QUOTE(Gintarė.. @ 2011 11 27, 15:21)
Turiu jau 12 matuotų ciklų, iš kurių trumpiausi buvo 29 dienų. Aiški trumpiausia poovuliacinė fazė - 12 dienų, ilgiausia - 14. Bet va tų neaiškių ciklų daugiau nei reikia, tai noriu kelis parodyt, gal kuri netingėsit panagrinėt
(...)
Mano pagrindinis klausimas yra, kurią dieną laikyt anksčiausia ovuliacijos diena, t.y. kaip apsiskaičiuot vėliausią ankstyviosios nevaisingos fazės dieną? Ar imt tiesiog 29 CD ir atiminėt 21, jei gerai pamenu?
Jei turi jau net 12 ciklų duomenis, drąsiai gali taikyti
Doering'o taisyklę - ji yra tikslesnė, nei 21 dienos taisyklė, nes atsižvelgia į konkrečios moters liuteininės fazės ilgių statistiką, kartais ir patogesnė, nes sutrumpina susilaikymo laikotarpį.
Pagal ją reikia žiūrėti ne į trumpiausius ciklus, o kada anksčiausiai yra pakilusi BT (būtinai pasitikslink, ar ilgesniuose cikluose ji nebuvo pakilusi anksčiau).
(29-14=15), vadinasi pirmoji BT pakilimo diena buvo 16 CD? Grafikuose, kuriuos įkėlei, tik paskutiniame galima būtų įtarti, kad pakilimas buvo anksčiau (15 CD), bet jį aš jau komentavau - manau, kad tikrasis pakilimas buvo vėliau. Taigi, jei kituose iš 12 Tavo minėtų ciklų BT nebuvo palikusi anksčiau kaip 16 CD, galima skaičiuoti taip.
Iš anksčiausios BT pakilimo CD reikia atimti 7, taigi (16-7=9). Devintoji CD, jei dar nėra gleivių, yra paskutinė nevaisinga diena (pagal Doering'o taisyklę) arba jau pirmoji vaisinga diena (pagal modifikuotą Doering'o taisyklę). Jei labai neramu dėl to paskutiniojo grafiko, manau gali ramia sąžine taikyti modifikuotąją taisyklę.
21 dienos taisyklei nereikia duomenų apie BT matavimą - užtenka bent 6 paskutinių ciklų ilgių.
(29-21=8) - aštuntoji CD, jei dar nėra gleivių, yra paskutinė nevaisinga.
Turint 12 ciklų ilgių duomenis galima pereiti prie
20 dienų taisyklės:
(29-20=9) - devintoji CD, jei dar nėra gleivių, yra paskutinė nevaisinga.
Papildyta:
QUOTE(SURIKATA @ 2011 11 27, 15:02)
O iki ovuliacinio laikotarpio, saugojates su gumytem?
Jei klausimas man
, tai kaip tik pacituotame poste rašiau, kad kontracepcijos nenaudojame jokios.
Papildyta:
QUOTE(Aušriukė @ 2011 11 27, 17:11)
Kaip suprantu, su ta salyga, jei grafikas aiškiai rodo, kad ovuliacija ivyko
Be jokios abejonės
Papildyta:
QUOTE(Aušriukė @ 2011 11 27, 17:11)
Gal galite paaiškinti, kas yra kas antro vakaro taisyklė, lankėme kursus, bet apie tokią neminėjo
Ankstyvosios nevaisingosios fazės metu lytiniai santykiai leistini tik kas antrą dieną ir tik vakarais. Po lytinių santykių kitą dieną gleivės nevertintinos, o dar kitą dieną stebimos iki vakaro (visą dieną). Jei neklystu, šios taisyklės autoriai - Bilingsai, bet daugelis simptoterminio metodo autorių ją taipogi įtraukia.
Papildyta:
QUOTE(Gintarė.. @ 2011 11 27, 17:49)
Paskaičiau SURIKATOS išrinktas citatas, man dar toks klausimas kilo. Kai imame trumpiausią ciklą.. tai imame "normalų", kai prieš tai ir esamas yra abu ovuliaciniai, ar nebūtinai? Nes, pvz., aš per savo matavimo laiką esu turėjus vieną ciklą, kurį laikau kaip vientisą. Jis 52 dienų, bet pirma dalis 26 dienos buvo beovuliacinis, o kita dalis 26 dienos jau su ovuliacija.. bet O buvo anksčiau nei visad, kadangi prieš tai ciklas be O... tai man laikyt savo trumpiausiu ciklu 26 dienas, ar iš įprastų ciklų, 29 dienas...?
Jei tai tikrai buvo beovuliacinis ciklas, o ne trūksta duomenų patvirtinti O, tai šių dviejų ciklų manau galima neskaičiuoti - jie yra kaip vienas ciklas su nemenstruaciniu kraujavimu viduryje.
❀ Tiesa - visai ne tai, ką galima įtikinamai įrodyti, bet tai, kas viską daro paprasta ir suprantama (A.de Sent Egziuperi)