Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

QUOTE(nojura @ 2011 04 22, 09:23)
Sveikos  4u.gif
Pasiskaitinėjau pas jus, apsiraminau smile.gif


zinau atveji kai pienelis atsirado tik po 2savaiciu, tad gal ir pas jus reikia intensyviai skatinti ir pratekes pieno upes 4u.gif istvermes,kantrybes jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 04 21, 19:58)

Maitinimas- puiki atsipalaidavimo ir poilsio preimonė (tik įvaldyt tai reikia, apsiprast) +TV, knygos, žurnalai- jei ilgai valgo, gal pavyktų suderint  mirksiukas.gif

kol vaikutis mazytis gal ir galima dar kazka veikti maitinant,bet kai paauga, jau nieko nepaveiksi, jei tik tv kazka kalba, tuos sukasi ziureti, jei kazkas kalba, tuoj iesko kas kalba, jei valgau, jaucia matyt ir sukasi i lekste ziuret biggrin.gif kol buvo maziukas, as ir pavalgydavau ir tel pakalbedavau ir tv paziuredavau, o dabar turi buti tyla ir ramybe smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nojura @ 2011 04 22, 09:23)
Sveikos  4u.gif
Pasiskaitinėjau pas jus, apsiraminau smile.gif

Mano sūneliui šiuo metu 12 parų. Ligoninėj pirmas dvi naktis valgė mišinuką, nes niekaip nesugebėjau pati pamaitinti ir nuraminti, klykė. Dienomis stengiausi žindyt. Pirmą parą sekėsi nekaip, vaikas žiojosi, bet nežindo, o tik liežuviu baksnojo spenelį, čepsėjo ir pan. Sekančiomis dienomis jau išmokom valgyti.  Tik valgymas jo buvo toks: šiek tiek pažinda, paskui apsižiojęs krūtį "pasvajoja", paskui vėl pažinda - ir taip kokią valandą, ar net daugiau, kol užmiega. Ligoninėj man sakė, kad pradžioje taip normalu ir kad paskui susitvarkys. Pieno išbėgančio iš krūties nemačiau, bet akušerė paspaudinėjo, apžiūrėjo ir sakė, kad tikrai gaminasi, nes krūtinė pasunkėjusi ir kad viskas gerai.

Grįžus namo tęsiau tokius ilgus pasivalgymus po valandą ir daugiau. Kad pieno yra sprendžiau iš to, kad vaikas kartais kažkiek atryja, ir kad pavalgius burnoje tarp lūpų matyti balto skysčio, kartais koks lašas nubėga per smakrą. Be to - sisioja ir kakoja. Tik kad jis vis prašė ir prašė valgyt, bet niekaip nepasisotindavo ir neužmigdavo. Net negaliu pasakyti, kas kiek laiko mes valgėm - panašu, kad ištisai. Kartais žįsdamas jis pradeda verkti - ligoninėj man aiškino, kad tai dėl pilvuko skausmų.

užvakar pas mus buvo atėjusi vaikų daktarė, apžiūrėjo, pabendravom, nupaskojau valgymo situaciją. Ji sakė, kad sūnelis sveikas, bet panašu, kad pieno jam per mažai. Pavalgęs jis turi užmigti, o ne reikalauti dar ir dar, nes šiuo metu dienomis jis beveik nemiega, o tik kabo prie krūties arba klykia. Bandžiau pati rankomis išspausti pieno, bet nieko nepavyko, nors vaikas kažkiek jo tikrai "išmelžia". viandien jau nebeiškentėm, vyras nupirko mišinuko. Iš pradžių daviau patraukt iš krūties, paskui sugirdėm 20ml mišinuko, o pabaigai dar daviau krūtį - vaikas po tokio "valgio" ramiai užmigo... Taip išeina, kad tikrai pieno jam per maža? Mano krūtinė padidėjusi, jokių sukietėjimų ar kažko panašaus nėra, net su speneliais problemų nebuvo, nei nugraužė, nei sutrūkinėjo. Kai duodu krūtį, vaikas žinda, tikrai matau, kad ryja, yra toks nurijimo garsas. Bet vistiek per mažai? Kaip tą pieną iš tos krūtinės išimt? Šitokia didelė užaugo, vos panešu  doh.gif
Šįryt pykomės, pykomės - žinda ir meta, paskui klykia, vėl žinda ir vėl meta. Pasimetusi jau ir vieną daviau ir kitą...  Pastebėjau, kad nešiojant stačiomis jis ramesnis, net užmiega benešiojnt, o paguldžius vėl atsimerkia ir ima protestuot  doh.gif Tai pasikišau jį sau po megztuku, dar susirišau jį apačioj, pusiau sėdomįsitaisėm - vaikas kaip užmuštas, per miegus tik paniurna kažką. Panašu, kad reikia mums kokios nešynės pasidairyt  g.gif Dieve - anyta jau dabar vis primena, kad vaiko vieta lovytėj  doh.gif Bet kad man ir pačiai ramiau, kai jis šalia.


