QUOTE(ed@ @ 2011 06 05, 15:12)
Ir kas? Suprantama, kad ko šaltesnis oras, to sunkiau išgauti iš jo šilumą. O kai gali išspausti maksimalią galią - tiek šilumos nereikia. Jus tai morališkai slegia? Ekonomija vis tiek yra. Teoriškai įrenginius būtu naudinga eksploatuoti iki tol kol COP nenukris iki
Slegia ne tik morališkai, finansiškai irgi. Investicija didelė, o taupymas mažėja kai to labiausiai reikia. Kada taip betaupydamas atsipirks? Anūkams?
Su jūsų "teoriškai" visiškai nesutinku. Kam investuoti 21.000 kad veiktų COP~1, tada 200Lt tenui ir tas COP~1 nuolat. "Teoriškai" turėtų apsiriboti veikimu iki bet COP~2 nes investicija žvėriška.
Papildyta:QUOTE(ed@ @ 2011 06 05, 15:12)
Tačiau jų kaina yra kosminė.
Siūlyčiau apsiriboti dirbančiais iki -20'C. Pvz.:
Aukštatemperatūriniai DAIKIN turi dvigubą kontūrą (t.y. išspaudžia šilumą per dvi pakopas). Sugeba pašildyti vandenį iki +80"C - galima nevargti su grindiniu šildymu, o naudoti įprastus radiatorius. COP=5.14. Boileris gali būti pastatomas ant siurblio, tuomet visas blokas atrodo kaip šaldytuvas (neužima vietos). 11kW komplekto mažmeninė kaina ~29000 Lt. Jei kalbėti apie mažiukus: 5.75 kW šildymas / 7.2 kW šaldymas su vėsinimo funkcija - 13600 Lt. Kainos kataloginės, be nuolaidų, be montavimo (ir be PVM).
Pirmoji eilutė taikytina ir žemiau esančioms, gal dar 13600 vos vos atlaiko kritiką. Aš pats "COP=5.14" vertinu kaip marketinginį triuką, juk nenorite pasakyti, kad tokį cop siurblys išlaiko visame temperatūros diapazone? Visiems siūlyčiau žvelgti į COP priklausomybės nuo oro temperatūros grafiką, įtariu tas nominalas 5,14 bus kažkur labai netoli 0C, kaip kad rekupo 99% prie +7C
Kaip siurblys taip ir kolektorius pats vandens nešildo, tam reikalingas boileris. Todėl iš siurblio kainos išminusavę kolektoriaus kainą gausime labai padorią sumą, kurią galima išleisti elektrai. Kiek atimam kolektoriui, skirtam vandeniui šildyti? 1500?2000 be pvm? Suprantate kur lenkiu?
Primenu, tai atrodo įmanoma tik PN. Kai šildymo poreikis didelis ir įrenginys "aria" nuolat tai 13600 atsipirks, gal net 29000 irgi, bet kai 13600 investicija rūdija iki oras atvėsta žemiau -4C o rimčiau pluša gal tik trečdalį sezono manau atsipirkimas labai miglotas.
Koks jūsų minėto Daikin cop prie -20C? Dar tokis pastebėjimas: kokiu oru LT temperatūros šturmuoja šalčio rekordus? Prisiminkime šių metų vasarį: giedrą , -15C dieną, ir pamastykime, kaip atrodys saulės kolektorius per tokius šalčius. Yra gyvų pavyzdžių.
Papildyta:QUOTE(ed@ @ 2011 06 05, 15:12)
galima nevargti su grindiniu šildymu, o naudoti įprastus radiatorius.
Toks teiginys neto pribloškė, neto šokiravo. Kame čia vargas su grindiniu??? Ir kur ten džiaugsmas su radiatoriais??? Man tai atrodo visiška nesąmonė. Komfortu grindiniam radiatoriai NIEKADA neprilygs, ekonomija irgi. Keista tai iš jūsų išgirsti, panašu nesate "žalias" pastatų inžinierijoje, gal truputi užsiciklinote, tradicijos ("įprasti radiatoriai") stipriai veikia, amžius artėja prie pagarbaus ir naujovės sunkiai skinasi kelią?