Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

aciuks smile.gif

zinau kad kol kas tvarkoj viskas , mum juk tik kelios savaiteles. Tiesiog kadgi pirma vaiuka del savo kvailumo ir nezinojimo maitinau nutrauiamu pienu ir tik tris menesiukus, matyt man kazkoks nepilnavertkumasisliko ir zindymas kaip ide fix pasidre. Antra dukryte, tik su super mamaforumo dalyvu pagalba ismaitinau, nors svorio priaugom tik pirma menesi, o paskui po 200-300g ir visi aplinkui reke kad neturiu kuom maitint, o vaikas mano augo ir uzaugo ir dabar visai apetitu nsiskundzia ir sikarta jau maniau viskas pagaliau bus ok. Visai nesitikejau kad abejones prades list i alva taip anksti.

Neiiketina, rasau Jums ir jauciu kaip krutys prisipildo thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif , nes pries tai gerokai pakabejom prie kruties ax.gif ax.gif ax.gif net prie abieju. Tikiuosi susitvarkysiu su savo baimem (nes matyt kol kas tai vieintele musu beda).

sekmes visom maitinancom
Papildyta:
sorry uz praleistas raides ir pan. Vaikiukai klaviatura patvarke blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
gaudri, 4u.gif
Jei pirmo mėnesio augimo rodikliai geri- galima naktį ir nežadinti. Bet tai nereiškia, kad jei kokią naktį pamiegos ilgiau- ir kitas ilgiau miegos. Būtinai sek krūtų būklę.
Dažnai jos "pasako" ką daryti, o vaikiukai ir per miegus patraukia kelis kartu ir toliau, neprabusdami miega.
Pasikartosiu: maitinimo laikas skaičiuojamas nuo maitinimo pradžios iki kito maitinimo pradžios. Dieną- 3val., naktį galimas vienas iki 4val. intervalas. Čia tam, kad būtų užtikrintas stimuliavimas krūtų.
Dienos metu, jei ilgiau miega (nuo maitinimo pradžios praėjo ~3,5val.), taip pat seki krūtų būklę, pasiūlyt gali ir miegančiam. mirksiukas.gif
Atsakyti
archeologe, 4u.gif
Kūdikiai su pasauliu susipažįsta per burną. Augat, ir greitai 4u.gif Pereinat į kitą etapą- viskas kuo toliau- tuo daugiau keliaus į burnytę, tik spėkit dairytis mirksiukas.gif
(+ didesnis poreikis čiulpimui g.b. susjęs ir su nėštumo eiga, ir gimdymu, ir vaiko poreikiais)
Čiulptuko duodamą naudą- įvardink pati (jei tokią rasi mirksiukas.gif )
Aš tik tai, ką medikai mini: apie čiulptuko naudą iš Vingro knygos:
Čiulpdamas žinduką kūdikus nebeišmoks gerai žysti ir ištuštinti krūties, o tai veda prie pieno sumažėjimo ir dirbtinio maitinimo. Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką, žaloja spenelį, todėl jį ima skaudėti, atsiranda įtrūkimų, gresia krūties uždegimas.
Naujagimiai ir kūdikiai, čiulpę čiulptuką nebesugeba plačiai išsižioti, t.y. žysdami apimti tamsųjį laukelį aplink spenelį ir gerai ištuštink krūtį.
Naudojant čiulptuką kaip pakaitalą, pvz., jei ateina žindymo laikas ir dėl kokios nors priežasties neįmanoma pažindyti, mažylio negalima apgaudinėti. Čiulpdamas čiulptiką jis išeikovoja energiją ir dėl to žinda krūtį blogiau, nebepasisotina, greit atsibunda, vėl nori žysti.
Čiulptukas sudaro sąlygas netaisyklingam dantų sąkandžiui.
Čiulpiant čiulptuką be reikalo susitraukinėja skrandis, jis ima gaminti virškinimo sultis, be to, mažylis prisirija oro.
Labai pripratęs prie čiulptuko kūdikis ir miegodamas jo pasigenda, todėl neramiai miega ir, vos jį išmetęs, pabunda. Be to, per čiulptuką jei jis nepakankamai švarus, kūdikis gali užsikrėst įvairiomis ligomis.
Pastebėta, kad kūdikiai, kurie ilgai čiulpia čiulptuką, vėliau pradeda kalbėti.
Čiulptukas ne priemonė verkiančiam kūdikiui nuramint. Visuomet reikia ieškot priežasties, kodėl pravirko, ir ją pasalint.

