Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos VII

QUOTE(Saldumynai @ 2011 02 06, 16:26)
Kam įdomu, mano namo vizija. Šiaurė ten kur įėjimas.

Erdvių išdėstymas aišku dar nematė architekto griežtesnės rankos, ir kai kurie sprendimai nesuprantami nepamačius sklypo plano. Gal tai skonio reikalas (o manasis tikrai ne „europietiškas“)- bet man erdvių išdėstymas atrodo švelniai sakant visai „žaliu“. Iš karto kliūva keli daugmaž „pasyvūs“ momentai:

* Langai tik pietuose (užstatyti baldais) ir šiaurėje. Tokiu būdu spęsite užstatymo „langas į langą“ problemą?

* Jei su erdvėmis amerikietiškai. Pagrindinę patalpą masterbedroom'ą (su darbo kambarėliu- jei jis tik Jums) į vieną pusę- vaikų erdvę (su darbo kambarėliu- jei jis visiems skirtas) į kitą pusę. Nebūtinai su atviru salonu ir virtuve- galima paliekant/pastumiant esamą koridorių/pertvarą. Tvarkingai susidėliotų erdvė apie tamburą (drabužinė, sanmazgas, laptinė ar pan.)- ir viskam atsirastų pakankamai vietos.

* Tokiu būdu- langų šiaurėje galėtų beveik visai nelikti. Dalį šiaurinės sienos galėtumėte papildomai „apsaugoti“ kokiu „lengvu“ garažu ar žaluma.

Žodžiu, nieko nereiškiantis projekto įvertinimas: 4 iš 20 (1 už suvaldytą apetitą erdvėms, 1 už vienaaukštį, 1 už „stačiakampį“, 1 už Master bedroom'ą). Mano akimis- prie projekto dar nemažai darbo. Pirmiausiai vertėtų apsispręsti dėl rūsio- dabar visiškai neaišku, kur viską pasukti.
Papildyta:
QUOTE(Nefertary @ 2011 02 06, 21:54)
Sveiki, visi. Esu Nefertary MB...


Sveiki! Malonu, kad priijungėte į kompaniją!

QUOTE(Nefertary @ 2011 02 06, 23:32)
Bandau ikelti projekta:
stogas...

Deja deja... Šiuo metu kariauju su Ubuntu, ir Jūsų vaizdai man neatsidaro (kaip ir paštas ar kiti malonumai). Nežinantiems: Ubuntu tai toks daiktas, kuriuo negali atsidžiaugti naršymui skirtame kompiuteryje- kol iš durnumo sugalvoji ant LTS versijos užsikrauti naujesnę neaiškią ir niekuo iš principo negeresnę versiją. Tuomet ir prasideda visokie sudo... O per porą metų jau būni viską pamiršęs... Truputi vėliau- mielai apdergsiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 07 vasario 2011 - 09:37
QUOTE(Dario @ 2011 02 06, 20:30)

Kas liecia langus ir pritekejimus, tai as vistik noreciau atskirti saules nama ir pasyvu nama.

Daug efektyviau yra saugoti siluma, neisleisti is namu, nei bandyt ziema sugaudyt labai mazus pritekejimus, o vasara gintis nuo saules papildomai islaidaujant zaliuzems. Juk tokia ir yra PN koncepcija. Saules gaudyma siulyciau palikti saules namui.



Jūs ponas labai klystate. PHPP programoje yra itin daug dėmesio skiriame geografinei padėčiai, aukščiu virš jūros lygio ar net greta esamiems medžiams, namams - vien tam, kad teisingai pagauti saulę ir išdėlioti langus.

Teisingai suprojektuotas PN apie 40-60 proc. energijos padengia vien nuo saulės. Nederėtų taip primityviai mąstyti, kad saulė turi poveikį tik tuomet, kuomet yra skylė debesyse ir mes matome ją tiesiogiai. Saulė namą pasiekia ir per debesis.

Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 02 06, 23:21)

Kodel jus visi snekat apie paketo U verte,o ne bendro lango verte.. Idejus paket i rema U verte krenta..  Grazus skaiciukai virsta nebetokiais graziais..  Netikiu kad visi puls beremu detis paketus..



Kaip yra skaičiuojami PN namo langai? Pirmiausia PHPP programoje reikia nurodyti visos langui skirtos skylės plotą. Tuomet reikia nurodyti, koks yra rėmo plotis ir storis. Galiausiai nurodomas tik pačios stiklo plotas. Suprantama, kad po to kai taip tiksliai nurodomi langų plotai, reikia nurodyti visų atskirai inėtų medžiagų U vertes.

Galiausiai reikia laipsnių tikslumu nurodyti langų padėtis pasaulio šalių atžvilgiu. Kaip atskaitos taškas imama šiaurė. Tuomet nurodoma, kiek rytai yra pasusikę laipsniais nuo šiaurės, pietūs ir vakarai. Itin tiksliai reikia nurodyti, koks langų plotas yra rytuose, pietuose ir vakaruose.

Toliau viską atliks PHPP programa. Jinai ne tik pasakys kiek praranda šilumos, bet keičiant langų dydžius ir išdėstymą pagal pasaulio šalis, bus galima mažinti arba didinti langų plotus ir t.t.

Galiausiai PHPP padės įverti galima namo perkaitimą vasarą. Pagal PN filosofiją, pasyviame name per metus negali būti daugiau nei 10 proc. karštų dienų, kuomet oro temperatūra pastato viduje viršytų 25 laipsnių. Pamačius, kad šis skaičius nėra įgyvendinamas, teks spręsti problemą su šešėliavimais.

Tam vėlgi PHPP turi atskirai failiuką. Ir t.t.

Todėl dar kartą sakau. Jei norite su namu ne burti, o jį teisingai suprojektuoti, reikia arba samdyti PHPP įvaldžiusį architektą (kaina nuo 18 000 iki N Lt), arba prasisiųsti programą (už maždaug 500 Lt) iš PN instituto ir bandyti modeliuoti namą pačiam.

P.S. Beje, namo kūrimo eilė yra tokia. Iš pradžių rachitektas primeta namo eskizą, o po to reikia viską suskaičiuoti su PHPP (žinoma, skaičiavimams reikia labai daug duomenų). O po to kai viską suskaičiuojate su PHPP matote, kur ir ką reikia kesiti architektūroje. Pakeitę architektūroje. vėl skaičiuojate su PHPP, kol gaunate norimą rezultatą.

Tuomet gali pasiskaičiuoti, kiek jums toks namas kainuos. Pvz., yra galimybė mažinti itin brangių langų plotą, o daugiau dėmesio skirti storesnei sienai, arba atvirkščiai.

Esmė tokia - be specialių programų dar architektūros kūrimo stadijoje tikro PN nepastatysite. Tai bus tik žiauriai šiltas namas, bet ne PN.
Atsakyti
QUOTE(Nefertary @ 2011 02 06, 23:32)
Bandau ikelti projekta:


Pritariu Saldumynams - norėtūsi geresnės kokybės, stambesnių vaizdų, su įskaitomais matmenimis. Nors nelabai įskaitau gripo pakąstomis akimis - pirmas įspūdis teigiamas, matyt architektūrą suprantame labai panašiai 4u.gif Be matmenų sunku pareikšti konkrečią nuomonę. Gal pavyks geresnius planus sumest?
Papildyta:
QUOTE(audrius333 @ 2011 02 06, 23:29)
Kodel jus visi snekat apie paketo U verte,o ne bendro lango verte.. Idejus paket i rema U verte krenta..  Grazus skaiciukai virsta nebetokiais graziais..  Netikiu kad visi puls beremu detis paketus..


