryta,sakau gal kiek pades ,sugalvos saknytis,bet jokiu rezultatu cool.gif
KA DAR GALECIAU PADARYT? g.gif rolleyes.gif

Jis pas mane toks isskirtinis -mama ziedkoti is viduriuko lapu isleidus ,ir vaikas toks pat doh.gif lotuliukas.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zebrina: 10 kovo 2011 - 12:20