Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės suprasti kosmetiką 2

Visų pirma norėčiau akcentuoti, kad aš ne mokslininkė, dermatologė, kosmetologė ar pan. Tad mano žodžių už gryną pinigą prašom nepriimti, visada galiu ir klysti. Tik išsakau savo nuomonę, sprendimą priimate jūs, atsižvelgti į ją, teisinga jums atrodo, ar ne. Remiuosi tik moksliškai pagrįsta informacija, ne gandais, reklama ar neaiškiais puslapiais iš interneto. Tačiau kosmetikos vertinimas yra subjektyvus dalykas, prašau to nepamiršti.
Tema yra atvira visiems, norintiems pasisakyti ar patarti.
Temoje yra dalinamasi informacija apie kosmetinių ir gydomųjų produktų sudėtis. Čia bandau dalintis savom žiniom, kviečiu tai daryti ir kitus dalyvius, kurie domisi kosmetikos ingredientais bei jų poveikiu. Šioje temoje yra koncentruojamasi ties kosmetiniais ingredientais ir produktų sudėtimi, kosmetikos poveikiu odai.

user posted image

Nors kosmetinių ingredientų gausa yra stulbinanti (tūkstančiai ingredientų ir jų variacijų)- neišsigąskite. Kreipiant dėmesį ne į produkto kainą ar pakuotės grožį, o į ingredientų sąrašą, ilgainiui galima pradėti suprasti, kokia yra produkto bazė, ką jis darys jūsų odai ir ko iš jo galima tikėtis (žinoma, nepabandęs nesužinosi, tačiau ir prieš bandant galima stengtis atsirinkti kuo įmanoma geresnį produktą). Kadangi visų ingredientų mintinai išmokti praktiškai neįmanoma, labai gelbėja kosmetinių ingredientų žodynai. Mano mėgstamiausi ir labiausiai naudojami internetiniai- http://www.cosmeticscop.com/ (ingredientų galima ieškoti ir įvedus pavadinimą į paiešką, ne tik abėcėline tvarka) bei http://www.cosmeticsinfo.org/

Neblogi orientaciniai puslapiai:
CosDNA (galima suvesti visus produkto ingredientus, gauti jų aprašymus ir gana subjektyvius įvertinimus)
http://www.cosmetic-ingredients.net / (yra truputis netikslumų)

Labai labai naudingas youtube kanalas, jei tingisi skaityti apie odą, galima tiesiog pažiūrėti video:
SkinCareTV (su šiuo žmogum sutinku 99.99%)

Beje, Cosmetics Cop puslapis yra nuostabus informacijos šaltinis. Labai rekomenduoju pasiskaityti skyrelį apie odos priežiūrą. Ten trumpai ir aiškiai apžvelgta informacija apie kosmetinius ingredientus, veido ir kūno priežiūrą bei problemas ir t.t.


Prieš užduodant klausimą apie produkto sudėtį pasinaudokite paieška arba temoje, arba nuspaudus ctrl+f (toks būdas naršyklės viduje man asmeniškai labiau patinka)- taip galite ieškoti norimos priemonės ir pagal trumpą raktažodį (pvz., BHA).



P.S. Jei norite išgirsti nuomonę apie konkretų produktą, įdėkite:
  • pavadinimą (gamintojas ir pilnas gaminio pavadinimas, geriau originalo kalba)- kad ir kiti žinotų, apie ką kalbama- bei tema turėtų prasmę;
  • pilną ingredientų sąrašą (gamintojo reklaminis aprašymas nereikalingas), ne tik veikliąsias medžiagas;
  • jei norite- ir nuotrauką (nuotraukos po kurio laiko dingsta, tai būtinai įdėkite pavadinimą);
  • būtų gerai, jei nurodytumėte ir pakuotės tipą (pvz., ar pakuotė- atviras indelis).

Pakuotė yra svarbi ne tik higieniškai (kasdien merkiant pirštus ir atidarinėjant indelį yra tikimybė, kad jis „užsikrės“) bei estetiškai, tačiau ir dėl ingredientų stabilumo. Antioksidantai, kai kurie augaliniai ekstraktai, aliejai ir kt. reaguoja su šviesa ir deguonimi. Jei pakuotė yra pralaidi orui (pvz., indelis) arba yra permatoma- nuolat atidarinėjant ar tiesiog stovint šviesoje kai kurie ingredientai tampa nestabilūs ir ilgainiui yra nebeveiksmingi. Kad ir kokia gera priemonė gali pasirodyti pagal sudėtį, jei pakuotė netinkama, didelė dalis „gerumo“ yra nubraukiama.
Pagal stabilumą pakuotes būtų galima sukategorizuoti taip (pradedant nuo blogiausios)
    [4.]Atsukamas indelis
    user posted image
    [3.] Tūtelė (geresnis variantas, kai tūtelės anga- užsmailinta)
    user posted image
    [2.] Indelis su pompa ir šiaudeliu
    user posted image
    [1.] Flakonas su beore pompa (be šiaudelio viduj)
    user posted image
Žodžiu, bet kas yra geriau už indelį. O geriausia yra [b]nepermatoma
pakuotė- su beore pompa.
[/b]


Benzoilo peroksido priemonės


Acne.org Treatment- gera, standartinė 2.5% benzoilo peroksido priemonė.

Akne BP5- gera priemonė su 5% benzoilo peroksidu drėkinančiame mineralinio aliejaus pagrinde.

Aknefug Mild- gera 3% banzoilo peroksido priemonė. Turi truputį alkoholio, bet spėju, kad jis naudojamas kaip tirpiklis, ne kaip pagrindas, tad odos sausint neturėtų (tik pats BP, žinoma, sausins).

Clean & Clear Persa Gel 5% ar 10%- puiki benzoilo peroksido priemonė.

Clearasil StayClear Tinted Acne Treatment Cream- (žr į Clearasil Ultra Rapid), su spalva.

Clearasil StayClear Vanishing Acne Treatment Cream- (žr į Clearasil Ultra Rapid)

Clearasil Ultra rapid Action Treatment Cream- gera priemonė su benzoilo peroksidu.

La Roche Posay Effaclar Al Intensive Acne Spot Treatment- jei kalbant apie LRP priemones spuogams, turi vieną gerą, bet nepagrįstai brangią benzoilo peroksido priemonę- 30$ už 15ml. Nors ji niekuo nesiskiria nuo 5 kartus pigesnių produktų (pliusas nebent tas, kad neturi kvapnių medžiagų).

Mary Kay Acne Treatment Gel geras daiktas su benzoilo peroksidu.

Oxy Spot Treatment- geras ir stipriausias nereceptinis (10%) benzoilo peroksido kremas.


[b]Drėkikliai


AA Ultra Hydration Intensively Moisturizing Cream- sakyčiau, kad gal labau tinkamas normaliai odai į sausumą. Turi kelis neblogus ingredientus (pvz., antioksidantas, odai identiškas skvalanas, hialurono darinys, odą raminantys ingredientai). Summa summarum visai neblogas drėkiklis, tik turi konservanto, kuris gali būti odos dirgiklis.

Acne.org Moisturizer- labai neblogas drėkiklis.

A-DERMA Creme De Soin- ypatingai paprastas, turėtų tikti labai jautriai odai. Turi truputį dirglumą mažinančių, be kvapiųjų medžiagų.

A-DERMA Dermalibour Cream- turėtų padėti užgydyti sausos odos žaizdeles, įtrūkimus (nes turi antiseptiko cinko oksido), atrodo riebus.

A-DERMA Epitheliale AH Cream- vėlgi, paprastas kremas, turi ypatinga mažai retinolio, hialurono ir vitamino E, sausai odai.

A- DERMA Exomega crème- paprastas vandens, mineralinio aliejaus ir silikonų pagrindo kremas sausai odai, jautriai turbūt irgi tiktų, neturi ryškių dirgiklių, kvepalų. Yra truputis gerų ingredientų- puikaus antioksidanto ir dirglumą mažinančio nakvišų aliejaus, šiek tiek niacinamido, raminančių avižų.

Anna Lotan Barbados Calméssence Soothing Fluid Gel- geras drėkiklis. Turi vitaminų A, E. Sausmedžio ekstraktas- geras antioksidantas, dirglumą mažinantis ingredientas. Turbūt tiktų normaliai, truputį į sausumą ar truputį į riebumą odai.

Anna Lotan A Clear Skin Balancer- nenaudočiau jo vien dėl to, kad turi plačiai žinomą dirgiklį- konservantą, kurio nerekomenduojama palikti ant odos. Nežiūrint į tai, vistiek nieko labai gero jame nėra- vanduo, alijošius ir konservantai. Truputį turi galimai odą dirginančio hamamelio.

Anna Lotan Liquid Gold Golden Day Cream- gan paprastas kremas su jojobos aliejumi, turi nemažai vaško, kuris gali kimšti poras. Turi kelis erus ingredientus, bet labai maža jų koncentracija.


(Daddygirl komentaras) Aras Balzamas po skutimosi jautriai odai- pagrindines sudetines dalys (be vandens) - Polydecene ir Glycerinas.
Polydecene - sintetinis efektyvus drekiklis, tinkantis jautriai odai.
Glicerinas (gali buti tiek sintetinis, tiek augalines kilmes) - vienas dazniausiai naudojamu efektyviu drekikliu. Didesni kiekiai, deja, gali priduoti produktui klampumo, pradeti sausinti oda. Del siu priezasciu jis cia naudojamas kaip antrinis drekiklis. Produktas praturtintas ekstraktais, aliejais (ramuneliu, medetku, avokado, persiku branduoliu, mieziu, argano, sviestmedzio), pantenoliu - nuostabiu drekikliu, giliai prasiskverbianciu i oda ir netgi ja gydanciu.
Nu, ir kas man sitam produkte ne taip labai patiktu- Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin - naujai naudojami konservantai, siekiant isvengti parabenu. Be to, kad jie palyg mazai istirti, jau yra nuorodu i tai, kad jie kenksmingi ir alergenai.
Dar man cia nepatiktu parfum, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate.


Artdeco Skin Yoga Face Daily Intensive Moisturizer- gana paprastas drėkiklis sausai odai su lašeliu įdomesnių ekstraktų. Turi truputį sviestmedžio, vos antioksidacinio ženšenio ekstrakto, pora egzotiškesnių augalų. Kiti geri antioksidantai, peptidai eina jau po kvepalų ir konservantų. Kadangi pakuotė- indelis, tai ir tas lašelis gerų ingredientų nebus labai stabilus. Turi kvepalų.

Aubrey Organics Natural Herbal Maintenance Oil Balancing Moisturizer, for Oily Skin- kas tas yr “coconut fatty acid cream base”? Telepatinių sugebėjimų neturiu, tai negaliu pasakyti, kas ten sudėta, suprask kaip nori… Bet manau, kad tas kokoso riebiųjų rūgščių pagrindas gali kimšti poras. O ko tikrai turi tai keletą labai odą dirginančių ingredientų- hamamelis, asiūklis, balzamas (kuris normalioj kosmetikoj nebenaudojamas turbūt jau kelis dešimtmečius dėl ypatingai dažnos dirginančios reakcijos. Balzamas yra tarp labiausiai dirginančių kosmetinių ingredientų)…

Avalon Organics Lavender Renewal- su hialuronu, yra ir daug kitų naudingų ingredientų. Tiktų sausesnei odai.

Avene Clean-Ac Hydrating Soothing cream- labai elementari formulė. Rašo, kad skirta riebiai dehidratuotai odai, bet didelis aliejų ir riebiųjų rūgščių kiekis gali kimšti poras ir dar labiau riebalinti.

Avene Hydrance Optimale Rich Hydrating Cream- šiaip, atrodo sunkus ir riebus, paprastas drėkiklis. Be drėkinamųjų medžiagų nelabai daugiau ko gero yra. Porų kimšt neturėtų, bet gali, kaip ir dauguma sunkių kremų.

Aviva Lengvai drėkinantis veido kremas normaliai ir sausai odai- turi tų pačių gerų ingredientų, kaip ir Aviva Regeneruojantis kremas su taukmedžiu (skvalano, sviestmedžio, saulėgrąžų ir jojobos), tik kiek mažiau ir yra lengvesnis. Turi lašelį odą raminančių avižų. Taip pat yra kvepalų.

Aviva Regeneruojantis kremas su taukmedžiu ir rudųjų dumblių ekstraktu- labai neblogas drėkiklis tikrai sausai odai. Pagrindas gana standartinis, turėtų būti tirštas, bet turi kelis tikrai gerus ingredientus- skvalano, sviestmedžio, truputį saulėgrąžų, jojobos aliejų. Taip pat lašelį įdomesnių antioksidacinių augalų ekstraktų. Minusas jo turbūt tik kvepalai. Apibūdinime rašo, kad skirtas jautriai odai. Mano nuomone jautri oda ir kvepalai turėtų būti nederinami dalykai.

Avon Anew Clinical Thermafirm Face Lifting Cream- tokio kremo mamai nedovanočiau. Bet ne dėl to, kad ten kažkokių mirtinų ingredientų būtų... Tai tiesiog labai elementarus drėkiklis su dulkele vitamino E (ir ta sunyks dėl pakuotės...) bei mentolio dariniu, kuris dirgins odą.

Bath And Body Works Sweet Pea Body Cream- vėlgi elementarus drėkiklis mineralinio aliejaus pagrindu. Visi geri ingredientai (kaip ir galimai dirginantys- rozmarinas, citrina) eina po kvepalų. Turi dažų. Yra tikimybė, kad konservanto/ ph reguliatoriaus derinys sukurs nitrozaminus, kurie yra kancerogenai.

Bath and Body Works Sweet Pea Lotion- visiškai elementarus drėkiklis (vanduo, glicerinas, vazelinas, emulsikliai, kvepalai). Be kvepalų dar ir dažų turi. Visi dėmesio verti ingredientai eina po kvepalų. Geriau nei nieko, bet tikrai ne prūdai.

Benexere Standinamasis, raukšles mažinantis serumas- gan paprasta priemonė su keliais gerais drėkikliais. Konservantas Methylisothiazolinone gali būti odos dirgiklis.


Bepanthol Face Cream- kremas sausai odai su nemažai (3 vietoj) agurklės ekstrakto- geras antioksidantas, odą raminantis ingredientas. Toliau eina tik emulsikliai, tirštikliai, emolientai. Turi truputį raminančio pantenolio, krūvą kvepalų, kas jautriai odai nelabai gerai.

Bioderma Hydrabio serumas- iš tikrųjų, tai sudėtis labai gera. Turi neblogų drėkiklių, odai identiško niacinamido, antioksidantų, mažai tirštiklių, tad turėtų būti gana lengvas ir tikti riebesnei oda. Jautrumą kai kuriems žmonėms gali sukelti plėvelę formuojantis ingredientas, kuris yra 4 vietoje ir, žinoma, kvepalai, kurie yra dažnas dirgiklis.


Bioderma Sebium Hydra- neblogas kremas, porų kimšt neturėtų. Turi truputį gerų ingredientų- dirglumą mažinančio alantoino, antioksidanto vitamino e, gerų drėkiklių. Gali būti per sunkus tikrai riebiai odai.

Bio- Oil- Bio oil sudėtyje nėra nieko ypatingo, kas gydytų randus ar apskritai darytų ką nors naudingo odai. Paprastas drėkiklis, pagamintas mineralinio aliejaus ir emolientų pagrindu... Kuriame, beje, dar pridėta odą dirginančių aliejų ir kvapų.

Biotopix kremas nuo raukšlių- viskas, kas eina iki konservanto DMDM Hydantoin- labai elementaraus drėkiklio sudedamosios dalys. Kas eina toliau- labai mažos koncentracijos peptidai. Na, peptidai teoriškai gali būti geri ingredientai odai. Praktiškai jų naudą įvertinti sunku, nes jei kremas nėra tinkamai suformuluotas (ką padaryti sudėtinga), patekę ant odos jie yra "suvirškinami" natūralių odos fermentų. Be to, daugumos peptidų poveikis nėra objektyviai moksliškai įrodytas (nebent jei objektyvius laikytume tuos peptidus parduodančių firmų "tyrimus"). Linksmiausia, kad šitą kremą parduodanti kompanija teigia, kad jų peptidas Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate veikia kaip Botoxas biggrin.gif Aišku, ne jie vieninteliai šitą peptidą reiklamuoja, tik kiti renkasi jį lyginti su gyvatės nuodų poveikiu biggrin.gif Įsivaizduojat, kaip "smagu" būtų, jei jis iš tikrųjų veiktų kaip Botoxas- pasitepūs raumenys nebejudėtų, o dėl to ir raukšlės nebeišryškėtų. Kas tada darytųsi su pirštais, kuriuos naudojot kremo tepimui ir kas, jei užsiteptumėt palei burną- nebegalėtumėt pajudint lūpų.

Bliss Triple Oxygen + C Energizing Cream- Turi nemažai stabilizuoto vitamino C, taip pat vitamino e- geri antioksidantai, kitų neblogų ingredientų. Tačiau pakuotė netinkama jų stabilumui išlaikyti, tai pinigai į balą. Kas durna šitame kreme, kad jis teigia, jog gali tiekti deguonį odai. Na, šiaip antioksidantų paskirtis yra kaip tik panaikinti ir užkirsti kelią oksidacijai, laisvųjų radikalų žalą. O šitas kremas kartu tiekia ir deguonį, ir antioksidantus. Beprasmis daiktas. Šiaip, labiau tiktų normaliai odai, turbūt vos į sausumą ar vos į riebumą.

Burts Bees Radiance Serum- trečioj vietoj esantis alkoholis ne pasaulio pabaiga, bet gali dirginti odą. O šiaip, priemonė visiškai elementari, paprastas drėkiklis. Vienintelis geras dalykas- saldymedžio ekstrakas- odą raminantis ingredientas.

Cetaphil Moisturizing Cream- labai elementaru skremas sausai odai. Žiūriu, pakeitė savo klasikinę formulę, kuri buvo visiškai paprasta, tinkama ypatingai jautriai odai. Įdėjo vos vos migdolų aliejaus, pakeitė pagrindą. Vistiek turėtų tikti labai jautriai odai, bet gerųjų ingredientų galėtų turėti. Net ir jautriai odai jų reikia, kad padėtų ją sustiprinti, susitvarkyti su uždegimais ir t.t. Indelis šiuo atveju neaktualus, nes sudėtis parasta, nėra gam ten labai sunykti. Tik higienos klausimas lieka.


Chanel Ultra Correction Lift Sculpting Firming Concentrate- pirmoj vietoj- vanduo. Antroje- alkoholis- raudona šviesa- didelis minusas. Džiovins ir dirgins odą. Tada standartinis drėkiklis glicerinas, silikonai ir emulsikliai. Tada Ammonium Acryloyldimtaurate/VP Copolymer bei VP/Dimethiconacrylate/Polycarbamyl Polyglycol Ester. Tradiciniai plėvelę formuojantys ingredientai, naudojami ir plaukų lakuose, kurie suveržia odą. Jie visą laikiną liftingo efektą ir sukurs. Tada iki kvepalų eina surfaktantai, emulsikliai, tirštikliai ir pan. Tai iki kvepalų nėra absoliučiai nieko, už ką apsimokėtų mokėti nesąmoningą 165$ kainą už šitą priemonę. Toliau eina saldžiųjų migdolų ekstraktas, konservantas. Tada pora gerų ingredientų ir moksliškai nepatvirtinti ingredientai, kurie jei ir turi kažkokį poveikį odai, jų koncentracija bus per maža, kad veiktų. Išvada- tokia priemonė tikrai nieko gero...

Christina Theraskin- sudėtis paprasta, bet ne prasta. Pagrindinė žvaigždė, aišku- hialuronas. Iki tobulumo trūksta antioksidantų ir ląstelių komunikaciją skatinančių ingredientų. Galit šitą serumą naudot kaip hialurono šaltinį, o kitus gerus ingredientus gaut iš papildomų priemonių.

Clarins HydraQuench Cream Normal to Dry Skin- paprastas drėkiklis. Dėl indelio pakuotės lašelis antioksidantų nebus stabilūs. Turi nemažai kvepalų.

Clarins Multi-Active Day Early Wrinkle Correction Cream Dry Skin- vėlgi, elementarus drėkiklis, su daug kvepalų ir potencialiai dirginančiu konservantu. Turi lašą naudingų ingredientų, bet ir tie nebus stabilūs dėl indelio. Neturi nieko ypatingo, kas raukšles efektyviai mažintų.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel- gera, lengva priemonė normaliai, truputį riebiai ar truputį sausai odai.

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion- tekstūra labai elegantiška, lengva, nors sudėtyje yra aliejų. Mano oda rieboka, tai man jis neypač tinka, daugiau sausai odai skirtas, bet žiemą kartais gerai. Šiaip, sudėtis labai elementari.


Clinique Turnaround Concentrate Visible Skin Renewer- labai fainas daiktas, labai gera sudėtis. Nelabai jis ten ką eksfolijuoja, su PC 2% BHA nesulyginti, bet ant odos jaučiasi labai maloniai, yra lengvas. Kažkiek pojūtis panašus į Olay Regenerating Serum. Beje, jo sudėtis beveik identiška žymiai brangesniam Estee Lauder Idealist. Bet daugiau nepirksiu, nes brangokas, o drėkiklis man ir Olay labai patinka.

Clarins HydraQuench Intensive Serum Bi-Phase- neblogas serumas, bet ne “wow”. Daugiau normaliai/ sausai odai.

Clinique Super Rescue- puikios priemonės. Pakuotė stabili, daugiau odą raminančių ingredientų bei kitų pliusų. Turėtų tikti ir jautriai odai.


(Daddygirl komentaras) Darphin - Hydraskin Intensive Moisturizing Serum zada intensyviai drekinti. matyt, tai ir darys, nes kelios pirmos eilutes sudetyje - humektantai SODIUM HYALURONIC irgi, teigiama, kad turi ypatingas drekinimo savybes (t.y. nunesa vandeni i gilesnius odos sluoksnius ir ji ten islaiko, taip net sudarydamas rauksleliu sumazejimo efekta).
ar as pirkciau? ne manes nezavetu tie glycol'iai sudeties priekyje, parfumas, ETHYLHEXLY GLYCERIN, TETRASODIUM EDTA, CHLORPHENESIN...


Darphin - Hydraskin Intensive Moisturizing Serum- nebloga priemonė, turi gerų drėkiklių, antioksidantų.

Darphin Intral Soothing Cream- turi neblogų ingredientų, bet nepasakyčiau, kad labai tinkamas jautriai odai. Turi kelis galimai dirginančius augalų ekstraktus ir kėapiklį citronellol, kuris irgi yra dirgiklis.

Darphin Myrrh Aromatic Care- aliejų pagrindo idėja sausai odai iš esmės man patinka, turi labai gerų aliejukų, bet iš kitos pusės- tarp jų yra ir lakiųjų- galimų dirgiklių- levandos, miros, balzamo.

Declare losjonas- elementari, mano nuomone bevertė priemonė- vanduo, keli lengvi, neįspūdingi drėkikliai, konservantai, pora odą raminančių ingredientų (bisabololas, alantoinas), kvepalai, tada dar konservantų. Viskas.

Declare raminamasis serumas- serumas be tradicinių silikonų, turėtų būti labai lengvas. Turi tikrai nemažai odą raminančių, gydančių ingredientų, tarp kurių yra ir antioksidantų. Visai nebloga priemonė. Būtų geresnė, jei neturėtų kvepalų.


Declare Skin Soothing Moisturiser- gan paprastas drėkiklis su saulės apsaugos ingredientais odai į sausumą. Gerų ingredientų turi, bet mažai.

Declare Stress Balance Soothing and Balancing Cream- nebloga priemonė, bet pakuotė- indelis, tai keli antioksidantai (vitaminas C, augalų ekstraktai) nebus stabilūs. Po emulsiklių/ emolientų eina keli geri ingredientai- linų sėmenys, medetka, alantoinas, hialurono darinys, bisabololas, lecitinas. Turbūt nėra jų ypatingai daug, bet derinys geras. Galėtų kvepalų ir neįtraukti…

Decleor Source D’Eclat 10-Day Radiance Powder Cure- serumas ir vitamino C milteliai. Paulos įvertinimas čia. Trumpai tariant, turi laaaaaabai daug dirginančių ekstraktų (citrusai, figos) bei kvapiųjų medžiagų. Žiūrint į likusius ingredientus- turi šilkmedžio ekstrakto, kuris kartu su vitaminu C gali kažkiek balinti odą. Kiti keli naudingi indredientai eina po kvepalų.

Delipots drėkiklis (gal tisklesnis pavadinimas yra?)- sudėtis gana paprasta, turi neblogų drėkiklių, aliejų- saulėgrąžų, migdolų, sviestmedžio, makadamijų. Daugiau nelabai ko ypatingo yra. Turėtų tikti sausesnei odai. Turi kvepalų.


Desert Essence, Thoroughly Clean Oil Control Lotion- toks 50/50- turi ir gerų ingredientų ir kelis dirgiklius. Tarp ryškesnių digiklių- hamamelis, kanadinė auksašaknė, levanda, pipirmėtė. Tas “oil control” pavadinime turbūt atsirado dėl džiovinančio hamamelio ir riebalus sugeriančių ingredientų ir trupučio jojobos.

Dr.Alkaitis ORGANIC DAY CREAM- dažna problema su “natūralia” kosmetika yra ta, kad joje pilną odą dirginančių augalų ekstraktų. Taip yra ir su šita priemone. Iš esmės, tie ekstraktai yra geri antioksidantai, gali skatinti kraujotaką, tačiau tuo pačiu gali labai dirginti odą- kai kurie yra net pripažinti kancerogenai ar fototoksiški. Yra pilna natūralių antioksidantų, kurie nesukels odai jokių problemų… Nepaisant dirginančių ingredientų, produkto idėja ir sudėtis būtų nebloga.

