Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos VI

QUOTE(Vilienė @ 2011 01 17, 13:54)
Valdymas (pavara) taip.
Montavimas - ne
Automatinis: ką turite omenyje - fotodaviklį? Nes standartiškai siūlo pultą už 200PLN į kurį pasijungia iki 15 žaliuzių, arba paprastus rankinius jungiklius kiekvienam atskirai. Joks jis ten ne automatinis - dvi knopkės. Yra ir automatinis su taimeriu (niekaip greit neatkasiau pvz įdėt).

Čia mes aptarinėjame m2 kainą ar 10.000?
Nes aišku, kad už 135PLN/m2 dar teks variklį atskirai pirkti, pagal plotį ir svorį. Manau 10.000 yra liuks biudžetas - tikrai pigiau gausim.


Cia as kalbu apie pilna komplekta 1m2 kaina + varikliai+ valdiklis + montavimas, t.y. visas komplektas. kaina iki 10000 reali, bet daug mazesne nebus.
Atsakyti
QUOTE(New Mantas @ 2011 01 17, 13:54)
O žaliuzės nebus vienas iš tokių dalykų vietoj kurio geriau įsigyt saulės/vėjo jėgainę? Už žaliuzių (automatiškai valdomų) kainą gautumėt daugiau energijos negu prarandat. Šešėliavimus galima išspręst kitais būdais, nors kam to reikia tai neįsivaizduoju.


Evoy nurodė vieną iš būdų kompensuoti praradimus per prastus langus - taip, tai vėjas ir saulė.
Šešėliavimas reikalingas saulėtą vasaros dieną kontroliuoti šilumos patekimui į namą - pabandykite pagyventi hermetiškame šiltnamyje su R8..12 smile.gif. Šešėliai gelbsti nuo kondicionierių biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Vyckaju @ 2011 01 17, 13:57)
Cia as kalbu apie pilna komplekta 1m2 kaina + varikliai+ valdiklis + montavimas, t.y. visas komplektas. kaina iki 10000 reali, bet daug mazesne nebus.


Priklausomai nuo langų skaičiaus ir jų dydžio galite pasiskaičiuoti. 135PLN/m2 iki 1600mm pločio ir 3m2 langui. Jei viršijat - jau sekantis profilis, lyg po 155PLN/m2. Čia jau su mechanizmu, dėže bet be pavaros. Pavaros vėlgi pagal dydį ir šustrumo laipsnį nuo 134PLN iki 320PLN(tiek brangiausiai mačiau). Valdiklis irgi pagal šustrumą - tas su taimeriu lyg apie 300PLN buvo...
Jei temoj susiformuos interesantų grupė, galima pabandyti tiksliai pakapstyti, duoti paskaičiuoti ir įdėti realią sąmatą.
Neabejotinai pigiau nei LT, kur telefonu pasakė taip: 210Lt/m2 + 410Lt už variklį ir dar musėt + už valdiklį.
Atsakyti
QUOTE(saule0803 @ 2011 01 17, 13:27)
evoj pats kalbat apie pasyvu nama kuriame langai turetu buti gal ne pacios auksciausios kokybes nes lietuvoj sunku tokius rasti, bet kaip minimum paketas u=0.5
tai kuo geresni langai tuo maiziau zaliuzes pades sutaupyti silumos, tokiu  atveju  zaliuziu atsipirkimas pasyviame name nutolsta daugybe metu i ateiti, kur elektrine pavara tiek metu tikrai be gedimu neatlaikys. vienintelis variantas isideti zaliuzes yra tik del saugumo.

Papildyčiau vienu punktu- ne mažiau svarbu teisingai juos sumontuoti (iš tinkamo „paskandinimo šiltinime“ galima nemažai išspausti). Nesumontuoti Jūsų langai bus įvertinti: Ug=stiklo paketo, Uf=profilio, Uw=lango bendras. Nesumontuoto lango Uw bus skaičiuojamas pagal formulę (Ug + Uf) / 2 = Uw. Silpnoji vieta šiame duete profiliai. Tai jei profilis bus tinkamai sumontuotas ir „paskandintas“ šiltinime, keičiasi daliklis, ir gerėja Uw. Jei atsisakoma profilio, ir stiklo paketas „skandinamas šiltinime“: Ug=Uw. Tai čia teoriją. Praktikoje daugiau niuansų.

