QUOTE(Laimorone @ 2011 04 02, 19:18)
Tai aš turėjau omeny, kad esama drenažo sistema ir taip bus su savu sifonu, tarkim kokios kriauklės ar vonios. Tačiau atskiro sifono ŠV manau nereikia, nes kitu atveju sifonas taps bakterijų veisykla
Užmiršau dadėti, kad šiuo atveju tikrai būtų reikalingas atbulinis vožtuvas, kad netrauktų oro iš patalpų.
Maišote drenažą ir kanalizaciją
Lietaus, grunto švarius vandenis nuvedinėti į kanalizaciją mažu mažiausiai negražu.
Drenažas niekada nebūna su sifonu - tai idealus įrenginys drenažui užsinešti ir užsikišti. Sifonai įrengiami kanalizacijos sistemose iškart už įrenginio (kriauklės, trapo) su galimybe jį išvalyti, pagrindinis sifono darbas yra neleisti kanalizacijos dujoms bei kvapams patekti į patalpas. Dažniausiai tai vandens "apendicitas", blokuojantis kelią dujoms, sifoną jūs matote kaskart naudodamasis wc - būtent wc esantis vanduo atlieka dujų užtvaros vaidmenį. Jei ilgam išvykstate iš namų ir vanduo iš klozeto išgaruoja, grįžęs susiduriate su nemaloniu kvapu, ar nebuvo taip atsitikę?
Kondensatą nuvesti į kanalizacijos sifoną pavyktų tik tuo atveju, jei turite rūsį ir kokį tai įrenginį rūsyje, žemiau vamzdžio-šilumokaičio. Bet kaip minėjau tai neetiška - kondensatas turi būti nuvedamas į drenažą, per sifoną, neleisiantį drenažo vamzdyno orui kontaktuoti su į namą paduodamu oru. Jei panagrinėtumėte Awaduct sistemą, rastumėt tokio įrenginio pavyzdį - savitakei sistemai ir sistemai su siurbliu (kuomet šilumokaitis įrengtas žemiau drenažo). Kaip žinia vamzdį reikia pakasti kuo giliau - tuo geriau, kartais tai gali būti žemiau drenažo, netgi patartina - kuo gruntas aplink šilumokaitį šlapesnis tuo geriau, taip didėja grunto specifinė šiluma ir šilumokaičio darbo sąlygos.