Dr. Hauschka Rose Day Cream- jei komentuojant grynai šitą sudėtį (Aqua, Arachis Hypogaea, Althaea Officinalis, Cera Flava, Persea Gratissima, Hypericum Perforatum, Butyrospermum Parkii, Lecithin, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Gallica, Rosa Canina.* component of natural essential oils) (radau ir kitokių, žymiai prastesnių sudėties variantų)- nebloga priemonė sausai odai. Turi gerų drėkiklių- žemės riešutų, avokadų, svilarožės, taukmedžio, lecitino. Galėtų dar būti atskirai pridėta antioksidantų, ląstelių komunikaciją skatinančių ingredientų ir nebūti kvepalų (ar iš natūralių, ar iš sintetinių šaltinių, tai vistiek yra kvepalai, kurie gali dirginti).


Dr. Hauschka Quince Day Cream, for Normal, Dry or Sensitive Skin- turi nemažai naudingų aliejų, ekstraktų. Svarainis, jei naudojamos ir sėklos, gali būti dirgiklis. Kaip ir kvepalai, ypač jei kremas skirtas jautriai odai.

Dr. Organic Maitinamasis kremas su granatais- atrodo kaip labai nebloga priemonė, turi kelis gerus drėkiklius, antioksidantus. Gaila, kad pakuotė nestabili.
Dėl “be papildomų kvapų”- jų kaip tik yra nemažai priminėta- Parfum, Citronellol, Geraniol, Hexyl cinnama, Limonene, Linalool.

Eau Thermale Avene Tolerance Extreme Soothing Cream- kaip ir reklamuoja, ypatingai paptastas kremas sausai, super jautriai odai. Jei oda tokia jautri, kad nieko daugiau naudoti neįmanoma, tada toks kremas tinkamas. Normaliai odai reiktų pribombasų.

Elemis Pro-Collagen Marine Cream- labiau normaliai/ sausai odai. Problema su pakuote- turi antioksidantų, kurie su laiku praras stabilumą dėl kontakto su oru. Be neveiksmingų antioksidantų ir gerų augalinių aliejų, ekstraktų nelabai daugiau kas įspūdingo jame yra (kaina nebent įspūdinga:)).


Elemis Pro-Collagen Oxygenating Night Cream- Vėlgi kremas labiau normaliai į sausumą odai. Ta pati nesąmonė su deguonimi, kaip ir kitoje Elemis priemonėje. Gerieji ingredientai "išgaruos" dėl netinkamos pakuotės.

Elizabeth Arden Ceramide Night Intensive Repair Cream- tokio lyg ir nebegemina, jei neklystu. O šiaip, pakuotė- indelis, tai geri ingredienti nebus stabilūs. Pagrindas labai elementarus, atrodo kaip labiau tinkamas normaliai odai į sausumą. Turi tikrai gerų ingredientų- keramidas, dumbliai, hialurono darinys, linoleinė rūgštis... Bet, kaip minėjau, dėl pakuotės jie nebus stabilūs. Turi kvepalų ir dažų.

EMAMI (koks tikslesnis pavadinimas, pakuotė?) kremas- sudėtyje yra netikslumų, tai nežinau, kiek ji teisinga... Turėtų tikti normaliai odai į sausumą. Turi neblogų ingredientų- alijošiaus, medetkų, ramunėlių, saldymedžio ir t.t. Santalas gali dirginti odą, kaip ir hamamelis. Likę labai geri ingredientai eina po kvepalų, tad jų tik lašelis. Naudojamas konservantas- labai dirginantis.

EN GEDI Restorative Aromatic Body Lotion- pakuotė gera, sudėtis panaši į EN GEDI veido veido kremo. Ta pati problema su konservantais. Gerieji ingredientai eina po konservanto. Turi kelis potencialiai dirginančius augalų ekstraktus.


EN GEDI Multiactive Hydrating Day Cream For all skin types- gali kimšti poras, dumblių neįžiūriu, jūros druskos yra, bet ypatingai mažai. Bet jei jos kieks būtų didesnis, tada galėtų sausinti, dirginti odą. Šiaip, sudėtis paprasta, geri ingredientai (jojoba, rožės) eina po konservanto. Kadangi pakuotė- indelis, saulės apsaugos, keli geri ingredientai nebus stabilūs. Vien tokio kremo apsauga nepasitikėčiau, juolab, kad ir SPF reitingas nenurodytas. Naudojami konservantai- labai dirginantys.

Estee Lauder- Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher- radau naujesnę sudėtį, tai ją ir pakomentuosiu. Vandens/ silikonų pagrindas turėtų tikti normaliai/ riebiai odai, laikinai (kosmetiškai) padarys poras vizualiai mažesnėmis, užpildys jas kaip „špaklius“. Prie efekto turėtų prisidėti ir šviesą atspindintys pigmentai. Turi keletą gerų ingredientų- uždegimą mažinančių, antioksidantų. Taip pat ir levandų bei apelsinų, kurie gali dirginti odą, kaip ir kvepalai.

Estee Lauder Re-Nutriv Re-Creation Day Creme SPF 15 and Re-Creation Night Creme “sistema” (900$ smile.gif)- ingredientai- kaip ir kitų paprastų drėkiklių, su viena išimtimi- "egzotiškais" augalų ekstraktais, kurių veikimas moksliškai net neįrodytas. Ar tikrai kaina atspindi veiksmingumą ir kokybę?


Estelle & Thild Ecorganic Face Cream- rožės antroje vietoje gali dirginti odą, bet čia naudojamas rožių vanduo, ne aliejus, tad geričiausiai nebus labai problematiškas. Turi nemažai naudingų ekstraktų, aliejų- raminanti rugiagėlė, drėkinantis antioksidacinis taukmedis, migdolų, saulėgrąžų, sezamų aliejai- puikūs drėkikliai sausai odai. Šiaip, gana paprasta, bet nebloga sudėtis.

EUCERIN Anti-Redness Raudonį mažinantis raminamasis naktinis kremas- kaip raudoniui mažinti, galėtų turėti bent jau dirglumą mažinančių ingredientų (turi vieną, bet labai mažai). Šiaip, labai paprasta formulė, vienintelis geresnis ingredientas- skvalanas. Bet bent jau jautriai, sausesnei odai turėtų tikt.

Eucerin AQUAPorin Active Light- jei norit kremo riebesnei odai, jis yra sunkokas, šitiek emolientų gali kimšti poras. Iš tikro, kas keista, kad jie skelbiasi, jog kremas tinkamas net ir jautriai odai, be kvapų. Kai sudėtyje aiškiai parašyta "parfum" (jei parašyta, kad priemonė benvapė, tai tik reiškia, kad joje nėra aiškiai užuodžiamo kvapo, bet nereiškia, jog nėra kvapiųjų medžiagų) ir yra dirginantis konservantas Methylisothiazolinone. Jo kremuose beveik niekas nebenaudoja dėl didelio odos erzinimo. Nepaisant to, sudėtis labai elementari, pagrinde tik emolientai, tirštikliai. Nei antioksidantų, nei odos funkciją gerinančių, nei paraudimą ar dirglumą mažinančių ingredientų nėra. Nebūtų kvapų ir to konsetvanto, tai būtų neblogas variantas jautriai odai, kuriai reikia labai paprasto kremo.

Eucerin AQUAPorin Active Rich- turi vieną blogybę- dirginantį konservantą, kurio nerekomenduojama palikit ant odos, yapč jautriai odai. Sudėtis paprasta, bet visai gera- turi truputį jojobos, odą raminančio pantenolio, hialurono, vitamino E, amino rūgšties biotino. Šiaip, gerųjų ingredientų koncentracija mažoka.

Eucerin Dermo Pyrifyer Cream Gel- vienintelis ingredientas, kuris galėtų kažkiek veikti spuogus, yra pieno rūgštis, tačiau jos yra tik 2%. Kad ji būtų veiksminga, reiktų bent 4% koncentracijos. Šiaip, kaip drėkiklis paprastas.

Eucerin Hydro- Balance- atrodo kaip tikrai neblogas kremas, yra gerų drėkinančių medžiagų, truputis antioksidantų. Indelis su dozatorium, tai antioksidantai išliks stabilūs

Eucerin Hydro-Protect Hydrating & Protecting Cream- labai paprasta priemonė, todėl turėtų ir jautresnei odai tikt. Tik jei priemonė paprasta, tai ir gerųjų ingredientų neturi.... Daugiau sausai odai.

Eucerin ph5 Cream- gana paprastas ir sunkus drėkiklis sausai odai. Poras kimšti gali, kaip ir dauguma priemonių sausai odai. Nežinau, kodėl į jautrios odos produktą jie sugalvojo kvepalų įdėt...

Eucerin Re-Balance- žiūrint į sudėtį, mano akimis atrodo per sunkus riebiai odai. Emolientų ir tirštiklių krūva. Jei jūsų oda nėra ypatingai jautri, nemanau, kad yra prasmės tokią priemonę naudot. Jautriai sausai odai bus poveikis- drėkinants. Bet tik tiek. Nes sudėtyje- vanduo, emolientai, emulsikliai ir konservantai. Viskas, nieko daugiau naudingo.

Eucerin Smoothing Creme 5% Urea- Ar jūsų oda sausa, ar tik išsausinta priemonių nuo spuogų? Jei sausa, tai šitas paprastas kremas turėtų tikti (šlapalas padės sausai odai, apgydys, jei sutrūkinėjusi). Turėtų būti pakankamai švelnus jautriai odai, nes neturi kvepalų, dažiklių ar kitų dirgiklių. Jei oda nėra super jautri, geriau rinktis kitas priemones su odai naudingais ingredientais, nes šita gana elementari. Tačiau jei jūso oda riebi, toks kremas turbūt bus per sunkus, gali dar labiau riebalavimąsi skatinti ir neturi naudingų ingredientų spuogams... Jei šlapalo koncentracija būtų 10% ar daugiau, tada bent padėtų eksfolijuoti odą. O dabar eksfolijacija bus labai nežymi.

Forever Living Aloe Vera Gelly- kas poras kimštų nematau, nes sudėtis pagrinde alijošius, vanduo, glicerinas ir konservantai su keliais priedais. Paprastas alijošiaus gelis.

Forever Living Alpha-E Factor- daug antioksidantų vitamino E, retinolio darinio, vitamino C, dirglumą mažinančio bisabololio. Tik pakuotė tokia įdomi. Jei nepralaidi orui, tai labai puikus daiktas atrodo.

Forever Living Sonya serumas- neblogas, tik dėl vieno ekstrakto (Mimosa Tenuiflora Bark Extract) nesu tikra. Jei jis yra astringentas (sutraukia poras), gali dirginti odą.

Garnier Fresh Essentials Hydrating Day Care Normal Combination Skin- turi porą labai gerų ingredientų (varnalėšos ekstraktas, amino rūgštis lizinas). Tik gaila, kad pakuotė- indelis. O daugiau nelabai kas įspūdingo... Ypač daug kvepalų- gali dirginti odą. Turėtų tikti vosa sausai ar vos riebiai odai, kaip pavadinime ir rašo.

Hempz Body butter- tų kanapių tik pavadinimas, oda turbūt net nepajaus, nes labai mažai aliejaus, ekstrakto yra. Pagrindas- vanduo ir kokosų aliejus. Daugiau nelabai kas gero. Yra keli lašeliai kitų drėkiklių. Elementari priemonė sausai odai su dažais ir kvepalais.

Iwostin Sensitia drėkinamasis kremas- pažymejau medžiagas, kurios mano žiniomis kemša poras, o ir šiaip sudėtis labai nieko gero.
Nei jūsų pažymėtas silikonas, nei mineralinis aliejus, nei, tuo labiau, citrinos rūgštis porų neturėtų kimšti. Mineralinis aliejus išvis jų kimšti net negali, jo molekulinė sudėtis to neleidžia. Kad kremų sudėtis nieko gero- sutinku. Bet ir nieko labai blogo...
Iwostin labai paprastas kremas, porų neturėtų kimšti, tačiau nieko labai gero sudėtyje, išskyrus vynuogių kauliukų aliejų, irgi nėra.

Jevelle Losjonas- “riebalų kontroliavimo efektas“ išplaukia iš paprasto aliuminio- riebalus sugeriančio, matizuojančio ingrediento. Šiaip, gana paprastas (turėtų būti lengvas) drėkiklis su keletu problematiškų, dirginančių ingredientų (kas normaliai odai neturėtų kelti didelių problemų- bet geriau jų nebūtų).

Jason Naturals Aloe Vera 70% All-Over Body Lotion- įdomiai taip, 3 visai skirtingos sudėtys
Be levandų turbūt paprasčiausia, bet kartu ir visai nebloga. Alijošių gelio pagrindas, visokie tirštikliai. Tada truputis saulėgrąžų, avokadų aliejų, keli geri antioksidaciniai ekstraktai. Irgi turi kvepalų.

? JASON Aloe Vera 70% All-Over Body Lotion- šiaip, neblogas, lengvas losjonas, bet turi daug levandos, kuri gali potencialiai dirginti, tad reiktų atsargiai. Pagrindas- alijošiaus gelis. Toliau iš gerų ingredientų eina truputis saulėgtąžų aliejaus, žalioji arbata, vitaminas E, migdolų aliejus. Turi truputį kitų vitaminų/ antioksidantų, odą raminančių. Žodžiu, jei levandos negąsdina- likusi sudėtis labai gera. Dar neaišku, kas tas „fragrance oil blend“. ?

Jason Natural Ester-C Lotion Anti-Oxidant Regenerating Moisturizer- nebloga priemonė sausai odai, tačiau turi taukės ekstrakto, kuris gali būti odos dirgiklis, kaip ir pušies ekstraktas. Beje, radau daug skirtingų šitos priemonės sudėčių, tai reiktų prieš perkant pasitikrint.

Jericho (?) Mineral Serum Dead Sea Product- formuos plėvelę ant odos, turi pieno rūgšties, tad jei ph tinkamas- padėtų eksfolijuoti. Parafinas gali kažkiek kimšti poras. Trūksta gerųjų ingredientų, kaip antioksidantai ir pan.

Kanebo Sensai Silk Emulsion Light- nebloga priemonė normaliai/ į sausumą odai. Turi gerų drėkiklių/antioksidantų (cholesterolio, skvalano, lecitino), truputį kitų puikių ingredientų. Taip pat ir kvapų bei dažų, kurie grožio neprideda.

Kiehl's Creme de Corps- žiūrint į sudėtį- labai paprasta, tikrai už žymiai mažiau tokį elementarų kremą galima nusipirkti. Juokinga, kad jie reklamuoja tokus ingredientus, kaip beta karoteną, kurio yra sudėtyje. Na, taip, yra... paskutinėj sąrašo vietoj, po visų konservantų, tai reiškia, kad to beta karoteno yra žymiai mažiau, nei 1%... Tai reiškia, kad jis naudojamas tik kaip spalva, ne kaip antioksidantas. Dauguma natūralių aliejų irgi eina po konservantų...

La Mer Creme de la Mer- na tikrai priemonė “stebuklinga”, nes sugeba su elementaria baze ir dirgikliais visokiais tokią riebią sumą iš vartotojo numelžti. Nieko ten joje nuostabaus nėra, kaip tik atvirkščiai… Laimo ekstraktas (ir nemažos koncentracijos dar)- dirgiklis, kaip ir eukaliptas. Konservantų kombinacija irgi dirginanti. Turi truputį ir gerų ingredientų, bet kadangi pakuotė- indelis, ir tie dings.

La Prairie Advanced Marine Biology Cream- na ir ingredientų sąrašo ilgumas. Gaila, kad pakuotė- indelis. Turi kelis gerus antioksidantus, drėkiklius ir pan., bet tikrai nėra nieko jame ypatingo, kad vertėtų tokią sumą mokėt- vandens ir silikonų pagrindo kremas vos sausai odai. Be to, turi ypatingai ilgą sąrašą kvepalų, kurie gali dirginti odą.

La Roche Posay Toleriane Facial Fluid- ypatingai paprasta priemonė normaliai/ sausai odai. Poras kimšti gali. Bekvapė, švelni, tad gali tikti labai jautriai odai, kuriai dėl dirglumo reikia elementarios priemonės. Lyginant su Avene Clean Ac, Avene irgi gali kimšti poras ir priemonė yra paprasta, tai žiūrint iš tos pusės, jos yra panašios. Tik Avene turi kvepalų. Abiejose trūksta efektyvių dirglumą mažinančių, kad nuramintų paraudusią odą.

Lavera Body Lotion Orange Sea Buckthorn kūno losjonas- 3 vietoj alkoholis- nėra baisiai daug, bet gali sausinti, dirginti odą. Šiaip, turi neblogų drėkiklių/antioksidantų- alyvuogių, sojos, migdolų aliejų, skvalano. Bet man atrodo, kad geriau jau pačiam tų aliejų pasimaišyt- bent jau dirbtinių kvepalų ir alkoholio nebus pridėta, kaip šitam losjone.


Leap Organics Organic Daily Face Lotion- sausai odai jo nerekomenduočiau, nes antroj vietoj eina alkoholis, dėl jo jis ir bus lengvas, ne dėl alijošiaus gelio pagrindo. Alijošius čia tiesiog vandenį pakeičia. Taip pat turi kitų galimų dirgiklių- bergamotės, levandų ir citrusų. Turi nemažai ir gerų ingredientų.

Les Cosmetiques Crema Hidratante Intensiva Todo Tipo De Pieles- nėra nesąmonė Turi nemažai šlapalo (gal ant pakuotės yra procentas parašytas?), kuris gali padėti sausai odai tiek gyti, tiek mažiau šerpetoti, skvalanas irgi geras ingredientas. Taip pat turi ir galimo dirgiklio hamamelio, nemažai kvepalų. O daugiau- nelabai kas įspūdingo.

Lierac Apaisance Creme Dermo – Confort- turi standartinių emolientų, tirštiklių, kurie nebūtinai, bet gali kimšti poras. Yra ir plėvelę formuojančių. Turi nemažai įdoemsnio antioksidanto- indiško ženšenio ekstrakto, vos vos kitų odai naudingų ekstraktų.

Lierac Crème Mésolift - Anti-Aging Radiance Cream- kadangi pakuotė- indelis, gerieji ingredientai nebus stabilūs. Turėtų būti pakankamai lengvas, normaliai, vos sausai ar vos riebiai odai. Turi dirginančių ekstraktų. Kas su raukšlėm veiksmingai kovotų neįžiūriu, nes gerieji ingredientai nustumti į galą. Šiaip, tokia priemonė 50/50- turi ir gerų, ir problematiškų ingredientų. Švytėjimą suteiks šviesą atspindintys mineralai. Turi dažų ir kvepalų. Kaip ir rūgščių- bet nemanau, kad jų % pakankamas, kad eksfolijuotų odą, greičiau tik drėkins.

Lierac Concentré Mésolift Toning Radiance Serum- sudėtis labai nebloga, daug antioksidantų, antroj vietoj eina apelsinų sultys, kurios gali dirginti ypač jautrią odą.

L'Oreal Advanced RevitaLift Night Cream- paprasta priemonė normaliai į sausumą odai. Turi labai daug kvepalų, kas jau visai realiai gali dirginti. Yra keli geri ingredientai, bet jų labai labai mažai, bet to dėl indelio ir tie nebus stabilūs. Galima teptis ir dieną. Terminas “naktinis” tikrai nieko nereiškia, tik tiek, kad gamintojai nori jums prastumti kuo daugiau produktų, sudarydami iliuziją, kad jie atlieka skirtingas funkcijas skirtingu paros metu

L'Occitane Organic Olive Moisturizing Face Lotion- gan paprastas drėkiklis. Turi daug kvepalų, kaip ir dauguma L'Occitane priemonių.

Locobase Repair- atrodo kaip elementari priemonė sausai odai. Labai nedaug ingredientų, nėra kvepalų, tai turėtų tikti jautriai odai, dėl ko jai pliusą dėčiau. Turi kelis gerus drėkiklius, bet tik tiek. Neprobleminei odai tokios priemonės nematau prasmės naudoti, nes neturi naudingų ingredientų.

Lumene Arctic Aqua 24h Balancing Moisturizer- normalus, lengvas drėkiklis, turėtų sugerti riebalus. Turi vos vos antioksidantų, dirglumą mažinančių ingredientų.

MADARA Drėkinamasis kremas kūnui (normaliai ir sausai odai)- turi gerų drėkiklių, augalų ekstraktų. 3 vietoje esantis alkoholis- ne siaubas, bet geriau jo būtų vengti, ypač, kai priemonė skirta sausai odai.

(Daddygirl komentaras) MADARA Giliai drėkinantis lengvas kremas veidui (normaliai ir mišraus tipo odai)
MADARA Drėkinamasis kremas kūnui (normaliai ir sausai odai)
sudetys visai graziai ziuris. tik, taip, konservuotos priemones alkoholiu.
vieni sako, kad tam nepriestarauja, netgi atvirksciai - patenkinti. o kitiems alkoholis gali sausinti oda. mano oda i riebuma, as nebijociau bandyti. ypac vasara.


MADARA Giliai drėkinantis lengvas kremas veidui (normaliai ir mišraus tipo odai)- naudojamas damaskinių rožių distiliatas gali būti odos dirgiklis. Nors kvapiosios medžiagos iš natūralių šaltinių, jos vistiek gali dirginti odą (kalbu apie Citral, Eugenol, Limonene, Linalool, rožes). Šiaip, turi gerų ingredientų, bet antroje vietoje esantis alkoholis gali dirginti, sausinti odą.

MADARA Regenerating Night Cream- jo pagrindas vanduo, jojobos aliejus, alkoholis ir glicerinas. Alkoholio neturėtų būti baisiai daug, bet vistiek nelabai gerai. Iš gerų ingredientų turi avokadų aliejaus, kakavos sviesto, šaltalankių, sojos aliejaus, dumblių, kelis gerus ekstraktus. Rožių distiliatas, kvepalai, alkoholis gali būti odos dirgikliai. Ar vertas savo pinigų nepasakysiu, nuo pirkėjo piniginės stprio ir tinkamumo odai priklauso, bet bent jau aš nelabai norėčiau tokios priemonės naudot, nes mano nuomone turi tiek labai gerų, tiek neypač ingredientų.

Margarita Ekologiškas maitinamsis kremas- beveik identiškas Margaritos Ekologiškam drėkinamąjam kremui.
Kad kremai beveik vienodi gali būti 2 priežastys- korektūros klaida internetinio puslapio sudėtyje arba tiesiog produkto „klonavimas“. Daug yra tokių kosmetikos linijų, kurios turi 5-10 produktų beveik identiškomis sudėtimis, tik, pvz., kvapas ir apibūdinimas skiriasi. Pvz., ant vieno kondicionieriaus parašo „sausiems ir pažeistiems plaukams“, ant kito „dažytiems plaukams“. O sudėtis praktiškai identiška. Nes iš esmės tiek sausi, tiek dažyti plaukai reikalauja tų pačių ingredientų. O kompanija, dirbtinai padidindama pasirinkimą prisivilioja klientus, nes sudaro iliuziją, kad produktas skirtas būtent jiems.

Mario Badescu Drying Cream- citrinos ekstraktas, siera, ingredientas ichtammol gali dirginti odą. O kiti ingredientai- ją kimšti.

Mario Badescu Drying Lotion- tai jau tikrai, kad “drying”… Pirmoje vietoje alkoholis- peilis odai. Tada kalaminas, kamparas, siera- visi odos dirgikliai. Spuogą dezinfekuos, bet ne gydys- tik dar labiau sudirgins.

Mary Kay Balancing Moisturizer Formula 2- paprastas drėkiklis sausesnei odai. Be kažkokių odai labai naudingų ingredientų.

Mary Kay Oil Mattifier- turi alkoholio, bet labai mažai, tad odai problemų nesukels (šiuo atveju, nes alkoholis naudojamas kaip tirpiklis ar konservantas). Turi riebalus sugeriančių ingredientų, tad turėtų matizuoti. Gluosnio ekstraktas nėra tas pats, kas BHA, mažais kiekiais jis yra geras odos dirglumą mažinantis, ne eksfolijuojantis ingredientas. Taip, tai labai paprasta silikoninė priemonė odos matizavimui. Yra ir geresnių, su odai naudingai ingredientais.

Margarita Ekologiškas drėkinamasis kremas- pakuotė šiuo atveju neaktuali (nebent iš higienos pusės), nes ingredientai nėra jautrūs šviesai ar orui (gal tik linų ekstraktas, kuri gali būti antioksidantu). Normalus, geras, paprastas drėkiklis. Kadangi rašo, jog priemonė skirta jautriai odai, suprantu sudėties paprastumą (kad būtų kuo mažesnė sudirgimo tikimybė), bet tokiu atveju galėjo neįdėti kvepalų. Turi gluconolactono, kuris galėtų odą eksfolijuoti, bet graičiausiai jo yra per mažai, tad turbūt atliks tik drėkiklio funkciją.
Spėju, kad turėtų būti gana lengvas kremas, bet sudėtis nėra pati geriausia riebiai odai.

Margarita Gaivinamasis kremas-gelis su agurkais- paprastas drėkiklis, turi truputį agurkų ekstrakto, odą raminančio pantenolio. Naudojami kvepalai, konservantai gali dirginti odą. Mišriai odai turėtų tikti.

Margarita Maitinamasis kremas- Margaritos maitinamasis kremas jums yra per sunkus, be to, aliejai, lanolinas gali kimšti poras, riebalinti odą. Riebiai odai geriau rinkčiausi lengvesnį Rasos drėkinamąjį su hialuronu.

