QUOTE(Aimeja @ 2011 03 09, 18:16)
1. Fėja,kam tau šiandien reikalingas tavo vyras? Na šiaip bendrai.
2. Bet esmė, kad niekas nepasikeičia, tik iliuzija,kad tu valdai savo gyvenimą, juk vistiek lieka tas pats -vyras geria, tu nervuojiesi, šeimoje nėra santarvės, tai tik išėjimas , jis nieko nekeičia , o tau atrodo, kad tu jau kažką valdai. Esmė, kad gryžus tu viską rasi taip pat.
1. Mes su vaikais finansiskai neisgyventume, nekalbu apie normalu gyvenima. Yra ir kitu priezasciu, bet tai jau intymu
2. Netiesa! Aimeja, jus nepazystat juk manes, galit susidaryti tik pavirsutiniska nuomone is postu. Tikit ar ne, jau nuejau pise kelio link savo asmeninio pasveikimo. Svarbiausia, zinau kuria kryptim eiti. Paskaitykit, tai gerai apibudina mano situacija (jei pasikartoju, sorry):
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Gali būti, kad jūsų vyras nuo ko nors priklauso: pradėjęs negali sustoti gerti, pralošia visus pinigus kazino, maniakiškai žaidžia kompiuterinius žaidimus, o gal net vartoja narkotikus. Žinoma, jūs ne vieną kartą pasakydavote sau, kad reikalingi du dalykai: rasti būdą jį atpratinti nuo priklausomybės, o jei nepavyks - išsiskirti ar bent nutolti nuo savo sutuoktinio.
Tačiau jūs įsitikindavote, kad padaryti tai yra labai nelengva. Kiek kartų jūs bandėte tą ar kitą būdą - kol galiausiai neprieidavote beviltiškos išvados: jūs negalite to padaryti tiek pat, kiek jis negali mesti savo prisirišimo objekto. Ir iš to seka svarbi išvada:
Jei jūsų vyras priklausomas, paklauskite savęs, nuo ko esate priklausoma jūs.
Kodėl šalia priklausomo asmens būtinai atsiranda priklausomas sutuoktinis? Šis reiškinys yra paplitęs, žinomas ir vadinamas iš anglų kalbos išverstu terminu codependency arba kopriklausomybė. Kokia ji?
Žinoma, jūsų vyro priklausomybė yra akivaizdi: be taurelės (narkotiko, bandymo išlošti) vyras jaučiasi neramiai, instinktyviai ieško pasitenkinimo objekto, o jį radęs kuriam laikui aprimsta.
Atkreipkite dėmesį, kad didelio džiaugsmo ir euforijos jausmas, apimdavęs jūsų geriantį ar lošiantį vyrą pačioje pradžioje, po truputį nyksta. Vietoj to ateina lengvas pasitenkinimas, o galiausiai - jokio pasitenkinimo. Pats priklausomybės objektas pasidaro svarbesnis už jo teikiamą pasitenkinimą. Užtat jo nebuvimas sukelia abstinenciją - nerimą, drebulį, nemigą, košmarus. Ilgainiui ši abstinencija iš psichinės tampa fiziologine - tikra liga.
Jei jūsų priklausomybė ne ta pati - jūs ne alkoholikė, ne žaidėja, ne narkomanė, nepriklausote nuo psichotropinių vaistų - tai greičiausiai rasite savyje priklausomybę nuo žmogaus. Galbūt nuo vaistų. Kartais - nuo vaiko. O dažniausiai tokią: jūs priklausote nuo savo sutuoktinio.
Tai pasireiškia tokiais pat tipiškais požymiais:
Jam nesant namuose jūs jaučiate nerimą, instinktyviai ieškote jo po visą miestą, skambinėjate ir siunčiate SMS, o jam atsiradus jaučiate palengvėjimą.
Ir vėl svarbus požymis - ilgainiui vyras nebeteikia jums džiaugsmo, netgi vargina ir erzina, tačiau jo buvimas šalia pasidaro svarbesnis už džiaugsmą ir malonumą. Jo nebuvimas sargdina jus su visais fiziologiniais reiškiniais - nemiga, šleikštuliu, drebuliu.