Tai žaliuzės ir montuojamo dėl kelių priežasčių: dėl saugumo, dėl kWh gaudymo, kaip barjeras kWh, kaip garso izoliacija. O kiek atlaikys pavara- čia jau gryni burtai. Garažinė kinietiška- ir taip aišku. Padoresni vokiečių gamintojai prieš save visada stato tikslą Lifetime- bet kartais ir su jų produkcija gali kas tai atsitikti. Parodykite, už ką galima būtų garantuoti visu 100 %? Tai būtų juokinga. Juk net pora amerikiečių erdvėlaivių sprogo/sudegė- o ten kontrolė truputi geresnė, nei pavarų gamyboje/surinkime.
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2011 01 17, 13:45)
tai Jus norite pasakyti, kad nama reikia, bet kokiomis priemonemis reikia pritempti iki tu 15kWh/m2 ?? net jei tos priemones visumoje bus su riebiu minuso zenklu bendroje sumoje lyginant su namu kuriame tos priemones nepanaudotos ir jis netelpa i 15kwh/m2. Mums svarbu visuma ka idedu ir kiek tai taupo.
As viska suprantu ir su matematika nesipykstu todel tikrai galeciau argumentuotai uzgincyti , bet koki zaliuziu ekonomini atsipirkima taupant siluma.
Reikia konkretaus namo su konkreciais silumos nuostoliais butent per langus gal galite pasiulyti nes as PN neturiu.

Kartoju tą patį per tą patį pastoviai- ir dar teks turbūt kartoti ne kartą. Taip- visokiomis konkrečiam atvejui tinkamomis priemonėmis pritempti iki „mažiau 10 kWh/m² per metus“ (5 paliekant tvarkytis saulės kolektoriams, kurie ir taip kone privalomi). Taip- orientuojantis į „PN už StN kainą“ gairę. Taip- per brangu užsiciklinti ant bet kokios sistemos ar technologijos, nes viskam visada yra alternatyvos. Vertę turi tik rezultatas- ir kokia kaina jis pasiektas. Ar kada nors esu apie ką nors kitko užsiminęs? Žaliuzės tėra vienas iš daugiau funkcijų patempiančių variantų, ir kaip jau minėjau- turinčios labai solidžių „konkurentų“ sąrašą.

Užginčyti Jūs aišku galite- neabejoju tuo. Tačiau ir man diskutuoti nebūtų sudėtinga- atsakymui gautumėte vitrinos termovizijos nuotrauką. Tačiau esmė visai ne čia. Svarbiausia: Jūs be reikalo traukiojate atskiras sistemas, ir bandote jas sukritikuoti ar išgirti. Tokiais principais galima sudėlioti tik StN dėlionę. PN dėlionei reikalingas visai kitoks mąstymas: kiekvienas elementas yra neatsiejama ir tiesioginiais tampriais ryšiais tarpusavyje susaistyta visumos dalis. Timptelėsite už kokio galo- dėlionėje viskas pasikeis. Tik taip galima prieiti iki PN koncepcijos esmės: vertę turi tik bendras galutinis rezultatas- ir kokia kaina jis pasiektas. O eksploatacinių kaštų skirtumas ateinantiems 10-20-30-40 metų tarp PN ir StN- tai tik grietinėlė ant torto viršaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 17 sausio 2011 - 14:03
Gal kas zinote kokia butu 15 cm storio,medzio masyvo R varza? g.gif
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 01 17, 15:02)
Gal kas zinote kokia butu 15 cm storio,medzio masyvo R varza? g.gif

Kokio konkrečiai?
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 17, 15:04)
Kokio konkrečiai?


idomus klausimas. manau realiai butu klijuotos medienos balkis 30 aukstis,storis 13 cm. Mediena butu egle. Beje,koks medis geriu sulaiko siluma?
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2011 01 17, 15:09)
idomus klausimas. manau realiai butu klijuotos medienos balkis 30 aukstis,storis 13 cm. Mediena butu egle. Beje,koks medis geriu sulaiko siluma?