Mario Badescu Cellufirm Drops- kolagenas, visi jį žinom, užtikrina odos stangrumą, bet ar veiksnus tepant ant odos, nežinau. seamolient nurodomas kaip derivatyvas iš algae extract (dumblių ekstrakto). Retinyl palmitate - vitamino E darinys, antioksidantas, Hyaluronic acid - vėl tikriausiai žinom, kad geras drėgmės pritraukiklis) hydrolized elastin - paula rašo, kad geras vandenį pririšantis agentas, tačiau nėra įrodymų, kad daugiau kuo būtų naudingas; dermonectin - kas per chiūdo derevo, nežinau)) bladderwrack extract - jūržolių ekstraktas, antioksidantai. Bendrai vertinant, šie lašai neblogi antioksidantų nešėjai. Gryni jūriniai antioksidantai be visokių nereikalingų xemijų thumbup.gif Svarbu, kad kaina nebūtų persprogusi, kaip kosmedijoje. Tiesą sakant, gal net geriau būtų įsigyti iš aromanatural.lt dumblių hidrolato (pranc. hydro lait - vandens pienelis) ir kaipnors jį praturtinti vitaminu E, C.
Gera sudėtis tikrai. Turi hialurono, retinolio, vitamino e, kitų naudingų dalykų. Turėtų tikti truputį sausai ar riebiai odai. Nebūtina jo niekur lašinti, galit tiesiog kaip drėkiklį naudot ir tiek. Tik neaišku, kas tas mistinis “Herbal Extract”.

Mario Badescu Hyaluronic Emulsion with Vitamin C- sudėtis iki "herbal extract" labai patiko. Kaip žinot, kas ten į tą ekstraktą įeina?

Murad Skin Perfecting Lotion- turi daug gerų ingredientų (ypač daug retinolio), tačiau ir arnikos, kuri labai dirgina odą.

Natura Siberica Veido kremas jautriai odai- prisimenu, kaip Prieblanda kažkada barėsi, esą šis Natura Siberica kremas visai neturi SPF apsaugos ingredientų, nors skelbiasi turįs. Melagystė, o ne kremukas... Dabar žiūriu į pateiktą ingredientų sąrašą, akurat, nematau nė vieno man pažįstamo apsaugančio nuo UV ingrediento.
Labai nebloga sudėtis, turi antiuždegiminių ingredientų, truputį hialurono, vitamino e, peptidų (tik neaišku, kiek jie naudingi). Apsaugos nuo saulės pagal ingredientus nematau.


Neutral kūno losjonas- labai paprasta priemonė labiau sausai odai. Turi lašelį gerų ingredientų, bet tik lašelį, kurs odai turbūt net nepasijaus. Iš esmės, priemonės pagrindas- elementarūs tirštikliai ir emolientai/ emulsikliai. Dėl sudėties paprastumo greičiausiai tiktų ir jautresnei odai.

Noreva LED Actipur Creme Anti-imperfections Teintée Claire- paprastas vandens ir silikono pagrindo kremas, su plėvelę paliekančiais ingredientais (kurie veikia panašiai, kaip ir silikonai, blokuodami drėgmės netekimą).

Noreva LED Actipur Crème teintée Toninis kremas- pagrindas- vanduo/ silikonai/ plėvelę formuojantys, kaip paprastos silikoninės priemonės. 4% niacinamido, labai gerai- toks kiekis jau gali padėti naikinti spuogus, lyginti odos spalvą, didinti drėgmės kiekį odoje, skatinti mikrocirkuliaciją ir t.t. Daugiau nelabai kas naudingo yra, truputis keramidų, ląstelių komunikaciją skatinančių yra, bet jie jau eina po kvepalų, konservantų. Šiaip atrodo kaip nebloga priemonė su spalva, bet turi nemažai kvelapų, kurie gali dirginti. Sausą odą gali dar labiau sausinti plėvelę formuojantys ingredientai. Ar ant paakių tepti galima- sunku pasakyti, tai individualu. Jei oda nėra labai jautri, bandykit.

Noreva LED Sensidiane Rebalancing and Soothing Cream- nebloga priemonė normaliai/ mišriai odai. Turi kelis gerus drėkiklius, antioksidantus- skvalaną, gynuogių kauliukų aliejų... Kadangi rašo, jog priemonė yra "soothing", allantoino, kitų odą raminančių ingredientų galėtų būti daugiau. Turi plėvelę formuojančio ingrediento, kuris gali kažkiek matizuoti. Vitaminai C, E eina jau po konservanto.

Olay Anti-wrinkle Deep Wrinkle Treatment- spėju, kad šitas yra tirštesnis ir daugiau skirtas “raukšlėms užpildyti” (realiai jas laikinai kažkiek pamažins dėl pačios tekstūros, ne dėl poveikio), kokių dabar yra daug rinkoje. Turi labai daug odai naudingų ingredientų- vitamino B5, E, kitų antioksidantų, dirglumą mažinančių, keramidų, niacinamido, retinolio darinio. Žodžiu, koncentruotas visas įmanomas gėris.

Olay Classic Care Active Hydrogel- visiškai elementari priemonė vandens ir silikonų pagrindu. Be trupučio odą raminančio pantenolio nieko daugiau ypatingo nėra.

Olay Classic Care Active Beauty Fluid Sensitive- porų kimšti neturėtų, bet turbūt bus labiau tinkamas sausesnei odai. Labai elementari sudėtis- vanduo, emolientai, tirštikliai, konservantai.

Olay Classic Care Double Action Night Cream- labai panaši sudėtis, kaip ir Olay Classic Care Double Action Day Cream, tik neturi apsaugos nuo saulės. Irgi turi kvepalų, nors apibūdinime rašo, kad priemonė bekvapė (kai rašoma, kad priemonė bevkvapė, tai reiškia, kad ji neturi užudžiamo kvapo, tačiau tai nereiškia, kad ji neturi ir kvapiųjų medžiagų).

Olay Definity Self Repair Serum- neblogas serumas, tik truputį daugoka konservanto įdėta, gali dirginti jautresnę odą.

Olay Regenerist Daily Regenerating Serum, Fragrance Free- puikios sudėties priemonė. Silikonų pagrindu. Pati šitą naudoju, bekvapę versiją. Vėlgi niacinamidas, peptidai, antioksidantai, dirglumą mažinantys.

Olay Regenerist Deep Hydration Regenerating Cream- labai nebloga priemonė, bet labai sausai odai irgi gali būti per lengva, kaip ir Olay Regenerist UV Defence Regenerating Lotion.

Olay Regenerist Micro-Sculpting Serum- vandens ir silikonų pagrindu. Turi peptidų, hialurono, antioksidantų, dirglumą mažinančių. Žodžiu, visa artilerija gerųjų ingredientų. Turėtų suteikt švytėjimo, nes turi mica.

Olay Total Effects 7-in-1 Anti-Aging Moisturizer- labai drėkiklis su daug niacinamido, truputčiu vitamino C, žaliosios arbatos ekstrakto.

Olay Total Effects 7-In-1 Anti-Aging Moisturizer, Mature Skin Therapy labai gera priemonė odai į sausumą. Su niacinamidu, antioksidantais, kaip ir daugelis gerų Olay priemonių. Tik tiek, kad ji vos blizgesio duos, kad veido oda sveikesnė atrodytų, ne visiems tai gali būti priimtina. Bet ir šita priemonė per lengva gali būti labai sausai odai.

Olay Total Effects Daily Moisturizer- geras drėkiklis normaliai/ riebiai odai. Turi daug puikaus ingrediento niacinamido, truputį vitamino C, žalios arbatos ekstrakto, mažiau pantenolio. Dėl tepimo po akimis- sunku pasakyti. Jei oda paakiuose nėra labai sausa, galit pabandyti (sausai odai gali nepakakti drėkinimo). Bet šiaip, priemonė turi kvepalų, dažų, jei akių oda jautri- jų reiktų vengti. Jų reiktų vengti bet kokiose priemonėse, bet aplink paakius- ypač. Taip kad jei bandysit- būkit atsargi.

Olay Total Effects Night Firming Cream- kiek prastesnis Olay Total Effects 7-in-1 Anti-Aging Moisturizer variantas. Niacinamidas- geras ingredientas ir jo daug, bet mano nuomone, vien jo nepakanka. Tik tiek, kad bent dažų neturi.
Jei jau turit Olay Total Effects 7-in-1 Anti-Aging Moisturizer, nelabai apsimoka pirkt papildomos naktinės priemonės, ypač, kai ji nėra geresnė už dieninę.


Omare Tropical Heat Refining Gel- oho, koks brangus (150 ml 100lt)... Nieko stebuklingo. Paprastas alkoholinis gelis su kafeinu ir keliais abejotinais, galimai dirginančiais ekstraktais. Pagrindas- vanduo, humektantas, alkoholis, kafeinas, priedai (ph reguliuotojas, ekstraktai, konservantai, kvepalai, dažai). Kafeinas yra antioksidantas, bet jo poveikis celiulitui, svorio metimui neįrodytas. Be to, tų ekstraktų ir pačio kafeino lašas tik. Jau geriau kavos tirščiais odą trint, nei tokiu daiktu. Turi krūvą kvepalų, dažų ir galimai dirginančių konservantų.

Organix Cosmetix veido serumas- nieko labai gero, nieko labai blogo. Dėl vieno ekstrakto abejoju, bet gali būti dirgiklis.

Oriflame Ecollagen [3D+] Energising Cocktail- elementarus silikoninis serumas. Žiūrint į pavadinimą, nematau aš čia nieko susijusio nei su eco ar su collagen. Pagrindas- vanduo, silikonai, glicerinas, emolientas, konservantas. Keli geri ingredientai eina po konservanto. Aprašymas skelbia, kad "natūralūs aliejai" paliks odą ypatingai švelnią, kai tiesa yra ta, kad tų aliejų (t.y. vieno- kviečių gemalų aliejaus) ten kruopelytė, o švelnumą suteiks silikonai. Po konservanto einantys, nelabai reikšmingi mažos koncentracijos ingredientai- avižos, kviečių gemalų aliejus, dumbliai. Hilauronas išvis po kvepalų eina. Turi kvepalų ir dažų.

Oriflame Diamond Cellular Anti-Ageing Cream- visiškai elementarus drėkiklis (iki kvepalų eina tik vanuo su emolientais, plėvelę formuojančiais ingredientais ir pan.), nelabai kas jame naudingo yra. Kadangi turi odą sutraukiančių ingredientų, ją laikinai gali palyginti. Turi kvepalų ir dažų. Taip pat „deimantų dulkių“, kurios turbūt švytėjimą ir suteikia.

Oriflame Diamond Cellular Concentrated Perfector- elementarus silikoninis serumas. Iki konservanto pagrinde eina tik vanduo ir silikonai. Turi plėvelę formuojančių ingredientų, tad gali laikinai palyginti odą. Turi kvepalų ir dažų.
Kodėl tokia kaina... Dėl to, kad gamintojas taip nori smile.gif Ir dėl deimantų dulkių, turbūt. Bet jos jokios naudos odai neduoda, tik blizgesį suteikia, kurį galima išgauti pigiomis priemonėmis.

Oriflame Swedish Spa serumas su jūros dumbliais- (žr. Oriflame Optimals)

Oriflame Optimals Hydra Energy Booster Serum- Abu panašūs, turi nemažai kvepalų, turi ir gerų ingredientų, tačiau praktiškai visi eina po kvepalų, konservantų, reiškias jų dalis priemonėje yra minimali- turbūt mažesnė, nei 1%. Swedish Spa turi dumblių ekstrakto, kuris gali būti geras antioksidantas. Optimals turi ricinų aliejaus, kuris gali kažkiek riebalinti odą. Porų kimšti lyg ir neturėtų.

Origins Plantidote Mega-Mushroom Face Lotion-
Origins Plantidote Mega-Mushroom Eye Serum-
abi priemonės turi daug dirginančių augalų ekstraktų, taip pat ir pačioje ingredientų sąrašo pradžioje. Aš tokių nenaudočiau, ypač aplink akis. Nežiūrint į dirgiklius, be krūvos antioksidantų nelabai daugiau naudingų ingredientų yra. Nes, pvz. losjone vitaminai C ir E, hialuronas eina jau po kvepalų...

Paula's Choice Skin Recovery Super Antioxidant Concentrate Serum w/ Retinol- puiki priemonė normaliai/ sausai odai (riebiai odai gali netikti dėl pakankamai sunkaus alyvuogių aliejaus ir kitų naudingų antioksidacnių aliejų sudėtyje). Nors tai yra serumas, jis nėra visiškai lengvas, kaip paprastai serumai būna. Sudarytas silikonų pagrindu, be vandens, tad yra tirštas, jo labai nedaug reikia (pati jį naudoju paakiams, nes yra su grynu retinoliu, krūva antioksidantų ir be kvepalų- puikiai tinka visam veidui, įskaitant paakius. Padės kažkiek atiskratyti raukšlių, apsiginti nuo sendinančio aplinkos poveikio. Tik reikia turėt omenyje, kad nors retinolio koncentracija (spėju, kad mažesnė už 0.5- bet dėl tikslumo reiktų gamintojo klausti) nėra labai didelė, jis vistiek gali kažkiek dirginti jautrią, neįpratusią odą). Turi daug dirglumą mažinančių ingredientų. Neturi tradicinių konservantų, tik truputį alkoholio (kuris šiuo atveju nėra problematiškas), nes pagrindas- bevandenis (priemonės su vandeniu dažniausiai genda greičiau) ir didelis kiekis antioksidantų veikia konservuojančiai.

Penaten Intensiv Lotion- gana paprasta priemonė (kūno losjonai dažniausiai ypač elementarūs būna, lyg odai ant kūno nereiktų tų pačių gerų medžiagų, kaip ir veidui...). Turi porą gerų drėkiklių (soja, saulėgrąžos), bet jie nėra priemonės pagrindas. Mauricijos vaisių aliejus- geras antioksidantas. Turi ramunėlių ir alijošiaus, bet mažokai. Turi kvepalų.

Physiogel Cream- gana paprastas, bet neblogas kremas, tinkamas sausai, turbūt ir jautriai odai. Sudėty nedaug ingredientų, neturi kvepalų- visai geras kandidatas, jei reikia nedirginančios priemonės. Turi truputį gerų ingredientų, drėkiklių- kokosų, lecitino, sviestmedžio, skvalano. Jei keramidai ne pabaigoje atsidurtų, tada išvis gerai būtų. Kad jis papildys natūralius odos lipidus tiesa- bet dauguma riebių, sausai odai skirtų priemonių tai daro su panašiais ingredientais.

Proto-Col Moisturising Facial Gel- turi daug plėvelę formuojančio ingrediento (kas gali būti ir gerai, ar blogai), augalinio kolageno (neblogas drėkiklis), alijošiaus, dumblių ekstrakto. Kiti geri ingredientai (retinolio darinys, vitaminas C) eina po jau po konservanto. Vitaminas C gali balinti odą, bet kai jo yra daug, čia man atrodo per mažas kiekis, kad ryškus rezultatas matytųsi. Konservantų derinys kelia susirūpinimą, nes jų tarpusavio reakcija gali sukurti nirtozaminus, kurie yra kancerogenai.

Pure Body Veins Away Cream- šiaip, kosmetinės priemonės nelabai gali panaikinti kapiliarų. Bet jei jau kažką bandyti, šita priemonė labai neblogai atrodo. Kosmetikos gamintojai dažnai naudoja vitaminą K paakių kremuose, kurie tariamai tamsius paakius naikina, nes geriamas vitaminas K turi įtakos kapiliarams, tačiau nėra tyrimų, kad ir ant odos jis veikia. Bet kodėl nepabandžius... Jei sudėtis teisinga, šitoje priemonėje vitamino K yra labai daug (jis eina antru numeriu po vandens). Toliau eina kiti geri ingredientai/ antioksidantai- alijošius, dygminų aliejus, vitaminai A, E, žalioji arbata, alantoinas, sviestmedis. Žodžiu, sudėtis tikrai labai nebloga, be to, priemonė dar ir bekvapė. Gana didelis minusas- pakuotė. Dėl indelio ingredientai nebus stabilūs. Jei ne pakuotė, būtų labai puiki priemonė.

Rasa Dieninis kremas su šilku- puiki bazė makiažui. Turi Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb S). Jis apsaugo nuo visų UV spindulių, panašiai, kaip ir avobenzonas. Tik kas įdomu, kad SPF reitingo nėra išskirta, tai vien juo apsaugai nuo saulės nepasitikėčiau.

RASA Dieninis veido kremas suteikiantis matinį efektą- kaip priemonei, skirtai problematiškai odai, galėjo tiek emolientų/ emulsiklių nepridėt. Matiškumą suteiks kukurūzų krakmolas. Turi stabilizuoto avobenzono, tačiau nėra SPF indekso, tad klausimas, ar saulės apsauga bus pakankama.
O šiaip- gana paprastas drėkiklis. Turi truputį neblogų drėkiklių (elastino, hialurono darinio), antioksidanto vitamino E. Kad poras kimštų- neatrodo, tačiau kaip ir bet kokia priemonė su emolientais, gali. Avobenzonas irgi gali kimšti poras, tai labai individualu.

Rasa Drėkinamasis kremas jautriai odai- keli geri augalų ekstraktai, antioksidantas vynuogių kauliukų aliejus, geras drėkiklis hialurono darinys. Labai nebloga sudėtis, turėtų būti ganėtinai lengvas. Estraktai geri, nedirginantys (nebent turite specifinę alergiją). Dėl aliejų- tai žiūrėkit pagal savo odos tipą- jei ji į sausumą, rinkitės sunkesnį, su daugiau aliejų.


Rasa Drėkinamasis kremas veidui- riebesnis nei, pvz., Rasos drėkinamasis jautriai odai. Manau, labiau tiktų normaliai/ į sausumą.

Rasa Kremas jautriai odai su išsiplėtusiais kapiliarais- šiaip, būtų puiki priemonė, jei ne keli dirginantys ingredientai. Teoriškai, arnika ir hamamelis skatina mikrocirkuliaciją, tačiau tuo pačiu jie gali būti odos dirgikliai. Ir gerai, ir blogai, taip sakant.

Rasa Maitinamasis kremas veidui- turi nemažai gerų ingredientų- fosfolipidai, antioksidantas vitaminas E, retinolio darinys. Yra gana aštrus konservanas, galintis sukelti erzinimą jautriai odai.

Rasa Stangrinamasis serumas brandžiai odai- nebloga priemonė, aišku, nieko ten nepristangrins, bet sudrėkint turėtų.

Ren Rose 012 Ultra-Moisture Serum- Kadangi sudėtis- vien aliejai, labiau tiktų sausai odai, riebiai gali būti per daug riebalinantis. Turi dirginančio citrinų žievelių aliejaus.

ROC Retin –Ox- paprastas, sunkus kremas su trupučiu retinolio. Jei jums reikia riebaus kremo- tiks. Bet kaina be akcijos doh.gif

Sebamed Clear Face Care Gel- nuo inkštyrų neapsaugos (neturi jokių aktyvių medžiagų eksfolijacijai ar riebalų sugėrimui), bet atrodo kaip labai puikus, lengvas, paprastas drėkiklis riebiai odai. Manau, ir jautiriai odai galėtų tikti, nes panaudoti labai švelnūs konservantai.

Sebamed Moisturizing Cream- labai elementarus, paprastas drėkiklis. Jei renkatės jautriai odai, reiktų vengti kvepalų, kurių jame yra. Pagrindas- vanduo ir vazelinas (jis porų nekemša), turi kelis emolientus/ tirštiklius, bet nemanau, kad turėtų labai poras kimšti. Iš esmės, turėtų labiau tikti sausesnei odai.

Skinceuticals - Phyto Corrective Gel- atrodo kaip nebloga, labai lengva priemonė su gerais drėkikliais. Meškauogės ekstraktas gali balinti odą. Čiobrelis gali ją dirginti. Neaišku, kas tas "Herbal Fragrance"

Skinceuticals Retinol 1.0- labai stipri retinolio priemonė. Naudojimo pradžioje oda bus sudirgusi, lupsis, raudonuos. Niekad nenaudojus priemonių su retinoliu, reikia pradėti nuo žymiai mažesnių koncentracijų. Pirmam kartui 0.5% retinolio tikrai pakanka, ir tai dar daug, jei oda neįpratus. Jei oda sudirgs, reikia paretinti naudojimą, tada, kai pripras, padažninti. Ir geriau būtų naudoti vakare, ne dieną.
Kuo daugiau priemonėje retinolio- tuo ir rezultatas akivaizdesnis, tačiau odą prie jo reikia palaipsniui pratinti. Tokio stiprumo retinolis veikia jau panašiai kaip receptiniai retinoidai (lygina raukšles, stangrina, skaistina odą, gali kažkiek padėti atsikratyti spuogų, inkštyrų). Retinolis nėra stebuklas, bet tikrai veiksmingas. Jis yra puikus antioksidantas, ląstelių komunikaciją skatinantis ingredientas. Gerina odos barjerą, skatina ląstelių atsinaujinimą, kolageno gamybą. Be retinolio šitoje priemonėje nors ir nedaug, bet yra keramidų, neblogų drėkiklių, odą raminančio bisabobolo. Suporavus ją su gerai suformuluotu drėkikliu, būtų labai stipri, gera rutina, norint apmažinti raukšlių ar kitų problemų atsikratyt.

Skyn Iceland Pure Cloud Cream- vėlgi, pakuotė- indelis. Rašo, kad tinkamas labai jautriai odai. Nesutikčiau. Priemonės jautriai odai turėtų būti ypač švelnios, be dirgiklių ir kvapniųjų medžiagų. Šitas kremas, kaip ir Icelandic Relief Eye Cream turi vaistinės šventagaršvės, kuri gali būti dirgiklis. Kaip ir citrusų aliejus bei čiobreliai. Dar turi cheminio saulės apsaugos ingrediento, kuris jautrią odą irgi gali dirginti. Likusi sudėtis visai nebloga (turi alijošiaus, hialurono darinio, peptidų, gerų aliejų, odą raminančių ingredientų, antioksidantų), bet pakuotė viską gadina.

St Ives Soothing Oatmeal Shea/ Restoring 24- hour Moisture- sudėtiys labai elementarios, kaip už tokią kainą, tai nėra kuo skųstis (jei gerai pamenu, kainavo nepilnus 4$ už daugiau, kaip 500ml).

The Body Shop Aloe Soothing Day Cream- labai elementarus drėkiklis vos sausai odai. Turėtų tikt ir mišriai odai, jei riebios vietos nėra ypatingai riebios. Bet nebus baisiai naudingas, tik drėkins.

The Body Shop Carrot Moisture Cream- vėlgi, normalus drėkiklis be gerų priedų. Pavadinimas juokingas- atrodo, kad morkos turėtų būti esminis ingredientas, o sudėty matosi, kad įdėta beta karoteno tik dėl spalvos

The Body Shop Hemp Body Butter- kanapių aliejus eina antroje vietoje, reiškias jo yra ne tiek jau ir mažai, bent jau pavadinimą pateisina. Toliau- sviestmedis, kakavos sviestas, babasu aliejus. Daugiau nieko gero. Žodžiu, paprastas drėkiklis sausai odai su kvepalais ir dažais. Trūksta gerų antioksidantų, ląstelių komunikaciją skatinančių ingredientų...

The Body Shop Tea Tree Blemish Fade Night Lotion- drėkinantis pagrindas lengvas, turėtų kažkiek sugerti riebalus, bet arbatmedžio turi labai mažai. Daugiau turi tamanu aliejaus, kuris teoriškai irgi gali naikinti bakterijas, tačiau, skirtingai nuo arbatmedžio, tai patvirtinančių tyrimų nėra. Šiaip, nieko gero, nieko blogo.

The Body Shop Vitamin E Moisture Cream- labai paprastas drėkiklis, be papildomų gerų priedų. Dėl indelio ir tas vienintelis antioksidantas vitaminas E sunyks

The Body Shop Vitamin E Nourishing Night Cream- viskas paprasta, sudrėkins, bet papildomų pribumbasų nėra.

Toya Senėjimą lėtinantis m
Atsakyti
(Iš praeitos temos)

QUOTE(shopingas @ 2010 11 28, 20:57)
Aciu uz komentarus  4u.gif Vat as kazkodel nesibijau naturalaus alkoholio, nes jo savybes kitokios nei iprastinio ir nesausina/nejautrina odos (na taip rasoma, o ir ka pati su tokiu naudojau likau patenkinta).

Ar antūralus, ar „cheminis“ alkoholis, veikia taip pat, tik tiek, kad natūralus alkoholis teoriškai gali mažiau priemaišų turėt, priklausomai nuo apdirbimo.

QUOTE(kumiko @ 2010 11 29, 01:39)
gal galetumete pakomentuoti Biocell kapsules? jos padeda palaikyti viso kūno odos drėgnumą.
Sudėtis
Vienoje kapsulėje yra 122,36 mg mažos molekulinės masės natūralios hialurono rūgšties komplekso, 83,33 mg ceramidų aliejaus, 100 µg biotino (D-biotino).
aciu 4u.gif

Apie Biocell kažkokius papildus jau kalbėjau praeitoje temoje, šitas, žiūriu, dar biotino turi.
Tyrimais patvirtinta, kad biotinas labai efektyviai nagus stiprina. Gali būti, kad ir plaukams tokį poveikį turi.
Jei norisi palaikyti/ padidinti drėgmę odoje, reiktų vartoti daugiau riebiųjų rūgščių (žuvis, linų, kanapių sėmenys, graikiniai riešutai, jūros dumbliai, nakvišos, ), vitamino E, gliukozamino. Tik reiktų turėti omenyje, kad riebiosios rūgštys gali skatinti odos riebalavimasi. O hialuroną geriau rekomenduočiau ant odos tepti, nei gerti.

QUOTE(invisible_shadow @ 2010 11 29, 06:33)
Laaabai laukiu atsiliepimu apie sia priemone DDF Benzol peroxide gel 5% with tea tree.
Skaiciau labai gerus atsiliepimus.Aciu 4u.gif


DDF Benzol Peroxide Gel 5% With Tea Tree- gera, paprasta benzoilo peroksido priemonė. Yra analogų ir už žymiai mažesnę kainą. Arbatmedžio tik dėl kvapo įdėta, visą dezinfekuojantį darbą benzoilo peroksidas atliks.