Grįžtant prie langų. Be magiškojo U paketai turi dar vieną šlykštų parametrą g, kuris nukenčia gerinant U standartinėmis priemonėmis (selektyvinis stiklas)verysad.gif Jaučiu su savo langais būtent čia ir užsiroviau - g liko pamirštas ir nukrypo nuo rekomenduotino dydžio 0,5. Dabar paketai pakankamai šilti, bet nepakankamai laidūs saulės spinduliams, todėl patalpoje kelnės prie kojų nelimpa verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Saldumynai @ 2011 02 06, 16:26)
Kam įdomu, mano namo vizija. Šiaurė ten kur įėjimas.

Prisiminiau, kad Jūsų projektą galima sudergti ir skaičiais:
* Planuojate 195,3 m² bendro ploto PN.
* Iš tikro naudingas plotas gausis 145,7 m². Atsiprašau, kad neįtraukiau svečių kambario. Vis tik tai patalpa skirta dvasioms, kuri tik be jokio reikalo visus metus siurbs energiją, ir prašys skuduro. Viskas tvarkoje, jei galite sau tai leisti, ir vėliau tai neįtakos kitų sprendimų.
* Lieka 49,6 m² (apie 25 % bendro ploto) šuns penkta koja. Viskas tvarkoje, jei galite sau tai leisti. O jei šios patalpos vėliau taps priežastimi, kad ir geresni langai taps per brangiais, ir rekupai name įsikurs pigesni, ir ŠS taps niekaip neatsiperkančiais, ir toliau pan. makaru?

Tuo pačiu siūlyčiau pamąstyti apie šventovės Jūsų projekte (svetainės) paskirtį. Kas tai bus? Vieta šeimos susirinkimams- ar planuojate priiminėti daug svečių? Jei vieta šeimos susirinkimams- tai paprasčiausia agresijos forma, nukreipta į šeimos narių individualius poreikius. Pvz. Jūs planuojate kartu su visa šeima sekti marijanų ir albertų nuotykius? O gal Jūs versite visą šeimą stebėti kokias krepšinio varžybas?
Kiekvienam savo. Bet gal verta pamąstyti, ar visos šeimos vienytojo pareigas nepatikėti ryškiau išreikštam valgomajam? Kol kas turite mergaitę, ir salonas kaip šeimos vienytojas- Jūsų šeimoje kaip ir laimi. O jei toliau pasipils berniukai, ir visiems reikės savos „uolos“ su interneto ryšiu (nors ir šiandieninėms mergaitėms be visokių facebook'ų- greičiausiai tikrai ne saldu)? Pabandykite prisiminti save vaikystėje, ir iš to išvesti- ko iš tikro norės paaugę Jūsų vaikai? Negi varu varysite visus į vakarinius pasisėdėjimus?
Svetainės „nukarūnavimas“ greičiausiai nesumažintų ploto. Paprasčiausiai atsirastų komfortiškesnės individualios erdvės („uolos“). Vien iš tikro pagrindinei erdvei (Master Bedroom)- oi kiek galima visko priburti... Projektuodamas savo šeimos gūžtą nepamirškite- pasaulis laikosi ant sekso. Kaip ir šeimos saitų tvirtumas- fundamentalūs pagrindai klojami tikrai ne salone (na gal kartais). Tai gal vis tik vertėtų išversti iš sosto saloną, ir „karūnuoti“ Master Bedroom'ą?
P.S. Tai tik buvo pamąstymai- neverta kreipti į juos daug dėmesio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 07 vasario 2011 - 11:48
QUOTE(kaban @ 2011 02 07, 08:32)
kuo sudetingesne forma - to didesnis atitvaru plotis - tuo daugiau reikia silumos.. neveltui dauguma PN primena kuba - idealesnis santykis tarp turio ir ploto pavirsiaus tik sferoje, bet sferiniu kolkas nieks nesvarsto smile.gif

As ta puikiai suprantu. Mes ir stengemes, kad forma butu kuo maziau israityta. Taciau musu atveju forma diktuoja poreikiai:)

QUOTE(EVOY© @ 2011 02 07, 09:34)
Deja deja... Šiuo metu kariauju su Ubuntu, ir Jūsų vaizdai man neatsidaro (kaip ir paštas ar kiti malonumai). Nežinantiems: Ubuntu tai toks daiktas, kuriuo negali atsidžiaugti naršymui skirtame kompiuteryje- kol iš durnumo sugalvoji ant LTS versijos užsikrauti naujesnę neaiškią ir niekuo iš principo negeresnę versiją. Tuomet ir prasideda visokie sudo... O per porą metų jau būni viską pamiršęs... Truputi vėliau- mielai apdergsiu.