Nu musu situacija praktiskai pirmais menesiais jus cia paraset doh.gif Kantrybes,kantrybes,kantrybes, maitinti, nesioti ir mesti lauk misinuka smile.gif Pienelio tikrai prisigamins smile.gif O nesiokles pasidairykit kokios medziagines-ar vaikjuostes,ar slingo,kaip jum butu patogu smile.gif Vaikelis isaugs,dabar matau cia paskaicius kad dauguma mamu susiduria su tokiom bedom pradzioje kaip vaikelio neramumas
Papildyta:
QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 04 21, 21:58)
Ir taip aplinkui viskas sukasi, visi bėga, lekia,- o kur???


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(laukianti29 @ 2011 04 22, 09:33)
dėl panešiojimo stačiom man panašu, kad jam išties skauda pilvelį. Dėl žindymo visą laiką - jis dar labai mažiulis, nu pagulėkit jūs su juo lovoj kelias dienas, išmoks stipriau traukti ir turėtų viskas susitvarkyti. 4u.gif
O anytai pasakykit, kad naujausi mokslo tyrimai rodo, kad kontaktas su mama,jos oda ypatingai gerai veikia kūdikio vytymąsi (protinį irgi).

Taip, praktiškai lovoj ir gyvenam. Dabar jau lauke biškį buvom - va ten tai vaikas ramus.
Man ligoninėj ir sakė, kad jam pilvukas, o vaikų dakterė, kur namo buvo atėjusi, tai sakė, kad jis taip elgiasi, nes nedavalgo. Bet man ir pačiai atrodo, kad jam skauda, nes riečiasi, stena, stengiasi, o jei neįveikia išpurpsėt, ima verkt.

Dabar dar viną raminimo būdą nenaują radau - užkloju su pala taip, kad tik nosis kyšotų. Jam taip patinka. Gyveni ir mokaisi smile.gif
Atsakyti
Super Saulyte,
Norejau suzinoti, kaip jums sekasi maitinimas? Mes dar valgom, bet nezinau kiek suvalgom. Buna kitakart ir pasipykstam, bet dar misiniuko neduodu. Slapinames gal 10 -12 kartu. Pagal tai sakyciau, kad turim pienelio. Bet bijau, kad vel priiaugsim mazai svorio. Pagal gydytoja siandien turetume pradeti valgyti koseles, bet neduosiu. Man atrodo, kad palauks kokias 3 savaites. Kitos mamos sake, kad jos maitina 5-10 min. Mes valgom 30 min. Tai man sake, kad nenormalu. Bet mes ir pavalgom ir pasnaudzia, ir vel pavalgom. Todel man aiskina, kad nera pakankamai pienuko. Noreciau, kad butu daugiau to pienuko, bet...
Atsakyti
QUOTE(Dolyte @ 2011 04 22, 11:19)
kol vaikutis mazytis gal ir galima dar kazka veikti maitinant,bet kai paauga, jau nieko nepaveiksi, jei tik tv kazka kalba, tuos sukasi ziureti, jei kazkas kalba, tuoj iesko kas kalba, jei valgau, jaucia matyt ir sukasi i lekste ziuret  biggrin.gif  kol buvo maziukas, as ir pavalgydavau ir tel pakalbedavau ir tv paziuredavau, o dabar turi buti tyla ir ramybe  smile.gif