QUOTE(Satanistė @ 2010 11 29, 14:18)
Sveiki,

norėjau pasiteirauti apie vieną vis man užkliūnantį kosmetinių priemonių ingredientą - paraffinum liquidum. Kas čia per vienas?  smile.gif Teko girdėti, kad blogis didelis, bet tokios nuomonės "ale viena boba sakė" nelabai įtikina... pati šioje srityje ne ką teišmanau. Tik vis įtartinai į šį ingredientą žiūriu. Girdėjau formuoja plėvelę ant odos. O tai čia blogai?  biggrin.gif

Ir dar... labai domintų nuomonė apie keletos kosmetikos priemonių sudėtis:

Gamintojo "Bielenda Kosmetyki Naturalne Sp. z o.o." kūno balzamas "Graikinis riešutas"
Kaip skelbia gamintojas, kūno balzamas turi liekninamąjį poveikį, gerina odos spalvą, suteikia odai lengvą įdegio atspalvį.
Pakuotė: plastikinis buteliukas

Jeigu atvirai, kol nurašiau visą sudėtį (neradau internete), tai net praėjo noras naudot šitą daiktą  biggrin.gif Paprastai ant savo kūno netepu nieko nevalgomo, tačiau nesu ir paranojikė natūralistė. Kartais natūraliomis priemonėmis nepavyksta pasiekti to, ko noriu. O šiuo atveju noriu lengvo, natūralaus įdegio, tokios švelniai rudos kūno spalvos... Netikiu "liekninamuoju" kremo poveikiu, bet jei kremas pasižymėtų stangrinamuoju poveikiu, tai vienu šūviu du zuikius nušauti visuomet malonu  smile.gif

Kitos dvi priemonės taip pat skirtos įdegio efektui pasiekti:

"Lirene", o tiksliau gamintojo "Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris SA" savaiminio įdegio putos veidui ir kūnui. Šitą teko išbandyti, deja, labai nesėkmingai... Šiek tiek nudegino paakių odą, po kelių panaudojimų paakių srityje susiformavo tarsi kieta odos plutelė... nemoku kitaip paaiškinti... gerai "pašveitus" veidą su nedidelės koncentracijos rūgštiniu toniku, rudasis įdegis nusilupo gabaliukais... žodžiu, bent jau man, kažkas netiko ir nesuprantu kodėl...

Ir to paties gamintojo tokios pačios paskirties priemonė - "Lirene" savaiminio įdegio kremas veidui ir kūnui. Nuo pirmiau nurodyto skiriasi tuo, kad šis yra ne putų, o kremo konsistencijos. Ir tikriausiai sudėtimi... nors po pirmojo panaudojimo, šį bijau net bandyti...

Apie mineralinio aliejaus mitus gana plačiai savo nuomonę išreiškiau Kosmetikos mitų temoje. (neišeina tiesioginės nuorodos įdėt, tad žinutės #530)

Bielenda Kosmetyki Naturalne kūno balzamas „Graikinis riešutas“- pagrindas gana standartinis, turi įdomesnių ingredientų, bet gana nedaug. Turi graikinio riešuto lapų ekstrakto, tik nelabai daug ir neaišku, kokį jis poveikį ant odos jis gali turėti. Iš esmės, turi kelis antioksidantus, kas odai yra gerai. Pagrindinis iš tų „liekninačių“ ingredientų turbūt yra kofeinas (jau geriau tada kavos tirščiais trintis...). Bet jo, kaip ir kitų gerų ingredientų mažokai. Nemanau, kad ten jis ką nors pristangrins ar prilieknins. Turi kvapų ir dažų. Neturi DHA, kuris suteikia odai atspalvį, tad ar suteiks įdegį pasakyti negaliu.

Lirene Savaiminio įdegio putos veidui ir kūnui- sudėtis elementari kaip 2x2: vanduo, keli drėkikliai, DHA (įdegį suteikianti medžiaga), konservantai ir kvapai. Kadangi paakiai yra jautri vieta, visi kvepalai ir konservatai galėjo ją sudirginti. Ta kieta odos plutelė turbūt buvo negyvos odos ląstelės, kurias DHA tiesiog nudažė.

Lirene Savaiminio įdegio kremas veidui ir kūnui- sudėtis gerokai skiriasi nuo putų, bet problema ta pati- krūva kvepalų, kurie veidą, ypač paakius gali dirginti. Turi lašelį vitamino E, sviestmedžio.


Papildyta:
QUOTE(Amellie @ 2010 11 29, 14:21)
Veido kremas nuo spuogų
Sudėtis: nerolio vanduo, nerafinuoti natūralūs tamanu, abrikosų sėklų, jojobos aliejai, augalinis (emulsinis) vaškas, arbatmedžio, germaniškųjų ramunėlių ir kt. eteriniai aliejai.
Gamintojas, Biokosmetikos akademija


Biokosmetikos akademija Veido kremas nuo spuogų- jei jūsų oda gerai toleruoja eterinius aliejus, natūralią kosmetiką, kodėl nepabandžius. Parinkti ingredientai turi antibakterinį poveikį, tad gali būti spuoguotai odai naudingi. Tik, kaip visada su natūraliais ingredientais- reiktų bandyti atsargiai, ypač, jei oda jautri. Nes viskas, kas stipriai kvepia, gali būti dirgikliais (nerolis, eteriniai).


QUOTE(Orma @ 2010 11 29, 14:25)
CLARINS Tonic Body Treatment Oil

CLARINS Tonic Body Treatment Oil- kaip už tokią kainą geriau kokybiškų nerafinuotų aliejų nusipirkit ir pačiam pasimaišyti. Kvapieji aliejai gali būti dirgikliais. Reiktų turėti omenyje, kad nėštumo metu daugelis eterinių aliejų nerekomenduojami.

QUOTE(Liora @ 2010 11 29, 16:02)
na ir dar karta laukiu Himalajos nuosprendzio  doh.gif  kremas rankoms, pigus bet baisiai tinka. na zinokit labiau ranku oda sutvarko nei L'occitano kremai uz trygubai aukstesne kaina
Les Karites kremas rankoms (tutele):

Les Karites kremas rankoms- labai elementarus kremas, turi nemažai alijošiaus ekstrakto. Daugiau- nelabai kas gero. Kvapiosios medžiagos ir konservantai gali būti dirginantys. Turi nereikšmingą lašelį kumarino, kuris yra naudingas, antioksidantas.
Papildyta:
QUOTE(Belle Du Jour @ 2010 12 01, 13:29)
labai domina jusu nuomone apie si:
Dior Capture Totale Multi-Perfection Eye Treatment
aciu is anksto smile.gif  4u.gif

Dior Capture Totale Multi-Perfection Eye Treatment- lengvas kremukas, nieko ypatingo, ypač, kaip už tokią žvėrišką kainą. Visas gėris eina po kvepalų ir konservantų, tai praktiškai dėl akių gerų ingredientų įdėta. Be to, paakiai ir kvepalai neturėtų draugauti.

QUOTE(zuosytia @ 2010 12 03, 06:22)
Sveikos smile.gif mano mama serga psoriaze, ieškojau kremuko, kuris padėtų sumažinti tas dėmes, nebeniežtėtų ir radau PHARMACERIS BODY-ICHTILIUM (Raminamasis riebinantis kūno kremas). Parašyta, kad jis tinka sengantiems šia liga, tačiau norėtųsi, kad ir sudėtis nebūtų žudanti. Todėl prašau pakomentuoti šią sudėtį, o jei žinot ir dar kokį veiksmingą preparatą laukčiau pasiūlymų smile.gif

Pharmaceris Body-Ichtilium- labai nebloga priemonė psoriazei, jei oda yra sausa. Atrodo tikrai riebi, bevandenė. Lanolinas- gerai drėkina, vazelinas sulaiko sdėgmę odoje, BHA padeda nusluoksniuoti per aktyviai besidauginančiais odos ląsteles, regeneruoti odą, skalūno aliejus valo ir ramina. Linoleinė rūgštis ir vitaminas E padeda odai atsistatyti, veikia kaip antioksidantai. Turi dažų, bet jie natūralūs, tad odos dirginti neturėtų (bet kokių dirgiklių reiktų vengti kaip velnias kryžiaus).

Apie psoriazę galit čia paskaityti, jei dar neskaitėt, daug naudingos ir patikimos informacijos vienoje vietoje.
Iš paprasčiausių kosmetinių ingredientų būtų galima kombinuoti BHA produktus su gerai suformuluotais drėkikliais, pritaikytais pagal odos tipą. Norin efektyviau kovoti su liga reiktų receptinių priemonių, nes tinkama kosmetika gali tik truputį palengvinti nepatogumą.

QUOTE(vesterna @ 2010 12 03, 20:38)
himalaia, aciu uz atsakyma. Dar klausimas:

Olay Total Effects Wake Up Wonder:

Mentha Piperita nera dirgininantis oda?

ir dar nelabai suprantu, kaip atskirti pagal sudeti sausai, normaliai ar riebiai odai skirtas kremas.
dekui smile.gif

Olay Total Effects Wake Up Wonder (JAV pavadintas Total Effects 7-in-1 Anti-Aging Moisturizer Plus Cooling Hydration)- būtų labai gera priemonė, prikrauta antioksidantų ir kito gėrio, jei ne dirgikliai- pipirmėtė, mentolio darinys. Tas „wake up“ efektas iš jų ir išgaunamas- šaldo, dirginadami odą, taip žmogus apsigauna, kad priemonė „veikia“ ir jaučiasi žvaliau, kai tuo tarpu sudirgimas grožio ir sveikatos neprideda.

Kokiai odai skirta priemonė priklauso nuo jos bazės. T.y., kokie ingredientai naudojami jos pagrindui- kuo daugiau tirštiklių, aliejų (kremai, balzamai, sviestai), tuo labiau priemonė tinkama sausai odai. Kuo lengvesnė (serumai, geliai, losjonai), tuo labiau tinkama riebesnei.

QUOTE(Tulpelyte @ 2010 12 04, 16:59)
Ar Lanolin Alcohol kemsa poras?  blush2.gif

Taip, gali.

Papildyta:
QUOTE(jurguze @ 2010 12 01, 03:26)
TBS Hemp Moisture High Balm (užsukamas indelis)

The Body Shop Hemp Moisture High Balm- labai panašus į tos pačios linijos kūno sviestą, tik kad bevandenis, tad turėtų būti tirštesnis. Turi lašą antioksidantų, bet pakuotė nestabili. Daug kvepalų.

QUOTE(Laukinė prerija @ 2010 12 01, 04:59)
Oriflame Beauty nagų lako valiklis be acetono
Sudėtis:
ethyl acetate, butyl acetate, propylene glycol, ricinus communis oil, benzophenone-1, parfum, prunus amygdalus dulcis oil, tocopheryl acetate, ci 61565, ci 47000
tai šitie juk acetonas? Ar aš blogai mąstau?
ETHYL ACETATE, duoda 4- 5

Oriflame Beauty nagų lako valiklis be acetono- be acetono, bet su acetatais, kurie techniškai nėra acetonas, bet irgi yra tirpikliai. Valant nagus, kaip ir su acetonu- geriau neįkvėpti. Mažos įkvėptos dozės yra nepavojingos, bet kam be reikalo rizikuoti...

QUOTE(fantasia @ 2010 12 01, 05:05)
sveikos, labai sauni tema  4u.gif  tiek daug naudingos informacijos. labai laiku radau sia tema, nes kaip tik renkuosi veido valymo priemones ir kremas jau greit baigsis  ax.gif mano oda normali/misri
buvau gavusi megineliu Vichy Normaderm Deep Cleansing gel ir Vichy Normaderm Anti Imperfection Hydration Lotion, bandziau kelias dienas, truputi sausino oda, bet siaip oda buvo matine, svelni ir man atrode visai nieko sios priemones, bet kaip supratau is jusu komentaru, nera labai ypatingu komponentu sudetyje. as vis del to noreciau kazko daugiau veidui....

Madara Moon Flower (dreknamasis su splava).

Ar sioje sudetyje yra kazkas kemsancio poras ar erzinancio? Mazdaug nuo tada, kai pradejau naudoti si krema istisai kyla giluminiai spuogai, bandau rasti priezastis, bet galbut ir kazkuris maisto produktas ar dar kas nors galetu tai itakoti
labai lauksiu jusu nuomones apie si produkta

Madara Moon Flower (dreknamasis su splava)- jei kyla giluminiai spuogai- gali būti, kad nuo šios priemonės, nes joje yra daug galimai dirginančių ingredientų: antroje vietoje alkoholis, tada rožės, jonažolė, kvapiosios medžiagos. Kakavos sviestas, emolientai gali kimšti poras.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 08 vasario 2011 - 00:10
Himalaia, gal gali pakomentuoti šį šampūną? Ten žemiau prie "ingredients" išsiskleidžia sąrašiukas: http://www.barefoot-...lp-Shampoo.aspx
Atsakyti
Norėčiau sužinoti apie Lumene Basic Blue naktinį kremą visiems odos tipams
user posted image
Sudėtis:
aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, decyl oleate, isononyl isononanoate, tribehenin, peg-100 stearate, glyceryl stereate, phenoxy-etanol, panthenol, propylene glycol, caprylyl glycol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium hydroxide, centaurea cyanus (cornflower) extract, sorbic acid, peg-8, disodium edta, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, parfum (fragrance).
Atsakyti
perkeliu is kito stemos biggrin.gif
norejau paklausti,ka manot apie sita(Cia O.D.A maskuojantis antialerginis kremas)
Titanium Dioxide,cyclopentasiloxane,PEG/ppg18/18 dimethicone,triethoxycapry-lylsilane,iron oxide C.I.77498,Irone oxide C.I 77491,Iron oxide C.I 77499,Glycerin,Phenoxyethanol,capprylyl glycol,chlorphenesin,sodium acrylate,hydrogenated polydecene,sorbitan laurate,trideceth,pueraria lobata kudzu symbisiome extract,aqua.

aciu ax.gif
Atsakyti
ką galėtumėte pasakyti apie Himalaya kremą nuo plaukų slinkimo?
Kremas nuo plaukų slinkimo Nuolatinis plaukų slinkimas: Atauga 20% nuslinkusių plaukų per dvi savaites, jeigu plaukų slinkimas susijęs su stresu, vitaminų trūkumu, dėl medikamentų vartojimo, odos bei kitų ligų, alergijos, cheminių mežiagų, hormonų disbalanso, klimato pasikeitimo, vandens užterštumo. Naudojant nuolat per 6 mėnesius atsistato 70% išslinkusių plaukų. Staigus nuplikimas (Alopecia Areata) : Jei staiga išslenka plaukai ir lieka nuplikęs plotas, šis kremas atstato 40% plaukų per 3 mėnesius. Poveikis: Stimuliuoja aktyviąją plaukų augimo fazę ir stabdo kenksmingų medžiagų žalingą poveikį plaukų augimui. Skatina greitą plaukų folikulų atsinaujinimą ir dauginimąsi. Stiprina plaukus ir padidina plaukų tankumą. Įspėjimas: Šis plaukų kremas neveikia plinkant dėl genetinių priežasčių. Naudojimas: Švelniai įtrinkite kremą ant viso galvos odos ploto. Palikite nakčiai. Jei norite, ryte išskalaukite galvą. Tik išoriniui naudojimui
Sudėtis: Butea monosperma 4,73mg, Butea parviflora 4,73mg, Aqua, Mineral oil, Glycerin, Cetearyl alcohol, Cetyl alcohol, Isopropyl myristate, Caprylic, Cetyl palmitate, Ceteth 20, Glycerylhydroxystearate, Sorbitan stearate, Polysorbate 60, Carbomer, Polyvinylpyrolidone vinyl acetate co-polymer, Phenyltrimethicone, Octamethylcyclotetrasiloxane, Triethanolamine, Perfume Vianca Inde, BHT, Methylparaben, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Propylparaben.user posted image
Atsakyti
Ar galėtumėt pakomentuoti sudėtį?
Esminis klausimas - ar nėra odą dirginančių bei poras kemšančių sudėtinių dalių.

Iwostin Capillin Dilated Capillaries Cream SPF20
Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alkohol, Polysorbate 60, Otyl Methoxycinnamate, Metyhylene Bis-Benzotriazolyl Tetamenthylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methixydibenzoylmenthate, Ethoxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Starh Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Esculin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Phehoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, CI 77288.


Ir noriu pasidžiaugti, kad yra ši tema bigsmile.gif , labai ačiū himalaia už šį titanišką darbą 4u.gif
Jau seniai buvau čia įlindusi, tai atsiverčiau - ogi čia kaip tikra enciklopedija bigsmile.gif , didžiausia krūva priemonių pakomentuota ir viskas vienoje vietoje surinkta thumbup.gif
Atsakyti
Mane sudomino Norvegijoje rastas ir gaminamas antperspirantas mazinantis prakaitavima. Jis kremo konstintencijos. Neteko matyt tokio.

user posted image

Eternell STOP 24 Anti-perspirant KREM

Sudetis: aqus, aluminium chlorohydrate, propylene glycol, cetyl alcohol, ceteth-20, stearamide MEA, petrolatum, stearyl alcohol, glyceryl stearate, methylparaben, parfum.

Ka galetum pasakyt apie ji?
Anksciau turejau problemu su gausiu prakaitavimu, bet issprendziau sia problema su Driclor. Gal cia koks analogiskas ir padetu kitiems?
Atsakyti
Himalaia, gal Jus zinosite- ka reiskia jei ant pakuotes nurodoma, kad muilas yra potassium (K) pagrindu? Ar jis kazkuo skiriasi nuo iprasto muilo?

P.s. Labai apsidziaugiau atradus nauja tema, jau maniau nesulauksiu 4u.gif
Atsakyti
Toya Senėjimą lėtinantis maitinantis veido kremas brandžiai ir sausai odai- Ar natūralus- kaip čia pasakus... Kiekvienas natūralumą kosmetikoje skirtingai įsivaizduoja. Nu turi augalinių aliejų, ekstraktų. Bet turi ir tokių ingredientų, pagal kurių pavadinimą nepasakysi, natūralūs jie ar ne, nes, pvz. Cetearyl Alcohol gali būti tiek iš natūralių šaltinių išgaunamas, tiek sintetinis.
O šiaip- nebloga priemonė sausai odai. Gali kimšti poras. Pakuotė- atsukamas indelis- nelabai gerai... Dauguma naudingų, aliejų ir ekstraktų eina po konservantų. Tarp jų yra ir galimai odą dirginančių (citrusai, levandos, snaputis).

URIAGE Roseliane Cream- labai paprasta priemonė su splava. Nėra dirgumą mažinančių ar kitų naudingų ingredientų. Tiksliau, jų yra, bet jau po kvepalų… Labai mažai. Kvepalai jautriai odai irgi nepadeda…

Vein Eraser Thread Vein Treatment Cream- nematau nieko ypatingo, kas galėtų kapiliarus naikint. Drėkiklis sausai odai ir tiek. Turi truputį alijošiaus, gero antioksidanto erškėtrožių aliejaus, linoleinės rūgšties. Šiaip, atrodo visai neblogas drėkiklis. Tik turi kvepalų ir dažų.

Vichy Oligo 25 Anti-dull Skin Hydrating Care for Dry Skin- nelabai įsivaizduoju, kas sudėtyje odą turėtų daryti "anti-dull", atrodo kaip paprastas drėkiklis sausai odai, su krūva emolientų (tarp kurių yra pora gerų drėkiklių- abrikosų kauliukų aliejus, sviestmedis), emulsiklių, kvepalais ir dažais. Aš jau geriau gryno sviestmedžio ir abrikosų kauliukų aliejaus nusipirkčiau

Yves Rocher Inositol Vegetal First Wrinkle Day Care cream- labai paprasta priemonė, gali kažkiek matizuoti, traukti odą (čia matyt tas „raukšles lyginantis“ efektas, nes kitų ingredientų, naudingų raukšlėtai odai neturi). Ir, žinoma, alkoholis 3 vietoj. Nėra tragiška, bet sausinti gali.

Yves Rocher Inositol Vegetal Recovery Moisturizer Night 1st Lines- oho, kiek antioksidanto vynuogių ekstrakto. Po vandens eina, tai kiekis tikrai įspūdingas. Vėlgi, turi alkoholio, bet mažiau, nei pirmasis kremas. Turi šlapalo, o daugiau.. nelabai kas. Tas pavadinime esantis "1st Lines" be pagrindo, salyčiau, nes nelabai yra ingredientų, kovojančių su raukšlių atsiradimu (tik jau minėtas antioksidantas, be vien jo negana).

Yves Rocher Pro-Retinol 100% Végétal Wrinkle Reducer Day- kad raukšles efektyviai lygins abejočiau (gal vizualiai- padrėkins, dėl tirštos konsistencijos sulygins). Turi daug Shiitake grybų ekstrakto. Liaudies medicinoje jis naudojamas kaip vaistas nuo visų ligų, kosmetikoje nėra gerai ištirta, kaip veikia. Greičiausiai bus antiuždegiminis, antioksidantas, panašiai, kaip kiti grybai. Taip pat jis gali dirginti odą.
Patvirtintų su raukšlėmis kovojančių ingredientų turi, bet mažokai- vienintelis antoksidantas vynuogių kauliukų ekstraktas/ aliejus eina prieš kvepalus. Argininas irgi eina po kvepalų, o retinolio darinys jau ir po konservanto.

[b]Drėkikliai paakiams (realiai, tie patys veido drėkikliai, tik mažose pakuotėse...)


Aviva Kremas paakiams nuo senėjimo- labai puiki priemonė sausai odai. Turi daug sviestmedžio, jojobos, skvalano. Mažiau avokado, kviečių gemalų aliejaus, odai identiško sacharido, raminančių avižų. Truputį antioksidantų- žaliosios arbatos, ubikinono (koenzymo Q10). Labai nebloga sudėtis, praktiškai visko, ko reikia odai yra, ir dar bekvapis. Super.

Beauty Effect Eye Lift Serum- turi daug rugiagėlės, kuri yra puikus odą raminantis ingredientas. Pantenolis irgi arti pradžios, taip pat geras ingredientas, raminantis. Turi plėvelę formuojančių, tai jie tą lipnumą ir gali palikti. Dar turi truputį hialurono darinio, nakvišų aliejaus. Irisas gali dirginti, kaip ir kvepalai, kuriuos aplink akis tepti nėra labai gerai.

Bioderma SENSIBIO EYE moisturizing eye gel- nebloga, paprasta priemonė. Turi odą balinantį ingredientą, tik neaišku, ar jo pakankamai, kad atliktų balinimo funkciją.

Biotherm Hydra D-Tox Moisturizing Detox Gel for Undereye Bags and Dark Circles- nebloga priemonė paakiams.

Cattier Beauty Treatment For The Eyes Argan Rose- normali sudėtis, daugiau sausai odai.

Clarins Eye Contour Balm All Skin Types- vėlgi, labai paprastas drėkiklis. Elementarus tiesiog- vien emolientai, jokių gerųjų ingredientų. Tur kvapiųjų medžiagų, kurių paakių kremuose geriau vengti.

Clarins Eye Contour Gel- paprastas drėkiklis, be žalingų, bet ir be labai naudingų ingredientų.

Clarins Eye Revive Beauty Flash- paprastas, neįspūdingas drėkiklis. Turi plėvelę formuojančių ingredientų, tad gali kažkiek laikinai raukšles išlyginti. Venintelis dėmesio vertas ingredientas- antioksidantas alyvuogių lapų ekstraktas. Kiti geri ingredientai eina po konservantų. Geriau, nei nieko, bet jų įdėta praktiškai tik dėl vaizdo. Reklamą paskaičius kaip stebuklas atrodo, o su dėtis- elementari, kaip ir daug kitų.

Clarins Special Eye Contour Balm Dry Skin- dar vienas paprastas vandens ir mineralinio aliejaus pagrido drėkiklis. Šitas bent jau antioksidantų turi...

Clinique All About Eyes- labai malonus ant odos, sudėtis labai gera, bet indelis viską gadina. Tekstūra lengva, bet gerai drėkinanti, mano riebokai odai truputį sunkus.

Decleor Hydra Floral Anti- Pollution - Gel-Cream for Eyes- aš tokio nenaudočiau... Pipirmėtė ir apelsinas- stiprūs odos dirgikliai. Ypač pipirmėtė, nes naudojamas ne vanduo, kaip su apelsinu, bet ekstraktas. Yra ir kitų dirginančių aliejų, kvapų. Atmetus visus aliejus ir ekstraktus, nelabai kas gero belieka.

Estee Lauder Verite Special Eye Care labai geras, tirštas kremas paakiams ir šiaip veidui.

Eveline Beauty Derm Eye Cream- kažkaip keistai atrodo, tarsi būtų dviejų produktų sudėtys į vieną krūvą suplaktos- yra korektūros klaidų, ingredientai kartojasi, ko normaliose sudėtyse nebūna. Nežiūrint į tai, cholesterolis- puikus odai identiškas ingredientas, kaip ir lizinas. Neparašytas, kokių dumblių ekstraktas- gali būti geras antioksidantas. Po tarpo- daug gerų dalykų. Lecitinas- geras ląstelių komunikaciją skatinanti ingredientas, kaip ir karnitinas. Retinolio darinys- dar vienas geras ingredientas, ypač po akimis- kovoja su raukšlėm. Ženšenis- antioksidantas. Yra drglumą mažinančių. Žodžiu, galima vardinti ir vardinti. Yra labia daug gerų ingredientų, visko, ko reikia. Ar pakuotė ne indelyje? Nes kitaip daug pliusų dingtų. Tik tiek, kad sakau- keistai pateikta sudėtis su daug klaidų. Vienas vienintelis rūpestis su šiuo kremu tai pasirinkti konservantai, kaip ir kažkurioj anksčiau minėtoj priemonėj. To konservanto ir TEA kombinacija gali sukurti nitrozaminą, kuris yra kancerogenas. Kiek realu, kad jis prasiskverbia pro odą nėra žinoma. Dar klausimą kelia PABA- šiaip tai yra apsaugos nuo saulės ingredientas, kartais sukeliantis alergiens reakcijas ir praktiškai nebenaudojamas kosmetikoje, tai kesita, kad jis čia yra kažkur per vidurį.