+mažiau domisi aplinka; + dikcijai, tarčiai ne į naudą; + "padovanot" dantų ėduonį- apčiulpiant nukritusį čiulptuką;
Pasirinkimas- visada yra. Svarbu susidėliot prioritetus ir pasirinkti tai, kas geriausia JUMS- tėvams ir vaikui mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 12 kovo 2011 - 20:56
Julija@Mantas, 4u.gif
Pas Jus viskas labai gerai 4u.gif
Įvertinant tuštinimąsi ir šlapinimšsi- užtektiani gauna pienelio. 4u.gif Nors žinda ir trumpokai, bet gauna pakankamai. (15-20min. intensyvaus žindimo, po to "kabėjimas", mėgavimasis, riebiausi lašeliai)
Ne pirmas maitinamas vaikas- audiniai "patreniruoti" krūtų minkštumas- ne rodiklis. Pagrindinias rodiklis- šlapinasi 6 ir daugaiu sykių par parą (mp maitinami gali nesituštinti iki 10 parųų normalu)
Turit pirmą augimo šuolį 2-3sav. (kiti dar laukia: 6sav. ir apie 2mėn.pabaigoje)
Grafikus pasilaikykit suaugusiems, o naujagimiai ir kūdikiai- JIE LAIKRODUKAI- kada nori ir kiek nori. Taip geriausia sureguliuojama pasiųlą/paklausa. Aišku, atsižvelgiant ir į ribinį laiką (dienos metu 3val., nakties galimas vienas 4val. intervalas; maitinimo laiaks skaičiuojamas nuo maitinimo pradžios iki kito maitinimo pradžios). +jokių čiulptukų ar papildomų skysčių.
Naujagimio skarandukas mažiukas, kaip kumštukas- nori daug, ilgai, dažnai.
Vakarai- ilgesnio ir dažnesnio maitinimo laikas: kūdikis išvargęs po dienos "darbų", pienuko sudėtis vakarais (iki~23) liesiausia, - norisi dažniau, ilgiau; greit suvirškinama ir pasisavinama ir vėl iš naujo mirksiukas.gif kantrybės 4u.gif
Žindyti pradedama, kai pastebimi alkio signalai:
kūdikis žiojasi;
kaišioja liežuvį, tartum apsilaižo;
prasideda seilėtekis;
čiulpia kumštelius;
sukioja galvą iš vienos pusės į kitą, ieškodamas krūties;
verčiasi ir riečiasi į maitinimo padėtį;
jo verksmas yra paskutinis desperatiškas pranešimas "Noriu valgyti..."
Iki verksmo nesusijaudinusį kūdykį lengviau pridėti prie krūtinės ir jo žindymas yra kokybiškesnis.
Jei tik gali- pasidalink buities darbais su namiškiais, kuo daugaiu ilsėkis ir pozityviai galvok 4u.gif
Gal nešioklės : slingas, vaikjuostė ar mei-taj suteiks daugaiu galimybių judėti kartu su vaikučiu ir jį pamaitinti (jei neklystu- kai kurias išsinuomuoti ar pasibandyti per rengiamus seminarus galima) 4u.gif

Atsakyti
cerina, 4u.gif
Suprantamas ir pažįstamas Tavo nerimas mirksiukas.gif
Pradėjus žįsti- "įsijungia" žarnyno veikla. Žarnyčių keliai raizgyti ir ilgi- viskas jais turi keliauti, stumtis ir dažniausia, tai nėra malonus pojūtis. Vaikutis kaip kitaip "pasaskys" kad nepatogu, skaudą- paleidžia krūtį ir informuoja, o krūtis- ne tik maisto bet ir nusiraminimo šaltinis- vėl ima- vėl ne koks jausmas, vėl meta, vėl režėkia, vėl ima ir pasaka be galo prasideda.
Būdingas panašus paros laikas.
Vaikutis augs, žarnynas bręs, ir pabaigę šį etapą įžengsit į kitą. Svarbu- Jūsų kantrybė, paguoda ir ieškojimas kas kurią dieną pagelbėja- ar nešiojimas "lėktuvėliu"- pilvuku žemyn, ar masažiukas- švelnus glostymas; ar vonia; ar šiltas suvyniojimas į lizdelį- kokoną; nešiojimas šokio žingsneliu (sulėtinta pristatoma polka)vyšnių kauliukų pagalvėlė- šiluma ant pilvelio; pasigulgymas sau atr tėveliui ant krūtinės;
pakoreguot maitinimo padėtį- kad mažiau oro prisigaudytų;
Pilvelių neramumus vaikučiai išauga per ~100 dienų. Kantrybės 4u.gif
Gydykis pažeistą spenelį (oro vonių kuo daugaiu; po maitinimo išspaudus laelį pienuko sutepk ir pasiplikinėk; mažaiu mirkyk tapaluose;) čiulptiko- neduok. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 12 kovo 2011 - 21:40
skaitau aš apie tas čiulptuko žalas ir vis tiek nesuprantu visko.. ar skirias vaiko žindimas norint valgyti ir norint nusiraminti? O jei vaikas jau pavalgęs nori tik raminimosi, bet pienas vis tiek bėga? man kažkaip logiškai atrodo, kad tas čiulptukas tokiais atvejais padėtų...nu nebent krūtys tuščios g.gif

