Įkraunama...
Įkraunama...

Surfinija-petunija

QUOTE(Gaudvilė @ 2011 02 08, 19:17)
taip, kol neišdygę reiktų pridengti skaidria plėvele, organiniu stiklu, stiklu ar sėti į vienkartines skaidrias dėžutes ir jau esamu dėžučių dangteliu uždengti.
lempos tinta tos, kurios neskleidžia šilumos, liuminiscensinės, dienos šviesos. Kai jau pasirodo 2-3 tikrieji lapeliai, tuomet reiktų išpikiuot, vėliau vis persodint į didesnio diametro vazonėlius. Tai tuo pačiu ir atsinaujina substratas, nes pasipildo nauju kaskart. Tręšti pradėti reiktų tik po kokių 3-4 savaičių, kai jau auga nuolatiniuose vazonėliuose ar loveliuose. Nes paskutinį kart persodinant dedam 'šviežią', pilną reikalingų medžiagų substrato mišinį wink.gif



O ka patartumete ???? g.gif Kokios firmos ar ....Substrato misini Koki geriausei butu pirkti persodinti ispikuoti gelytes ?????
Atsakyti
QUOTE(NIDA @ 2011 02 10, 12:02)
O as susiruosiau siandien seti,bet paziurejau,kad geles seti palanku 19d,o siandien darzoves palanku,tai pasejau paprikas vietoj petuniju. Siemet pirmi metai,kaip bandau vadovautis sejos kalendoriumi.


Aš sodinau 02.04, kai pagal kažkurios įdėtą 'palankių dienų sodinimui kalendorių' tai buvo visiškai netinkama diena - nei vieno augalo sodinimui biggrin.gif
Ale ką, jau po penkių dienelių man išlindo tokie gražūs daigeliai ir tfu tfu tfu bar bar bar auga mano petunijos ir kitos gėlelės smile.gif
Taip kad nemanau, kad labai reikėtų 'vadovautis' šia taisykle. Nors gal kas ja vadovaujasi ir pasiteisina?
Maniškės petunijos dalis auga orchidariume, o dalis prie jo. Šviesos pakankamai, šilumos irgi.
Laukiu dabar kol dar didesnės bus wub.gif
Atsakyti
norejau pakalusti blush2.gif nusipirkau surfiniju daigeliu senukuose..kai ugtels,,reikia jas gnybti kad sakotusi ax.gif o tas nugnybtas dalis galima kazkaip isaknydinti? kad pasidauginti gelyciu ar nelabai, dekui 4u.gif
Atsakyti
as jau vienus antra karta atsejau schmoll.gif
Atsakyti
Nežinau ar gerai pasirinkau terasoje plieskia saulė nuo kokios 11 iki pavakario , bet pamačiau petunijų sėklas ir pasėjau prisimenu kažkokios kaskada purpurova ir dar kažkokios kaskada , na geltonos. Kitokių spalvų jau nebuvo sėklos sėkluvos, bet garantuotos lenkiškos. rašo kad 70-90 cm tai kaip ir gana, 20 sėklų 2,49 dar buvo nuolaida tai po 1,8 berods. Padariau paprastai kadangi buvo 20 sėklų apveltų, tai pabėriau ispaudžiau, pribadžiau krepšelį celofaninį skylučių ir padėjau ant radijatoriaus. Pravėdinu kasdien. Tai buvo antradienis šiandien tai yra po 4 dienų pradėjo matytis kad judėjimas yra. Kelios sėklos jau sudygo. Gal kam patarimas bus naudingas ,kam nedygsta petunijos. Bet manau kad joms bus per karšta, pas mane terasoje. galvojau palergonijas bet kadangi reikia 24 krūmų o daigai brangūs, manau kad šiemet bus dar brangesni tai pigesnio varianto nerandu. dar pabandysiu miltelių pavadinimo nežinau , na bet jie sulaiko dręgmę.
mačuiau žalioje stotelėje. jei nepameluosiu tai didžiausias išfasavimas 100 litrų žemės apie 13 litų. gal laikys drėgmę geriau.
Tai yra miltelių visai mažai apie 100 gr bet atrodo kad skirti 100 žemės. Na kad aiškiau būtų tai kai sudygsta petunijos tai reikia nuo radijatoriaus patraukti. kadangi aš žemę tai prilieju tai palaistžyti greitai nereikia. gal blogai darau , bet su kitomis gelėmis elgiuosi taip pat. Po to trašų negailiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolita123: 12 vasario 2011 - 16:07
QUOTE(anikita @ 2011 02 12, 14:54)
o tas nugnybtas dalis galima kazkaip isaknydinti? kad pasidauginti gelyciu ar nelabai, dekui 4u.gif

galima pasidauginti taip, tik reikia tas nugnybtas šakeles kišti į žemę ir būtinai kuo nors uždengti, pvz stiklainiuku jei telpa ir jokiu būdu nelaikyti ant tiesioginių saulės spindulių, nes iš kart nukeipsta. Kai įsišaknys, tada nei dengti nei saulės bijoti nebereikia smile.gif
Atsakyti
O papildomai isisaknydinimo koki hormona naudojat ar isisaknydina ir be jo ?
Atsakyti
QUOTE(mamadonata @ 2011 02 12, 16:23)
O papildomai isisaknydinimo koki hormona naudojat ar isisaknydina ir be jo ?

nežinau net kas čia per daiktas lotuliukas.gif
aš tik kartą esu pati dauginus surfinijų, kai anyta atidavė porą daigelių pirktinių, bet daugiau su dauginimais ir apskritai su surfinijom neprasidedu, nesisekė man jų gražių užsiauginti, nors tas kur dauginau prigijo, bet vistiek buvo mažutės, menkutės..
Atsakyti
o uzgendus stiklainiu, pravedinti nereikia kasdien blush2.gif
Atsakyti
Na nusipirkau pora daigeliu is Senuku, nugnybau virsunes, ziuresiu kaip man cia pavyks padaugint. ax.gif
Atsakyti
sveikos.esu ir as pasejus petuniju,jau taip sakiau nesesiu blush2.gif pardej uzmaciau papigiai seklu su pasibaigusiu galiojimu tai paemiau ir pasejau...rodo gyvybe jos man
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 02 13, 07:58)
o uzgendus stiklainiu, pravedinti nereikia kasdien blush2.gif

žinok neatsimenu ar aš nuimdavau, bet gal gali trumpam, nepakenks gal, gal kuri geriau patars blush2.gif tik puikiai atsimenu, kad ant saulės jokiu būdu negalima laikyti, nes man ėmė keipti, bet čia merginos pamokė, kad to daryti negalima kol neprigyja smile.gif

Turiu klausimą, aš pasisėjus savo iš svyrančių petunijų surinktų sėklyčių, žinau, kad spalva nebus tokia kokia buvo, bet tik įdomu ar galiu tikėtis, kad mano jos užaugs tokios pat svyrančios? Šiaip tai dygsta jos kur kas greičiau ir geriau nei pirktinės bigsmile.gif

Iš pirktinių vienos spalvos sudygo visos, kitos spalvos iš septynių sėklyčių kol kas tik viena doh.gif imu nerimauti jau unsure.gif
Atsakyti