Filorga Optim-eyes paakių kremas-gelis- oho, 102 ingredientai... Gudriai rašo, kad 60% ingredientų yra aktyvieji (t.y. ji kažką daro odai). Na, taip, 60% išvardintų ingredientų yra gerieji, t.y. iš sąraše esančių 100, gerų savybių turi 60. Tačiau tai nereiškia, kad 60% produkto svorio tie ingredientai užima, koks įspūdis susidaro reklamą pamačius.
Iš tikro, tai turi labai gerų ingedientų- krūva amino rūgščių (jos yra antioksidantai, geri drėkikliai), vitaminas C, kiti antioksidantai, retinolio darinys, peptidai ir t.t. Pakuotė tinkama, tai ingredientai išliks stabilūs. Bėda ta, kad visas šitas gėris eina po konservantų. Tai reiškia, kad jo yra ypatingai mažai. Dirgiklių nepastebėjau, tai vertinčiau šitą priemonę gerai, tačiau nepasakyčiau, kad ji labai gera vien dėl to, kad gerųjų ingredientų koncentracija yra labai nedidelė, nors sąrašas ir ilgas.

Galenic BIOPHYCEE- Anti-Wrinkle Eye Care- vėlgi paprastas kremas. Squalane neblogas drėkiklis sausai odai, kaip ir kviečių gemalų aliejus. Vienas dirgiklis (chlorhexidine digluconate) eina po konservanto, tad jo kiekis labai mažas, tačiau jautrią akių odą gali vistiek suerzint.

Garnier Nutritioniste Anti- Puff Eye Roller- lengva, gera priemonė paakiams su “roliku”.

IVR Eyelift effect Treatment- turi kelis labai neblogus ingredentus (squalane, hydroxyproline, panthenol). Bet "eyelift" efektą suteiks plėvelę formuojantys ingredientai. Ilgainiui tokia priemonė raukšlių neišlygins, bet laikinai gali. Kadangi priemonė paakiams, geriau būtų bekvapė...

Kinerase Intensive Eye Cream- nieko labai gero, nieko blogo (nepaisant kainos-150lt už 20 ml). Paprastas kiek sunkesnis kremas be praktiškai jokių pribumbasų. Manau, norint būtų galima rasti visu 100lt pigesnių kremų su panašia sudėtimi... Turi rūpesčių keliantį ingredientų derinį. Imidazolidinyl urea yra formaldehidą išleidžiantis konservantas. Kai jis naudojamas vienas, jokio pašalinio poveikio ant odos nėra. Tačiau kai sudėtyje kartu yra ir triethanolamine (kaip šiuo atveju ir yra), jų kombinacija gali suformuoti nitrozaminus, kurie yra žinomi kancerogenai ir spėjama, jie kad gali prasiskverbti per odą. Kiek realu, kad tokia kombinacija sukels vėžį nėra ištirta, tačiau aš tokio produkto vengčiau.

La Prairie Cellular Eye Contour Cream- labai vidutinis drėkiklis- nieko jame ypatingo nėra, kas raukšles mažintų. Turi asiūklio ekstrakto, kuris gali driginti jautrią paakių odą, taip pat lašelį antioksidantų, kurie bus nestabilūs dėl indelio pakuotės.

La Roche-Posay Hydraphase Eyes- lengva bekvapė priemonė paakiams, gana paprasta- turi sojos, vos vos hialurono ir vitamino A, lašelį kofeino. Manau, pagrindinis laikinas "lyginantis" efektas bus iš polikarilamido, esančio 4 vietoje- jis formuoja plėvelę, kuri džiūdama palygina odą.

La Roche Posay Redermic Daily Fill-In Anti-Wrinkle Firming Care For Eyes- sena sudėtis visai nieko, nelabai įspūdinga, bet turi baltosios putonės aliejaus (limnanthes alba)- geras drėkiklis. Pagrindinis jos pliusas- gana didelis kiekis vitamino C. Radau naujesnę sudėtį, tai jos pagrindinis teigiamas dalykas- irgi vitaminas C, bekvapė, turėtų būti gana lengva.

Lavera Organic Wild Rose Eye Gel- jei ne alkoholis trečioj vietoj, tai būtų puiki priemonė normaliai/ sausai odai. O jei jau visai prisikabinti, tai kaip paakiams, galėtų kvapiųjų eterinių aliejų nebūti. Nes paprastai, kas kvepia- dirgina. Bet čia jau neesminis dalykas. Turi ir antioksidantų, ir hialurono darinio, ir dirglumą mažinančių ingredientų.

Lirene paakių kremas- gana paprastas kremas su patikima apsauga nuo saulės. Turi porą antioksidantų bei asiūklio ekstrakto, kuris gali dirginti odą. Dėl plėvelę formuojančio ingrediento ir asiūklio oda laikinai gali būti "sutraukiama", dėl ko gali vizualiai pamažėti raukšlių.

Mario Badescu Dermonectin Eye Cream- antioksidantas ir retinolis dėl indelio nebus stabilūs, tad išgaruos, liks paprastas drėkiklis. Gali poras kimšti...

Mario Badescu Hyaluronic Eye Cream- sudėtis tikrai neypatinga, priedo, indelis- nehigieniška. Antru numeriu eina plėvelę formuojantis ingredientas, kuris sulaiko drėgmę, bet gali dirginti odą.

Neostrata Bionic Eye Cream, PHA 4- nenaudoju, bet sudėtis jo labai gera. Tik tiek, kad, kaip sakiau, reikia atsargiai su rūgštimis aplink akis. Tiek kad į akis nepatektų, tiek dėl rūgštinio ph- kuo ph žemesnis, tuo didesnė tikimybė, kad oda sudirgs, o sudirgimas ant plonos paakių odos greičiau pasimato.

Olay Age Defying Eye Gel- būkit atsargi... Witch Hazel turi ir gerų savybių, bet kartu žiauriai dirgina odą (paskaitykit neigiamus atsiliepimus apie šitą kremą makeupalley.com) Kai kurioms vos ne nudegino jautrią paakių odą.

Olay Total Effects Eye Transforming Cream- sudėtis labai gera, neturėtų kremas būti “sunkus”. Tačiau pakuotė- indelis, ir dar permatomas.

Origins GinZing Refreshing Eye Cream- nesirinkčiau jo vien dėl to, kad antroj vietoj po vandens eina mirtos lapų vanduo. Mirta yra stiprus dirgiklis odai. Nepaisant mirtos- kremas atrodo labai lengvas, yra daug gerų medžiagų pridėta, bet dėl nestabilios pakuotės dauguma gėrio "išgaruoja". Jis žada pabalinti juodus paakius. Joks kremas to nepadarys, nebent optiškai- į kai kuriuos būna pridėta šviesą atspindinčių dalelių, tad paakiai gali atrodyti kažkiek šviesesni. Be abejo geras maskuoklis žymiai efektyviau paslėps paakius, nei bet koks kosmetinis kremas.

SkinCeuticals Eye Cream Firming Treatment- nors ir brangi, bet labai gera bekvapė priemonė paakiams ar likusiai veido odai. Turėtų tiktų visiems odos tipams, bet idealiai turbūt vos sausai odai. Daug antioksidantų, ypač vitamino C, turi nakvišų aliejaus, hialurono rūgšties, kitų gerų ingredientų.

SkinCeuticals Eye Gel AOX- turi hialurono darinio, bet labai nedaug (tiek hialuronas, tiek antioksidantas ferulinė rūgštis eina po Phenoxyethanol- konservanto). Ką šitas serumas turi, tai gerą kiekį vitamino C, kuris yra puikus ingredientas, bet vieno kažkokio ingrediento odos priežiūrai nepakanka. Na, nebent norisi papildyti kokios nors priemonės poveikį vitaminu C, tada galima tokį produktą pirkt. Bet kaip už tokią kainą (60$ už 15ml), tai nežinau, ar verta.

Skin Ceuticals Eye Renewal Gel- nematau, kas sudėtyje tą „renewal“ darytų. Turi kelis gerus ingredientus, kaip ir citrusų ekstraktus, kurie gali dirginti paakius. Nėra kažkokių ypatingų drėkiklių, tai sausai odai gali būti per lengvas.

Skyn Iceland Icelandic Relief Eye Cream- visų pirma, tai pakuotė- indelis, tad net ir tas miniatiūrinis gerų ingredientų kiekis nebus stabilus. Visų antra- kremas turi kelis problematiškus ingredientus, kurių ypač aplink akis aš nenorėčiau tepti- vaistinės šventagaršvės vanduo (geriau, nei aliejus- mažiau koncentruotas, bet vistiek gali būti problematiškas) yra fototoksiškas, t.y. užsitepus kremu ir išėjus į dienos šviesą gali kilti sudirgimas. Taip pat dirginantys yra mentolio darinys menthyl lactate. Čiobrelis irgi gali būti dirginantis, kaip ir kiti kvepalai.

Shikai Borage Dry Skin Therapy Eye Cream- labai švelnus, turėtų tikti ir jautriai odai, turi aliejų. Riebesnis ir daugiau nakčiai (nes dieną gali makiažas nuo jo "nubėgt").

Sothys Homme (Pe-stressing eye care, with Phytomalt)- Nepirkti to kremo, jei norite tamsiais paakiais atsikratyti... Išmesit 100lt, o ryškaus rezultato nepamatysite. Tai yra elementarus drėkiklis sausesnei odai. Joks kremas tamsių paakių nepanaikins.

Trilogy Eye Contour Cream - With Rosehip- tikrai labai neblogas kremas sausai odai. Turi krūvą antioksidantų, retinolio darinį. Turi truputį kurkumos, kuri, kaip ir visi augalai su lakiaisiais junginiais gali kažkiek dirginti odą. Bet ji eina jau prie galo, tai greičiausiai reakcijos nesukels.

Drėkikliai su saulės apsauga


Aveeno ULTRA-CALMING Daily Moisturizer SPF 15- labai paprastas, patikimas saulės apsaugos kremas. Kadangi JAV saulės apsaugos kremai yra laikomi nereceptiniais vaistais, jų sudėtį galima pateikti abėcėline tvarka, ne mažėjančia pagal koncentraciją, dėl to sunku tiksliau pasakyti, kiek ko yra. Turi kvepalų, kas nera labai „calming“, kaip pavadinimas sako. Ir apskiritai nelabai yra kokių nredientų, kurie ramintų odą. Jautriai odai geriau būtų rinktis titano dioksidą ar cinko oksidą kaip apsaugos ingredientus, nes jie praktiškai nesukelia jautrumo. Šiaip, paprastas, normalus kremas sausai odai.

Avene Redness Relief Soothing Cream SPF 25- jei jūsų oda tikrai jautri, geriausi rinktis saulės apsaugos priemones, kurių sudėtyje yra tik mineraliniai filtrai (cinko oksidas arba titano dioksidas). Jie praktiškai nesukelia dirglumo, kaip cheminiai filtrai. Šitoj priemonėj mineralinis filtras yra suporuotas su cheminiais filtrais. Jei nesate jautri cheminiams filtrams- tada nieko blogo.
Kalbant apie gerus ingredientus- jų praktiškai nėra. Tai daugiau makiažo pagrindas su spalva ir SPF, nei geras drėkinamasis kremas jautriai odai. Turi nemažai kvepalų, kas dirgliai odai irgi nėra pliusas. Net normalių dirglumą mažinančių ingredientų nėra...

Bioderma Hydrabio UV SPF 15- jeigu ne tas nelemtas alkoholis, tai būtų idealus drėkiklis su patikima apsauga normaliai/ riebiai odai. Nėra alkoholio labai daug, bet geriau jo nebūtų... Turi keletą labai gerų ingredientų, kaip niacinamidas ir obuolių ekstraktas, lengvas vandens ir silikono pagrindas.

Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30- gera priemonė nuo saulės.

Bioderma PhotodermAKN Spray SPF 30- neturi dirginančio alkoholio, neturėtų būti itin riebus. Labiausiai imponuoja tas purškiamas, gal nebus toks riebus, o kartu ir lengvas.

Burt's Bees Radiance Day Lotion SPF 15- apsauga nuo saulės daugiau sausai odai, gali kimšti poras. Šiaip, formulė labai elementari.

Christina Comodex Mattifying Sunscreen SPF 15- gana normali priemonė su patikimu cheminiu UV filtru. Turi lašelį naudingų ingredientų (niacinamido, šlapalo), turputį aliejų. Manau, labiau tiktų normaliai, mišriai ar vos sausai odai.

Clinique Superdefense SPF 25 Age Defense Moisturizer Combination Oily- Geras kremas. Nemažai antioksidantų, beveik nėr silikonų krūvos. Bet oi kiek emolientų, kondicionierių prigrūsta.Na, bet kad erzintų kasnors, nėra. Nekimš porų. Tik kad jis baisiai jau brangus... 1,7oz - $42.50 Užtektų pigesnio Clinique Dramatically Different Moisturising Gel (1,7 OZ - 24$) papildomai būtų galima apsipurkšt kokiu SPF.
Tai labai gera ir lengva priemonė, bet, deja, pakuotė- indelis. Gerieji ingredientai dings.

Declare Daily Moisture Treatment 50ml indelis su dozatorium- nebloga priemonė. Dėl patikimos apsaugos nuo saulės abejoju. Tik vienas ingredientas apsaugo, ir tas toks neaiškus…

Estee Lauder Re-Nutriv Re-Creation Day Creme SPF 15 and Re-Creation Night Creme “sistema” (900$ smile.gif)- ingredientai- kaip ir kitų paprastų drėkiklių, su viena išimtimi- "egzotiškais" augalų ekstraktais, kurių veikimas moksliškai net neįrodytas. Ar tikrai kaina atspindi veiksmingumą ir kokybę?

Eucerin AQUAPorin Active SPF 15 + UVA- būtų neblogas elementarus kremas nuo saulės, tačiau abejoju dėl alkoholio. Jis eina tarp aktyviųjų medžiagų, apsaugančių nuo saulės. Apsaugines medžiagas perkėlus į priekį kaip "active ingredients" (taip yra daroma JAV), alkoholis eitu trečiu numeriu, po vandens ir glicerino. Aš tokio kremo nenaudočiau. Be tokiu atveju vien kaip pagrindinio drėkinamojo kremo jo nesirinkčiau, nes jam trūksta pribumbasų.

Eucerin Lipo Balance- 2 dalykai atrodo asurdiškai- kad SPF tik 6, ir kad priemonė su apsauga nuo saulės yra nestabilioje pakuotėje. Saulės apsaugos ingredientus reikia ypatingai saugoti nuo šviesos, nes jie greita sunyks ir priemonė taps nebeefektyvi apsaugai.
Žiūrint į sudėtį- aprašyme pirmoje vietoje paminėti keramidai ir biotinas eina jau po konservantų- t.y. jų yra lašelis. Šiaip, normali, paprasta priemonė sausai odai, su keliais neblogais drėkikliais.

Exuviance Multi Protective Day Fluid SPF15- gera priemonė su SPF ir PHA. Tik problema yra su rūgštiniais kremais, kurie turi įdėtą apsaugą nuo saulės. Rūgštinius kremus reikai naudoti labai taupiai ir kukliai, o apsaugą nuo saulės gausiai, kad ji būtų efektyvi. Aišku, kad ir maža apsauga yra geriau, nei nieko, bet...

Korres Watercress- visų pirma į akis krenta žyyymiai per mažas SPF- tik 6. Turėtų minimaliai būt 15. Visų antra- pakuotė- indelis.
Pati sudėtis- tikrai daugiau odai į sausumą, gali kimšti poras. Turi kelis neblogus drėkiklius, antioksidantų, bet kadangi pakuotė nestabili, iš gerųjų ingredientų naudos mažai. Paprastas drėkiklis ir tiek.

Korres Wild Rose- vėlgi, per mažas SPF, ta pati problema su indeliu. Pati priemonė vidutinė, dėl indelio ir gerieji augalų ekstraktai po kurio laiko sunyks. Turi odą dirginančių kvapiųjų medžiagų, tai jautriaodėms reiktų turėti omenyje.

L'Occitane Ultra Moisturizing Fluid SPF 20- paprastas drėkiklis su patikima saulės apsauga. Daug gkvapiųjų medžiagų (nors jos ir iš natūralių šaltinių) gali dirginti odą.

Mario Badescu Hyaluronic Moisturizer SPF 15- visų pirma, šitas kremukas sugeria tik UVB, tačiau ne UVA. Turi tik Octyl Methoxycinnamate. Propylene glycol (pigesnis ir sintetinis glicerino pakaitalas) hyaluronic acid (geras daiktas, pritraukiantis drėgmę), dimethicone (silikonas, nafik jo... sudaro apsauginę rieboką blizgią plėvelę, kad neišgaruotų drėgmė), carnation oil (kiek ieškojau, tai tik kvapui duoti ir visokie ajurvediniai blah blah) Peanut oil (arachisų, riešutų aliejus, panašus į sezamų, saulėgražų aliejų - nu toks universalus, beveik nieko nedarantis, kiek radau "ant smūgio" - tik maisto pramonėje labiau naudojamas). Nu toks hialurono rūgšties turintis produktėlis, neperkrautas chemija.
Neturi apsaugos nuo UVA. Be hialurono nieko labai gero nėra.

Mario Badescu Oil-Free Moisturizer spf 17- sudėtis labai elementari, tik klausimas kyla, ar jis pakankamai apsaugos nuo saulės, nes neiašku, kiek % saulės apsaugos ingredientų turi (kadangi MB yra JAV gamintojas, o čia aktyvieji saulės apsaugos ingredientai turi būti išskirti atskirai su %).

NeoStrata - Brightening Cream SPF 15- atrodo labai neblogas balinantis kremas, patikima apsauga nuo saulės, nemažai švelnių rūgščių, yra antioksidantų. Jei jūsų oda riebiose vietose nėra baisiai besiriebaluojanti, turėtų tikti. Paskaičiau aprašymą jo, tai rašo, kad neturi hidrochinono. Bet užtat turi nemažai arbutino, kuris ant odos suskyla į hidrochinoną... Tai jei turit ką nors prieš hidrochinoną, pamąstykit, ar norėtumėt tokią priemonę naudot. Mano nuomone hidrochinonas apskritai nėra joks minusas, kaip tik atvirkščiai. Pati jį naudoju kartu su AHA ir esu baisiai patenkinta, nes labai efektyviai odą išbalino. Tiesiog viskas priklauso nuo to, kam jūs Neostratos kremą norite naudoti- jei balinimui, tai sakyčiau, kad galit jį drąsiai rinktis. Jei tik kaip rūgštinę priemonę eksfolijavimui, tai galite rasti ir tinkamesnių variantų be arbutino. Kad ir kaip būtų, jis yra odos dirgiklis, tad jei jums balinimo nereikia, kam papildomai odą erzint.

Oil of Olaz Complete Pearl Fresh- priemonė su patikimu UV filtru normaliai/ sausai odai. Turi daug niacinamido, bet tik tiek iš naudingų ingredientų. Turi kvapiųjų medžiagų, kurios gali dirginti.

Olay Anti-wrinkle Nature Fusion Day Cream- „anti wrinkle“ į pavadinimą turbūt įdėtas dėl apsaugos nuo saulės (visi juk žino, kad saulė raukšles „gamina“). O ‚nature fusion“ turbūt dėl kelių augalų ekstraktų, nes naūralumu ten niekas nešviečia smile.gif Turi labai daug gero ingrediento niacinamido (pasiskaitykit apie jo gerąsias savybes ir pati nuspręskit, ar verta jo vengti smile.gif) Aliuminis turėtų suteikti kažkiek matiškumo, sugerti riebalus. Žodžiu, turi daug labai puikių ingredientų (antioksidantų, dirglumą mažinančių, ląstelių komunikaciją skatinančių), tikrai geras drėkiklis su apsauga nuo saulės. Dar mica įdėta- turbūt kažkiek oda gali dėl to švytėti. Ar pakuotė- ne indelis? Jei ne, tai sakyčiau, kad vos ne idealus kremas normaliai vos į riebumą ar vos į sausumą odai. Jei indelyje- niacinamidas vistiek išliks stabilus, tačiau antioksidantai ilgainiui naudojant sunyks. Aš drąsiai tokią priemonę naudočiau, puiki prevencija raukšlėms, padedanti odai geriau funkcionuoti.

Olay Anti-Wrinkle Nature Fusion Day Fluid- iš esmės jo pagrindas labai panašus į Olay Anti-Wrinkle Nature Fusion Day Cream. Tik kad neturi papildomų riebalus sugeriančių ingredientų. Pliusas jo tas, kad pakuotė stabili ir, jei sudėtis tiksli, “paredaguoti” visokie nelabai naudngi konservanai ir tirštikliai.

Olay Classic Care Double Action Day Cream- turi saulės apsaugos ingredientų (bet labai abejoju, kad apsauga būtų patikima, net jei pakutė būtų stabili), bet pakuotė- indelis, tad jie nebus stabilūs. Daugiau kaip ir nieko gero jame nėra, labai elementari sudėtis. Turi kvepalų.

Olay Complete Ageless Skin Renewing UV Lotion SPF 20- labai gera priemonė nuo saulės.

Olay Complete Care Multi- Radiance Fluid SPF15- elementarus drėkiklis, apsauga nuo saulės patikima. Normaliai odai tikti turėtų. Vienintelis geras ingredientas- niacinamidas. Nemažai kvapų. Dėl blizgių dalelių turėtų suteikti švytėjimo efektą.

Olay Regenerist DNA Superstructure UV Cream SPF 25- vandens pagrindu, su patikimu UVA/UVB filtru. Vėlgi, turi daug gerų ingredientų, tarp jų ir vitamino C.

Olay Regenerist Rehydrating Lotion with UV Protection- ar pakaks apsaugos pasakyti sunku, nes neišskirtas SPF skaičius. Bet spėju, kad bus kokie SPF 15. O šiaip, turi ingredientų apsaugančių ir nuo UVA, ir nuo UVB. Turėtų tikti normaliai odai truputį į riebumą ar truputį į sausumą. Kaip ir dauguma Regenerist linijos priemonių šitas produktas labai geras, pakuotė stabili, kaip suprantu. Turi daug odai naudingo niacinamido, odą raminančio pantenolio; peptidų antioksidantų ir t.t.

Olay Regenerist UV Defense Regenerating Lotion SPF 15- Superinis drėkiklis su apsauga nuo saulės. Turbūt šitą rinkčiausi. Tiktų normaliai/ truputį į riebumą, truputį į sausumą odai. Pilna gerų ingredientų.

Olaz (Olay Amerikoje) Definity Trattamento Giorno Intensivo Anti-età con SPF15- daug Olay priemonių yra tikrai neblogai suformuluotos, verta į jas dėmesį atkreipt. Kai kurios formulės nenusileidžia ar yra geresnės už 3 kartus brangesnius Estee Lauder ar kitų kompanijų produktus. Kur įdėjote, tai sudėtis, spėju, itališkai parašyta. Pavadinimai panašūs į angliškus, tai kiek sugebėjau per google translate išversti ir šiaip iššifruoti- labai neblogas kremas. Kaip suprantu, turi titano dioksido, kuris apsaugos nuo UVA ir UVB, taip pat kitų nuo UVB apsaugančių ingredientų. Turi niacinamido- puikaus ląstelių komunikaciją skatinančio ingrediento, gerų drėkiklių (hialurono), daug mica- tai ant veido turėtų švytėti.Turi antioksidantų. Jie pakuotė ne indelio pavidalo- dar geriau. Turėtų būti neblogas kremas ir paakiams. Tik reiktų iš pradžių atsargiai išbandyti, nes visi kremai su apsauga nuo saulės gali sudirginti akis.

Paula‘s Choice Ultra-Light Weightless Finish SPF 30 Sunscreen Spray- puikiai sudormuluota, kol kas man labiausiai tinkanti priemonė veido apsaugai nuo saulės. Nepalieka balto šydo ant odos, neriebalina, nekemša porų, gerai susigeria. Liuks.
Konsistencija kaip vandens, bespalvis, silikonų pagrindu, tai labai maloniai, kaip koks serumas ant odos jaučiasi.

RASA Dieninis kremas su šilku- puiki bazė makiažui. Turi Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb S). Jis apsaugo nuo visų UV spindulių, panašiai, kaip ir avobenzonas. Tik kas įdomu, kad SPF reitingo nėra išskirta, tai vien juo apsaugai nuo saulės nepasitikėčiau.

Roc Hydra+ Bioactive SPF 15- labai paprastas ir brangus kremas nuo saulės, be jokių pribumbasų. Jų yra trys rūšys, berods- sausai, normaliai ir mišriai odai. Visi labai panašūs, tik tekstūra skiriasi. Riebiai odai nelabai, reiktų kažko lengvesnio.

RoC Soleil Protexion Quenching Cream SPF 50 - Dry Skins- paprastas drėkiklis sausai odai su patikima apsauga nuo UVA ir UVB. Turi labai daug silica (absorbento)- tai turėtų dengti odą matiškai, tad tuo pačiu gali džiovinti. Turi gerų drėkiklių, antioksidanto, bet tik kruopelytę, todėl nelabai jie įtakos odai turės.

