Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

Sveikos mamytes!
Musu dukrytei 3 savaites. Norejau paklausti patarimo - gal kuriai buvo, kad vaikas viena kruti megsta labiau, nei kita, bei valgydama daznai "draskosi" - nervuojasi, spardosi. bandziau visaip - pabudus leidziu pasispardyti, kad viduriuku nepustu, tada maitinu, kita karta is kart pabudus duodu mp, kad neisinervuotu. kai taip draskosi, tai ir pienuku visa apsilaisto. O pas mane pradzioj dag pienuko bega, o veliau vos vos. tai kartais netenku kantrybes ir damaitinu misinuku.
Atsakyti

QUOTE(negara @ 2011 04 08, 11:48)
nz ka daryt? gyvenam ne LT nera nei su kuo pasitart.
Nedaryti nieko (t.y.nieko kito, nei daret iki siol). MP pirmoje vietoje, kiek suvalgo papildomo maisto - vaiko pasirinkimas. Ypac augant dantukams, geriau dazniau kruti pasiulyti...Isdygs baltuoliukai ir vel viskas stosis i savo vezes. Kantrybes 4u.gif mirksiukas.gif


QUOTE(Opapupaa @ 2011 04 08, 14:27)
O pas mane pradzioj dag pienuko bega, o veliau vos vos. tai kartais netenku kantrybes ir damaitinu misinuku.

Daznai buna, kad viena krutis yra labiau megiama. Galima bandyti 'apgauti' keiciant padeti, t.y. prie nemegiamos kruties guldyti taip, kad vaikelio padetis butu tokia pt kaip prie megiamos. Jei oro burbuliukai, susikaupe pilvelyje, kalti, tuomet pagelbes atrugdinimas maitinimo metu.

Misinys sios problemytes neisspres... Be to kam kisti ta bjaurasti!!, kai turi pakankamai MP (normalu, jei pradzioje didesne srovele teka, o veliau pamazu, ilgiau pazindus ta pacia kruti pienelis vel pliuptels 'fontanu' mirksiukas.gif ) 4u.gif Mazinant vaikelio buvima prie kruties (tuo laiku kai vaikas pliumpina misini), mazinamas ir MP kiekis. Stiprybes, netrukus viskas bus paprasciau. Kudikyste trunka tik...akimirka wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ast_alaus @ 2011 04 08, 14:38)
Kudikyste trunka tik...akimirka  wub.gif

wub.gif
Atsakyti
tikra teisybė. Man su trečiu jau liūdna, kad tuoj nebematysiu kai kurių tik kūdikiams būdingų dalykų.... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(laukianti29 @ 2011 04 09, 01:36)
tikra teisybė. Man su trečiu jau liūdna, kad tuoj nebematysiu kai kurių tik kūdikiams būdingų dalykų.... wub.gif


ir man liudna, bet dar ne vakaras lotuliukas.gif niekada nezinai kiek vaiku gali tureti blink.gif
Atsakyti
mano vyras apie tai gana rimtai pasvarsto smile.gif
Atsakyti
sveikos visos mamytes. As turiu daug klausimu- mano mazei 3 men. Maitinu pati. Gimem dideles 3950g, per pirma menesi priaugom ir sverem 4700 g, per antra - 5600g, per trecia - 6000 g. Pagal gydytoja priaugom labai mazai. Is karto pasiule misiniuko, bet as pasakiau, kad mes esam ramios ir laimingos. Taciau liepe po 2 savaiciu pradeti valgyti koseles. Pradeti nuo kruopu. Man atrodo, kad jau labai anskti. Net nezinau, kaip pasielgti. Gal as tikrai mazai turiu pienuko? Gal kazkaip padaryti, kad daugiau butu pienuko? Zinau, kad viskas priklauso nuo noro, bet patikek manim - didesnio noro negali buti.


Atsakyti
QUOTE(ativel @ 2011 04 12, 19:44)
sveikos visos mamytes. As turiu daug klausimu- mano mazei 3 men. Maitinu pati. Gimem dideles 3950g, per pirma menesi priaugom ir sverem 4700 g, per antra - 5600g, per trecia - 6000 g. Pagal gydytoja priaugom labai mazai. Is karto pasiule misiniuko, bet as pasakiau, kad mes esam ramios ir laimingos. Taciau liepe po 2 savaiciu pradeti valgyti koseles. Pradeti nuo kruopu. Man atrodo, kad jau labai anskti. Net nezinau, kaip pasielgti. Gal as tikrai mazai turiu pienuko? Gal kazkaip padaryti, kad daugiau butu pienuko? Zinau, kad viskas priklauso nuo noro, bet patikek manim - didesnio noro negali buti.

jeigu dukryte rami, nereikalauja daugiau MP, manau pieno pakankamai. Jei labai neramu, galima issinuomoti kudikiu svatstykles kelioms dienoms, paziuret kiek suvalgo. MP maitinamiems kudikiams normalu priaugti 500g/men. Kosems, manau tikrai per anksti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Migdolinė @ 2011 04 12, 18:57)
jeigu dukryte rami, nereikalauja daugiau MP, manau pieno pakankamai. Jei labai neramu, galima issinuomoti kudikiu svatstykles kelioms dienoms, paziuret kiek suvalgo. MP maitinamiems kudikiams normalu priaugti 500g/men. Kosems, manau tikrai per anksti smile.gif



