Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

Labas vakaras,

Prasau Jusu pagalbos del dukrytes maitinimo. Mums kita savaite bus du menesiukai. Maitinu tik pati, isskyrus du kartus per tuos du menesius daviau misinuko.
Praeita savaite gryzome is ligonines, mazyle smarkiai kosedama viska isvemdavo, ligonineje mazai valge. Bandziau nusitraukineti, bet nekas man gaunasi, atrodo, kad labai mazai pienuko turiu. Paskutiniu metu ji labai trumpai valgo, tampo krutine, muistosi, pradeda verkti. Nakti nenori valgyti, prikeliu ja, o ji uzmiega ant krutines po kokiu 3-5 minuciu.
Labai noriu maitinti kuo ilgiau, bet ka daryti, kad padaugetu pienelio? Atrodo, kad ji nori valgyti tik tada kaip pienukas greiciau bega, o paskui jau tingi.
Pirma menesi priaugome uztektinai, gimeme 3150 gr, o menesio pabaigoje svereme 4300 gr.
Labai lauksiu Jusu patarimu, is anksto aciu.
Atsakyti
QUOTE(Magira @ 2011 01 29, 21:28)
Aciu uz lentele ,bet ar si lentele besimaitinanciu mp?Pagal ja tik galvos perimetras
nedidelis o pagal svori ir ugi mes vidutines. thumbup.gif
na kad pasibaigtu karas namie uzsisakiau biologisku produktu vaikui (milteliu) vokieciu firmos Frezylac.Gal kuri pirkot.Mes bandem pradzioj na valge mazoji neblogai.


tai gal ir tėveliai nedidelių galvų? biggrin.gif
čia vidurkių vidurkiai, tik neaišku kokios šalies, tai iš viso neaišku ką sako, bet šiaip orientaciškai tinka.
frezylac kažkaip lietuvoj nesu girdėjus.....

QUOTE(Luttuke @ 2011 01 29, 22:01)
Tai ka mantada reikejo sneket, jei mano vaikas nuo 7 iki 11 men visai nieko nepriaugo? O maitinau mp plius kosemis, darzovienemis, tyrelemis, tik, kad jis nelabai ka valge plius buvo bedu su virskinimu. As pati jau is proto krausciausi...  doh.gif  Metuku mano maziukas svere 8.5, dabar 1 m ir 8 men, o sveria kazkur 9.5. Toks vaikas...


taip, svarbu, kad tik sveikata tvarkytųsi, o jau tie svoriai ūgiai susitvarkys 4u.gif

QUOTE(Sixxiuke @ 2011 01 30, 22:05)
Labas vakaras,

Prasau Jusu pagalbos del dukrytes maitinimo. Mums kita savaite bus du menesiukai. Maitinu tik pati, isskyrus du kartus per tuos du menesius daviau misinuko.
Praeita savaite gryzome is ligonines, mazyle smarkiai kosedama viska isvemdavo, ligonineje mazai valge. Bandziau nusitraukineti, bet nekas man gaunasi, atrodo, kad labai mazai pienuko turiu. Paskutiniu metu ji labai trumpai valgo, tampo krutine, muistosi, pradeda verkti. Nakti nenori valgyti, prikeliu ja, o ji uzmiega ant krutines po kokiu 3-5 minuciu.
Labai noriu maitinti kuo ilgiau, bet ka daryti, kad padaugetu pienelio? Atrodo, kad ji nori valgyti tik tada kaip pienukas greiciau bega, o paskui jau tingi.
Pirma menesi priaugome uztektinai, gimeme 3150 gr, o menesio pabaigoje svereme 4300 gr.
Labai lauksiu Jusu patarimu, is anksto aciu.


jūs dabar po ligos, gal dar ne visiškai išsveikę, tai natūralu, kad sunku vėk sugrįžti į vėžes. o kad pienuko būtų pakankamai nieko daryti nereikia, tik maitinti mažylę pagal poreikį. pagal jūsų pasakojimą panašu, kad iš silpnųjų - tigninukių ji yra, kurios kai pavargsta ieliau miega, nei valgo, todėl stenkitės kelti naktį ir betn tas kelias minutes pamaitint, kad gautų kuo daugiau maisto ir atsigautų greičiau po ligos.

