QUOTE(Amica @ 2011 11 03, 15:50)
Oficialioji medicina irgi turi dvi puses - viena ta, apie ką reikia kalbėti, kita ta - apie ką kalbama patyliukais ir ne visiems. Mano mažiaus pediatrė jokio spaudimo dėl skiepų nedaro. Kažkada paaiškinau kodėl nenoriu toliau skiepyti, ji sutiko, kad tikrai yra atvejų, kai vaikai nuo skiepų nukenčia, va tuom viskas ir baigėsi. Nesakau, kad visiškai daugiau neskiepysiu jokiais skiepais, bus matyti. Tik jeigu ir toliau bus gaminamos penkiavalentės ar septynvalentės, o gal ir dešimtvalentės vakcinos nuo visos krūvos ligų kartu, tai nežinau nežinau
. Nelieka tuomet galimybės rinktis nuo kokios ligos skiepyti vaiką, o nuo kokios ne.
Deja, pasirinkti nelabai yra ir bus iš ko, nes daromos jos kelių dalių todėl, kad būtų mažiau dūrių ir kartu mažiau tų cheminių medžiagų (nes su kiekviena vienvalente tų chemikalų gaunasi daugiau). Bandžiau domėtis (skaičiau tik) nepilnos ląstelės kokliušo vakcina (AKDS), nes atseit, būtent ta pilna ląstelė sukelia daugiausiai komplikacijų. Ji nekainuoja papildomai, bet reikia užsakyti, todėl reikia gyd. įspėti iš anksto. Dar galimybė ieškoti tik trivalentės tos AKDS. Irgi galima. Bet tikrai nežinau, ar nekainuos papildomai.
Dėl tos sudėties - mano pažįstamos sūnui (LT, Vln) - dėl ligų nuėjo pavėlavę, ir ką jūs manot - gavo 2 skiepus iš karto (tik į skritingas rankas): tą 15 mėn (MMR) ir 18 mėn (DTP arba KDS+polio+H infl b ) skiepus.
Nu išgyveno žmogus... Kartais tikrai nežiūrima intervalų. Kad tik atėjai skiepytis. Kita pažįstama UK - pasakė, kad nori keliems mėn su pusės metų mažyliu važiuoti į LT - savaitės bėgyje kelis skiepus padarė, aišku ir būtinai TBC. O paskui mama nežino, kodėl vaikas toks neramus, blogai naktimis miega, tik ant rankų, dienomis miega labai mažai. Ir jis pastoviai dejuodavo, zirzdavo.
Bet ar jums ir neatrodo, kad tėvams ir nesiūloma nei rinktis, nei spręsti, kuom skiepyti, kuom ne. Nes atrodo kartais, kad ne tu, o gydytojas žino, kas tavo vaikui geriausia. Neseniai per TV rodė gerb. Pumprickaitės laidą (jau kelis kartus pastebėjau, kad ji labai vienašališka būna) - ten kalbinta skiepų kab. gydytoja kalbėjo, kad tėvai neskiepydami daro nusikaltimą, ir kad net jei tėvai nusprendžia skiepyt po metų - ar tai reiškia, kad to vaikelio iki metų jie nemyli? (Išvada - jei myli - tai skiepiji).
Papildyta:
Vienam forume skaičiau, kad mama atsisakė skiepyt, nes jai yra nepriimtina tokia ligų profilaktika ir tiek. Ji geriau renkasi natūralų maistą, grūdinimą, sportą, gamtą. Bet ar sutikot nors vieną gydytoją, kuris/kuri, kai pasakėt, kad neskiepysit, būtų padrąsinęs tuomet daugiau grūdinti, būti lauke, grynam ore, maitint savo pienu, sveikai maitintis (nors tai galioja bet kokiu atveju) - iš tikrųjų, pagal gyd. to neužtenka. Aš susidūriau daugiau su tuo, kad jei neskiepysi - tai vos ne - būtinai susirgs, liks neįgalus ir /arba numirs. Viena mama išdrįso neskiepyti todėl, kad pažinojo vienos šeimos vaikus jau paauglius - sako, "matai, užaugo, tai ir mane parąsino priimti tokį sprendimą".
Mūsų gydytoja, kai jos paklausiau kokių būna šalutinių reakcijų, kodėl taip nutinka, turėjau dar klausimų, nusišypsojo ir sako: "mamyte, pabūkit daugiau lauke, o ne internetą skaitykit". Vuo tep.