QUOTE(ed@ @ 2011 06 05, 21:21)
Spėju kad įtarėte kad šildytuvai yra įvairus, gaminami iš skirtingų medžiagų,
jums labiau rūpės karšto vandens ruošimas, ir ne tik kai bus žemiau -4C, bet - visą šildymo sezoną ir net vasara, kai užeis lietus. O šiam reikalui vidutinis COP bus ~4. Ne visi žmonės tenkinasi 1m3 vandens per mėn. Prieš porą mėn. išnuomavau būtą jaunai porai, tai sunaudojo ~10m3 karšto ir ~16 šalto - kiekvieno poreikiai skirtingi.
Ir labai domina kiek gi jums visumoj kainos ŽŠ (pradedant grunto darbais ir baigiant ortakio pajungimu prie rekuperatoriaus).
Turite omenyje saulės kolektorių vandens pašildymui? Prie jo dar reikės sumanaus boilerio su elektros pašildymų. Kiek kainos kartu?
Elektriniai radiatoriai (ar grindinis šildymas) su reguliatoriais, su instaliacija, saugikliais ir t.t - irgi sudaro tam tikrą kainą. (tikiuosi, kad name nebus pirtelės, džakužį bei kitokių daug elektros naudojančiu prietaisų, kurie ir be elektrinio šildymo "suvalgys" visą išskirtą limitą, ir jums nereikės statytis galingesnės pastotės).
Tad, kiek , jūsų skaičiavimais, kainos šios 3 sistemos, ir koks bus bendras elektros sunaudojimas per metus?
P.S. nesuprantu kaip jus žadate vėsinti visą namą ŽŠ pagalba, juk anksčiau rašėte, kad bendras oro srautas bus tik 150 m3/h?
Matote kaip konstruktyviai klostosi mūsų ginčas
Tenai: kodėl 200Lt - tiek kainuoja el. tenas papildomai užsisakant nerūdijančio plieno boilerį su dviem gyvatukais, čia PL. Akivaizdus skirtumas nuo Daikin
Čia nieko nuostabaus, panaši rinkodara "super bazinis variantas už super kainą" yra labai populiarus. Bet svarstau ir kitus variantus, pvz joninį šildytuvą.
Vandens ruošimą tikiuosi min 80proc išsispręsti kolektoriaus pagalba. Tai realu. Todėl siurblys čia nelabai imponuoja.
ŽŠ jau kainavo: stadija du vamzdžiai atvesti į rekupo patalpą, viskas įskaičiuota ~5000Lt. Tai kaina, už kurią bet kas gali tokį įsirengti, plius maniškis 1,5-2 kartus didesnis nei projekte. Realu reikiamą dydį įsirengti iki 3000. Kaip tik analogišką įsirengė kolega Joniškyje - kai skambins paprašysiu parametrų ir kainos, jis gal tiksliai žinos. Pajungimai: reikės dar vamzdžių iki rekupo d200 ~10m', sklendės su pavara valdymui.
Iškart atsakysiu į P.S. : 150m3/h yra žieminis režimas, kuomet rūpi nuostoliai dėl ventiliacijos. Vasarą debitą ribos visai kiti parametrai - rekupo sunaudojami kWh, garsas per difuzolius, vėjas kambariuose
vienu žodžiu ne bėda bus ir 500m3/h tik kad ventiliatoriai pavežtų. O realiai daug nereikės: langai šešėliuojami, gartraukis šalina lauk per sieną - pritekėjimai minimum, sienų varža kaip saugo nuo šalčio taip ir nuo kaitros apsaugos, belieka ne kažkas - ŽŠ turi nesunkiai susitvarkyti.
Kolektorius: dabartinė vidutinė kaina yra ~100Lt už kolbą, todėl skaičiuoju kad 4,8kW nominali galia atsieis ~5000.
Sumanus boileris reikalingas bet kokiu atveju, ar siurblys, ar elektra+saulė, ar prieštvaninis KKK. Dar nėra galutinio apsisprendimo: ar multifunkcinė talpa(talpa talpoj; bendras tūris su 2 arba 3 gyvatukais) ar paprastas indas su trim išoriniais šilumokaičiais. Vis dar buriam, bet finansiškai tai 1500-3000. Pastebėsiu, kad šis įrenginys beveik nepriklausomai nuo šildymo šaltinio yra būtinas. Analogiškai ir grindinis - paklojom gal 500m' vamzdžio po 2,2Lt, dvigubai rečiau nei įprastai - kas 30cm(čia realiai sutaupėme dėl šildymo poreikio) tą patį tektų padaryti ir kitų šaltinių atveju. Kolektoriai dar nemontuoti, valdymas irgi.
Ne kartą rašiau, kad nėra tikslas pasistatyti už rekordiškai mažą sumą, bet taip, kad mėnesinės išlaikymo sąskaitos būtų rekordiškai mažos. Prabangos ir komforto sąskaita netaupau, bet noriu pažangių, atsinaujinančios energijos sprendimų - dujos kaip yra taip liks už gal 20m nuo pastato, tegul kremlių jomis šildo
Elektrinių radiatorių nebus - centrinis tenas su termofikato padavimu į grindis, tas pačias maitins saulė per akumuliacines - tiek kiek liks nuo DHW.
Pirtys ir džiakūžės: ne, nuosavo SPA turėti nesiruošiu, apsiribosiu dideliu prabangiu dušu. Įvadas irgi ne rankos storio, berods tik 10kW - su didele atsarga. Kas prie elektros tai planuose PV elektrinė, maitinanti 12V apšvietimą (LED ir halai). Dar minčių ir apie vėją yra, bet tai parodys meteorologinės stotelės sukaupti duomenys apie vėjuotumą.