Ta problema ir yra, kad priaugo 400 g. Gydytoja todel ir sako, kad mazai pieno ir priprato mazai valgyti. Taip atodytu, kad neduodu vaikui valgyti verysad.gif
Atsakyti
ativel 4u.gif
Augimo vidurkis- puikus.
Abejotina gydytojos kompetencija- 3mėn. kūdikiui siūlyti košes doh.gif tai nuo 6mėn.- ir bulvytės free- puiku svorio auginimo "metodas"...
Mp didina- žindymas. Kada tik rodo alkio ženklus. Žinda kiek nori ir taip ilgai kiek nori- kabėjimas- taip pat gerai. Oda-oda kontaktas, miegojimas kartu, mamos geras poilsis, maitinimai naktį.
Mp mažina: čiulptukas, maitinimas buteliuku, primaitinimas.
Patikimas rodiklis: šlapinasi 6 ir daugiau sykių per parą skaidriu, beveik bekvapiu šlapimu- skysčių t.y. mp- pakanka.
Viskas pas Jus gerai- augat puikiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Košė-Malošė @ 2011 04 12, 19:11)
ativel  4u.gif 

Viskas pas Jus gerai- augat puikiai  4u.gif

wub.gif
Jokiu abejoniu!
Atsakyti
Laba diena Koše_maloše ir kitos mamytes!!!
Is karto sakau aciu visoms uz dalijimasi patirtimi ir naudinga informacija.
Bendraamziu temoje viena mamyte ikele nuoroda i sia temele ir tokiu budu jus atradau thumbup.gif Jusu temeles man issigelbejimas!
O dabar apie viska nuopradziu.
Turiu dukryte kuriai dabar yra 3 men ir 3 dienos. Gimem AK 3530 g ir 52 cm. Kas liete maitinima tai mazyle pirmaja para valge normaliai ( na kiek as tai suprantu). Akusere liepe maitint po 10 min is kiekvienos kruties. Gimem nakti 2:15, o jau kita nakti rasidejo mazyles rekimas. Pradejo nebeimt (.). Nezinojau ka daryt, kaip nuramint vaika. Is kart irma mintis buvo kad vaikas alkanas... Vadinas neturiu tiek maistelio jam kad uztektu. CIa aisku be patirties ir is nezinojimo tokios isvados. Naujagimiu skyriuje man asake kad cia daug rekianciu vaiku, tai mazdaug ko tu cia nori... Kaip bunant pirma ara mama tokie asakymai labai "paguodzia"... Galiausiai sako ateik duosiu misinuko... Taip musu maze irma karta jo ir paragavo.Kita nakti vel biski gavo. Is ligonines isejom 3300g. Svarbiausia kad buvo sakoma jokiu kabejimu... Namie buvo visko ir rekimu ir (.) neemimo. Labai sunku buvo ir vis mintis neapleido, kad truksta pienelio. Pati maitinau 3 sav, kol neasvere gyd. Priauge nuo israsymo is ligonines svorio 500 g. Aisku - truksta pieno. Gyt patare kuo dazniau det vaika prie (.), nusitraukt piena ar svert leliuka kad matyt kiek pienelio. Mamai tik to ir reikia nervu kamuoliui. O dar kai asakiau kas valgo vaikas po 1,5-2 val, tai sake kad tai blogai, sumazes pieno, kad jei o pusvalandzio valgio dar ziojasi - reik primaitint. Baisiai persigandau kad to ieno dar nesumazetu. Dar ir ainkiniai (mama, anyta) radejo amokslaut kad vaika alkana laikau, kad nusitraukt reik ir paziuret kiek to pieno. Galiausiai neatlaikiau ir pabandziau nusitraukt. Is vieno 10 ml is kito ne laso... Verkiau krokodilo asarom kad neturiu pieno, nors po nutraukimo vaikas dar valge normaliai. Na ir ka radejom o biski primaitint misinuku. Aisku vaikas pasidare ramesnis, vakarais tiek nerekdavo. Tai anyta ir zyze, matai sako, truksta tau ieno, nelaikyk alkano vaiko. Man kaip pieliuper sirdi ejo tie zodziai... savaite primaitinant, po irmojo men buvo 4,3 kg 56 cm. Taip ir rimaitinom dukryte kasdien po 150-200 ml (per para)visus du men iki dabar. Per antra men priaugom 800 g.
Isbandziau begales dalyku, kad pagausint pienelio: kibirai skysciu, masazai, silti kompresai, bet nieks nepadejo. O maze viska istustinus nebezindo, o reke, kadreik dar - ir duodavom misinuko.
Taigi viena diena radau nuoroda i jusu okalbius ir pradejau skaityt, nes ranki vis dar nenuleidau, nos kartais ir pasiduodavau matydama rekianti vaika. Ir dar kaip tik mus raeita savaite uzpuole krize. Ptadejo maze istisai kabet ant (.). Kadangi as jau protingesne jusu patarimu pasiskaicius, tai kabam jau 8 diena, bet svarbiausia kad matosi viso to rezultatas thumbup.gif ienelio daugiau ir misinuko nebereik (tfu tfu tfu kad dar neprisisneket blush2.gif )
Nezinau kkiek dar kabesim, bet tikiu kad maitinsimes be papildu bigsmile.gif

Taigi aciu visoms uz dalijimasi patirtimi 4u.gif kaip smagu cia uzsukti ir net nerasant jausti palaikyma 4u.gif

Isvada: neklausykit tarybiniu nuomoniu ir pasitikekit savimi!
Atsakyti