Vichy Aqualia Antiox 24H Moisturizing Fluid SPF12- labai elementarus drėkiklis su apsauga nuo saulės. Turi ingredientų, apsaugančių tiek nuo UVA, tiek nuo UVB, bet SPF tik 12, o rekomenduojamas minimumas yra 15. Reklamuojasi, kad turi labai jau ten ypatingo antioksidanto Citrus Polyphenol (t.y., paprastai tariant vitamino C, kurio turi ir kitos, žymiai geresnės priemonės.) Yra to vitamino C, bet tiek mažai, kad juokinga. Turi alkoholio, bet labai nedaug.

Vichy Normaderm Pro Mat Ultra-Mattifying Oil-Free Lotion SPF15 - visų pirma, tai jo suteikiama saulės apsauga nėra patikima- trūksta apsaugos nuo UVA spindulių. Ensulizole apsaugo nuo dalies UVA, bet ne nuo visų. Sudėtyje yra titano dioksido, bet jis prie aktyvių ingredientų nepriskirtas, tad pasitikėjimo nekelia, kad jo kiekis pakankamas. Visų antra, aišku- alkoholis antroje vietoje. Toliau sudėtis paprasta- turi kelis gerus ingredientus, antioksidantus, bet jų nelabai daug. Turi dažų. Riebalus sugeriantys ingredientai gali kažkeik odą matizuoti.

Kaukės (drėkinančios dažniausiai gali būti naudojamos ir kaip paprasti drėkikliai)


Anna Lotan A Clear Provit cream mask- nebloga riebalus sugerianti kaukė, turi porą gerų ingredientų. Taip pat ir porą dirginančių ekstraktų, bet mažai, tad neturėtų sukelti odai problemų, nebent ji labai jautri.

Artistry Essentials Moisture Intense Masque- Vėlgi, aprasta kaukė su elementariais emolientais ir tuo pačiu mentoliu.
Artistry Pore Cleansing Masque- Paprasta molio kaukė, tik pridėta mentolio, kuris dirgina odą bei kvepalų ir dažų...

Biocell drėkinanti veido kaukė- Yra gerų humektantų (vandenį į odą pritraukainčių ingredientų), urea gali skatinti odą atsinaujinti, vitaminas b5 gali skatinti žaizdų gijimą, jis turibūt ir duoda gerą odos jausmą po kaukės, nes ant odos veikai panašiai, kaip ir ant plaukų- kondicionuoja.
Turi daug puikaus antioksidanto vitamino e, kitų antioksidantų ir odai identiškų ingredientų (kas yra labai gerai). Kudzu šaknes ekstraktas atlieka drėkinamąją ir antioksidanto funkciją. Hialurono rūgštis- vėlgi puikus drėkiklis, apskritai gerina odos būklę. Summa summarum- turėtų būti tikrai labai gerai drėkinanti kaukė su antioksidantais.
Brangokai išeina, jei norisi dažnai naudot... Nebent urmu pirkt smile.gif Šiaip, galima rast ir kremų su tais gerais ingredientais, tai manau, kad ilgainiui pigiau atsieitų. Be to, kai kaina netrukdo, dažniau naudojant ir efektas geresnis būtų. Nes toj kaukėj nėra nieko, ko negalima būtų kasdien ant odos tept.

BIODERMA Hydrabio Mask- nebloga kaukė sausai odai- pagrindas paprastas, bet turi truputį niacinamido, gerų drėkiklių, antioksidantų.

Bioderma Sebium Mask- normali kaukė su moliu. Nors pagrindas paprastas- vanduo, celiuliozė, molis- turi kelis gerus antioksidantus, drėkiklius.

BIODERMA Sensibio Mask- gana paprasta kaukė sausai odai. Turi kelis neblogus drėkiklius, porą gerų antoksidantų.

Burt’s Bees Healthy Treatment Pore Refining Mask- s molis+ kvepalai ir dirginantys augalų ekstraktai. Paprastas rusiškas molis uš kelis litus veiks taip pat, bet odos nedirgins...

Clinique Anti-Blemish Soliutions Oil Control Cleansing Mask- galit drąsiai naudoti. Atrodo kaip labai gera riebalus sugerianti kaukė su odai naudingais ingredientais, be dirgiklių ir kvepalų. Salicilis nebus aktyvus, nes molis neturi tinkamo ph, bet kaukė vistiek gera.

Decleor Aroma Purete Instant Purifying Mask- turi Ylang Ylang aliejaus, kuris gali dirginti odą. Visos kaukės su moliu ar kitais sugeriančiais ingredientais veikia panašiai. Tik tiek, kad daug kas priklauso nuo to, ką pats naudotojas mėgsta, t.y., kaip ta kaukė jaučiasi ant odos- kokių papildomų priedų yra pridėta.

Decleor Aroma White Brightening Purifying Mask- normali, paprasta molio kaukė. Balinančio efekto tikėtis iš jos nevertėtų. Nebent naudotumėte du kartus per dieną ir įtikintumėte save, kad oda bąla smile.gif O šiaip, už tokią kainą galima ir geresnių kaukių surasti. Pvz., Clinique Acne Solutions Oil-Control Cleansing Mask. Spuogus "gydys" kaip ir kitos molio kaukės- sugerdama riebalus, bet užtat turi odą raminančių ingredientų ir neskatins spuogų susidarymo, ką gali kitos kaukės su aliejais.

Dior Deep Hydration Intensive Mask- paprasta drėkinanti kaukė arba tiesiog drėkiklis sausai odai. Turi nemažai gero drėkiklio/ antioksidanto skvalano, truputį taukmedžio sviesto. Daugiau nieko įspūdingo, keli įdomesni ingredientai eina jau po konservantų ir kvepalų.

DIZAO kaukė su placenta- placenta nieko veidui nepadarys, bent jau nėra įrodymų, kad ji turėtų teigiamą poveikį odai (gerai, kad ne iš karvės placentos kaukė pagaminta, o tai dar kempinlige būtų rizika užsikrėst...). Kolagenas- nėra įrodymų, kad jis gali padėti natūraliamo odos kolagenui, taigi yra paprastas drėgmę odoje užlaikantis ingredientas. Auksas- stiprus alergenas, dirgkilis, kurio joks teigiamas poveikis moksliškai nėra įrodytas. Hilaruono rūgštis- vėlgi drėgmę odoje sulaikantis ingredientas, drėkiklis. Citrinų ir pipirmėtės ekstraktai- odos dirgikliai (kad atrodytų, jog kaukė veikia, nes veidą dilgčioja). Vitaminas A- puikus antioksidantas. Perlai- blizgesio suteikiantis ingredinetas. Perlus, kaip ir auksą, geriau nešioti ant kaklo, o ne ant veido tepti smile.gif
Pagal ingredientus, ši kaukė odą gali laikinai sudrėkinti, tačiau didesnė tikimybė, kad tik sudirgins. T.y. oda nuo sudirgimo paburks, dėl to atrodys stangresnė, nustojus naudoti efektas praeis... Pinigai balon.

Guerlain Super Aqua-Mask Mask, Optimum Hydration Revitalizer- labai vidutinė drėkinanti kaukė. Turi hialurono, bet tik dulkelę, nes jis eina jau po kvepalų ir konservantų.

L`Occitane - Immortelle Cream Mask- paprasta, brangi drėkinamoji kaukė sausai odai. Gali kimšti poras. Turėtų gerai drėkinti, bet tik tiek- neturi kitų odai naudngų ingredientų. Tiksliau, jų turi, bet ypatingai mažai (jie eina po kvepalų (kurių yra nemažai) ir konservantų). Dėl indelio ir tie nebus stabilūs.

L’Occitane Ultra Comforting Mask- gera priemonė, gali būti naudojama kaip drėkiklis ypatingai sausai odai. Sudėtis paprasta (t.y. be visokių pribumbasų), bet gera drėkinimui, gali būti, kad tiktų ir jautriai odai. Neturi kvepalų. Jei oda normali/ riebi, bet išsausinta, gali būti per sunki tokia kaukė/ kremas.

Mary Kay Revitalizing Mask Formula 2- gan keistai suformuluota paprasta kaukė. Paula rašo, kad ji per daug sunki, drėkinanti riebiai odai ir per daug sausinanti (dėl riebalus sugeriančių ingredientų) sausai odai.

Skin Nutrition Deep Cleansing Mask- Labai nebloga kaukė. Turi kelis ingredientus, kurie gali sudirginti odą, bet jie pačiam gale eina, tai nėra labai blogai. O šiaip, aišku, visą valantį darbą paprastas molis ir kiti riebalus sugeriantys ingredientai atlieka.

THE BODY SHOP Aloe Protective Restoring Mask- labai elementari kaukė sausai odai, alijošiaus pagrndu. Alijošius praktiškai vienintelis kažkiek naudingas ingredientas ir bus…

Uriage Hydracristal Thermal Mask- dar viena paprasta drėkinanti kaukė/ kremas sausai odai. Turi daug gero drėkiklio su antioksidantais taukmedžių sviesto. Keli geri ingredientai eina po kvepalų ir konservantų. Turi nemažai kvepalų, taip pat dažų.

Yves Rocher Super Moisture Mask with Grape Juice- Gana paprasta drėkinanti kaukė. Hamamelis yra odos dirgiklis, bet čia naudojamas jo vanduo, tai turbūt stipriai nesudirgins.

Matizuojančios (riebalus sugeriančios) priemonės


Bioderma Sebium AKN- sudėtyje salicilo rūgšties 2%. AHA rūgščių esterių, kurie taip pat turi keratolitinį poveikį. Tačiau grynos rūgštys ir rūgščių esteriai nėra tas pats. Yra skirtumas, kur esteris, kur rūgštis... Esteriai yra daugiau emolientai, tirštikliai, nors ir rūgštiniai. Biodermos sudėties pradžioj, po vandens jie ir eina: DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-13 ALKYL LACTATE. Geriant cinko gliukonatas naikina bakterijas, bet nėra aišku koks jo vieksmingumas, tepant ant odos. Ginkmedžio ekstraktas- geras antioksidantas. Turėtų neblogai riebalus sugert Ir tiek turbūt, nieko daugiau ypatingo.

Bioderma Sebium Pore Refiner- turėtų gerai sugerti riebalus, bet kartu gali ir kažkiek dirginti, sausinti odą. Porų tikrai nesutrauks. Salicilis gali kažkiek valyti, bet neaišku, koks jo procentas. Kremas laikinai užpildys poras silikonu ir teflonu, kad makiažas geriau dengtųsi ir oda atrodytų lygesnė, vat ir visas “poras sutraukiantis” efektas. Niekas porų nesutrauks. Užsikimšusias reikia valyti, jei išvalius jos sumažės- valio. Jei ne- teks su tuo susitaikyti, tokia jau odos struktūra.

Clarins Pore Minimizing Serum- alkoholis 3 vietoj, gali sausinti ir dirginti odą. Kaip ir hamamelis. Matiškumą turėtų gerai išlaikyti, nes turi daug riebalus sugeriančių, plėvelę formuojančių ingredientų. Visi "stebuklingi" ekstraktai ir pan., paminėti produkto aprašyme eina po konservanto, kvepalų. Turi BHA, bet tiek mažai, kad oda net nesuuos. Be kvepalų, turi dar ir dažų.

Clarins Ultra-Matte Rebalancing Lotion- situacija panaši, kaip ir su Clarins Pore Minimizing Serum, tik alkoholio dar daugiau- jis antroje vietoje. Matiškumą turėtų irgi išlaikyti. Turi labai daug kvepalų. Irgi turi dažų.

Clinique Pore Minimizer Instant Perfector- silikono pagrindu, todėl labai švelniai ir lygiai oda jaučiasi, poros užsipildo, kažkiek sugeriami riebalai. Puikus makiažo pagrindas, išlyginantis odą.

Iwostin Purritin Mattifying Emulsion- sudėtis praktiškai ta pati, kaip Night Care Cream, tik aliuminio pridėta, kad riebalus sugertų. Abiejuose rūgštys vidury/ gale sąrašo, tai nemanau, kad koncentracija bus optimali.

Mary Kay Oil Mattifier- turi alkoholio, bet labai mažai, tad odai problemų nesukels (šiuo atveju, nes alkoholis naudojamas kaip tirpiklis ar konservantas). Turi riebalus sugeriančių ingredientų, tad turėtų matizuoti. Gluosnio ekstraktas nėra tas pats, kas BHA, mažais kiekiais jis yra geras odos dirglumą mažinantis, ne eksfolijuojantis ingredientas. Taip, tai labai paprasta silikoninė priemonė odos matizavimui. Yra ir geresnių, su odai naudingai ingredientais.

Olay Anti-wrinkle Nature Fusion Day Cream- „anti wrinkle“ į pavadinimą turbūt įdėtas dėl apsaugos nuo saulės (visi juk žino, kad saulė raukšles „gamina“). O ‚nature fusion“ turbūt dėl kelių augalų ekstraktų, nes naūralumu ten niekas nešviečia smile.gif Turi labai daug gero ingrediento niacinamido (pasiskaitykit apie jo gerąsias savybes ir pati nuspręskit, ar verta jo vengti smile.gif) Aliuminis turėtų suteikti kažkiek matiškumo, sugerti riebalus. Žodžiu, turi daug labai puikių ingredientų (antioksidantų, dirglumą mažinančių, ląstelių komunikaciją skatinančių), tikrai geras drėkiklis su apsauga nuo saulės. Dar mica įdėta- turbūt kažkiek oda gali dėl to švytėti. Ar pakuotė- ne indelis? Jei ne, tai sakyčiau, kad vos ne idealus kremas normaliai vos į riebumą ar vos į sausumą odai. Jei indelyje- niacinamidas vistiek išliks stabilus, tačiau antioksidantai ilgainiui naudojant sunyks. Aš drąsiai tokią priemonę naudočiau, puiki prevencija raukšlėms, padedanti odai geriau funkcionuoti.

Smashbox Anti Shine- turi daug magnio hidroksido, tad labai veiksmingai sugeria riebalus, geras makiažo pagrindas riebiaodėms JAV vaistinse galima labai pigiai nusipirkti vadinamo "milk of magnesia", magnio hirdoksido, skirto medicininiam naudojimui. Truputį jo pasitepus ant odos prieš makiažą efektas būtų tas pats. Tik nežinau, ar LT kažko panašaus yra g.gif

Prausikliai/ valikliai


Acne.org Cleanser- geras, švelnus prausiklis.

Actipur - Dermo Nettoyant – Gel Atrodo, kaip geras, švelnus prausiklis.

Anti Office Cleansing Milk With Buckthorn And Grape Seed Oil- atrodo kaip visai neblogas pienelis. Šaltalankių tik kruopelytę turi, daugiau vynuogių kauliukų aliejaus. Taip pat turi nemažai žaliosios arbatos ekstrakto- gero antioksidanto, dar nemažai odą raminančios rugiagėlės. Jo pagrindas- mineralinis aliejus, tai turėtų būti pakankamai švelnus valiklis, turi ir surfaktantų, bet nedaug.

Avene Cleanance Soap-Free Facial Cleanser- švelnus prausiklis. Jei nebūtų dažiklių ir kvapų, būtų galima sakyti, kad ideali priemonė net jautriai odai.

Avene Cold Cream Emollient Cleansing Gel- geras, bekvapis, su detergentais, tai turėtų tikrai efektyviai makiažą nuvalyti.

Avene Extremely Gentle Cleanser For Intolerant Skin- trečiu numeriu eina O-Phenyl-Phenol, kuris yra dirginantis antibakterinis ingredientas (šiaip naudojamas kaip konservantas). Kaip suprantu, tai yra nenuplaunamas valiklis, tad kontaktas su odą nebus trumpas, kaip prausikliuose. Pavadinimas sako, kad priemonė skirta labai jautriai odai- neįsivaizduoju, kaip jautriaodės galėtų tokį dirgiklį naudot. Sodium Lauryl Sulfate, nors ir paskutinis sąraše, taip pat gali būti dirginantis. Cetearyl Alcohol- kaip ir kiti emolientai, kai jų priemonėje daug, gali potencialiai kimšti poras.

Avon Clearskin Blemish Clearing Foaming Cleanser- jo pagrindinis detergentas (sodium C14-16 olefin sulfonate)- labai agresyvus, dirginantis, per daug džiovinantis net ir super riebiai odai. Tai pat turi mentolio darinio, kuris duos dirginantį, šaldantį efektą. Mentolis kosmetikoje yra bevertis dirgiklis. Kokie nors dirginantys augalų ekstraktai bent jau gerų savybių turi, o mentolis- tiesiog grynas blogis.

Beauty Formulas Daily Control Gel Wash- normalus prausiklis riebiai odai. Turi dirginančių ingredientų (hamamelis, konkretūs konservantai), bet nuplaunamoje priemonėje tai neturėtų būti didelė problema, jei oda nėra jautri. Realiai, tas prausiklis yra normalus, tik turbūt jūsų odos tipui netinkamas. Galit pabandyti ką nors iš prausiklių, kurių pirmasis detergentas būtų Cocoamidopropyl Betaine ar kiti švelnesnio tipo detergentai. O jei yra Sodium Laureth Sulfate, tai labiau prie vidurio/pabaigos. Tada prausiklis turėtų būti švelnus, bet tuo pačiu galėtų gerai makiažą pašalinti.

Belkosmex valanti želė-puta Teebaum- atrodo kaip geras prausiklis.

Bioderma Sébium Foaming Gel- neblogas prausiklis.

Burt‘s Bees Acne Solutions Scrub- Paula Begoun rašo, kad šitas scrubas bus problematiškas riebiaodžiams ir gali kimšti poras, be to ant odos jaučiasi nelabai maloniai ir riebiai, palieka riebaluota plėvelę, kuria reikia nutrinti su rankšluosčiu. Sausesnei odai turbūt tiktų.

Burt‘s Bees Peach and Willowbark Deep Pore Scrub- turi daug borakso, kuri gali sausinti ir dirginti odą. Grūdeliai stambūs ir gali žaloti odą.

Cetaphil Daily Facial Cleanser- paprastas, normalus prausiklis. Turėtų gerai pašalinti makiažą. Kompanija orientuota į jautriaodžius, tad galėjo kvepalų ir neįdėt.

Cetaphil Gentle Skin Cleanser- nors SLS (sodium lauryl sulphate) yra labai mažai, tokio prausiklio nenaudočiau, nes gali būti dirginantis. Nemanau, kad gerai pašalintų makiažą, nes neturi daug valomųjų ingredientų.

Clarins Cleansing Milk With Alpine Herbs- turi ypatingai daug kvepalų, taip pat truputį galimai dirginančių augalų ekstraktų- arnikos, melisos, jonažolės. Sąrašo gale dar eina problematiški, dirginantys kvapų ingredientai.

Clarins Pure Melt Cleansing Gel- turėtų neblogai nuvalyti makiažą, bet sudėtyje yra labai dirginančių konservantų, kurių ant odos paliekamose priemonėse naudot nepatariama. Jei žele bus nuskalaujama- nieko tokio baisaus.

Clarins Water Comfort One-Step Cleanser- geras valiklis odai į sausumą.

Clinians akių makiažo valiklis su rugiagėlių ekstraktu- geras, švelnus akių makiažo valiklis.

Clinians Cleansing Foam Gel- misria riebia oda prausia labai svelniai, neissausina. Prausiklis su rūgštim. Nors jos turbūt nėra daug, bet aš akių su juo neplaučiau. Jei netyčia patektų į akį- gali būti blogai.Sudėtis normali, surfaktantai švelnūs. Citrusų ekstraktai gali dirginti odą, bet nuplaunamame produkte tai neturėtų kelti didelių problemų

Clinique Facial Soap Oily Skin Formula- pagrindinė valomoji medžiaga (sodium cocoate) gali sausinti ir dirginti odą. Taip pat ją dirgins druska (sodium chloride) ir mentolis.

Clinique Liquid Facial Soap Mild- Normalus prausiklis, neturėtų nieko blogo daryt. Pati turiu, tai patinka, nes pakankamai švelnus, be kvapų ir gerai makiažą nuplauna. Tik dėl kainos kito nepirksiu.

Clinique Take The Day Off Cleansing Milk- švelnus valiklis, turėtų tikti ir jautriai, sausai odai. Ką daugiau valiklis galėtų daryti nelabai įsivaizduoju. Gal dar būtų galima pridurti, kad greičiausiai nelabai gerai nuo odos nusiskalaus, jei tik vanduo bus naudojamas.

Clinique Take The Day Off Makeup Remover for Lids, Lashes & Lips- labai geras valiklis, dirgliom akim tinkantis, nuvalo ir vandeniui atsparų makiažą.

Clinique 7 Day Scrub Cream Rinse-Off Formula- (žr Neutrogena Pore Refining Cleanser)

Declare Gentle Cleansing Powder. Pudra-milteliai- normali valomoji priemonė.

Dr Irena Eris- Pharmaceris Puri-Sensilium Gentle Cleansing Foam- atrodo kaip neblogas, švelnus prausiklis, Quaternium-15 gali dirginti odą, bet prausiklyje neturėtų būt problema.

Estee Lauder- Idealist Dual-Action Refinishing Treatment- įdomus toks daiktas. Pirmas ingredientas- magnio sulfatas, druska. Sumaišius jį su vandeniu turėtų šildyti odą (tai nereiškia, kad oda valosi, tiesiog efektas toks). Turi salicilio, bet ph bus netinkamas eksfolijavimui dėl druskos pirmoje vietoje. Po druskos eina silikonai, kurie turėtų po plovimo palikti odą švelnią. Turbūt tai ir bus visas teigiamas šitos priemonės efektas...

Eucerin Gentle Cleansing Gel- labai švelnus, geras prausiklis su neblogų detergentų mišiniu. Turbūt labiau tiktų normaliai į riebumą odai.

Eucerin pH5 Soap-free Bar- kaip muilui nebloga sudėtis. Tikrai žymiai geresnis variantas, nei paprasti, “tikrieji” muilai. Bet vistiek tai yra muilas, ir kažkiek gali palikti nuosėdų ant odos, kurios gali kimšti poras. Jei poros nelinkusios kimštis, tai riebesnei odai gali visai tikti.

Eucerin prausiklis su 5 proc. šlapalu (Washfluid 5% Karbamid)- normalus, geras prausiklis. Šlapalas gali būti naudingas odai, bet nuplaunamoje priemonėje didelio efekto nebus.

La Rochay Posay Physiological Cleansing Gel- tikrai švelnus, o mineralinis aliejus nėra joks blogis. Nei jis kemša porų, nei dar ką nors daro. Jo molekulės per didelės, kad patektų į odą, tai yra puikus drėkiklis sausai odai. Vienintelis jo minusas, kad su juo oda gali jaustis riebaluota. Prausiklyje tai neturėtų būti problema, o jei lieka riebalų, galima tik rankšluosčiu pabaigt valymą po jo.

La Roche Posay Toleriane Dermo-Cleanser- daugiau valiklis, nei prausiklis. Formulė paprasta, bekvapė, turėtų būti švelni, tikti ir jautriai odai. Šiaip, gera priemonė, ypač jautriai sausesnei odai. Lyginant su Avene Extremely Gentle prausikliu (kuris visai nėra "extremely gentle"), jo sudėtis žymiai švelnesnė, tik tiek, kad tai ne tradicinis putojantis prausiklis, o turėtų būti daugiau kremas/ pienelis.

Leap Organics Organic Exfoliating Face Wash- atrodo kaip neblogas prausiklis. Jo surfaktantas yra saponifikuotas kokosų aliejus, t.y. kokosų muilas. Turi aliejų, tad greičiausiai gerai nuo odos nenusiplaus. Turi įvairiausių gerų ingredientų, kaip ir kelis galimus dirgiklius, bet prausiklyje tai nėra labai svarbu. Tačiau jei oda super jautri, reiktų turėti omenyje.

Leap Organics Organic Facial Cleanser- jo surfaktantas- saponifikuotas kokosų aliejus, t.y. kokosų muilas. Tinka tas pats komentaras, kaip ir Leap Organics Organic Exfoliating Face Wash.

L’Occitane Ultra Comforting Cleansing Milk- bekvapis pienelis be detergentų, švelnus.

Margarita Veido prausiklis su ramunėlėmis- normalus, standartinis prausiklis. Kad tinkamas visiems odos tipams ne visai sutinku- sausai odai gali būti per daug sausinantis. Turi kvepalų, porą dirginančių konservantų, bet nuplaunamoje priemonėje tai neturėtų būti problema.

Mario Badescu Silver Powder- neįsivaizduoju, kas ten galėtų labai valyti ar skaistinti... Kreida plius titanas ir cinkas- absorbentai, sugeriantys riebalus ir tiek. Molio kaukė tą patį padarytų. Nors, matyt kreida išsitepus oda "paskaistėja" kaip geišos smile.gif

Mary Kay Deep Cleanser Formula- geras, švelnus prausiklis.

Murad AHA/BHA Exfoliating Cleanser- geras prausiklis normaliai/ riebiai odai, turėtų gerai pašalinti makiažą.

Murad Clarifying Cleanser- turi daug dirginančių ekstraktų ir mentolio.

Natinuel Cleanser 5- gana švelnus valiklis su rūgštimis, švelnesnis už Neoglis. Turi aliejų, tad po valymo gali palikti ne visai švarios odos pojūtį. Daugiau normaliai į sausumą odai.

Natinuel 15% prausiklis- normalus, geras rūgštinis prausiklis.

Neoglis Strongly Cleanse- daugiau normaliai/ riebiai odai, agresyvesnis, turi daug rūgščių.

Neostrata Foaming Glycolic Wash, AHA 20- tikrai labai agresyvus prausiklis, odą išdžiovins ir sudirgins ne tik alkoholis, bet ir Sodium C14-16 Olefin Sulfonate- stiprus, sausinantis detergentas.

Neutrogena Fresh Foaming Cleanser- geras prausiklis, puikiai nuplauna makiažą.

Neutrogena Pore Refining Cleanser- neputojantis labai švelnus valiklis/ scrub’as su ypatingai mažai grūdeliais. Labai panašus į Clinique 7 Day Scrub Cream Rinse-Off Formula, tik žymiai pigesnis ir turi rūgščių.