dar plius maitinimosi įpročiai keičiasi dar tokiame amžiuje vos ne kiekvieną savaitę, tai dažniau, tai trumpiau tai ilgiau, tai trumpiau... dėl tampymo - jei tai dėl lėtesnio pienuko tekėjimo, tai susitvarkys, jei tik kuo dažniau glausit prie krūtinės. maitinkit kad daugiau odos kontakto būtų, ne per rūbus. dar gali būti, kad susitiprėjusi ir nekantraudama greičiau traqukt pritraukia oro ir reikia atsirūgti, tai kai pradeda muistytis, pakelkit, atrūginkit ir toliau maitinkit. o kad kuo mažiau pritrauktų to oro, sėdėdama maitinkit pakelus galvytę aukščiau, t.y. kūnelis kad būtų kokių 40 laipsnių kampu.
su svoriu pas jus matos problemų nėra, tai dabar tik sveikit ir ramiai maitinkitės 4u.gif
Atsakyti
O pas mus problemos su svoriu... verysad.gif Mažylę svėrė, kai jai buvo beveik 3 sav. - tai nuo išrašymo iš ligoninės nepriaugo nei gramo... Stengiausi maitinti pagal visus geriausius patarimus - dažnai, kiek nori ir t.t. Pirmas dvi savaites atrodė viskas kaip ir neblogai - pamiegodavo naktį tarp valgymų po 2-3 val., dieną kartais trumpiau, kartais panašiai... O trečią savaitę būdravimai darėsi ilgesni, pastoviai kabėdavo ant (.), galiausiai vieną dieną gal 8 val. normaliai neužmigo - tik pasnausdavo po 15-20 min. ir vėl valgyt. Aš labai norėjau tikėt, kad po tokio "maratono" turėtų tikrai užsivest pienuko gamyba... Deja... Pieno yra, bet jis sunkiai ir lėtai bėga, dukrytė neištraukia... Pabandžiau nusitraukt, tai per 15 min. tik 20 ml, iš kitos krūties - 30 ml...
Gydytoja irgi konstatavo, kad pieno trūksta, pradėjo įkalbinėti primaitinti. Aš dar porą dienų spyriojausi, bet dabar jau pasidaviau. Jau trečia para duodu papildomai Hipp Pre. Pirma pamaitinu pati iš abiejų krūtų - leliukas trumpam aprimsta, bet tik kelioms minutėms. Tada dar godžiai suvalgo mišinio apie 60-70 ml. Tada jau atsipalaiduoja ir užmiega... Vis dar iki ašarų gaila žiūrėt, kaip vaikas turi kažkokią sintetiką valgyt. Atpylinėt pradėjo... verysad.gif
Apie krūtis: jose yra sukietėjimų - bandžiau masažuot duše, bet kad nieko nepadeda. Guzeliai daugiau iš apačios. Temperatūros kol kas neturėjau, tfu tfu tfu. Skausmo didelio irgi nėra, tik pamaigius jaučiu.
Maitindama bandžiau ir šiltą kompresą palaikyt, ir masažuoju... Vis tiek nepadaugėja pieno, nors tu ką.
Besilaukdama šventai tikėjau, kad jei labai stengsiuos ir norėsiu, tai ir maitinsiu... O dabar nebežinau, ko griebtis. Gal dar yra kokių šansų, gal kas ką patars? 4u.gif
Atsakyti
Nebloga santrauka pradedanciosioms:

http://provita.vdu.lt/pv/Mkru.htm
Atsakyti
QUOTE(oliv @ 2011 01 31, 20:58)
O pas mus problemos su svoriu...  verysad.gif Mažylę svėrė, kai jai buvo beveik 3 sav. - tai nuo išrašymo iš ligoninės nepriaugo nei gramo... Stengiausi maitinti pagal visus geriausius patarimus - dažnai, kiek nori ir t.t. Pirmas dvi savaites atrodė viskas kaip ir neblogai - pamiegodavo naktį tarp valgymų po 2-3 val., dieną kartais trumpiau, kartais panašiai... O trečią savaitę būdravimai darėsi ilgesni, pastoviai kabėdavo ant (.), galiausiai vieną dieną gal 8 val.  normaliai neužmigo - tik pasnausdavo po 15-20 min. ir vėl valgyt. Aš labai norėjau tikėt, kad po tokio "maratono" turėtų tikrai užsivest pienuko gamyba... Deja... Pieno yra, bet jis sunkiai ir lėtai bėga, dukrytė neištraukia... Pabandžiau nusitraukt, tai per 15 min. tik 20 ml, iš kitos krūties - 30 ml...
Gydytoja irgi konstatavo, kad pieno trūksta, pradėjo įkalbinėti primaitinti. Aš dar porą dienų spyriojausi, bet dabar jau pasidaviau. Jau trečia para duodu papildomai Hipp Pre. Pirma pamaitinu pati iš abiejų krūtų - leliukas trumpam aprimsta, bet tik kelioms minutėms. Tada dar godžiai suvalgo mišinio apie 60-70 ml. Tada jau atsipalaiduoja ir užmiega... Vis dar iki ašarų gaila žiūrėt, kaip vaikas turi kažkokią sintetiką valgyt. Atpylinėt pradėjo...  verysad.gif
Apie krūtis: jose yra sukietėjimų - bandžiau masažuot duše, bet kad nieko nepadeda. Guzeliai daugiau iš apačios. Temperatūros kol kas neturėjau, tfu tfu tfu. Skausmo didelio irgi nėra, tik pamaigius jaučiu.
Maitindama bandžiau ir šiltą kompresą palaikyt, ir masažuoju... Vis tiek nepadaugėja pieno, nors tu ką.
Besilaukdama šventai tikėjau, kad jei labai stengsiuos ir norėsiu, tai ir maitinsiu... O dabar nebežinau, ko griebtis. Gal dar yra kokių šansų, gal kas ką patars?  4u.gif