Labai lauksiu:)

QUOTE(Vilienė @ 2011 02 07, 11:36)
Pritariu Saldumynams - norėtūsi geresnės kokybės, stambesnių vaizdų, su įskaitomais matmenimis. Nors nelabai įskaitau gripo pakąstomis akimis - pirmas įspūdis teigiamas, matyt architektūrą suprantame labai panašiai 4u.gif  Be matmenų sunku pareikšti konkrečią nuomonę. Gal pavyks geresnius planus sumest?

Jus man pasakykit, kaip ta kokybe pagerint. As paprasciausiai ikeliu PDF failiukus ir viskas. Pats matau, kad ten pazuminti nebegalima, bet kaip isspresti?
Atsakyti
QUOTE(Nefertary @ 2011 02 07, 14:20)
Jus man pasakykit, kaip ta kokybe pagerint. As paprasciausiai ikeliu PDF failiukus ir viskas. Pats matau, kad ten pazuminti nebegalima, bet kaip isspresti?


Susikonvertuokit PDF i Image failus ir talpinkit kokiam part.lt.

Konverteriu online yra visokius (use google). Pvz: http://convert.neevia.com/pdfconvert/
1) Pasirenkant Output: JPEG,
2) pasirenkat savo PDF faila (dydis gali buti iki 1 MB)
3) Spaudziat "Upload&Convert"

Toliau gautus failus darot "Save as..." ir keliat per http://part.lt ar http://imageshack.us
Atsakyti
user posted image
Na ir uzsiknisau su tais ikelimais verysad.gif
Ka bedaryciau, gaunas super mazo formato
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nefertary: 07 vasario 2011 - 18:46
QUOTE(Mindaugas7 @ 2011 02 07, 10:56)
Esmė tokia - be specialių programų dar architektūros kūrimo stadijoje tikro PN nepastatysite. Tai bus tik žiauriai šiltas namas, bet ne PN.


Dar visai neseniai buvo be sertifikatu, dabar be specialiu programu. Is esmes supratimas tobuleja wink.gif.

Drysciau papriestaraut. Aerodinamika yra labai sunkiai apskaiciuojamas dalykas, panasiai kaip ir su silumos pritekejimais ir pan. Tai vat, atnesa studentai Tupolevui SSSR lektuvu vyriausiam konstruktoriui super gerai apskaiciuota brezini, ir praso patvirtinti, tas meta zvilgsni, paima piestuka ir si ta pataiso. Sako po siu pakeitimu bus geriau.

Isbando lektuvo modeli be pakeitimu ir su pakeitimais aerodinaminiam vamzdyje ir okurat, su Tupolevo pataisymais lektuvo aerodinamika geresne.

Turbut supratot kur as lenkiu su siuo pavyzdziu? Butent, kartais profesionalo pavirsutiniskai mestas zvilgsnis, geriau nei bet kokios programos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 08 vasario 2011 - 00:58
Neabejoju: tema toliau puikiai gyvuos- ir su laiku bus tik populiaresnė. Tik jau be EVOY niko. Akivaizdu, kad šis kaip medus traukia visokius trolius- o SM taip ir nesuteikė cerberio/blondinų terminatoriaus statuso.

Deja, tačiau produktyviam darbui man būtina švari galva (ką padarysi- tai visada buvo silpna vieta). O sukti galvą kiek trolių šiandien atakuos temą- atima bet kokį norą stengtis (ir tai jau turbūt pastebėjo visi).

