Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

S&L,

Manes jau nebesokiruoja tokie 'pamokymai', bet esu be galo pikta!! Kaip medikes gali buti tokios neisprususios ir tokios bjaurios doh.gif Liudna ir tai, kad ir kai kurie tave supantys mazai numano apie 4 menesiu kudikio meniu.
Pagal tai kiek tustinates ir slapinates, panasu, kad jums pienelio tikrai pakanka. O ir svoris (iskaitant tai, kad sirgot visa menesi!!) yra geras.
Teisingai elgiesi 4u.gif nenutraukinedama ir netikrindama pienelio kiekio, nes tai visiskai neteisinga.
Bandyk paskaiciuoti kiek kartu per para maitinates. Ar pati jauti po ilgo nemaitinimo (nakties) papilnejusias krutis?
Atsakyti
As irgi taip pagalvojau, tai nuo siandien pradejau rasytis kas kiek laiko valgo, keleta dienu pastebesiu. O po nakties krutys buna kietos, daznai buna, kad ir permirksta tie ikloteliai, tiesa viena buna visada minkstesne. Bet siaip net nubundu nuo to,kad tempia ir skauda, tai kartais ir anksciau pazadinu,kad pavalgytu.
Man irgi pikta ant ju ir ypac ant artimu zmoniu,tokiu kaip mano mama,kuri zyzia pastoviai ar ne per mazai pas mane pieno, anyta,kuri panasiai sako, tik dar liepia arbateliu duot ir sako, kad kankinu vaika, nes jis nori gerti, ir dar gydytojai prisidejo su savo "profesionaliais" patarimais.. doh.gif
Atsakyti

Mamos sirdis ir meile - geriausi patarejai. Elgiesi teisingai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(S&L @ 2011 04 20, 20:22)
As irgi taip pagalvojau, tai nuo siandien pradejau rasytis kas kiek laiko valgo, keleta dienu pastebesiu. O po nakties krutys buna kietos, daznai buna, kad ir permirksta tie ikloteliai, tiesa viena buna visada minkstesne. Bet siaip net nubundu nuo to,kad tempia ir skauda, tai kartais ir anksciau pazadinu,kad pavalgytu.
Man irgi pikta ant ju ir ypac ant artimu zmoniu,tokiu kaip mano mama,kuri zyzia pastoviai ar ne per mazai pas mane pieno, anyta,kuri panasiai sako, tik dar liepia arbateliu duot ir sako, kad kankinu vaika, nes jis nori gerti, ir dar gydytojai prisidejo su savo "profesionaliais" patarimais.. doh.gif


Viska teisingai darai. Jei as nebuciau uzsispyrusi ir dariusi savo, vaikas butu valges tik misinukus. O dabar jam 5 men su uodegele, valgo tik mano piena, o sunkus, kad vos panesu... O prisiklausiau kaip turi but - nekankink vaiko, jis alkanas, koks cia maitinimas po 9 val be pertraukos...
Priaugo tavo vaikas normaliai, pagal krutines dydi niekas pieno riebumo ir kiekio nematuoja. Is kur tokios gydytojos tundros dar ir atsiranda? Ir ka neurologas gali ismanyt apie piena paziurejes i krutis pro bliuskute? doh.gif Krutis ne cisterna. Kuo daugiau vaikas valgo, tuo daugiau pienuko teka. Valgymo metu jis irgi gaminasi. O mamas ir anytas tokiu atveju mandagiai paprasyk nesikisti. Tu vertini ju patirti, supranti nora padeti, bet augini vaika taip, kaip tau atrodo geriausiai. Laikykis! 4u.gif
Atsakyti
Laba diena,

