Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 13 tema

QUOTE(Nifertiti @ 2011 02 14, 19:58)
Astik visa laika sau kartojau, kad as turesiu pieno, turesiu... ir tikrai padejo  thumbup.gif

thumbup.gif ir as taip darau mirksiukas.gif
Atsakyti
4u.gif labai dekoju mamytems patarusioms del slogytes, labai padejo...
Paparsysiu dar patarimu, doh.gif pradejau duoti ciulptuka nuo gimimo, o dar zuriu kad neima mano kruties, islaikau tada po keturias penkias valandas be ciulptuko, bet jau klykia isteriskai, bet kruties visktiek neiima, kai ikisu ciulptuka, pataraukia ji, greitai istraukiu, ir duodu kruti, tik taip galiu ji pamaitinti...taip ir vargstam, labai retai kada pats graziai isizioja ir paiima kruti. Gal galit ka patarti?kaip man ji pamaitinti be ciulptuko, laikyti alkana visa diena? doh.gif juk jei nepriauks svorio tuoj man kis primaitinima misinukais...gal zinok kokiu ciulptuku atpratinimo budu, kad jis taip neklyktu, nes man kaimynai vaiku teises iskvies....
Atsakyti
na ka.. tikriausiai reikia pasidalinti savo patirtim, gal kam bus naudinga 4u.gif

visu pirma - naturalus gimdymas - jeigu naujagimis gims apspanges nuo epiduro ar narkozes, kuris laikas jis neims kruties, o gali ir veliau tas instinktas nelabai gerai suveikti.. tai cia pirma.. as pirma karta pazindziau ant gimdymo stalo, be abejo, ten toks buvo labiau pasisveikinimas.. bet ka tik gimusiam zmogui yra didelis poreikis pajusti si rysi su mama.. gimdymo nuovargis ir skausmas absoliuciai nesijaute, vien euforija, laime

antra - nelaukiam mastito - jeigu pieno krize, jauciame, kad kyla temperatura - imam pientrauki, dedam i liemenele atsaldytus saldytuve kopusto lapus

trecia, ciulptukas ir buteliukas tikrai nera butini pribumbasai - jeigu vaikas nori zisti, reikia duoti kruti (nesvarbu, kad jums atrodo, jog jis nori tik nusiraminimo), taip, pirmi menesiai tai gali buti net kas valanda ir kartais dazniau.. pasirodo, jis labai sparciai augo pas mane, uztat ir daznai prase, nes lengviau buvo zisti dazniau po truputi, o ilgiau zisdamas pavargdavo ir nepavalgydavo... mazdaug nuo 3-5 menesio vaiko grafikelis susitvarke, pradejo zisti kas 2,5 val. (tikrai neketinau versti vaiko jausti alkio jausma vien del to, kad butu kas 3 val.)

ketvirta, nakti maitinti - BU TI NA - jokiu negali buti arbateliu doh.gif nes nakti sparciai vystosi kudikiu smegenys, irodyta

apie sesta menesi pradejo mazeti pieno, nuo tada leliuka pasiguldziau i savo lova ir jau po pirmos nakties viskas susitvarke, vel pilni fabrikeliai thumbup.gif dabar turime namie dvi lovas, vienoje uzmiega vaikas, tada mes su vyru einame i kita.. tikiuosi netrukus jis susizaves nauja vaikiska lovele, kuria jau issirinkome rolleyes.gif

puikiai jauciausi nuolat budama su vaiku ir kada jam norisi zindydama, taip, gal kai kas pavadins mane soske, bet tai soske pakeicia mama, o ne mama soske.. nesudaro problemos isvaziavus kazkur miestan ta padaryti - jeigu nerasdavau nuosalesnes vietos, nueidavau su vaiku i masina..

neseniai pastojau, tad pradedu savo pirmagimi atpratinti, nors jis dar labai nenoriai priima naujas taisykles, o ir pienukas nenustoja taip lengvai gamintis.. tai zodziu, kol kas karta per diena - dvi dar priglaudziu prie kruties, kol dar nestumas nedidelis ir gine neuzdraude smile.gif puikiai didvyriskai laikosi mano bachuras bigsmile.gif

