Mūsų su jumis sveikata ir nuotaika priklauso nuo daugelio aspektų, tarp kurių vieną svarbiausių vietų užima aplinkos mikroklimatas, tame tarpe ir santikinė oro drėgmė. Dėl drėgmės stygiaus kenčia visi: susitraukiantys ir skilinėjantys mediniai baldai ir parketas, jūsų mėgstami augalai, kurie iš pradžių pradeda augti lėčiau, o galų gale žūsta dėl jums neaiškių priežasčių Per daug sausas oras pavojingas mūsų vaikams, kurie patys to nežinodami, rizikuoja savo sveikata : išsausėjusi gleivinė sąlygoja padažnėjusias kviepavimo takų lygas, kurios silpnina organizmą...
Taigi - viskas aišku, reikia tą orą kažkaip sudrėkinti ! Bet kaip ? Senas geras būdas yra kabinti ant radiatoriaus šlapią skudurą, Bet todėl jis ir senas, kad trūkumų turi daugiau nei privalumų:
1. Nėra galimybės reguliuoti oro drėgmės lygio
2. Skuduras greitai išdžiūva, tad reikia pastoviai budėti su kibiru vandens rankose.
3. Galu gale, ar tai higieniška ? Net jei kas kartą imti naują skudurą, jame yra tūkstančiai nematomų bakterijų, kurios tik ir laukia kol galės "išgaruoti" ant jūsų išdžiuvusios gleivinės.
Juokai juokais, bet oro drėkinimo problema liko neišspręsta todėl galu gale kokiame nors straipsnyje sužinote, kad galima įsigyti oro drėkintuvą. Štai tada ir prasideda visas įdomumas nes yra daug įvairiausių oro drėkintuvų, kurie skiriasi savo charakteristikomis, o ir kaina kartais akivaizdžiai kandžiojasi.
Bendras visų drėkintuvų bruožas yra jų mobilumas, tiesa vieni jų yra mobilus kaip seni televizoriai, sveriantys apie 15 kg ir kurių kilnoti iš kambario į kambarį didelio noro niekada nebuvo. O kiti sveria vos 2 kg ir juos pasiimti galima net į kelionę. Kitas panašumas - visi jie turi vandens baką, kuri pildyti reikia kartą per diena (kartais dažniau, jei drėkintuvas yra kompaktiškas ir bakas vos 1-2 litrų).
Apie drėkintuvus daugmaž jau žinome. Ką gi mums reikia žinoti apie orą :
1. Optimalus santykinis oro drėgnumas žmogui yra 40-60%,
Technikai ir elektronikai 45 - 60%,
Augalams 55 - 75%,
Baldams, parketui, muzikiniams instrumentams 40 - 60%,
Knygoms bibliotekose, muziejuose 40 - 60%.
2. Taip pat ore negali būti padidėjusio mikroorganizmų kiekio. Kaip yra žinoma, ore bakterijos nesidaugina, ir po kurio laiko, savaime miršta, ypač jeigu namuose niekas neserga. Bet yra dalelių kurios gali savaitėmis, mėnesiais ir netgi metais klaidžioti jūsų oro erdvėje ir kelti rimtą pavojų sveikatai, dažniausiai tai yra pelėsio poros, nes skirtingai nuo įprastų bakterijų, pačios jos ne žūva, nes yra labai atsparios išoriniam poveikiui. ss
Dabar, pagaliau, žinodami mūsų "priešus" galime su jais kovoti. Ir mums padės tie patys oro drėkintuvai kurie būna kelių tipu:
Gariniai oro drėkintuvai
Tokie drėkintuvai veikia panašiai kaip jūsų elektriniai arbatinukai

Vanduo yra šildomas, kol nevirsta garais.
Pagrindinės tokių drėkintuvų savybės - galimybė prisotinti orą virš 60% ir didžiausias palyginus su kitais drėkintuvų tipais išskiriamas drėgmės kiekis per valandą - iki 700 gramų.
Bukite atsargus ir neleiskite mažu vaikų prie garinių oro drėkintuvų be suaugusiujų priežiūros. Garų temperatųra gali siekti 80°C