Mums 4,5 menesiuko, dukryte pradejo po labai mazai valgyti ir maitinimo metu buna labai nerami. Bijau, kad nesumazetu pienelio, nes ir nakti jau nenori valgyti, arba pavalgo labai mazai.
Per visus praeitus menesius priaugome virs kg, 4 menesiu svoris buvo pakankamai didelis 7.7 kg, gydytoja sake, kad jau kreives virsuneje pagal ugi ir svori smile.gif
Nezinau kodel, bet dukryte labai nerami nakti, labai blaskosi, vartosi. Ir taip visa nakti... Gydytoja sako, kad toks vaikas. Bet nemanau, kad tai normalu...
Prasau patarkit, ar man nusitraukineti pieneli, kad jo nesumazetu? Ar ka reiketu daryti, nes man atrodo, kad jis pas mane mazeja verysad.gif
Labai prasau Jusu patarimu 4u.gif
Atsakyti
pasiskaitykit visą temą - patarimai visur tie patys. Duoti dažnai krūtį, mažiau galvoti, kad pieno trūksta. Atsipalaiduokit ir mėgaukitės žindymu, pailsėkite kartu su vaiku...
O dėl neramumo - ką reiškia nerami? jei ji per miegus blaškosi, taigi nieko baisaus smile.gif sapnuoja gal vaikas kažką smile.gif O ir neprivalo kaip užmušta tokio amžiaus miegot.
Atsakyti
QUOTE(Sixxiuke @ 2011 04 21, 07:07)
Labai prasau Jusu patarimu  4u.gif
Burnyte svari? Dantuku dar nelaukiat? Galbut intensyvesne jusu dienotvarke? Gal kas pasikeite aplinkoje? Priezasciu gali buti daug, bet apie pienelio trukuma, kai taip sauniai augat, galvoti tikrai nereikia mirksiukas.gif
Pienelio bus tiek, kiek reikes mazylei. Tiesiog pasiulyk dazniau ir tiek. Po dienos kitos prades zisti dazniau ir gamyba vel susitvarkys pagal poreiki. 4u.gif
Atsakyti
Labai aciu uz palaikyma 4u.gif norejau dar paklausti, kodel vaikutis valgydamas uzmiega? jau atrodo burnyte atsipalaiduoja, istraukiu speneli,kartais net pienuko buna iki galo nenurijes, nes isteka, tai jis nubunda ir vel pradeda ieskoti,duodu truputi pavalgo ir vel uzmiega, delto ir valgom apie valanda ar ilgiau. O jeigu atitraukiu po pirmo uzmigimo ir nebeduodu daugiau tai isterijos prasideda..
Atsakyti
Labai aciu uz atsakymus mamytems, gero vakariuko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(S&L @ 2011 04 21, 21:42)
kodel vaikutis valgydamas uzmiega? jau atrodo burnyte atsipalaiduoja, istraukiu speneli,kartais net pienuko buna iki galo nenurijes, nes isteka, tai jis nubunda ir vel pradeda ieskoti,duodu truputi pavalgo ir vel uzmiega, delto ir valgom apie valanda ar ilgiau. O jeigu atitraukiu po pirmo uzmigimo ir nebeduodu daugiau tai isterijos prasideda..

Vaikui maitinimasis- žindimas- ne tik fiziologinio poreikio tenkinimas, bet ir:
MAMOS buvimas šalia, jos kvapas, širdies ritmas, balso intonacijos, šiluma, lytėjimas- ir dar daugiau- viso to reikia kūdikiui vos ne pastoviai. Visas pasaulis savo vaikučiui esate Jūs.
+ riebiausi pienuko lašai- maitinimo pabaigoje, jie sunkiau, o gerai užvalgius- ir vangiau žindžiami, kaupiami iki gurkšnelio, niekur neskubama, pasisotinus ir sušilus prie mamos- miegelis traukia, gera, ramu. Pasidžiaukit kitokiu, vaiko gyvenimo tempu. Įvertinkit, nes tokia prabanga- ne kiekvienas gali ir turi laiko mėgautis. Ir taip aplinkui viskas sukasi, visi bėga, lekia,- o kur???
+kabojimas - puikus stimuliavimas:oda-oda kontaktas.
Jei trunka valandą ar ilgiau- vadinas, dabar tiek vaikučiui reikia. Augs, valgymas trumpės. Maitinimas baigiamas kai vaikas PATS paleidžia krūtį. Kantrybės 4u.gif
Maitinimas- puiki atsipalaidavimo ir poilsio preimonė (tik įvaldyt tai reikia, apsiprast) +TV, knygos, žurnalai- jei ilgai valgo, gal pavyktų suderint mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Pasiskaitinėjau pas jus, apsiraminau smile.gif