Neutrogena The Transparent Facial Bar- paprastas muilas tikrai nepadės atikratyti spuogų. Švelnus odos prausimas + kitos priemonės gali. Bet kokio muilo reiktų vengti, nes ir švelniausias gali kimšti poras bei sausinti. O būtent šitas muilas nieko nesiskiria nuo kitų paprastų muilų (nors vadiną jį "facial bar", ne "soap"), ir jis turi labai sausinantį, dirginantį detergentą "TEA- stearate" sudėtyje.

Neutrogena Visibly Clear 2 in 1 Wash and Mask- turi nemažai mentolio, kuris nieko gero odai neduoda, tik dirgina. Kaip prausiklis dar nieko, nes ilgai ant odos nepasilieka, bet kaip kaukės nenaudočiau.

Neutrogena Visibly Clear Šveičiamasis prausiklis- jei grūdeliai ne per daug agresyvūs, tai neblogas prausiklis. Turi hamamelio, kuris yra dirgiklis, bet prausiklyje neturėtų būti didelė problema, jei oda nėra jautri.

Noreva LED Sensidiane Micellar Water Cleansing and Makeup Remover- pagrindas jo švelnus, bet figos ekstraktas gali būti dirginantis. Porų kimšt neturėtų.

Noreva LED Zeniac Gel Purificante - Alta Tolerancia- neblogas prausiklis. Turi PEG, parabenų- bet kas juose blogo... Dažikliai nėra gerai, jautriai odai reiktų vengti, bet visiems kitiems nėra pasaulio pabaiga. Dar jis turi gana nemažai kvepalų, kas irgi gali dirginti odą.

Octenisan- atrodo labai švelnus. Bekvapis. Tik įdomu, kaip su tuo "Octenidine HCl", kaip suprantu tai yra antibakterinis ingredientas. Daug informacijos apie jį neradau...

O.D.A. Aktyvus prausiklis 7% Glikolio rūgšties- geras, normalus rūgštinis prausiklis.

O.D.A. Detergentas Lactic 5%- geras rųgštinis prausiklis.

RASA Švelnus vaistažolių prausiklis jautriai odai- surfaktantai labai švelnūs, bet yra dirginančių augalų ekstraktų. Normaliai odai gal būtų nieko, bet jei jūsų oda jautri, gali ir suerzinti.

RASA Valomasis prausiklis probleminei veido odai su BHA ir siera- neblogas prausiklis. Atrodo pakankamai švelnus, tačiau ypatingiai jautrią odą gali dirginti šalavijo, citrinos žievelės, gebenės ekstraktai. Nors nuplaunamose priemonėse tokie dirgikliai neilgai tepabūna ant odos, tikrai jautri oda vistiek gali susierzinti.

(Daddygirl komentaras) "RASA" Veido prausiklis su kviečių baltymais
Veido prausiklyje niekada nenoreciau Sodium Laureth Sulfate kaip pagrindinio ploviklio. Nematau reikalo stresinti net ir riebia veido oda. O jus rasot, kad jusu problematiska. O dar cia ir EDTA, ir glycol'is, ir toksiskas konservantas, ir parfum'as. Mano akimis tai visai nesmagus veido prausiklis.


RASA Veido prausiklis su kviečių baltymais- elementarus prausiklis riebesnei odai.

Sebamed Gentle Cleansing Gel- atrodo neblogas. Pagrindiniai jo valomieji ingredientai labai švelnūs.

Sebamed putos- turėtų tikti visiems odos tipams. Sudėtis labai paprasta, atrodo švelnus- jei reikia odą tik nuvalyti. Mano nuomone, prausiklis turi būti kuo paprastesnis, nes tada dažniausiai ir kaina būna gera, nes kai pridėta visokių pribumbasų, kaina išsipučia, o naudos iš gerų ingredientų, esančių prausikliuose nėra tiek daug, kiek būtų iš kremų su tais pačiais ingredientais.

The Body Shop Aloe Calming Facial Cleanser, for Sensitive Skin- švelnus, bekvapis pienelis be detergentų, bet su aliejais, kurie gali padėti nuvalyti makiažą. Neblogai nusiplauna nuo odos, nepalieka “riebalo”.

The Body Shop Aloe Gentle Facial Wash- labai geras, švelnus prausiklis.

Toya Šveičiamasis veido kremas su abrikosų kauliukais visiems odos tipams- sudėtis plati, bet prausiklyje tai nėra labai aktualu, nes kontaktas su oda gana trumpas, kad visi gerieji ingredientai suveiktų. Sakyčiau, labiau tiktų normaliai/ sausai odai, ne visiems odos tipams. Nors naudojama abrikosų kauliukų pudra (skamba gan smulkiai), priklausomai nuo jos apdirbimo, gali odoje palikti mikrožaizdeles, kaip ir dauguma abrazyvinių dalelių nelygiais kampais, gaunamų iš kevalų, kauliukų ir pan.

(Daddygirl komentaras)Vichy Normaderm Purifying Cleansing Gel- man sudetis atrodo visai neviliojanciai pagrindine sudetine dalis arsus ploviklis Sodium Laureth Sulfate. as jo net riebiems plaukams nenaudoju, o cia kalba eina apie veida.
sudety visa puoste PEG'u (kurie gali buti uztersti kenksmingomis medziagomis ir neleistini naudoti ant pazeistos odos).

Zinau, kad sudety ju mazai (po koki 1%), bet man cia nepatiktu ir Triethanolamine, Parfum.


Vichy Normaderm Purifying Cleansing Gel- Normalus prausiklis riebesnei odai. [/b]


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 09 vasario 2011 - 19:24
Rūgštinės (AHA, PHA), balinančios priemonės


Acne.org AHA+ puiki 10% AHA priemonė.

Alen Mak Achromin- prieš keletą metu esu pirkusi iš Norfos, tai akimis permetus ingredientus hidrochinono neradau, turbūt todėl jokio poveiko nepajaučiau. Gal dabar jis vėl į sudėtį sugrįžo, reiktų prieš perkant patikrinti.
Jo konsistencija labai nepatiko, toks sunkus, riebus kremas ir smirda.
Kiek įžiūriu, tai balinamasis ingredientas yra nebent gluconic acid arba gliukonolaktonas, PHA rūgštis, panaši į AHA. Gali būti, kad ir spuogus ji paveikė. Tekstūra tai tikrai jo bjauri, pamenu. Ant riebios odos teptis būų feee. O mineralinis aliejus- kas jame blogo... Porų jis nekemša. Šiaip, pati kremo bazė yra sunki, tai gali riebiaodėms netikti, bet ne mineralinis aliejus prie to prisideda. Gali poras kimšti.

Alpha Hydrox AHA Enhanced Lotion- labai paprastas, pigus, bet geras rūgštinis losjonas.

Alpha Hydrox Spot Light Targeted Skin Lightener- puikus baliklis su 2% hidrochinono ir 10% AHA, turi antioksidanto vitamino E. Gal augiau normaliai/ sausesnei odai, bet ir riebesnės neturėtų ypatingai riebalint, tai praktiškai visiems odos tipams gali tikt.
Teoriškai reikia ant dėmelės tept, bet jei yra, pvz., daug strazdanų, galima ir ant didesnių plotų tept, jei tingisi krapštytis po vieną. Aš jį turiu, naudoju antrą pakuotę, labai patenkinta. Svarbu tik nuo saulės saugotis, ir efektas turėtų matytis.

Avene Cleanance K gelis- Kaip AHA priemonė gera, BHA mažokai turi.

Avon Anew Clinical Luminosity Pro Brightening Serum- žiūrint į sudėtį, tai visai nebloga priemonė su silpna AHA. Kaina tik didoka, sakyčiau.

Bioderma Sebium AKN- sudėtyje salicilo rūgšties 2%. AHA rūgščių esterių, kurie taip pat turi keratolitinį poveikį. Tačiau grynos rūgštys ir rūgščių esteriai nėra tas pats. Yra skirtumas, kur esteris, kur rūgštis... Esteriai yra daugiau emolientai, tirštikliai, nors ir rūgštiniai. Biodermos sudėties pradžioj, po vandens jie ir eina: DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-13 ALKYL LACTATE. Geriant cinko gliukonatas naikina bakterijas, bet nėra aišku koks jo vieksmingumas, tepant ant odos. Ginkmedžio ekstraktas- geras antioksidantas. Ir tiek turbūt.

Christina Comodex Night Treatment- jei neturėtų alkoholio antroje vietoje, būtų labai nebloga rūgštinė priemonė su AHA ir BHA, niacinamidu. Šiuo atveju retinolio darinys nuo raukšlių neypač padės, nes visų pirma tai nėra grynas retinolis (jis yra veiksmingesnis, nei retinolio dariniai), o visų antra koncentracija yra per maža (eina po kvepalų ir konservanto). Taip pat nuo raukšlių nenaudočiau todėl, kad alkoholis kaip tik skatina raukšlių atsiradimą, nes sausina ir dirgina odą, skatina laisvųjų radikalų žalą odai ir pažeidžia jos apsauginį barjerą.

Christina Peelosophy Home Peel Cell Activator- neturėtų tas vandenukas alkoholio, tai būtų puikus daiktas, nes turi nemažai AHA rūgščių.

Clinique Acne Solutions Clarifying Lotion- (žr. prie tonikų)

Eucerin Dermo Pyrifyer Cream Gel- vienintelis ingredientas, kuris galėtų kažkiek veikti spuogus, yra pieno rūgštis, tačiau jos yra tik 2%. Kad ji būtų veiksminga, reiktų bent 4% koncentracijos. Šiaip, kaip drėkiklis paprastas.

Exuviance Multi Protective Day Fluid SPF15- gera priemonė su SPF ir PHA. Tik problema yra su rūgštiniais kremais, kurie turi įdėtą apsaugą nuo saulės. Rūgštinius kremus reikai naudoti labai taupiai ir kukliai, o apsaugą nuo saulės gausiai, kad ji būtų efektyvi. Aišku, kad ir maža apsauga yra geriau, nei nieko, bet...

Iwostin Purritin Night Care Cream- turėtų būti tinkamas sausai odai. Riebiai odai bus per sunkus ir gali kimšti poras. Rūgštys vidury/ gale sąrašo, tai nemanau, kad koncentracija bus optimali.

Iwostin Purritin Mattifying Emulsion- sudėtis praktiškai ta pati, kaip Night Care Cream, tik aliuminio pridėta, kad riebalus sugertų. Abiejuose rūgštys vidury/ gale sąrašo, tai nemanau, kad koncentracija bus optimali.

Kiss My Face Peaches & Creme Moisturizer with 8% Alpha Hydroxy Acids- gudriai taip sudėty rašo "mixed fruit extracts", o tada "glicolic acid" ir t.t. Taip nekaltai ir natūraliai skamba "fruit extracts"... O šiaip, normali priemonė sausai odai, bet Paula Begoun rašo, kad jos ph nėra tinkamas, kad vyktų optimali eksfoliacija. Jei jūsų oda problematiška, pasilikčiau prie Rasos, nes ir rūgštys skirtingos naudojamos (Rasoj BHA- naudingesnė inkštyrų, spuogų atsikratant), ir sudėtis labiau riebiai odai tinkama.

La Roche Posay Biomedic Conditioning Cream- 6% glikolio rūgštis, labiau tinka normaliai- sausai oda. Gera priemonė, bet kaip už tokią kainą, yra tikrai geresnių, per pusę ar daugiau pigesnių kremų, dar ir su visokiais pribumbasais.

Lumecin- Paula Begoun apie Lumecin rašo, kad jis turi apie 0.5% BHA, ph ~4, tai kažkiek eksfolijuos. Turi acetyl glucoasamino, kuris gali kažkiek balinti odą. Taip pat kelis neblogus ingredientus- antioksidantus, dirglumą mažinančius. Turėtų tikti truputį sausai ar truputį riebiai odai. Nebloga priemonė, bet kaina tikrai išpūsta.

Murad Exfoliating Acne Treatment Gel- turi 1% BHA, truputį AHA bei odą dirginančių ingredientų, labai daug alkoholio.

Murad Post-Acne Spot Lightening Gel- efektyvus baliklis su hidrochinonu ir glikolio rūgštim, tačiau turi labai daug alkoholio, kuris išsausins ir sudirgins odą.

Neostrata Bionic Eye Cream, PHA 4- nenaudoju, bet sudėtis jo labai gera. Tik tiek, kad, kaip sakiau, reikia atsargiai su rūgštimis aplink akis. Tiek kad į akis nepatektų, tiek dėl rūgštinio ph- kuo ph žemesnis, tuo didesnė tikimybė, kad oda sudirgs, o sudirgimas ant plonos paakių odos greičiau pasimato. Turėtų būti tinkamas daugiau sausai odai. Turi daug antioksidantų, gerų drėkiklių. Aš priemonių pagal amžių neskirstau, reikia pagal odos būklę žiūrėt, tad taip, jaunai odai irgi tiks.

Neostrata Bionic Face Cream, PHA 12%- nebloga rūgštinė priemonė truputį sausai ar truputį riebiai odai. Turi gerų drėkiklių, antioksidantų. Tik reikia turėti omenyje, kad neaišku (nėra ištirta), kokį poveikį odai turi nuolatinis aukštos koncentracijos (virš 10%) AHA rūgščių naudojimas.

NeoStrata- Brightening Cream SPF 15- atrodo labai neblogas balinantis kremas, patikima apsauga nuo saulės, nemažai švelnių rūgščių, yra antioksidantų. Jei jūsų oda riebiose vietose nėra baisiai besiriebaluojanti, turėtų tikti. Paskaičiau aprašymą jo, tai rašo, kad neturi hidrochinono. Bet užtat turi nemažai arbutino, kuris ant odos suskyla į hidrochinoną... Tai jei turit ką nors prieš hidrochinoną, pamąstykit, ar norėtumėt tokią priemonę naudot. Mano nuomone hidrochinonas apskritai nėra joks minusas, kaip tik atvirkščiai. Pati jį naudoju kartu su AHA ir esu baisiai patenkinta, nes labai efektyviai odą išbalino. Tiesiog viskas priklauso nuo to, kam jūs Neostratos kremą norite naudoti- jei balinimui, tai sakyčiau, kad galit jį drąsiai rinktis. Jei tik kaip rūgštinę priemonę eksfolijavimui, tai galite rasti ir tinkamesnių variantų be arbutino. Kad ir kaip būtų, jis yra odos dirgiklis, tad jei jums balinimo nereikia, kam papildomai odą erzint.

NeoStrata Ultra Smoothing Lotion- paprastas, geras rūgštinis losjonas.

Noreva LED Trio E- būtų gera priemonė, jei ne alkoholis 3 vietoj. Niacinamidas, kai yra aukštesnės koncentracijos balina odą, turi kitų privalumų. Saldymedžio šaknis taip pat turi balinamųjų savybių.
Šiaip, sudėtis nebloga, bet milijonų už tokią priemonę nemokečiau, kai alkoholio turi doh.gif Gali būt alternatyva tiems, kas negali naudoti hidrochinono ir rūgščių.

Noreva LED Zeniac LP- 0,5% BHA (mažoka inkštirams), 5% AHA. Zeniac su silikonais, tad turėtų būti lengvesnis, labiau tiktų riebesnes odai, tačiau dėl mažos koncentracijos porų labai efektyviai neeksfolijuos, veiksminga daugiau AHA.

Noreva-LED Zeniac LP Fort- atrodo nebloga rūgštinė priemonė su plėvelę formuojančiu pagrindu. Kadangi turi 1% BHA ir pakankamą kiekį AHA, veiksmingai eksfolijuos tiek porų vidų, tiek odos paviršių (žinoma, jei pH tinkamas).

O.D.A.- Regeneruojantis kremas jautriai odai 5% - vėlgi, puiki priemonė, tik pakuotė galėtų būti orui nepralaidi (žr 7% atsiliepimą)

O.D.A. Regeneruojantis stangrinantis kremas 7%- O.D.A. sudėtys yra super. Labai labai geros. Gaila, kad nesugeba kremų pakuotės pasikeist į nepraleidžnačios oro (rūgščių oras ir šviesa nepavekia, bet kiti nuostabūs ingredientai po kurio laiko taps nebeveiksmingi).

O.D.A. Regeneruojantis kremas spuoguotai odai 10% (žr 7% atsiliepimą)- 7 ir 10% kremai labai panašūs, pagrindinis skirtumas tarp jų- rūgščių koncentracija. Jei tik pradedate naudoti rūgštines priemones ir oda prie jų neįpratusi, pradėkite nuo mažesnio procento.

Paula's Choice Exfoliating 8% AHA Gel- labai gera rūgštinė priemonė. Ph tinkamas eksfolijavimui. Turi antioksidantų, odą raminančių ingredientų (kurie rūgštinėje priemonėje yra labai reikalingi, nes rūgštys gali dirginti odą), gero drėkiklio hialurono darinio. Bekvapė.

Paula's Choice RESIST Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid- labai gera rūgštinė priemonė. Be 5% AHA turi ir 0.5% BHA- nors kiekis ir nėra didelis (didelio BHA kiekio AHA priemonėje realiai ir nereikia, nes odai gali būti per daug rūgščių), bet gali minimaliai padėti pavalyti užsikimšusias poras. Taip pat BHA antiuždegiminės savybės gali raminančiai veikti odą. Be rūgščių (kurios padės kovoti su raukšlėmis, gali palyginti veido toną, padrėkinti odą) sudėtyje yra antioksidantų, raminančių, odai identiškų ingredientų. Kaip ir visuose PC produktuose, nėra kvepalų, kvapiųjų aliejų/ ekstraktų ir dažų. Tad gali būti naudojamas ant viso veido, įskaitant ir paakius (tik su rūgštinėmis priemonėmis paakiuose reiktų labai atsargiai- kad nepatektų į akis ir kad jautriai paakių odai nesukeltų sudirgimo). Turėtų tikti visiems odos tipams, nes pagrindas- lengvas.

RASA gelis nuo spuogų- būtų labai gera priemonė, jei ne antru numeriu einantis odą džiovinanti alkoholis. Jei bus naudojamas tik kaip taškinė priemonė, ne pats blogiausias bariantas, bet geriau alkoholio tokiomis koncentracijomis apskritai vengti.

RASA kremas-gelis probleminei odai- aš jį sėkmingai naudoju nuo visų įauginėjimų ir šiaip negrožių ant kojų ir bikini, veidui irgi tą patį naudoju.
Sudėtyje yra 1% salicilis, siera, kurie bakterijas naikina, turbūt tada kukurūzų krakmolas nekels problemų. Reiktų atkreipt dėmesį, kad siera gali džiovinti sausesnę odą, o gana didelis kvepalų kiekis ją dirgint.

Skinceuticals - Phyto Corrective Gel- atrodo kaip nebloga, labai lengva priemonė su gerais drėkikliais. Meškauogės ekstraktas gali balinti odą. Čiobrelis gali ją dirginti. Neaišku, kas tas "Herbal Fragrance"

[b]Rūgštinės (BHA) priemonės


Avene Cleanance K gelis- Kaip AHA priemonė gera, BHA mažokai turi.

bareVitamins Skin Rev-er Upper- senas produkto variantas turėjo puikią sudėtį, 1% BHA. Naujas variantas turi dirginančių, toksiškų augalinių ekstraktų.

Bioderma Sebium AI- jei priemonė turi BHA, ji kažkiek padeda tiek nuo inkštyrų, tiek nuo spuogų. Jei jūsų odai reikia drėkinimo, galite tepti visą veidą su AI, tai nėra grynai antibakterinis kremas, kaip, pvz., benzoilo peroksido priemonės. Žiūrint į sudėtį atrodo, kad AI turi mažiau salicilio rūgšties, nei AKN, tačiau rankos nukirst neduočiau. Iš tikrųjų, šitos dvi priemonės ne tiek daug kuo tarpusavyje skiriasi. Abi turi rūgščių esterių, kurie elgiasi panašiai, kaip AHA rūgštys, bet veikia ne taip efektyviai. Sebium AKN turėtų neblogai riebalus sugert, AI gal kiek daugiau bakterijas naikint.

Bioderma Sebium AKN- sudėtyje salicilo rūgšties 2%. AHA rūgščių esterių, kurie taip pat turi keratolitinį poveikį. Tačiau grynos rūgštys ir rūgščių esteriai nėra tas pats. Yra skirtumas, kur esteris, kur rūgštis... Esteriai yra daugiau emolientai, tirštikliai, nors ir rūgštiniai. Biodermos sudėties pradžioj, po vandens jie ir eina: DI-C12-13 ALKYL MALATE, C12-13 ALKYL LACTATE. Geriant cinko gliukonatas naikina bakterijas, bet nėra aišku koks jo vieksmingumas, tepant ant odos. Ginkmedžio ekstraktas- geras antioksidantas. Turėtų neblogai riebalus sugert Ir tiek turbūt, nieko daugiau ypatingo.

Bioderma Sebium Pore Refiner- turėtų gerai sugerti riebalus, bet kartu gali ir kažkiek dirginti, sausinti odą. Porų tikrai nesutrauks. Salicilis gali kažkiek valyti, bet neaišku, koks jo procentas. Kremas laikinai užpildys poras silikonu ir teflonu, kad makiažas geriau dengtųsi ir oda atrodytų lygesnė, vat ir visas “poras sutraukiantis” efektas. Niekas porų nesutrauks. Užsikimšusias reikia valyti, jei išvalius jos sumažės- valio. Jei ne- teks su tuo susitaikyti, tokia jau odos struktūra.

Careline Oil Free Spot Treatment- idėja jo gera, su BHA, bet jautriai odai reiktų pasisaugot, nes sudėty yra sieros ir mentolio.

Clean & Clear Advantage Quick Clear Spot Treatment Gel- nebus toks efektyvus. Turi tik alkoholio, kitų dirginančių ingredientų ir truputį salicilio (BHA). Manau, geriau nubėgt ant smūgio į vaistinę ir Aknefug arba Akne BP5 nusipirkt su benzoilu. O jei norisi BHA priemonės- Rasos kremą- gelį probleminei odai su siera ir BHA.

Clearasil Daily Cleansing Pads- blogis visiškas. BHA eksfolijuos, bet alkoholis pribaigs odą... Turėjau paauglystėj kažkada. Nieko nežinojau apie odos priežiūrą, tai tepdavausi ir stebėdavausi, kodėl mano oda taip išsausėja. Pamenu, net griauždavo pasitepus Dabar netepčiau aš jo niekur, net ant pėdų...

Clearasil Ultra Overnight Serum- puikus serumas su 2% BHA.

Clinique Mild Clarifying Lotion- tonikas, turi 0.5% BHA.

Clinique Acne Solutions Clarifying Lotion- tas pats blogis, kaip ir BHA spiritas. Antru numeriu alkoholis eina. Plius dar hamamelis... Kas irgi yra praktiškai alkoholis. Ir dar ph jo netinkamas, kad BHA efektyviai veiktų.

DHC Salicylic Face Milk- turi 2% BHA, ph tinkamas, tai efektyviai eksfolijuos odą, tad tai yra gera, lengva (normaliai, vos sausai ar os riebiai odai) BHA priemonė. Turi, kad ir visai nedaug, bet galimai dirginančių rozmarino aliejaus ir perilės ekstrakto.

Faberlic Phyto Kislorod Day Cream- nieko labai gero. Vienintelis antioksidantas argininas eina prieš konservantą. Turi salicilio rūgšties, gali būti, kad mažiau, nei 1%. Galiu ir klysti, aišku. Jei ph tinkamas, salicilis, jei jo yra pakankamai, galėtų kažkiek eksfolijuoti odą. Pantenolis, gauromečio ekstraktas- geri ingredientai. Antioksidantai, gali naikinti bakterijas, ramina odą.
Toliau eina gana nemažai galimų dirgiklių- augaliniai ekstraktai, kamparas, mentolio darinys, krūva kvepalų.

La Roche Posay Effaclar K- gali kažkiek valyti poras, bet jo ph per aukštas, kad vyktų optimali eksfoliacija (tam, kad BHA veiktų, produkto ph turi būti tarp 3 ir 4, šito yra 4.4).

Lumecin- Paula Begoun apie Lumecin rašo, kad jis turi apie 0.5% BHA, ph ~4, tai kažkiek eksfolijuos. Turi acetyl glucoasamino, kuris gali kažkiek balinti odą. Taip pat kelis neblogus ingredientus- antioksidantus, dirglumą mažinančius. Turėtų tikti truputį sausai ar truputį riebiai odai. Nebloga priemonė, bet kaina tikrai išpūsta.

Murad Exfoliating Acne Treatment Gel- turi 1% BHA, truputį AHA bei odą dirginančių ingredientų, labai daug alkoholio.

Neutrogena Oil-Free Acne Stress Control 3-In-1 Hydrating Acne Treatment- labai gera BHA priemonė.

Noreva-LED Zeniac LP- 0,5% BHA (mažoka inkštirams), 5% AHA. Zeniac su silikonais, tad turėtų būti lengvesnis, labiau tiktų riebesnes odai, tačiau dėl mažos koncentracijos porų labai efektyviai neeksfolijuos, veiksminga daugiau AHA.

Noreva-LED Zeniac LP Fort- atrodo nebloga rūgštinė priemonė su plėvelę formuojančiu pagrindu. Kadangi turi 1% BHA ir pakankamą kiekį AHA, veiksmingai eksfolijuos tiek porų vidų, tiek odos paviršių (žinoma, jei pH tinkamas).

Paula’s Choice Exfoliating 2% BHA Gel- nuostabi BHA priemonė. Turbūt pirksiu ją visą gyvenimą, kaip inkštyrų prevenciją... Nerealus dalykas. Iš pradžių, kai dar prie jo pratinausi, tai nelabai patiko, kad palieka odą lipnia, blizgia. Kai praėjo daugiau laiko, atkaliau akį, kiek tiksliai reikia naudoti, kad nebūtų per daug, tai problemos nebėra, nes dabar ir palaukiu gerokai, kol susigeria prieš kitas priemones naudojant. Kas žiauriai patiko, kad pagal odos poreikius gali tekstūra pasirinkti- norėjau minimalaus drėkinimo, tai rinkausi žele.

