Įkraunama...
Įkraunama...

"Įkainiai" bažnyčioje

QUOTE(Simpatulka @ 2005 07 22, 09:34)
Gal kas tuokesi Kaune, Vytauto baznycioje??? Kazin kiek ten pinigeliu reiktu duoti? Kazkaip nesinori per mazai duoti, bet ir per daug gaila...paaukoti:smile.gif)) Kalbant apie aukas, dabar prisiminiau kaip seimos centre, kur vyksta tos pamokeles, naglai pasake, o dabar paaukokit 20lt smile.gif


Mes tuoksimės Vytauto bažnyčioje, tai mums kunigas tiesiai šviesiai pasakė ir net užrašė kiek reikės mokėti, tfu, aukoti... doh.gif 200 litų + bažnyčios papuošimas 35 litai doh.gif Apiplėšimas vidury baltos dienos unsure.gif fear.gif
Atsakyti
QUOTE(me2za @ 2005 07 22, 08:55)
Mes tuoksimės Vytauto bažnyčioje, tai mums kunigas tiesiai šviesiai pasakė ir net užrašė kiek reikės mokėti, tfu, aukoti... doh.gif  200 litų + bažnyčios papuošimas 35 litai  doh.gif  Apiplėšimas vidury baltos dienos  unsure.gif  fear.gif


Kadangti Vytauto bažnyčia neparapijinė, už kiekvieną joje sudarytą santuoka ši bažnyčia turi sumokėti berods vyskupijai nustatytą mokestį, todėl 50 Lt arba 100Lt čia kunigui tikrai gali nepakakti.
Atsakyti
QUOTE(me2za @ 2005 07 22, 08:55)
Mes tuoksimės Vytauto bažnyčioje, tai mums kunigas tiesiai šviesiai pasakė ir net užrašė kiek reikės mokėti, tfu, aukoti... doh.gif  200 litų + bažnyčios papuošimas 35 litai  doh.gif  Apiplėšimas vidury baltos dienos  unsure.gif  fear.gif

oho... blink.gif nu va, kodėl man tas kunigas taip nepatiko schmoll.gif ... Mes irgi ten norėjom tuoktis, tai mums pasakė, kad čia ceremonija kainuos brangiau blink.gif ... dar tada pagalvojau sau,- o kur nurodyta koks paprastai standartas,- kiek reik mokėti.. kad čia, matai, kainuos brangiau... tai ir išėjom ant kulno apsisukę doh.gif ... Nu bet pavaro bažnyčios tarnai... dar vadinasi dievo vietininkai žemėje... geriau jau sakyt- reketas vidury baltos dienos... O tai kas bus jei duosit mažiau,- netuoks??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 07 22, 09:21)
oho... blink.gif  nu va, kodėl man tas kunigas taip nepatiko  schmoll.gif ... Mes irgi ten norėjom tuoktis, tai mums pasakė, kad čia ceremonija kainuos brangiau  blink.gif ... dar tada pagalvojau sau,- o kur nurodyta koks paprastai standartas,- kiek reik mokėti.. kad čia, matai, kainuos brangiau... tai ir išėjom ant kulno apsisukę  doh.gif ... Nu bet pavaro bažnyčios tarnai... dar vadinasi dievo vietininkai žemėje... geriau jau sakyt- reketas vidury baltos dienos... O tai kas bus jei duosit mažiau,- netuoks??? g.gif

Tai kiek man tada kainuos santuoka Kauno katedroj??? galvojau 100 duot...
Atsakyti
Man tai juokingiausia, kad kai užrašė tą sumą, tai pradėjo teisintis, jog už šildymą žiemą reikia daug mokėti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Bet bažnyčią išpuošia tai thumbup.gif Bent dėl to priekaištų jokių neturiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 07 22, 10:24)
Tai kiek man tada kainuos santuoka Kauno katedroj??? galvojau 100 duot...


Tai ir duok 100 ax.gif Jei man asmeniškai nebūtų pasakę kiek mokėt reikės, tai irgi būčiau 100 litų davusi... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 07 22, 09:21)
Nu bet pavaro bažnyčios tarnai... dar vadinasi dievo vietininkai žemėje... geriau jau sakyt- reketas vidury baltos dienos... O tai kas bus jei duosit mažiau,- netuoks??? g.gif


Jei duosit mažiau - kunigas gali likti skolingas vyskupijai arba negauti jokio atlygio sau. Pripažinkim merginos, Vytauto bažnyčioje dažniausiai tuokiatės dėl gražios jos aplinkos, jaukumo ir pnš. Čia Jūsų pasirinkimas, kurioje bažnyčioje tuoktis. Tai ne prievartinis reketas, nes Jūs turite alternatyvą tuoktis parapijinėje bažnyčioje.

Mes irgi kažkada norėjom tuoktis Vytauto bažnyčioje, buvom nuėję pakalbėti su kunigu. Jam pasakem, kad studentai (neminėjom, kad dirbantys). Tai jokių teigiamų emocijų iš kunigo pusės nebuvo. Supratom, kad tuokti nenori. O galėjo gi iš karto pasakyti, kad tiesiog mums tai kainuotų brangiau - būtume gi sumokėję smile.gif

Atsakyti
QUOTE(me2za @ 2005 07 22, 09:29)
Man tai juokingiausia, kad kai užrašė tą sumą, tai pradėjo teisintis, jog už šildymą žiemą reikia daug mokėti  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

Bet bažnyčią išpuošia tai  thumbup.gif  Bent dėl to priekaištų jokių neturiu  ax.gif

nu nei pridėsi, nei atimsi aggressive.gif... nėr ką sakyt... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(žvarba @ 2005 07 22, 09:24)
Tai kiek man tada kainuos santuoka Kauno katedroj??? galvojau 100 duot...