Tačiau jei priklausomybė nuo medžiagos ar veiksmo yra tęsinys natūralios visų gyvių priklausomybės nuo oro ir vandens, tai jūsų situacija sudėtingesnė. Jūs kėsinatės į kito žmogaus laisvę. Jis turi būti šalia! Orui, maistui, alkoholiu, žaidimui ar narkotikui nuo to, kad jūs juos savinatės, blogai nebūna. Jie negyvi. O jam, jūsų vyrui - kyla instinktyvus noras pabėgti ir pasislėpti. Prasideda gaudynės.
Todėl, norint padėti savo vyrui atsikratyti priklausomybės, vertėtų pradėti ne nuo jo, o nuo savo priklausomybės. Taip yra dėl to, kad žmones šeimoje jungia bendras emocinis laukas. Išeiti iš priklausomybės reikia abiem. Ir eiti reikia link tikslo, kuris vadinasi nepriklausomybė, arba autonomija.
Tai jokiu būdu nereiškia draudimo: negersiu, nežaisiu, nevartosiu, nelauksiu. Tokie ne yra prievarta ir iš tiesų veda tik į instinktyvų pasipriešinimą savo pačių prievartai. Gersite, lošite, vartosite ir lauksite vėl ir vėl.
Pasakykite taip savo priklausomybei.
Svarbu yra leisti savo jausmams tekėti laisva srove: ieškoti gilių, atvirų išgyvenimų, kurie kils pakeliui. Už jų paaiškės jūsų norai ir siekiai.
Terpė, kurioje tai gali įvykti - ne kova su savimi ir vyro įpročiais, o blaivus susivokimas.
Pradėkite nuo savo kitų, su sutuoktiniu (medžiaga) nesusijusių norų ir vertybių.
Pereikite prie savo nebaigtų darbų ir svajonių. Pradėkite ko nors mokytis.
Tuomet atsiras pagalbininkų: psichoterapeutų, būrelio ar palaikymo grupės narių, trenerių, mokytojų.
Kurį laiką jūs būsite priklausoma nuo jų. Vėliau jie jus paleis. O jūs paleisite juos. Ieškokite keturių būsenų: sielvarto, malonumo, laimės ir meilės. Tarpiniai jausmai, kuriuos patirsite: baimė, pyktis, neviltis išaugs į pasitikėjimą, tikėjimą, užtikrintumą.
Jūsų vyras tuo metu eis savo keliu. Ir jei pakeliui jūs nenorėsite su juo būti, ar vėl norėsite suartėti - tebūnie taip. Juk jūs dabar abu nepriklausomi. O tai reiškia laisvę. Laisvę pasakyti ne, taip, ir galbūt.
-----------------------------------------------------------
QUOTE(Forget @ 2011 03 09, 18:26)
1. Jei jūs tariatės eiti vakarienės kovo 8osios proga, tu apsirengi išsikvepini, staliukas užsakytas. Jis grįžta iš darbo prisiliuobęs be jokių tulpių. Ką darai? Kaip tuo metu valdai padėtį? Eini vakarieniausti viena? Ir tai NIEKAP tavęs neveikia?
Sakot dažnai, kad nededat jokių iliuzijų ir nieko nesitikit. Bet šitoje situacijoje kaip reikėtų nieko nesitikėti? Sėdėti su treningu ir laukti grįš girtas ar blaivus
jei blaivus valio, bėgam puoštis, jei girtas toliau sėdim su treningu
. Kurioje vietoje valdote savo gyvenimą?
2. Ar iš vis tokie dalykai kaip romantiškos vakarienės būna tik filmuose
1. Taip buvo. Suplanuotai sveneti uzgere. As pasipuosusi ir visokia grazi, palikau ji mieganti ir isvaziavau svesti su draugais. Be abejo man buvo apmaudu, bet as nelikau verkianti namie su treningais. Man pavyko kiek imanoma atsiriboti nuo jo emociskai. Anksciau buciau pasilikusi namie ir verkusi.
2. ne, nebutinai tik filmuose. Mes periodiskai pietaujam restorane, ypac megstam kinu virtuve.