maniškei tuoj 7 mėnesiai, žindžia ji kartais ir po valandą smile.gif tiksliau miegodama pavalgo ax.gif tai ir aš pamiegu tuo metu, arba filmus pažiūriu, knygas paskaitau, žurnalus perverčiu smile.gif kartais tik ir norisi, kad ilgiau kabotų, nes tada galiu ir aš pailsėti biggrin.gif buvo apie 5-6 mėn. toks laikas, kai viskas įdomu buvo ir negalima buvo maitinti, jei aplink pašalinių žmonių ar garsų yra, nes ne valgo, o dairosi smile.gif aišku dabar kai kurie maitinimai irgi tokie būna, kuomet nenori miego, o tik užkasti, bet vistiek bent du kartus per dieną ji valgo minimum 30 min. tai va tada ir ilsimės abi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 04 21, 21:58)
Vaikui maitinimasis- žindimas- ne tik fiziologinio poreikio tenkinimas, bet ir:
MAMOS buvimas šalia, jos kvapas, širdies ritmas, balso intonacijos, šiluma, lytėjimas- ir dar daugiau- viso to reikia kūdikiui vos ne pastoviai. Visas pasaulis savo vaikučiui esate Jūs.
+ riebiausi pienuko lašai- maitinimo pabaigoje, jie sunkiau, o gerai užvalgius- ir vangiau žindžiami, kaupiami iki gurkšnelio, niekur neskubama, pasisotinus ir sušilus prie mamos- miegelis traukia, gera, ramu. Pasidžiaukit kitokiu, vaiko gyvenimo tempu. Įvertinkit, nes tokia prabanga- ne kiekvienas gali ir turi laiko mėgautis. Ir taip aplinkui viskas sukasi, visi bėga, lekia,- o kur???
+kabojimas - puikus stimuliavimas:oda-oda kontaktas.
Jei trunka valandą ar ilgiau- vadinas, dabar tiek vaikučiui reikia. Augs, valgymas trumpės. Maitinimas baigiamas kai vaikas PATS paleidžia krūtį. Kantrybės  4u.gif
Maitinimas- puiki atsipalaidavimo ir poilsio preimonė (tik įvaldyt tai reikia, apsiprast) +TV, knygos, žurnalai- jei ilgai valgo, gal pavyktų suderint  mirksiukas.gif


