QUOTE(Vilienė @ 2011 06 05, 21:47)
Matote kaip konstruktyviai klostosi mūsų ginčas
Na, man pvz. niekada netrukdė bendrauti "amžiaus cenzas", ar kitokie apribojimai.
Be to, mes nesiginčijame (bent jau, kol kas).
QUOTE
Vandens ruošimą tikiuosi min 80proc išsispręsti kolektoriaus pagalba. Tai realu.
Kiek žinau, skelbiama kad "Lietuvoje vasara saulės kolektoriumi galėsite padengti iki dviejų trečdalių karšto vandens ruošimo. Likusi dalis padengiama elektriniu tenu" - kitaip tariant 1/3 vandens pašildote sunaudojus pvz. 1kW*val. elektros, o likusius 2/3 - nemokamai. Taigi galime sakyti, kad vasara viso proceso COP=3. (o žiema reikia šildyti vien elektra.)
Kokiu būdu pas jūs per metus gaunasi 80% ekonomija?
QUOTE
ŽŠ jau kainavo: stadija du vamzdžiai atvesti į rekupo patalpą, viskas įskaičiuota ~5000Lt. Tai kaina, už kurią bet kas gali tokį įsirengti...
... Pajungimai: reikės dar vamzdžių iki rekupo d200 ~10m', sklendės su pavara valdymui.
Skaičiau Well'o postą, jam parodos metų siūlė įrengti už 15000Lt. Ko tikėti?
Šnekų apie eilinį žmogų, kuris pats rankomis žemės nekasinės, sunkvežimio neturi o už viską mokės: už duobės kasimą, už grunto išvežimą (arba "laidojimą" savo sklypo teritorijoje), už 2m. gilio garažo pamatų įrengimą, už skaldos atvežimą, praplovimą ir galiausia - už ŽŠ suformavimą, uždengimą ir grunto sutankinimą.
Reikia manyti, kad pas tave yra įskaičiuotas oro paėmimo iškėlimas į tinkamą aukštį bei oro paėmimo grotelių įrengimas? Domina kita pusė: už kiek ketinį įrengti pajungimus prie išėjimų iš ŽŠ, dvi sklendės su pavaromis bei automatika (kuri kas 4 valandas perjunginės ŽŠ kanalus), bei pravesti izoliuotą ortakį iki rekupo.
Ir kiek gi gausis bendra kaina, jei viską daryti ne savo rankomis?
QUOTE
Iškart atsakysiu į P.S. : 150m3/h yra žieminis režimas, ... bus ir 500m3/h tik kad ventiliatoriai pavežtų. O realiai daug nereikės: langai šešėliuojami, gartraukis šalina lauk per sieną - pritekėjimai minimum, sienų varža kaip saugo nuo šalčio taip ir nuo kaitros apsaugos, belieka ne kažkas - ŽŠ turi nesunkiai susitvarkyti.
500 m3/h oro srauto pakanka perduoti ~2.6kW "šalčio" ... jei patalpoje +27'C. Jei patalpoje +24'C vėsinimo efektas bus 20% mažesnis.
Tai kiek, pagal tave tas "minimum pritekėjimų"? Ar esi tikras kad visi langai 100% bus šešėlyje? Ar tą šešėli darysi su nepermatomom konstrukcijom, ar bus naudojami medžiaginiai skiečiai?
Ir kodėl neskaičiuoji pagrindinių dalykų: žmonės (bent po 240 Wt), kompai, apšvietimas (gal daugiau reikia kreipti dėmesį į prietaisus: TV, vaizdo grotuvą, routerį, pakroviklius, signalizaciją, šaldytuvą). Dar nepaminėjau arbatos, kavos bei maisto gamybos. (tai kad yra virtuvinis gaubtas dar neteikia vilties kad jis surinks nors trečdalį šilumos, be to, jei jo darbas nesuderintas su vėdinimo sistema - į patalpą iš lauko paklius tiek karšto oro, kiek ištrauks gaubtas.)
Nežinau namo dydžio, bet ir mažam namukui dvejų kW šaldymas atrodo per mažas.
QUOTE
Kolektorius: ... atsieis ~5000.
Sumanus boileris reikalingas bet kokiu atveju, ar siurblys, ar elektra+saulė, ar prieštvaninis KKK. Dar nėra galutinio apsisprendimo: ar multifunkcinė talpa(talpa talpoj; bendras tūris su 2 arba 3 gyvatukais) ar paprastas indas su trim išoriniais šilumokaičiais. Vis dar buriam, bet finansiškai tai 1500-3000.
Jei boileris šildomas nuo vieno šaltinio - jokio "sumanumo" nereikia - paprasta bačka su šilumokaičiu. Ir tai - padoresnis elektrinis boileris kainoja ~2000Lt. Jei kalbama apie siurblį žemė-vanduo - dažnai boileris yra integruotas į siurblį ir įskaičiuotas į kainą, (arba bent jo valdymas).
O "Saulės" boilerius mačiau ~ po 7000Lt.
QUOTE
Elektrinių radiatorių nebus - centrinis tenas su termofikato padavimu į grindis...
Tarkim, kad už katilinės ribų šildymo sistema yra identiška bet kuriai vandeninio šildymo sistemai, taigi išlaidos bus vienodos ir jis galime į palyginimą netraukti.
ŽŠ - vidurkis tarp 5000 ir 15000= 10000 Lt; vanduo - 5000 + 7000 = 12000 Lt
Viso: 22000 Lt už COP=? (<1.5)
Manote, mažas geoterminis siurbliukas su boileriu (ne 11, o - 4.8 kW) bei nedidelis požeminis kontūras kainos daugiau? O šios sistemos COP=6.