Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(lolita1960 @ 2011 01 28, 21:50)
daigus visiems ant indeliu buvau priklijavus lipdukus su veisles pavadinimu,

Pernai naudojau tokius patogius lipdukus ir siemet jau galvojau ju negausiu, bet šiandien vėl jų pirkau ten pat, ir nebrangiai - vienas lipdukų lapas -30 сnt. Nuo lipduko dydžio priklauso kiek jų telpa vienam lape. Jei tik užsirašyt pavadinimą - vienam lape 192 vnt. lipdukų, o jei nori, kad tilptų ir aprašymas - 36 vnt. Paskui aš juos klijuoju ir ant stiklainiu, kai konservuoju. Užsirašau iš kokios knygos, žurnalo, ar sm užrašų receptas. Na jei patiktų ir norėčiau vėl daryt.

QUOTE(Casual @ 2011 01 29, 11:12)
o dar i SeKLELE antradieni vaziuosiu apsiziuret  :


QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 11:51)

Aišku, Sėklelė man kaip švyturys - varysiu... smile.gif

Susirinks visa palata biggrin.gif sturmuos kaip koki akropoli per atidaryma lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 11:39)
Auginsiu... tongue.gif  blush2.gif Sėklų turiu tai jau ne vienetais, o pokiukais...dėžutėm....


tai gerai. Nes buvau jau susirūpinus, kad tiek mažai atsargų beturi ax.gif
Gerai, kad pas mus nėr visokių 'sėklelių', grafikas negriūna.. Na, bet jei rastum ten netyčia Besso, tai rėk.
Atsakyti
Liux temuke thumbup.gif Ir as pomidorais sergu doh.gif Pernai Polfastai labai pasitvirtino, marinavimui-idealus smile.gif

Mergaites, gal zinot kokia gera vietele internete sekloms pirkti? rolleyes.gif

Ir dar gal zinot tas auksines dienas, kada pomidorus seti? 4u.gif
Atsakyti
Aisku, reikalas ne mano, bet gi cekava bais... blush2.gif Simtais daigu pomidorus auginat... Tai tiek ir prarijat patys, ar dar ir kitaip juos relizuojat... g.gif As kokiu 30 pomidoru kasmet auginu savo miniatiuriniam siltnamiuky. Tai musu seimynai uztenka pavalgyt sociai ir dar prikonservuoju. Pamirsau paminet, kad dar adzikai man daug pomidoru sueina. Ir paskui dar iki gruodzio valgom, kurie dezese sunoksta. Dar megstu ir zalius konservuotus ir misraine is zaliu pomidoru....

Taigi kur tiek pomidoru dedat, jei simtais auginat? Jei as cia naglai, atsiprasau, galit neatsakyt. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Trakst @ 2011 01 29, 11:51)
Taigi kur tiek pomidoru dedat, jei simtais auginat? Jei as cia naglai, atsiprasau, galit neatsakyt.  blush2.gif


diskutavom apie tai vakar-užvakar. Tingiu kartotis. Bet faktas, kad suvalgom. Ėdrios mes, ir nieko čia nepadarysi..
Papildyta:
QUOTE(Trakst @ 2011 01 29, 11:51)
Pamirsau paminet, kad dar adzikai man daug pomidoru sueina. Ir paskui dar iki gruodzio valgom, kurie dezese sunoksta. Dar megstu ir zalius konservuotus ir misraine is zaliu pomidoru....


va jei darytum pomidorus savo sultyse ir pomidorų sultis, tai labai greit suprastum, kad 30 daigų - katastrofiškai mažai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Trakst @ 2011 01 29, 12:51)

Taigi kur tiek pomidoru dedat, jei simtais auginat?

lotuliukas.gif nežinau kaip kitos, bet mes (dviese) paprasčiausiai suvalgom....
1. Pomidorai savo sultyse
2. Pomidorų sultys
3. Pomidorai žele
4. Pomidorų padažas su čili (adžika)
5. Švieži pomidorai dėžutėse (iki sausio mėn.)

Šiuo metu liko tik keli litriniai stiklainiukai pomidorų savo sultyse... badausim...
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 12:57)

5. Švieži pomidorai dėžutėse (iki sausio mėn.)




kaip pavyksta taip ilgai islaikyti pomidorus? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(bitė Majaa @ 2011 01 29, 13:01)
kaip pavyksta taip ilgai islaikyti pomidorus? bigsmile.gif

Yra tam tikros ilgesniam laikymui skirtos veislės.
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 13:03)
Yra tam tikros ilgesniam laikymui skirtos veislės.



o, reikes pabandyti pasiset tokiu, nes plastmasiniu is parduotuves neperkam, o taip norisi koki pomidoriuka ziema suvalgyti smile.gif dekui mirksiukas.gif
Atsakyti
Darau adzika, kur sueina nemazai pomidoru, keleta stiklainiuku savo sultyse, keleta su zele ir seip dar pakonservuoju. Bet pas mus ziema pagrinde agurkai marinuoti yra valgomi.

Idedu adzikos receptuka. Jau senai darau. Gerai man iki vasaros issilaiko.

2 kg pomidoru
1 kg papriku
5 vnt astriu pipiru ( as dedu kokius 7)
1 stikline cesnaku skilteliu.


Viska sumali malimo masinele. 1 litrui gautos mases - 1 saukstas druskos. Savaite laikyti saldytuve vis pamaisant. Ispilstyti i stiklainiukus ir laikyti arba saldytuve, jei geras rusys, gerai laikosi ir rusy. Skanu su mesa, idealu itrint vista, ar deti i padazus. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 11:24)
Susiskaičiavau savo visas pomidorų rūšis, susidėliojau pagal rangą... gaunasi 16 rūšių.. blink.gif vat, 8 rūšis auginsiu po daugiau daigų, po 5-10 vnt., kitų - vyšninių ir kt neaiškios kilmės jau gausis po 2-3 daigelius. Nu bet finiše gaunasi 90 daigų. Ufff...tai maždaug dvigubai mažiau nei pernai (nepamenu jau, gal 130 buvo...) smile.gif

Nu iki šimto daigų dar bala nematė, daugiau tai ne, netilps mano paprikų kolekcija, dar šįmet citrinžolės reiks prikišt, arbūzų, melionų..ech, kaip bus faina.. tongue.gif

susiskaičiavau kad šiuo metu pas mane irgi 16 rūšių... Dabar teks pagal rangus sustatinėt...
O citrinžoles į šiltnamį? Gal pas agurkus priglausiu, ar ką g.gif

QUOTE(Ex @ 2011 01 29, 11:39)
Auginsiu... tongue.gif  blush2.gif Sėklų turiu tai jau ne vienetais, o pokiukais...dėžutėm....
bet, va, jei dar į Sėklelę nusibaladosiu, visas mano "grafikas" perniek, teks iš naujo talpint..

Na apie savo sėklų kolekciją tai patylėsiu doh.gif O dar neaplankyta kaip minimum trys taškai blush2.gif Nu ligonis, ligonis.... rolleyes.gif
Atsakyti
Na ir temikė vystoma, tik spėk skaityti doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(bitė Majaa @ 2011 01 29, 14:01)
kaip pavyksta taip ilgai islaikyti pomidorus? bigsmile.gif

Rudenį nuskini visiškai žalius pomidorus ir laikai dėžutėje. rolleyes.gif
Pernai išlaikiau iki gruodžio Roma, bet kad man tie pomidorai visiškai nepatiko schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif
Nors ir iš ankstyvų, bet dar ir Taifun neblogai laikėsi rolleyes.gif
Atsakyti