dar kai kas.. nors sakoma, maitinami iki 1 ir 2 metuku vaikai per daug nesiskiria, vis delto siek tiek skiriasi, nesakau jokiu budu, kad kazkas ne taip su metukus maitintais vaikuciais, tai optimaliausias metas nujunkyti, bet maitinti ilgiau vaikuciu asmenybes vystymasis vyksta sklandziau, jie savimi labiau pasitiki, reciau serga iki pat atjunkymo.. pastebejau toki dalyka, bendraamziams nezindomiems vaikuciams dabar yra 2-3 metuku krize, vaikai pradeda stipriai pergyventi del savo nuosavybes, kencia, jeigu kiti vaikai "kesinasi" i ja, apie dalinimasi negali buti ir kalbos.. tuo tarpu mano vaikas dalinasi, ir noriai zaidzia kompanijoje su kitais vaikais, siulydamas jiems zaislus ir uzsiemimus zaisti kartu, jo asmenybe isvenge krizes, perzengdama ta etapa butent del saugumo garantijos - MP, nenutrukstamo rysio su mama.. tuo tarpu galetum pamanyti, kad vaikas mamyciukas, bet nuo to laiko, kai pradejo valgyti suaugusiuju maista, jis puikiai pasilieka su mano mama ar vyru, butiniausia salyga anksciau buvo uzmigti su manimi, dabar jau ir to nebera, nes pradejus mazinti maitinimu, ji migde MB
Atsakyti
Robertina, dėkui už pasidalinimą savo patirtimi ir pastebėjimais. Sveikinam su besibeldžiančia nauja gyvybe wub.gif
Beje, apie naktinio žindymo ryšį su sparčiai besivystančiomis kūdikio smegenimis girdėjau ir aš.
Atsakyti
siaubas, as ir taip beprotiskai liudziu, o dar cia pasirodo gresia mano vaikui "asmenybes krizes".. verysad.gif
daktares klausiau, visur internete ieskojau, bet konkretaus atsakymo negavau, tai paklausiu jusu visu - gal kas zinot, buvot susidurusios..?
Mano suneliui 11,5 men. Nuo pat gimimo zisti sekesi labai gerai - ir vaikas pavalgydavo, ir man su krutine visiskai jokiu problemu nebudavo. Iki siol maitinau 5-6 kartus diena ir 2-4 kartus nakti. Pries savaite maziukui pakilo temperatura iki 38,5 - jokiu slogu, kosuliu ar pan. Jautesi labai blogai - nieko nevalge ir negere, o kas blogiausia tai net atsisake zisti! Jau ir anksciau yra buve temperaturos, bet visada buvau rami, nes jei ir nevalgydavo, tai kruties niekada neatsisakydavo... Kita diena temperatura buvo nukritus ir nebepakilo, bet vaikas vis tiek atsisako zisti! Visa savaite bandziau isiulyti visokiom pozom ir visokiais budais, bet tik priglaustas - sukasi salin ir rekia.. Budavo uzmiega zisdamas, o dabar reikia nesioti, net nakti pabunda kaip visada, o nuraminti krutimi neina - sukasi, stumia rankytem. O kieta maista valgo kaip ir visada valgydavo, nu gal apetitas ir didesnis.. Is buteliuko gerti nemoka, is puodelio dar sunkiai sekasi ir labai nenori, tai girdau savo nutraukta pienuka sauksteliu... O koks vargas! ir isgeria juk daug maziau.. Skysciu truksta, nes arbatu, sulciu ir vandens niekada nemego, slapinasi daug maziau. Nezinau, kas cia pasidare, nes niekas nepasikeite - nei mano mityba, nei gyvenimo salygos, nei kazkokiu ivykiu buvo.. Dantuku lyg ir nesimato nauju, kol kas turim 3, ir kai sie dygo - temperaturu nebuvo. Ar gali buti, kad 11,5 men kudikis jau "suaugo" ir nebenores buti zindomas? Va rasote, kad iki metuku jei atsisako, tai reikia ieskoti priezasties, o as jos nerandu..nors maniskiui jau galima sakyt metukai.. Bet jis gi per para iki 10 kartu glausdavosi! Kazkaip labai staigiai viskas ivyko, as tam nepasiruosusi nei psichologiskai, nei fiziskai. Asaros byra po kiekvieno desperatisko bandymo isiulyti kruti.. kazkaip sunku man labai, nors sunelis jauciasi gerai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pieniu_medus @ 2011 02 16, 22:03)
siaubas, as ir taip beprotiskai liudziu, o dar cia pasirodo gresia mano vaikui "asmenybes krizes"..  verysad.gif



nusiraminkit, vaikas jaučia jūsų jaudulį.
gali būti susiję su tuo sukarčiavimu, gali būti ne visai. bet tiesiog elkitės natūraliai, siūlykite ir tiek. o jei nenori, tai geriau jau nenuliūskit, o pažaiskit linksmai su vaiku wink.gif
gal jūsų šeimos gyvenime yra daugiau pokyčių?
kiek benorėtumėt ilgiau maitinti vaiką krūtimi, dabar jus išgelbės teigiama nuostata ir Nesiekimas to žūtbūt. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fedes: 16 vasario 2011 - 23:27
QUOTE(Robertina @ 2011 02 15, 21:41)
1) visu pirma - naturalus gimdymas - jeigu naujagimis gims apspanges nuo epiduro ar narkozes, kuris laikas jis neims kruties, o gali ir veliau tas instinktas nelabai gerai suveikti.. tai cia pirma.. as pirma karta pazindziau ant gimdymo stalo, be abejo, ten toks buvo labiau pasisveikinimas.. bet ka tik gimusiam zmogui yra didelis poreikis pajusti si rysi su mama.. gimdymo nuovargis ir skausmas absoliuciai nesijaute, vien euforija, laime