Paula's Choice RESIST Daily Smoothing Treatment with 5% Alpha Hydroxy Acid- labai gera rūgštinė priemonė. Be 5% AHA turi ir 0.5% BHA- nors kiekis ir nėra didelis (didelio BHA kiekio AHA priemonėje realiai ir nereikia, nes odai gali būti per daug rūgščių), bet gali minimaliai padėti pavalyti užsikimšusias poras. Taip pat BHA antiuždegiminės savybės gali raminančiai veikti odą. Be rūgščių (kurios padės kovoti su raukšlėmis, gali palyginti veido toną, padrėkinti odą) sudėtyje yra antioksidantų, raminančių, odai identiškų ingredientų. Kaip ir visuose PC produktuose, nėra kvepalų, kvapiųjų aliejų/ ekstraktų ir dažų. Tad gali būti naudojamas ant viso veido, įskaitant ir paakius (tik su rūgštinėmis priemonėmis paakiuose reiktų labai atsargiai- kad nepatektų į akis ir kad jautriai paakių odai nesukeltų sudirgimo). Turėtų tikti visiems odos tipams, nes pagrindas- lengvas.

Paula's Choice Weightless Body Treatment 2% BHA- man jis labai patinka. Tirštas, bet lengvas, gerai susigeria, kvapas malonus ir tikrai veiksminga priemonė.

ProActiv Solution Clarifying Night Cream- gera BHA priemonė.

RASA gelis nuo spuogų- būtų labai gera priemonė, jei ne antru numeriu einantis odą džiovinanti alkoholis. Jei bus naudojamas tik kaip taškinė priemonė, ne pats blogiausias bariantas, bet geriau alkoholio tokiomis koncentracijomis apskritai vengti.

RASA kremas-gelis probleminei odai- aš jį sėkmingai naudoju nuo visų įauginėjimų ir šiaip negrožių ant kojų ir bikini, veidui irgi tą patį naudoju.
Sudėtyje yra 1% salicilis, siera, kurie bakterijas naikina, turbūt tada kukurūzų krakmolas nekels problemų. Reiktų atkreipt dėmesį, kad siera gali džiovinti sausesnę odą, o gana didelis kvepalų kiekis ją dirgint.

RASA valomasis veido tonikas probleminei odai su BHA- (žr prie tonikų)

Salicilo spiritas 2% kosmetinis odos tirpalas- spiritas protest.gif.

Vichy Normaderm Anti-Imperfection Hydrating Care- antroj vietoj alkoholis. Nieko teigiamo pasakyti negaliu, nes odai naudingų ingredientų kaip ir nėra. Turi kvepalų ir dažų. Turi 0.5% BHA- mažokai, kad odą efektyviai eksfolijuotų, bet kažkiek padėt gali.

Yves Rocher Bio Specific Pore Expert Pore Refining Moisturizer- iškart į akis krenta alkoholis antroj vietoj- nelabai gerai. Turėtų kažkiek sugerti riebalus, yra BHA, tai jei ph tinkamas, gali eksfolijuoti odą. Turi lašą retinolio darinio (vit. A), dirglumą mažinančių, antioksidantų. Jei neturėtų alkoholio, būtų visai nebloga priemonė.

Yves Rocher Bio Specific Pore Regulation Mattifying Toner For Shine Free Skin- turi nemažai alkoholio, labai daug kvepalų ir mažokai BHA, dulkelę antioksidanto.

Tonikai


Belkosmex Teebaum tonikas jautriai ir probleminei odai- normalus, paprastas tonikas. Nėra kažkoks ypatingas, bet sudėtis atrodo geresnė, nei daugumos pigių matytų tonikų (ten dažniausiai būna tik vanduo, glicerinas, kvapai ir konservantai). Turi ramunėlių, kurios yra antioksidacinės, ramina, veikia antibakteriškai. Arbatmedis irgi antibakterinis. Dar turi porą odą raminančių ingredientų, o toliau jau sudėtis gana standartinė- emulsikliai/ surfaktantai, konservantai. Kad jautriai odai būtų ypatingai tinkamas nepasakyčiau, nes turi kvepalų ir dažų.

Bioderma Sebium H2O Cleanser- nieko gero, nieko blogo. Teoriškai keli ingredientai gal galėtų kažkiek padėti naikinti aknės bakterijas, bet praktiškai tai nėra įrodyta. Neturėtų dirginti ar sausinti odos. Aš kaip toniko tokios priemonės nenaudočiau, nes praktiškai ji nieko gero odai neduoda. Jei jau naudot toniką, tai tik prikrautą visokio gėrio, nes elementariai odos priežiūrai tonikas nėra būtinas.

Boots Essentials Fragrance Free Facial Toner- paprastas tinikas atsigaivinimui.

Chanel Precision Activateur Purete Oil Control Purifying Lotion- šitas irgi turi alkoholio kvadratu... Beje, joks tonikas odos riebumo nekontroliuoja (nebent ta prasme, kad "sugeria" riebalus). Riebalų išsiskyrimui tai įtakos tikrai nedaro.

Christina Peelosophy Home Peel- neturėtų tas vandenukas alkoholio, tai būtų puikus daiktas, nes turi nemažai rūgščių.

Clinique Acne Solutions Clarifying Lotion- tas pats blogis, kaip ir BHA spiritas. Antru numeriu alkoholis eina. Plius dar hamamelis... Kas irgi yra praktiškai alkoholis. Ir dar ph jo netinkamas, kad BHA efektyviai veiktų.

Clinique Clarifying Lotion 1, 2, 3, 4- visi atominiai... Visi turi alkoholio pirmoj ar antroj vietoj. Kai kurie dar ir hamamelio ar mentolio turi. Jau vien atidarius alkoholis į galvą duoda... Atsimenu, kelis sykius panaudojus oda tokia plika pasidarydavo, kad atrodo, jog nukris nuo veido

Clinique Mild Clarifying Lotion- geras tonikas, turi 0.5% BHA.

Clinique Moisture Surge Face Spray Thirsty Skin Relief- geras tonikas.

Corine de Farme Tonikas su rožių vandeniu- visos rožės ekstraktas irgi gali dirginti odą (bet pvz. rožių žiedlapių ekstraktas yra geras antioksidantas). Be to, jame naudojamas konservantas yra labai dirginantis.

Decleor Tonifying Lotion- būtų normalus, paprastas tonikas, jei ne dirginanti levanda ir apelsino aliejus.

Earth Science Beta-Ginseng Nutrient Toning Elixir- labai nebloga sudėtis. Daug antioksidantų, odą raminančių ingredientų. Retas kuris tonikas turi gerą sudėtį, be žalingų ir su pakankamai naudingų ingredientų.

Estee Luder Re- Nutritiv Intensive Softening Lotion- labai geras, bet brangokas tonikas.

Eucerin Balansuojamasis tonikas- be dirgliųjų medžiagų, Jei norisi tik atgaivinti odą, tai bus tinkamas.

Faberlic Raminamasis veido ir kūno purškiamas ledas- sudėtis paprasta, pantenolis, gluosnio lapų ekstraktas, vitaminas C- geri ingredientai, padedantys mažinti uždegimą, odos jautrumą. Didesnis efektas bus iš pačio šaldymo principo, nei iš sudedamųjų dalių.

Forever Living Sonya serijos tonikas- labai geras, turi prakitškai visko, ko reikia.

(Daddygirl komentaras) Garnier Fresh Invigorating Toner- nematau visai nieko gero. o blogo – nemazai. kaip suprantu, ten pagrinde tik vanduo su glicerinu, nes toliau sekancios sudetines dalys - sintetiniai kvapikliai ir ju stabilizatoriai, kurie naudojami labai mazais kiekiais, be to jie nemazi alergenai.
Garnier Clean Sensitive Soothing Sensation Toner- pagrindas vanduo su glicerinu, nes toliau sekancios sudetines dalys, speciau, sudarys mazdaug tik po 1%. nu, bet cia jau bent yra pantenolis, vandens lelijos ektraktas..
aciau del jame esanciu glycol'iu ir konservanto Polyaminopropyl Biguanide, nepirkciau ir sito tonerio. Nes, mano galva, toneris tokia priemone, kuria labai lengva pakeisti pvz geliu vandeniu, praturtintu laseliu glicerino ar ea.


Gatineau Gentle Cleansing Lotion (Toner)- kaip už tokią milžinišką kainą tai tikrai neverta. Aš ir už 10lt tokios priemonės nepirkčiau. Vanduo, drėkiklis, emulsiklis, konservantai, kvepalai, konservantas, tada pora dėl vaizdo pora neblogų ingredientų, dažai... Hidrolatas šiuo atveju tikrai būtų protingesnis pasirinkimas. Jei jau pirkti toniką, mano nuomone jis turi būti prikrautas odai naudingų ingredientų, o ne tik vanduo + drėkiklis ir konservantai.

La Prairie Advanced Marine Biology Tonic- vėlgi, ilgas sąrašas. Turi truputį neblogų ingredientų. Tačiau... Viskas nublanksta prieš pirmoj vietoj esantį alkoholį.

La Roche Posay Physiological Soothing Toner- iš esmės jokių labai gerų ingredientų neturi, bet yra švelnus. Turi antimikrobinį ingredientą, kuris gali dirginti odą.

Leap Organics Organic Facial Toner- aš tokios sudėties toniko ne tik jautriai sausai, bet ir jokiai odai negalėčiau rekomenduoti. Visų pirma, antroj vietoj- alkoholis. Visų antra- turi daug kitų galimų dirgiklių- bergamotė, levanda, citrusai, obuolių actas, rozmarinas... Visi jie turi ir gerų savybių, bet gali dirginti odą.

Les Cosmetiques Toniko Facial Refresca Y Tonifica Para Todo Tipo De Pieles, Cleansing- visiškai elementarus tonikas, tiesiog iki negaliu. Vandenėlis su kvepalais, konservantais ir dažais praktiškai. Gali palikti plėvelę ant odos.

L'Occitane Lavender Vinegar- kaip Vitulka ir minėjo, pirmoj vietoj alkoholis- blogis, dirgins ir sausins odą. Taip pat ją gali dirginti levandos, actas, kamparas ir kvepalai. Žodžiu, vienintelis nedirginantis ingredientas sudėtyje- vanduo.

Margaritos Ekologiškas valomasis pienelis- be detergentų, švelnus, naudoja aliejus kaip valiklius, neturi dirgiklių. Galėtų dar ir kvepalų nebūti, ypač, kai jis skirtas jautriai odai..

Margarita Servetėlės makiažui valyti- pagrindinė valomoji medžiaga Disodium Cocoglucoside Citrate yra anijoninis surfaktantas, priklausantis tai pačiai surfaktantų grupei, kaip ir SLES, bet yra švelnesnis. Jį ir ekologiškos, sertifikuotos kosmetikos gamintojai naudoja. Turi ir kitų surfaktantų, tad jei nori jų visiškai vengti, šita priemonė netiks. Bet iš esmės, tai yra geros, švelnios servetėlės, turėtų efektyviai nešvarumus pašalinti, nenusausinant odos. Turi ir odą raminančio augalinio ekstrakto

Mario Badescu Seaweed Cleansing Lotion- (žr. Mario Badescu Alpha-Grapefruit)

Mario Badescu Keratoplast Cleansing Lotion- (žr. Mario Badescu Alpha-Grapefruit)

Mario Badescu Alpha-Grapefruit Cleansing Lotion- visi trys tokie meh... Nieko labai gero, nieko labai blogo. Vandenėlis su alijošium ir tiek.

Mary Kay Blemish Control Toner Formula 3- Mest per petį tokį toniką... Pirmoje vietoje sudėtyje- alkoholis. Dar turi dirginančio eukalipto ir mentolio. Alkoholis perdžiovina odą, kas skatina odą gaminti daugiau riebalų. Taip pat dirgina riebalines liaukas, kas irgi skatina jas riebalus gaminti. Salicilis yra gerai, tačiau ne alkoholiniame pagrinde. Riebią odą reikia prižiūrėti švelniai. Iš bėdos tik spuogą galima tokiu alkoholiniu toniku tepti, bet ir tai yra geresnių priemonių dezinfekcijai.

Mary Kay Purifying Freshener Formula 2- pati turbūt pastebėjot, kad po vandens alkoholis eina. Ilgainiui išsausins ir sudirgins odą.

Nu Skin NaPCA Moisture Mist- labai puikus tonikas.

Paula’s Choice Skin balancing toner- puikiai suformuluotas tonikas, kokį labai sunku surasti.

Pharmaceris Švelnus tonikas- jei norite labai paprasto toniko (kokio dėl jautrios odos jums ir reiktų), galite šitą išbandyt. Ingredientų nedaug, jie švelnūs, turėtų tikt. Tik tiek, kad dažų turi, ko jautriai odai reiktų vengt.

(Daddygirl komentaras) "RASA" Drėkinamasis veido tonikas
Nors jis ir praturtintas aloe, pantenoliu, alantoinu, nepirkciau jo del kenksmingu konservantu ir parfum'o.


RASA Valomasis veido tonikas probleminei odai- toniko pagrindas atrodo neblogai, glikolio rūgštis (AHA) turėtų eksfolijuoti odos paviršių, jei ph tinkamas. Yra berods pora antioksidantų, bet taip pat ir ekstraktai, kurie gali dirginti, tad verta susirūpinti, nes jie ne nuplaunami, o paliekami ant odos. Tarp dirginančių žolių yra ir dirglumą mažinančių, tai taip išeina, kad vienos dirgina, kitos ramina. Gal oda ir nesureaguos.

Roc Demaquillage Actif Skin Toner- labai paprastas tonikas, turbūt tiktų jautriai odai atsigaivinimui.

Shiseido ELIXIR SUPERIEUR CE lotion III- puiku, kad jums tinka. Bet pažiūrėjau į sudėtį... Losjonas kaip losjonas, pilna tokio tipo. Nėra alkoholio pagrindu, bet jo turi, kaip ir dirginančio mentolio...

Skyn Iceland Arctic Face Mist- turi hamamelio, kuris gali būti dirgiklis, kaip ir vaistinė šventagaršvė, čiobrelis. Be potencialiai dirginančių turi ir gerų ingredientų- agurkų, spanguolių, budlėjos, žaliosios arbatos, kitų puikių ekstraktų, odą raminančių, truputį vitaminų C, E, A.

Time Delay Daily Brightening Toning Water- meskit per petį tokį toniką, ilgainiui alkoholis tik išdžiovins ir sudirgins odą.

Yves Rocher Bio Specific Pore Regulation Mattifying Toner For Shine Free Skin- turi nemažai alkoholio, labai daug kvepalų ir mažokai BHA, dulkelę antioksidanto.

Makiažas


Avon Perfect Wear Extralasting Liquid Foundation SPF 15- labai puiki pudra riebiaodėms su patikima apsauga nuo saulės. Mažiau riebią odą gali sausinti, nes ji skirtai tikrai riebiai, kad gerai išlaikytų matiškumą per dieną.

Beneca Natural cream make-up- atrodo kaip neblogas makiažo pagrindas. Greičiausiai labiau tiktų sausesnei odai.

Bourjois Bio Detox Organic Foundation- ar ekologiška nepasakysiu, reikia žiūrėt, ar ji sertifikuota. Turi daug silicio, bet kartu ir emolientų, tai sakyčiau, kad turėtų tikti vos sausai ar vos riebiai odai. Porų kimšti neturėtų, bet visko gali būti, kaip ir su kiekviena priemone.

E.L.F Bronzer- normalus, standartinis bronzatas. Jei baisu tokį naudoti dėl mažos kainos- palyginkit sudėtį su kokius Dioru ar kita brangia kosmetika... Ar pigūs, ar brangūs bronzatai yra gana panašūs.


Plaukams


Elgon Primaria Zinco Py Hygienising Bath- atrodo kaip standartinis šampūnas, SLES pagrindu. SLES truputį sušvelnintas su betainu. Zinc Pyrithione- tradicinis antibakternis ingredientas, naudojamas šampūnuose nuo pleiskanų (pvz., Head and Shoulders). Šiaip, jei jau turite “tikrųjų” pleiskanų, atitinkamą šampūną reiktų naudoti nuolat, nes jis veiksmingas tik tol, kol naudojamas. Bet pleiskanos dėl daug priežasčių gali atsirast ir ne visos pleiskanos yra “tikrosios”, kartais tai tik dirginimo padarinys ar plaukų priežiūros priemonų liekanos, besišeriančios nuo odos ir plaukų. Pakeitus šampūną dažnai problemos nebelieka.

Faith in Nature Hemp & Meadowfoam Shampoo- normalus šampūnas, neturi kondicionuojančių, nuosėdas paliekančių medžiagų (tik aliejų). Ar ammonium laureth sulphate yra blogybė- nuo jūsų požiūrio priklauso. Mano nuomone- nėra. Normalus detergentas ir tiek. Turi citrusų, kurie gali jautrią odą dirginti, bet šampūne tai dažniausiai nebūna problema, nes priemonė nuskalaujama greitai.

Lee Stafford Hair Growth Treatment- pažiūrėjus į tai, kas eina iki “parfum”, tai vienintelis įdomesnis ingredientas- kreatinas. Geriant jis turi labai daug privalumų. Ant odos jis yra ląstelių komunikaciją skatinantis ingredientas. Kad kokios nos kosmetinės priemonės, tepamos ant odos, skatintų plaukų augimą tyrimų kol kas nėra. Yra tik vaistai, kurie tikrai skatina, ir moksliškai tai yra įrodyta. Tad bet kokia priemonė, žadanti skatinti plaukų augimą yra loterija- gali padėti, gali ir ne. Gal tai tk placebas, gal tikrai kažkiek veikia. Kiek pastebėjau, plaukų augimą skatinančios premonės būna labai panašūs ingredientai, kaip ir gerose odos priežiūros priemonėse- antioksidantai, ląstelių komunikaciją skatinantys, augaliniai aliejai ar ekstraktai. O šitoje priemonėje dauguma odai naudingų ingredientų eina ne tik po kvepalų (kurių yra daug), bet ir jau po konservantų. Šiaip sudėtis atrodo kaip paprasto kondicionieriaus.

Luxury Cristalli Liquidi Ai Semi Di Lino- sudėtis- kaip daugelio silikoninių serumų plaukams, tik tiek, kad turi truputį linų sėmenų aliejaus, kuris kažkiek gali plauką padrėkinti. Pagrindas jo bevandenis, tai turėtų būti sunkesnis, labiau aliejų primint, bet ne dėl to, kad ten to linų sėmenų aliejaus daug yra (ką spalva teoriškai turėtų parodyti- spalva tokia nuo dažų, ne aliejaus kiekio). Nuo skilinėjimo padės tiek pat, kiek ir kiti silikoniniai serumai. Minimaliai, nes teoriškai vos vos apsaugo plauką nuo išorinės žalos. Turi kvepalų ir dažų.

RASA Serumas nuo plaukų slinkimo- aš ant savęs tokios priemonės nenaudočiau, ypač kai plaukai slenka (dirgins alkoholis ir mentolis). Turi kelis antioksidantus.
Mano nuomone, jei jau dirgint odą, tai bent sąlyginai naudingais ingredientais (planuoju nuo plaukų slinkimo pasimašiyt jojobos, rozmarino, levandos, čiobrelio ir kedro. Yra viena (kad ir labai subjektyvi) studija, parodžiusi, kad arometerapija, kasdienis skalpo įtrinimas šitais aliejai padėjo atsiauginti plaukus).

(Daddygirl komentaras) "RASA" Švelnus vaistažolių šampūnas jautriai odai, 200 ml
mano akimis tai svelnus sampunas jautriai odai/sausiems plaukams, kaip ir raso Rasa. svelnus plovikliai. ju matomai nelabai didele koncentracija, nes iskart po ju seka tirstikliai. sampunas pagerintas augaliniais ekstraktais, keratinais (tiesa, neraso kokiais), pantenoliu. kodel yra ideja ji bandyt riebiems plaukams? tikrai labai riebiems gali buti per silpnas, man atrodo.


URTEKRAM Children Shampoo Organic- geras, švelnus šampūnas, nepaliekantis nuosėdų ant plaukų. Naudojami švelnūs, bet gana standartiniai detergentai, kurių būna ir „cheminiuose“ šampūnuose.


Kitos priemonės


Acnofan- nieko jame ten stebuklingo be medetkų ir arbatmedžio nėra. Arbatmedžio turbūt per maža koncentracija, kad suveiktų, nors tiklsiai pasakyti negaliu. Naudojamas konservantas gali ir labai sudirginti odą.

Amway Body Series Concentrated Liquid Hand Soap- kadangi skystų muilų sudėtis panaši/ tokia pat, kaip veido prausiklių, galiu ir šitą pakomentuoti. Mano mama buvo jį sugalvojusi kaip veido prausiklį naudot. Nieko tame blogo nėra, bet jos oda sausa, tai ji pradėjo stebėtis, kodėl dar išsausėjo... Jis daugiau tiktų labai riebiai odai. Muilas turi triklozano, kurio kasdien nerekomenduočiau naudoti, nebent turit problemų su spuogais. Nes jis gali išdžiovinti odą, o ir šiaip, kasdien antibakterinės priemonės naudoti nėra prasmės, nes kiek skaičiau tyrimai rodo, kad antibakterinė priemonė neturi įtakos bakterijoms ant rankų, kokio žmonės tikisi- svarbu tik gerai išsimuilinti rankas, panages ir plauti pakankamai laiko, nesvarbu, su kokiu muilu. Tada rankos bus švarios.

Biore poras valančios juostelės- gali efektyviai pašalinti inkštyro paviršių, tačiau reiktų su jomis atsargiai, nes gali sužaloti odą. “Klijuose” esantys ingredientai gali kimšti poras. “Ultra Deep Cleansing Pore Strips” dar turi ir dirginančio mentolio.

Burt’s Bees Replenishing Lip Balm with Pomegranate Oil- gerai suformuluotas lūpų balzamas su antioksidantu granatų aliejumi. Nežinau, nei labai patinka, nei nepatinka. Kvapas granatų įdomus, priprast reikia, labai kietas- man labiau patinka minkštesni balzamai, kurie geriau susigeria, padrėkina. Šituo pasitepi ir lieka ant lūpų sluoksnis, daugiau kaip barjerą sudaro, negu drėkina. Nors žiemai turbūt bus gerai, kai nuo vėjo ir šalčio reiks saugotis.

BYLY cream moisturizing + hair growth inhibitor- Pati kažkada panašią priemonę iš Byly naudojau, tai man nulis poveikio buvo. Nep laukai mažiau įauginėjo, nei lėčiau augo. Žiūrint į sudėtį, tokio daikto nenaudočiau- alkoholis antroj vietoj gali išsausinti, sudirginti odą. O kas gali padėti plaukus "iškrapštyti", tai nebent papajos ekstraktas, kurio yra labai mažai.

Gigi No Bump- salicilio rūgšties (BHA) sudėtyje nėra (internete radau skirtingų sudėčių), yra acetyl salicilis, t.y. aspirinas. Toliau dėl sudėties: vanduo, isporopyl alcohol- odą džiovinantis ir dirginantis paprastas alkoholis, ammonium hydroxide- ph reguliatorius, propylene glycol- padeda ingredientams prasiskverbti pro odą ir produktui neužšalti, sorbitolis- padeda produktu "slysti" per odą, fragrance- dirgikliai, denatonium benzoate- karti priemonė, kad žmonės nesugalvotų gerti produkto dėl alkoholio kieko. Taip išeina, kad vienintelis aktyvus ingredientas sudėtyje yra aspirinas. Ištirpinkit aspirino tabletę vandenyje ir gausite tą patį efektą, tik be odą sausinančio ir dirginančio alkoholio. Ir, žinoma, savikaina bus mažesnė. Aš taip ir darau... Kadangi aspirinas yra antiuždegiminis, jis ramina suridgusią odą, tad po skutimo atsiras mažiau spuogelių. Bet įaugusių plaukų jis pašalint negali.

Intimate Folisan- alkoholis ir aspirinas. Na, bet nesuprantu aš tada, koks tiklas tokius pinigus už aspiriną mokėt. Matyt psichologinis barjeras pas moteris yra, kad reklamuojama kosmetikos priemonė privalo veikt geriau, nei paprastas aspirinas.

Sebamed Baby Healing Cream- turbūt rūgščių į vaikišką kremą nededa... Kas jame gali balinti? Ramunėlės? Radau, kad turi stabilizuoto vitamino C. Tada taip, gali kažkiek pabalinti. Bet tokio riebalo ant veido nenorėčiau tepti. Ant kojų gal ir nieko.

Sebamed Clear Face Anti Pimple Gel- pagal sudėtį jame yra tik alkoholis „veiksmingas“, nėra nei BHA, nei benzoilo.

URTEKRAM Children Toothpaste Organic- pasta kreidos pagrindu be detergentų. Anyžių ir miros aliejai yra antibakteriniai, bet gali būti dirgikliais. Lyginant vaikų ir suaugusių pastas iš Urtekram, tai sudėtys vienodos, tik aliejai skirtingi dedami, priklausomai nuo kvapo.[/b]
Atsakyti
Atsiprašau ,kad klausiu apie produktą kuris jau aprašytas, bet mane domina ar šį jūsų gana gerai įvertintą Rasos drėkinamąjį kremą jautriai odai galima naudoti jaunai odai? (18-20m) neramina tai jog rašo, kad stabdo raukšlių formavimąsi ax.gif

http://www.biok.lt/l...tri-oda?pid=378
Ačiū labai 4u.gif

Beje, smagu, kad sugrįžot su nauja tema smile.gif
Atsakyti