Kauno katedra parapijinė. 100 Lt gali pakakti.
Atsakyti
QUOTE(*Svajukė* @ 2005 07 22, 10:30)
Jei duosit mažiau - kunigas gali likti skolingas vyskupijai arba negauti jokio atlygio sau. Pripažinkim merginos, Vytauto bažnyčioje dažniausiai tuokiatės dėl gražios jos aplinkos, jaukumo ir pnš. Čia Jūsų pasirinkimas, kurioje bažnyčioje tuoktis. Tai ne prievartinis reketas, nes Jūs turite alternatyvą tuoktis parapijinėje bažnyčioje.

Mes irgi kažkada norėjom tuoktis Vytauto bažnyčioje, buvom nuėję pakalbėti su kunigu. Jam pasakem, kad studentai (neminėjom, kad dirbantys). Tai jokių teigiamų emocijų iš kunigo pusės nebuvo. Supratom, kad tuokti nenori.  O galėjo gi iš karto pasakyti, kad tiesiog mums tai kainuotų brangiau - būtume gi sumokėję smile.gif


Na man negaila tų 200 litų, bet man pikčiausia, kad va ima ir pasako, kiek mokėti reikės doh.gif Ir dar tai vadina auka...Tai čia beveik kaip ir mokestis man atrodo... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(*Svajukė* @ 2005 07 22, 09:30)
Jei duosit mažiau - kunigas gali likti skolingas vyskupijai arba negauti jokio atlygio sau. Pripažinkim merginos, Vytauto bažnyčioje dažniausiai tuokiatės dėl gražios jos aplinkos, jaukumo ir pnš. Čia Jūsų pasirinkimas, kurioje bažnyčioje tuoktis. Tai ne prievartinis reketas, nes Jūs turite alternatyvą tuoktis parapijinėje bažnyčioje.

Mes irgi kažkada norėjom tuoktis Vytauto bažnyčioje, buvom nuėję pakalbėti su kunigu. Jam pasakem, kad studentai (neminėjom, kad dirbantys). Tai jokių teigiamų emocijų iš kunigo pusės nebuvo. Supratom, kad tuokti nenori.  O galėjo gi iš karto pasakyti, kad tiesiog mums tai kainuotų brangiau - būtume gi sumokėję smile.gif

nu tai ir sakau, kad nesamonės... jei tos bažnyčios neparapijinės ir joms sunku išsilaikyt, tai kas čia dar per duoklės parapijinėms bažnyčioms... suprantu, kad tai jų vidaus taisyklės, bet ir kalbam apie tai kad kunigų bendrija viena iš labiausiai supuvusių ir moralės ten nelabai.... Atleiskit, jei įžeidžiau ką.. bet ir tie kursai privalomi, man primena labai tarybinius laikus, kai nebūdamas spaliuku ar pionierium,- buvai neigiamai vertinamas... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(me2za @ 2005 07 22, 09:29)
Bet bažnyčią išpuošia tai  thumbup.gif  Bent dėl to priekaištų jokių neturiu  ax.gif

me2za, o tu jau gal buvai susisiekus su ta jų gėlininke-puošėja ir mokėjai pinigėlius? Aš tai kažkaip neprisiruošiu, rugpjūčiui atidedu vis.
O kad išpuošia gražiai, tai tikrai thumbup.gif

QUOTE(*Svajukė* @ 2005 07 22, 09:30)
Jei duosit mažiau - kunigas gali likti skolingas vyskupijai arba negauti jokio atlygio sau. Pripažinkim merginos, Vytauto bažnyčioje dažniausiai tuokiatės dėl gražios jos aplinkos, jaukumo ir pnš. Čia Jūsų pasirinkimas, kurioje bažnyčioje tuoktis. Tai ne prievartinis reketas, nes Jūs turite alternatyvą tuoktis parapijinėje bažnyčioje.

Aš nuo pat vaikystės žinojau, kad tuoksiuos Vytauto bažnyčioje, nes čia esu krikštyta. Ir va kai kunigas paklausė, kodėl čia norim tuoktis, pasakiau, kad čia krikštyta, tai nieko daugiau ir neklausinėjo ir gal kiek šilčiau kalbėti pradėjo. O kai jau visas pažymas apie paskaitėles nunešėm ir pildėm anketas, kai zakristijonas išgirdo, kad aš čia krikštyta, tai labai apsidžiaugė, pavadino saviške, dar atsiminė ir tą kunigą, kuris mane krikštijo (aš, aišku, neatsimenu, tuo metu dar nė metukų neturėjau ax.gif

QUOTE(žvarba @ 2005 07 22, 09:36)
bet ir tie kursai privalomi, man primena labai tarybinius laikus, kai nebūdamas spaliuku ar pionierium,- buvai neigiamai vertinamas... doh.gif

Na nesutikčiau. Tiesiog tokia yra tvarka, ir jei norime bažnytinės santuokos, reikia jos laikytis. Juk ir pirmos komunijos einant kursus reikėjo lankyti.
Tos anketos ir kursai ne šiaip sau sugalvoti. Juk daug porų bažnyčioje tuokiasi ne todėl, kad norėtų prieš Dievą/aukštesnes jėgas prisiekti ir gauti palaiminimą, bet dėl to, kad graži pati bažnytinė ceremonija. O jei išsiskiriama, tai antroji santuoka jau negali būti bažnytinė, daug ašarų dėl to gali būti - kodėl niekas nesakė, kokios nesąmonės ir pan. Tai Katalikų bažnyčia ir nori apsidrausti.
Atsakyti