Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2011, 8 dalis ............ :)

QUOTE(GAUBE @ 2011 02 04, 15:39)
2-tro vaikelio kriksto tevai ispanai, mama kalbanti tik ispaniskai-tai taip iseina, kad ji tures lankyti pamokeles ir klausytis nesuprantamos kalbos lotuliukas.gif


o tai visur daba reikia eit i tuos kursus? Kiek laiko jie trunka. Nes pas mus situacija tokia, kriksto mama gyvena londone, grizta i lietuva tik dviem savaitem. Kriksto tetis, danijoj gyvenantis, gris ir tik savaitej ar dviem. Vaiko tetis dirba danijoj, gris ir tik savaite pries. Tai, kaip tada su kursais? Teks eit man su mazuoju g.gif
Atsakyti
QUOTE(vilmux0520 @ 2011 02 04, 16:37)
o tai visur daba reikia eit i tuos kursus? Kiek laiko jie trunka. Nes pas mus situacija tokia, kriksto mama gyvena londone, grizta i lietuva tik dviem savaitem. Kriksto tetis, danijoj gyvenantis, gris ir tik savaitej ar dviem. Vaiko tetis dirba danijoj, gris ir tik savaite pries. Tai, kaip tada su kursais? Teks eit man su mazuoju g.gif

pas mus jokiu kursu nera bent ax.gif
Atsakyti
Merginos, krikštynų planuotojos, truputį per daug įsijautėte. 4u.gif

Dar kartą pakartosiu- patirtis patirtimi, bet kalbant apie Bažnyčios reikalus nėra "o man buvo taip...", "o man buvo kitaip...". Šiuo atveju galioja Katalikų Bažnyčios nustatytos taisyklės, kurios yra išdėstytos KBK (Katalikų Bažnyčios Katekizme- tai pagrindinės tikėjimo tiesos, kurios be išimties galioja visiems katalikams).

Žalia Rūta, įkėlė visus reikalavimus krikštatėviams. Tai yra visuotini reikalavimai, jei juos bandote apeiti- tai tik Jūsų sąžinės reikalas, jei nuslėpsite, jog krikštatėviai neatitinka tų reikalavimų, tai padarysite nuodėmę, už kurią ir atgailauti turėsite tik Jūs, o ne kunigas ar kuri iš čia esančių forumiečių.

Ir dar kartą prašau- jei tikrai nežinote atsakymo, geriau nutylėkite, nei rašykite klaidingą atsakymą.

Sutvirtinimo Sakramentas tikrai ne tas pats Eucharistijos (Pirmosios Komunijos) Sakramentas. Tai du skirtingi sakramentai.
Katalikybėje yra skiriami 3 vadinamieji įvedimo į krikščionių bendruomenę sakramentai: Krikštas, Komunija (Eucharistija) ir Sutvirtinimas. Pirmaisiais amžiais visus tuos 3 sakaramentus dažniausiai teikdavo vienu metu, nes krikštydavo suaugusiuosius. Vėliau, kai pradėjo krikštyti vaikus, Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus pradėjo teikti vėliau. Taip yra ir dabar. Pirma Krikštas. Po to- Komunija teikiama. Ir dar vėliau- Sutvirtinimas, kuris tarsi užbaigia "įkrikščioninimą", suteikia šv.Dvasios dovanas.

Sutvirtinimo sakramento metu vyskupas patepa sutvirtinamąjį, palaimina jį. Šiam sakramentui reikia pasirinkti Sutvirtinimo tėvą- berniukams/ Sutvirtinimo mamą- mergaitėms. Jie stovi šalia sutvirtinamojo sakramento teikimo metu sutvirtinamajam ant paties uždėję ranką. Ir dar šiam sakramentui reikia pasirinkti sutvirtinimo vardą, kuris turi būti šventas (teikdamas sutvirtinimo sakramentą vyskupas į sutvirtinamąjį kreipiasi tikru ir pasirinktu sutvirtinimo vardu).

Ir pagrindiniam katalikų bažnyčios dokumente- Katekizme yra nurodyta: " nors Krikšto sakramentas galioja ir yra veiksmingas dar nepriėmus nei Sutvirtinimo, nei Eucharistijos, tačiau įkrikščioninimas be jų lieka neužbaigtas" (KBK, 1306)


Prašysiu daugiau nediskutuoti šiais klausimais. Visa reikalinga informacija apie tai, kokie reikalavimai krikštatėviams ir kas tai yra Sutvirtinimo sakramentas yra parašyta. Tai yra oficiali Katalikų Bažnyčios pozicija ir interpretacijoms čia ne vieta, nes taip tik kyla nereikalingos neigiamos emocijos ir klaidinami kiti forumiečiai. (Jei kyla kitokių klausimų susijusių su Bažnyčia galite klausti drąsiai. )
Papildyta:
QUOTE(Akilanda @ 2011 02 04, 15:13)
Jungiuos i jusu buri,krikstynos numatytos per Jonines 4u.gif
dabar iskilo man toks klausimas,sako kriksto teveliai turi buti katalikai,o musu yra evangeliku tikejimo,tai tinka jie? g.gif


