QUOTE(susidomejus @ 2011 02 16, 13:38)
naturalus aliejai susigeria i oda (vieni greiciau, kiti leciau), o mineraliniai nesusigeria. Mineraliniai aliejai gerai einant i baseinus apsisaugoti nuo chloruoto vandens, tik paskui reikia gerai nuplaut ta plevele vandeniu.
idomi savoka kaip odos kvepavimas. Kiek teko dometis, musu oda nepasisavina deguonies pro oda.
Ir mineralinis susigeria, jei nedaug tepama ir ant drėgnos odos.
Oda nekvėluoja taip pat kaip plaučiai, bet juk vyksta medžiagų apykaita. Ji pašalina drėgmę iš organizmo, taip pat ir "sugeria" ją iš aplinkos. Taip, tas "kvėpavimas" sąlyginis, tiesiog atsakiau į komentarą, kad mineralinis aliejus oda "dusina".
QUOTE(naura14 @ 2011 02 16, 13:48)
Pritariu. Naturaliais aliejais drekinama oda, o ne tepama del to, akd sulaikytu dregme. O del odos kvepavimo, tai deguonis pasisavinamas per krauja, o kad i ji patekti, reikia pasiekti kraujagysles. Odoe butu gana sunku. dar kudikiams gal kazkiek imanoma, kai buna labai plona odele, o kraujagysliu tinklas labai tankus ir arti odos pavirsiaus.
Drėkinimas- sąlyginis dalykas, žiūrint ką tuo vadinate... Tepant vien aliejais ir dar nesudrėkintą odą, išsausint ją galima. Nes aliejai drėgmės į odą neatneša. Nebent lipidus ir kitus naudingus ingredientus, kurie yra identiški odoje esantiems, jei jūs tai turite omenyje. Kai kurie aliejai turi humektanto savybių, bet jos nėra stiprios, kaip, pvz., glicerino.
Būtent dėl to kosmetiniuose drėkikliuose aliejai yra derinami su vandeniu, humektantais, kad oda būtų ne tik maitinama ir sudaromas barjeras (iš aliejų, kitų drėgmę blokuojančių ingredientų, kaip silikonai), bet ir drėkinama (vanduo ir humektantai, kaip glicerinas).
Na, bet aš jau čia ne vietoje diskusiją užvedžiau

Celiulitas... Celiulitas