Iš patirties sakau, kad darai klaidą klausydama gydytojos, nepasiduok.
Žinau, kaip sunku, neramu, norisi, kad vaikelis būtų ramus ir saldžiai miegotų. Jei būčiau klausiusi kitų "patarimų" kaži ar maitinčiau savo jaunėlį wub.gif o jam jau 9 mėn. thumbup.gif
Teisingai, mišinukas per soskę greit subėga, ilgiau virškinasi,todėl mažylė ir rami. Jei tik nori maitinti pati, mes lauk mišinį, kitaip jis viską sugadins ax.gif Tikrai pieno fabrikėlis užsikurs, tik reikia kantrybės. Juk lėliukui ne pilnas mėnuo. Nedaryk skubotų išvadų, kad pienuko nepakanka. Joks pientraukis taip neištrauks, kaip vaikelis.
Gal ji ir soti, tačiau nori mamos šilumos, artumo wub.gif
Duok kuo dažniau (.)(.) , miegokit kartu. Stenkis atsipalaiduoti, mėgaukis tuo.
Kantrybės ir sėkmės. 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulyte sesyte: 31 sausio 2011 - 23:58
QUOTE(bitė Majaa @ 2011 01 31, 22:59)
Nebloga santrauka pradedanciosioms:

http://provita.vdu.lt/pv/Mkru.htm


Ačiū už straipsniuką. 4u.gif Atrodo, daugelį dalykų darau taip, kaip parašyta. Neišpildau dažniausiai tik punkto apie atsipalaidavimą... blink.gif
Va šitas sakinys geras: "Susijaudinus pienas ir toliau gaminasi, tačiau sutrinka jo išsiskyrimas. Jūsų nusiraminimas atstatys pieno išsiskyrimą."