Mano sūneliui šiuo metu 12 parų. Ligoninėj pirmas dvi naktis valgė mišinuką, nes niekaip nesugebėjau pati pamaitinti ir nuraminti, klykė. Dienomis stengiausi žindyt. Pirmą parą sekėsi nekaip, vaikas žiojosi, bet nežindo, o tik liežuviu baksnojo spenelį, čepsėjo ir pan. Sekančiomis dienomis jau išmokom valgyti. Tik valgymas jo buvo toks: šiek tiek pažinda, paskui apsižiojęs krūtį "pasvajoja", paskui vėl pažinda - ir taip kokią valandą, ar net daugiau, kol užmiega. Ligoninėj man sakė, kad pradžioje taip normalu ir kad paskui susitvarkys. Pieno išbėgančio iš krūties nemačiau, bet akušerė paspaudinėjo, apžiūrėjo ir sakė, kad tikrai gaminasi, nes krūtinė pasunkėjusi ir kad viskas gerai.

Grįžus namo tęsiau tokius ilgus pasivalgymus po valandą ir daugiau. Kad pieno yra sprendžiau iš to, kad vaikas kartais kažkiek atryja, ir kad pavalgius burnoje tarp lūpų matyti balto skysčio, kartais koks lašas nubėga per smakrą. Be to - sisioja ir kakoja. Tik kad jis vis prašė ir prašė valgyt, bet niekaip nepasisotindavo ir neužmigdavo. Net negaliu pasakyti, kas kiek laiko mes valgėm - panašu, kad ištisai. Kartais žįsdamas jis pradeda verkti - ligoninėj man aiškino, kad tai dėl pilvuko skausmų.

užvakar pas mus buvo atėjusi vaikų daktarė, apžiūrėjo, pabendravom, nupaskojau valgymo situaciją. Ji sakė, kad sūnelis sveikas, bet panašu, kad pieno jam per mažai. Pavalgęs jis turi užmigti, o ne reikalauti dar ir dar, nes šiuo metu dienomis jis beveik nemiega, o tik kabo prie krūties arba klykia. Bandžiau pati rankomis išspausti pieno, bet nieko nepavyko, nors vaikas kažkiek jo tikrai "išmelžia". viandien jau nebeiškentėm, vyras nupirko mišinuko. Iš pradžių daviau patraukt iš krūties, paskui sugirdėm 20ml mišinuko, o pabaigai dar daviau krūtį - vaikas po tokio "valgio" ramiai užmigo... Taip išeina, kad tikrai pieno jam per maža? Mano krūtinė padidėjusi, jokių sukietėjimų ar kažko panašaus nėra, net su speneliais problemų nebuvo, nei nugraužė, nei sutrūkinėjo. Kai duodu krūtį, vaikas žinda, tikrai matau, kad ryja, yra toks nurijimo garsas. Bet vistiek per mažai? Kaip tą pieną iš tos krūtinės išimt? Šitokia didelė užaugo, vos panešu doh.gif
Šįryt pykomės, pykomės - žinda ir meta, paskui klykia, vėl žinda ir vėl meta. Pasimetusi jau ir vieną daviau ir kitą... Pastebėjau, kad nešiojant stačiomis jis ramesnis, net užmiega benešiojnt, o paguldžius vėl atsimerkia ir ima protestuot doh.gif Tai pasikišau jį sau po megztuku, dar susirišau jį apačioj, pusiau sėdomįsitaisėm - vaikas kaip užmuštas, per miegus tik paniurna kažką. Panašu, kad reikia mums kokios nešynės pasidairyt g.gif Dieve - anyta jau dabar vis primena, kad vaiko vieta lovytėj doh.gif Bet kad man ir pačiai ramiau, kai jis šalia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nojura: 22 balandžio 2011 - 08:25
dėl panešiojimo stačiom man panašu, kad jam išties skauda pilvelį. Dėl žindymo visą laiką - jis dar labai mažiulis, nu pagulėkit jūs su juo lovoj kelias dienas, išmoks stipriau traukti ir turėtų viskas susitvarkyti. 4u.gif
O anytai pasakykit, kad naujausi mokslo tyrimai rodo, kad kontaktas su mama,jos oda ypatingai gerai veikia kūdikio vytymąsi (protinį irgi).
Atsakyti