2) pastebejau toki dalyka, bendraamziams nezindomiems vaikuciams dabar yra 2-3 metuku krize, vaikai pradeda stipriai pergyventi del savo nuosavybes, kencia, jeigu kiti vaikai "kesinasi" i ja, apie dalinimasi negali buti ir kalbos.. tuo tarpu mano vaikas dalinasi, ir noriai zaidzia kompanijoje su kitais vaikais,


1) Nesutinku. Mano abu gimė, kaip sakai, "apspangę" nuo narkozės (nors kaip ten apspangti, jei per 5 min. nuo nuskausminimo ištraukia - čia CP), pirmą kartą pamaitinau praėjus ne valandai ir ne dviem. Tada, kai jau ant šono galėjau pasiversti. Pirmagimio net dvi naktis nemačiau (dienom atnešdavo pamaitinti). Antragimės neturėjau vieną naktį. Pirmąjį maitinau iki 2,5 metų, antrąją maitinu iki šiol (nes dar mažytė).

2) Aš irgi nepastebėjau, kad maniškis būtų išgyvenęs tą "čia mano" laikotarpį. Su visais mielai dalijosi visais žaislais. Bet manau, kad tai ne vien ilgo žindymo nuopelnas. Tai nuopelnas to, kas šiais laikais vadinama prieraišia tėvyste (anuomet net tokio termino nežinojau, tiesiog elgiausi instinktyviai).
Atsakyti
QUOTE(pieniu_medus @ 2011 02 16, 23:03)
siaubas, as ir taip beprotiskai liudziu, o dar cia pasirodo gresia mano vaikui "asmenybes krizes"..  verysad.gif


Tikrai ,kad neverta liudeti juk iki metu beveik prazindei saunuole:4u: .Ne vaike problema o tavyje.Negali suprasti ,kad vaikas uzaugo ir tiek.
Na as tik linkiu ,kad jis karts nuo karto dar atsigertu mp,kad neliudetu mama 4u.gif .
Atsakyti
pieniu_medus, 4u.gif
Turit pagerintą ir pastiprintą "pieno streiką"
Kantrybės. Tokio amžiaus neatsisako.
labai tikėtina, kad dantukai kalasi (bet savaitė toks streikas?!)
vaisingumas negrįžo?
Kambario baldų neperestatėt? Kvepalų nepakeitei?
Gal žindant įkando ir sulaukė pabarimo?
Mėnulio fazė ir pasikeitė persavaitę... g.gif
Su skiepijimu nesutampa?
Paleidus fantaziją dar ir "nužiūrėjimą" galima paišyt.
Bandyk:
Nešiok nesiūlydama krūties; daugiau odos kontakto- nuogo kūno; pabandykit išsimaudyt kartu;- pajutęs, kad prie mamos gera būti, ramu, saugu, įprasta- gal būt užsimiršęs ar priesnūdęs pats paims krūtį.
Svarbu- kad nusitraukinėji (pastimuliuoji pienuką) Supantu, sumaitint sunku. Dar gali pabandyt su dideliu švirkštu (5ml ar 10ml)
Gal dar mamos įdėjų turės 4u.gif
Atsakyti
aciu visoms atsakiusioms 4u.gif 4u.gif 4u.gif
o cia kai pagalvoju..tai gal net kelios priezastys gali buti streikui: ir vaisingumas kaip tik va pries 1.5 savaites grizo, ir as ji vis kankindavau su visokiu vaistuku girdymais, rengimais ir kt procedurom, o kaip tik mano mama buvo namuos, tai as ji "pakankinu" ir nespeju mirktelt, o ji jau pasiciupus "gelbeja" maziuka.. tai as likdavau kaip koks budelis, nespedavau pati paguosti ir atsiprasyti.. unsure.gif o kai mama isvaziavo - ta diena vaikas atsisake kruties!
jau kazkaip geriau jauciuosi.. pradedu susitaikyti, kad nu ka - jei nebeims, tai nebeims. is puodelio jau visai graziai atsigeria.. Bet as vis tiek karts nuo karto pasiulysiu kruti smile.gif ir rysi musus stengiuosi stiprinti, daug daugiau nesioju maziuka, jau net vyras sako, kad su tokiu nesiojimu jis pamirs, kad vaiksciot moka doh.gif miegam apsikabine abu smile.gif na dar nepasiduosiu visai
Atsakyti
QUOTE(pieniu_medus @ 2011 02 17, 14:08)
aciu visoms atsakiusioms 4u.gif  4u.gif  4u.gif
na dar nepasiduosiu visai

Saunuole nepasiduok. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
gal galit kas patart as turiu uzsisaldzius pieno antradieni turesiu palikt maziuke ir greiciausiai praleisiu maitinima viena ar galima maisyti keliu dienu piena ir girdyti, na atsildyti sumaisyti ir sumaitinti, jis uzsaldytas atskiruose indeliuose?
Atsakyti