Tikrai, jaučiu, kad nerimaujant tiesiog aiškiai suskausta krūtis ir tarsi užspazmuoja. Toks skausmingas susitraukimas pasijunta.
Vakar kaip tik tokia nervinga diena buvo. Ir ką gi, rezultatas - vakare krūtinė visa guzuota! doh.gif
Apskritai, jaučiu, kad JAUTRUMAS dabar nežmoniškas - kiekviena smulkmena erzina iki įsiučio ir ašarų. Arba stresuoju dėl visokių nesąmonių. Net MB palaikymas nebepadeda, nes ir jis "viską daro netaip".
Įdomu, ar žindančioms galima vartoti ką nors raminančio? Arbatas kokias ar homeopatinius? Gal kas turit patirties? Nes panašu, kad kol nenusiraminsiu, visos žindymo technikos perniek... unsure.gif
Atsakyti
Na maniske, vel 2 valandas kabo ant (.). Nepastoviai taip. Bet uzeina. Valgo, valgo, atrodo uzmiega. Tik pakylu, po kokiu 5 min. jau asaros. Ir vel ciunkia. unsure.gif Atrodo, galetu visa para kabet. Nors buna, kad bevalgydama uzmiega. Ir miega sau ramiai. Nesuprantu... g.gif Ir dar - paguoskit mane, kada i ta ritma isivaziuojama? Nes dabar tai tik valgom ir valgom... g.gif (mums 2 savaites) 4u.gif smile.gif
Atsakyti
Sveikutes ir manoji pradejo po 15-20 minuciu valgyt.Daznai nakti ir kas 2 valandas atsibunda valgyt doh.gif .Na nieko laikausi pradejom vaisius ryte ir vakare ryziu miltus su mp .Valgo noriai.Nezinau gal ka praleidau ,bet noriu pasakyt ,kad maitinant mp neuztenka tik pieno svarbu rysys , maitinant krutimi su vaiko seilemis patenka i motinos organizma medziagos ,antikuniai ir t.t,kurie padeda issaugoti vaika sveika .Motinos organizmo antikuniai gali sunaikinti blogiukus atejus is vaiko organizmo ir.t.t.Ta visa apsauga prarandama maitinant is buteliuko,taigi gerai tas buteliukas ,bet ne ilgam ax.gif .
Atsakyti
Sveikos mamytes. Del isivaziavimo i ritma - cia kiekvienai individualiai manau. Pvz., mano atveju, isivaziavome apie 3 men., o normaliai atsipalaidavusi pradejau maitinti gana velokai, sakyciau, tik 4,5 menesi. Tada buvo jau uzgije speneliai, nebebijojau maitinti be antspenio, nes nebeatsinaujindavo zaizdeles, sunutis laisviau pradejo zisti, nebeatsinaujindavo guzai krutinese (iki tol atsirasdavo i savaite po kelis kartus), pagaliau galejau maitinti ir kitomis pozomis (sedint arba gulint, nes iki tol tik is po pazasties, uztekdavo nors viena karta pamaitinti kitaip, ir se tau, jau guzas pupso krutines sone link pazasties) ir svarbiausia, pradejau megautis tuom ir galejau pasakyti, kad zindymas - jega! Be mano uzsispyrimo ir vyro 100 procentinio palaikymo ir pagalbos (jo pagalba ypac pirmaji menesi) kazin ar zindyciau savo klecka, kuriam jau metukai. Ir nesiruosiam baigti wink.gif Sekmes zindanciom! Ir neskubekit greitai nuleisti ranku. As cia savo istorija labai trumpai tik aprasiau, o buvo visko...
Atsakyti
QUOTE(Ipse @ 2011 02 01, 23:19)
Sekmes zindanciom! Ir neskubekit greitai nuleisti ranku. As cia savo istorija labai trumpai tik aprasiau, o buvo visko...

Na tu saunuole-mama ketuole!!!!
Bepigu man gal pirma savaite truputi buvo nenukramtyti .bet suzeisti speneliai.Iki siol nei guzu ,nei jokiu kitu bedu o jau i sesta menesi isivaziavom.man ir krutis niekad nespaudzia jei nepamaitinu kas trys valandos pvz darbe jei uzsibunu ...
Tikrai visoms sekmes ir istvermes 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Oi tiesa mes jau turim pirma danti ,tai siandien mazoji taip krimstelejo ,kad net privariau ...Skauda oi kaip skauda.Dabar labai ziuriu ,kad netampytu kruties .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Magira: 01 vasario 2011 - 22:37
Aciu, Magira. Tiesiog esu mama, kuri laaaabai norejo ir nori zindyti savo vaikiuka.
Na del dantuku... Irgi dziaugsmelis mamytems, kai krimsteli. Oi mane visi gasdindavo pradzioje, sakydavo, jei tau dabar taip, tai kas bus kai dantukai isdygs. Bet man kazkaip palyginus su zindymo pradzia, tai cia nieko. Ir sakyciau, mano mazasis gana svelniai zindo, nors jau turi 6 dantukus. Net pagal jo zindyma suprasdavau ar jau dygsta naujas dantukas ar ne biggrin.gif Ypac buna aisku atsikelus po nakties... Jautrus reikalas...
Atsakyti
Sveikos, mamytes,
As noriu nuomones. Gal tu labiau patyrusiu ir apsiskaiciusiu...
1. Kas blogiau - kai nutraukineji pieneli - maitinti vaika saukstuku, svirkstuku (taurele nebandem) kai vaikas VISA LAIKA KLYKIA, paskui daug atpila nir taip jau 1,5 men kai taip bandau maitint, ar ramiai sumaitinti is buteliuko?
2. Kas blogiau - duoti vaikui ciulptuka ar stebeti, kaip vaikas pradeda ciulpti savo liezuvi, lupa, kumsti? Vaiko tikrai neapsakomai stiprus zindimo refleksas.
Is anksto aciu.
Atsakyti