Taip kad. SM (ir konkrečiai PN) iš manęs jau mažai naudos, ir laikas į užtarnautą poilsį. Trolis manę atitempė į SM- troliai iš jos ir išvaro. Pastaruosius palieku stipresnių nervų naujiems temos vedėjams.

Didelis AČIŪ Borzikai už pastangas palaikyti tvarką. Tačiau su pačia SM valdžia truputi išsiskyrė demokratijos traktuotės. Supermamai ji suprantama tik su baltomis pirštinaitėmis. Man ji patrauklesnė su Tianmenio aikšte, ir profilaktiškai kariamais prisidirbusiais valdininkais. Gal čia reikia sumažinti kavos kiekį- turbūt nuo jos senatvėje daraus per daug agresyvus?

Visai garbingai kompanijai- dėkui už maloniai praleistą laiką. Sudie ir sėkmės! Ir kiekvienam- bent jau po PN!
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2011 02 09, 11:04)
tai, ką jūs vadinate PN reikia vadinti itin šiltu lietuvišku namu, bet jkiu būdu ne PN. Tinka ir ES


PN, siltas namas, itin siltas namas ir t.t. - tai tik terminai, pavadinimai apie kurios galima diskutuoti iki begalybes, bet prasmes praktines nebus. Dabar yra STR - kuris yra istatymas, kurio paisyti. Bus kitas istatymas su "PN" skaicias - ir jo reikes paisyti. Ir nebus diskusiju. Naudoti kazkokias skaiciokles - vokishkas ar kitaiskas - rezultatas tas pats - bus kazkas tokio, kas nenumatyta STR. Gerai negerai - kiekvienas sprendzia sau. Bet jei norima padaryti geriau uz dabartini STR - tai galima naudotis principais PN, kurie nieko nekainuoja bet situacija pagerins.. 1. Orientacija langu i pietus. 2. Naudojamo ploto sumazinimas iki minimalistiniu poreikiu 3. Namo "apvalinimas" - kad butu panasesnis i sfera 4. Technologishkai maksimalus apsiltinimas 5. SUmazinimas silumos poreikio iki galimybes atsisakyti sildymo sistemo.. na it t.t. Taikans tuos principus galima pastatyti gerokai siltesni nama uz STR.. O PN jis vadinsis ar ne PN - koks skirtumas?
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2011 02 09, 11:20)

Bet jei norima padaryti geriau uz dabartini STR - tai galima naudotis principais PN, kurie nieko nekainuoja bet situacija pagerins.. 1. Orientacija langu i pietus. 2. Naudojamo ploto sumazinimas iki minimalistiniu poreikiu 3. Namo "apvalinimas" - kad butu panasesnis i sfera 4. Technologishkai maksimalus apsiltinimas 5. SUmazinimas silumos poreikio iki galimybes atsisakyti sildymo sistemo.. na it t.t.  Taikans tuos principus galima pastatyti gerokai siltesni nama uz STR.. O PN jis vadinsis ar ne PN - koks skirtumas?



Labai teisingai - galima taikyti PN principus, kurie padės pastatyti daug šiltesnį namą nei standartas papildomai iš esmės nieko neišleidžiant. Bet jei norite pastatyti tikrai PN, tuomet pirmiausia įsigykite PHPP ir pagal ją suskaičiuokite savo būsimą namą dar braižymo stadijoje.

Priešingu atveju - tai joks ne PN, o tik geras, šiltas namas. PN terminas gal ir nėra patentuotas (nežinau), tačiau tai, ką Passivhaus Institut vadina PN reikia kurti pagal jų sugalvotas žaidimo taisykles arba tai bus tik plagiatas.

Man iš esmės juokinga ir keista. Jau net VII tema kaip pauojadavę žmonės diskuotuoja apie PN, o beveik nei vienas net nebandė PHPP pastudijuoti ir pasigilinti, ką jinai duoda. Todėl ir sakau, kad jūs kalbate apie itin šiltą namą, bet jokiu būdu ne apie PN.
Atsakyti