Viskam kam parašėt pritariu 100%. Aš viska puikiai suprantu 4u.gif pati visada galvojau,kad motinystei reikia pribręsti ir pasiruošti, butent tam,kad niekur neskubėt ir visa savo laiką ir dėmesį skirti mažyliui wub.gif Tačiau ne visada būna kaip tikiesi, pas mus vaikiukas pasibeldė netyčia,todėl turiu tam tikrų įsipareigojimų, rašau baigiamąjį darbą. Už tai turiu suderinti sunkiai suderinamus dalykus. Todėl esu šiek tiek įsitempus, kol nepradėjau rašyti darbo, būdavo nesvarbu nei kada valgo, nei kiek valgo, aš ir TV pažiūrėdavau,muzikos paklausydavau ar kokią knygą skaitydavau arba tiesiog žiūrėdavau, kaip valgo,o dabar gaunasi,kad noriu pabūti su vaikeliu, noriu, kad ramiai pažįstu,nes matau kaip jam tai patinka,kad jam to reikia, bet kita smegenų pusė rėkia, kad mokslai laukia. Ir negaliu atsipalaiduot..Taip ir plėšausi. Todėl gal ir ieškau priežasčių, kad ilgai valgo, nes laikas pasidarė svarbus. unsure.gif Na bet greitai praeis šis laikotarpis, vasarą tikiuosi atsigriebsim, noriu niekur nebeskubėti ir tiesiog džiaugtis vaikučiu 4u.gif Tik baisiausia, kad per nelemtus mokslus nedingtų pienukas, nes noriu maitinti ilgai, o čia ir stresas ir bemiegės naktys, dar ir aplinkinių komentarai abejones sukelia (vis pamastai, gal ištirkųjų pienuko per mažai)..
Žinot, kas keisčiausia, kad kai buvau nėščia, kažkaip nepasitikėjau savimi, atrodė, kad maitinimas reikalauja daug pastangų, kad nesugebėsiu,o gal ir nenorėjau maitinti, kvailą nuomonę turėjau..o vat kai gimė mažylis, niekaip negalėjau nustoti, nors ir skaudėjo ir buvo bėdelių su maitinimu, nepasiduodava ir maitindavau toliau..Labiausiai patikdavo tiesiog žiūrėti ir mėgautis, juk tai taip malonu.. wub.gif
Atleiskit, gal aš truputį ne į temą čia išsipasakojau blush2.gif
Atsakyti
aš jus labai suprantu, nes pati rašau baigiamąjį šiuo metu smile.gif tiesiog pasiimu su savim į lovą knygas ar lapus, ir tiek. Kažkiek nukenčia miegas, nes dirbu naktim pagrinde, kai miega VISI vaikai biggrin.gif bet juk tai laikinas etapas, kas čia liko, keli mėnesiukai...stiprybės it kantrybės Jums 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ativel @ 2011 04 22, 14:04)
Super Saulyte,
Norejau suzinoti, kaip jums sekasi maitinimas? Mes dar valgom, bet nezinau kiek suvalgom. Buna kitakart ir pasipykstam, bet dar misiniuko neduodu. Slapinames  gal 10 -12 kartu. Pagal tai sakyciau, kad turim pienelio. Bet bijau, kad vel priiaugsim mazai svorio. Pagal gydytoja siandien turetume pradeti valgyti koseles, bet neduosiu. Man atrodo, kad palauks kokias 3 savaites. Kitos mamos sake, kad jos maitina 5-10 min. Mes valgom 30 min. Tai man sake, kad nenormalu. Bet mes ir pavalgom ir pasnaudzia, ir vel pavalgom. Todel man aiskina, kad nera pakankamai pienuko. Noreciau, kad butu daugiau to pienuko, bet...



maniškiai visada po pusvalandį valgydavo, kartais ir ilgiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(S&L @ 2011 04 22, 16:05)
Ir negaliu atsipalaiduot..Taip ir plėšausi. Todėl gal ir ieškau priežasčių, kad ilgai valgo, nes laikas pasidarė svarbus. unsure.gif 

Vaikai labai gerai jaučia mamos nuotaikas, nerimą, stresus,- ir tuomet stengiasi ją raminti- kuo dažniau ir ilgiau reikalauja būt kartu, ir uždaras ratas prasideda...
Suprantu, kad sunku, etapas ne iš lengvųjų, bet tu- MAMA, o mamos VISKĄ gali wub.gif Pienelio užteks, ir niekur jis nedings mirksiukas.gif
Sėkmės didžiausios 4u.gif
Papildyta:
ativel, 4u.gif
Kiekvienas vaikas- individualybė. Reikia ilgiau valgyt- tai ir valgo, aristokratiškai, neskubant, mėgaujantis. Prabanga taip puotauti.
Jei šlapinasi 10-12sykių per parą-tai super thumbup.gif ,minimumas, kad skysčių pakanka yra 6 ir daugiau sykių, o čia- 12 thumbup.gif
Ir mažiau klausyk kas ten taip nusikalba mirksiukas.gif
Atsakyti
Aciu uz palaikyma visoms labai labaaai smile.gif
Atsakyti
biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mildusyte01: 25 balandžio 2011 - 19:24
QUOTE(mildusyte01 @ 2011 04 25, 18:23)

g.gif
Atsakyti