gal kam durnas klausimas pasirodys, bet tikrai nesuprantu smile.gif



Atsakyti
na, pas Vingrą knygoje ir šiaip vėjų (netaikau postui apie čiulptuko žalą) prirašinėta smile.gif bet pvz, mano vidurinėlis puikiai mokėjo apžioti viską teisingai, ir t.t. ir pan. 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

Ir aš noriu prisijungti prie jūsų tarpo. Jau greitai turėsiu antrą vaikelį, tai vėl noriu prisiminti žindymo paslaptis rolleyes.gif

Pirmąjį sėkmingai pramaitinau 1m. 7mėn., nors pradžia buvo labai sunki ir komplikuota (nugraužti speneliai, guzai, temperatūros, nuolatinis "kabėjimas" ir t.t.). Paskui, kai viskas susitvarkė, žindymas buvo vienas malonumas biggrin.gif

Labai skatinu visų mamyčių žindymą, palaikau visas drauges ir pažįstamas, kurios tai daro ir stengiasi mirksiukas.gif

Dabar nerimauju dėl vienos naujos mamytės, kuri prieš savaitę pasigimdė leliuką, pienelio gamyba gausi, o ji kažkodėl tą pienuką nusitraukinėja ir vaiką iš buteliuko maitina. Šis savo ruožtu krūties atsisako, nes matyt tingi "dirbti", iš buteliuko daug lengviau juk pienas bėga... Bijau, kad ta mamytė ilgai neišmaitins taip visą laiką nusitraukinėdama. Kaip neįkyriai paskatinti ją pereiti prie krūties?
Suprnatu, kad čia jos reikalas, bet taip norisi padėti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(madrugada @ 2011 03 13, 00:28)
skaitau aš apie tas čiulptuko žalas ir vis tiek nesuprantu visko.. ar skirias vaiko žindimas norint valgyti ir norint nusiraminti? O jei vaikas jau pavalgęs nori tik raminimosi, bet pienas vis tiek bėga? man kažkaip logiškai atrodo, kad tas čiulptukas tokiais atvejais padėtų...nu nebent krūtys tuščios  g.gif

gal kam durnas klausimas pasirodys, bet tikrai nesuprantu smile.gif


man irgi su tuo čiulptuku įdomiai, juk seniau vaikai nuo pat gimimo su čiulptuku būdavo ir nieko visi ir pavalgę ir net atrodo, kad tada buvo mažiau primaitinamų mažylių g.gif
na bet aš darau kaip man atrodo geriausia kol kas neduodu, o toliau žiūrėsim kaip bus
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2011 03 13, 09:14)
man irgi su tuo čiulptuku įdomiai, juk seniau vaikai nuo pat gimimo su čiulptuku būdavo ir nieko visi ir pavalgę ir net atrodo, kad tada buvo mažiau primaitinamų mažylių  g.gif
na bet aš darau kaip man atrodo geriausia kol kas neduodu, o toliau žiūrėsim kaip bus


tai kad kaip tik visiem "pieno mazedavo" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(pamparam:) @ 2011 03 13, 11:25)
tai kad kaip tik visiem "pieno mazedavo" biggrin.gif


na nezinau bet kiek pasiklausai mano kartos vaikai daug kas buvo ilgai maitintas, o dabar vos kelis menesius pamaitina
Atsakyti
Maniske jeigu alkana, tai su ciulptuku jos nenuraminsi - spjauna ir rekia.


Mums dabar 3.5 men, ir pieno krize...Maze labai greit papuli isvalgo. Ar saldyto pieno panaudojimas pvz vakarais nesumazins da labiau pienuko?
Atsakyti