Jei Jūs krikštysite katalikų bažnyčioje, tai krikštatėviais galės būti tik katalikai. Evangelikai yra krikščionys, bet ne katalikai, todėl jie krikštatėviais būti negali, jie galės būti tik krikšto liudytojais. Todėl Jums reikės, jei norėsite krikštyti katalikų bažnyčioje, bent vieno krikštatėvio (krikšto mamos ar krikšto tėvo) kataliko.
Atsakyti
QUOTE(Svajūnė @ 2011 02 04, 16:13)
Jei Jūs krikštysite katalikų bažnyčioje, tai krikštatėviais galės būti tik katalikai. Evangelikai yra krikščionys, bet ne katalikai, todėl jie krikštatėviais būti negali, jie galės būti tik krikšto liudytojais. Todėl Jums reikės, jei norėsite krikštyti katalikų bažnyčioje, bent vieno krikštatėvio (krikšto mamos ar krikšto tėvo) kataliko.

o dabar taip,jei mano sesuo buvo katalike,krikstyta kataliku baznycioj,tik tuokesi evangeliku baznycioj uz evangeliko,tai visvien negali? g.gif
o kaip cia skaitosi kriksto liudytojas? g.gif
Atsakyti
Aš negalėčiau būti krikšto mama provoslavų cerkvėje arba evangelikų bažnyčioje. Nes kokia yra krikštatėvių pareiga- perteikti krikštavaikiui tikėjimo tiesas. Tai jei aš esu katalikė, tai aš negalėsiu krikštavaikiui perduoti provoslavų ar evangelikų tikėjimo tiesų. Lygiai taip pat krikštatėviai evangelikai ar provoslavai negalėtų katalikiškai auklėti krikštavaikio.

Šiuo metu daug kalbama apie Ekumeniją (t.y. suartėjimą/ bendravimą visų krikščioniškų bendruomenių), bet realiai vis dar nesutariama dėl esminių tikėjimo skirtumų, kurie istorijos bėgyje išskyrė krikščionis į atskiras atšakas. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(slitka @ 2011 02 04, 18:16)
geriau kibkim i krykstynu organizavimo reikalus smile.gif

drinks_cheers.gif

Turiu klausimeli tom, kurios krikstys berniukus. ka planuojat, noretumet rengri vaikiukui? Ar is tu kostiumu, kur buna spec krikstynom, ar tarkim lininius rubelius g.gif
Atsakyti
sveikos, as tai savo pupa rengsiu megzta suknyte 4u.gif mergaites, o metrikucius tik teveliam dovanoja, o kriksto tevam nedovanoja? g.gif
Atsakyti
QUOTE(slitka @ 2011 02 05, 17:12)
as irgi noriu lininiu drabuzeliu, reikes uzsiimti ju paieskomis smile.gif
kur svesit?

niu gi pasidalink kur radai, ar kur pardej radai ar uzsisakinesi?

Užsisakysiu, kad pasiūtų, tik dar nežinau kur, ieškosiu Kaune, nes kai aną kartą pasiuvo, vežiau vaiką, kad pataisytų, visai netiko doh.gif Gerai, kad siuvėja iš to paties miesto buvo. Kai tariesi internetu, matuoji, rašai, nelabai patikima, reikia nuvežt vaiką, tegul normaliai sužiūri viską, turėkit omeny šitą dalyką mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo estetė: 05 vasario 2011 - 16:35
O gal galite patarti, kelinta valanda patogiausia krikstyti baznycioje? Planuojame birzeli, tai jauciu i pavakare?... g.gif

Ir kam reikalingos dovanos seneliams?... blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilgakojuke: 05 vasario 2011 - 18:58
QUOTE(ilgakojuke @ 2011 02 05, 19:55)
O gal galite patarti, kelinta valanda patogiausia krikstyti baznycioje? Planuojame birzeli, tai jauciu i pavakare?... g.gif

Ir kam reikalingos dovanos seneliams?... blink.gif

pas mus vyks 17, buvo vienas laikas nes kartu su kitais vaikais mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveiki
Jungiuosi pas jus į burį, planuojam krikštyti savo berniuką Liepos mėnesį. Skaitau, kad jūs jau tariatės su bažnyčia, gal ir man reikia, nors planuojam nedideliame miestelyje atlikti šią šventę.
Atsakyti
QUOTE(estetė @ 2011 02 05, 17:33)
Užsisakysiu, kad pasiūtų, tik dar nežinau kur, ieškosiu Kaune, nes kai aną kartą pasiuvo, vežiau vaiką, kad pataisytų, visai netiko  doh.gif Gerai, kad siuvėja iš to paties miesto buvo. Kai tariesi internetu, matuoji, rašai, nelabai patikima, reikia nuvežt vaiką, tegul normaliai sužiūri viską, turėkit omeny šitą dalyką  mirksiukas.gif

na visko turbut pasitaiko, todel jeigu siuvates pas siuveja kuri yra kitam mieste reikia pasilikti pakankamai laiko ir nepasilikti paskutiniam momentui kad dar butu galimybe issiusti atgal ir pataisyti rubelius mirksiukas.gif
Atsakyti