Pirmam variantui atsakymas: ≈ U= 1 W/m²K (≈ R= 1 m²K/W).
Antram: ≈ U= 0,54 W/m²K (≈ R= 1,84 m²K/W).
Jei atmesti kamštinį ąžuolą- gal būt didžioji pocūgė. Iš vietinių- turbūt pušis, eglė, maumedis. Nesu miškininkas- tiksliai nežinau.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2011 01 17, 12:47)
Tik pakartosiu prieš tai rašytas mintis:
1. Žaliuzės reikalingos ne tik kWh gaudyti: apsauga nuo įsilaužimo + šešėliavimas, dar punktelį galiu pridėti - garso izoliacija.
2. Už Vyckaju 30m2 langų 10.000 yra labai prabangi sąmata - pasižiūrėjus pas kaimynus, kur m2 nuo 135PLN galima sutilpti į žymiai patrauklesnę sumą.

Pateiktam skaičiavime logikos yra, bet skaičiuojama tik vienam atvejui iš 3-4. Iki šiol žaliuzes tarnavo bet kam, tik ne kWh "gaudymui" ir jų sumontuota ne taip jau mažai. kWh gaudymas - tai tik dalis atliekamo darbo.

Nu bet jus, teoretikai, droziat i pievas! Del 2000Lt metiniu islaidu sildymui jus sukuriat tokias fantastines, niekam nereikalingas investicijas, kad jusu namo energijos poreikiai kainuos per metus tuos pacius 2000Lt, kuriuos jus sutaupysit sildymui! Ziema jus vistiek sildysit vandeni, bei VISUOMET vedinsit nama, nes be rekuperatoriaus uzdusit, o rekuperatorius jums rys maziausiai 50vatu elektros energijos per valanda (jei ziema salta, tai rekuperatorius tures turet tenus ir sildyt ieinanti ora, tenai apie 2KW), plius jus turesit investuoti i rekuperacijos/vedinimo sistema, o kad vasara neperkaistumet, turesit investuoti i uzdangas ar zaliuziu sistema, kuri niekad neatsipirks. Be to, jus paaukosit namo isvaizda, sumazinsit langu plotus ir sustorinsit sienas bent iki 60cm vien del tu 2000Lt metiniu islaidu sildymui?? Kur jus izvelgiat logika, as tikrai nesuprantu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 17, 15:28)
Pirmam variantui atsakymas: ≈ U= 1 W/m²K (≈ R= 1 m²K/W).
Antram: ≈ U= 0,54 W/m²K (≈ R= 1,84  m²K/W).
Jei atmesti kamštinį ąžuolą- gal būt didžioji pocūgė. Iš vietinių- turbūt pušis, eglė, maumedis. Nesu miškininkas- tiksliai nežinau.


Aciu.
Atsakyti
Gal kas nors žinote, ar svarbu, kad PN būtent svetainės langai būtų orientuoti į pietus? Mūsų projekte svetainė išeina į vakarus ir į rytus, o miegamieji kambariai (vitrinos) - į pietus. Ar teisingai mąstau, kad jokio skirtumo kokie kambariai, juk rekuperatorius išnešioja nuo saulės prišilusį orą po visą namą. Ar aš klystu?
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 10 11, 21:07)
Lyg pamenu abrozdėlį su dviem (plokščiu ir heatpipe) kolektoriais ant stogo ir skaičiukais šalia - taip, plokščias ten geriau atrodė. Mano žiniom mūsų klimatui lyg heatpipe geriau tinka, ūkanotą dieną, ypač žiemą jis dar dirba, kai plokščiam reik tiesioginių spindulių. Dėl sniego - savo (kol kas apsistojęs ant heatpipe) montuosiu apie 55-60 laipsniai nuolydžiu, kad per Kalėdas gaučiau statų kritimo kampą, tuomet, kai energijos poreikis maksimalus o pasiūla - minimali. Todėl su sniegu problemos nematau. Dabar turiu plokščią, kampas - tragiškas(pagal stogo nuolydį), tai dar spalį juda, bet lapkritį-vasarį tik vos vos.

Susiradau skaičiuoklę ir ji parodė, kad viskas daug blogiau nei atrodo. Gautus skaičius radau ir kitame puslapyje.
Didžiausias saulės atotrūkis nuo horizonto:
per Kalėdas - 11.7°
Per Jonines - 58.6°
Išvados. Jei norit šildytis vandenį žiemą, tai kolektorių reikia dėt ne ant stogo, bet kabint ant sienos. lotuliukas.gif Bent jau neapsnigs smile.gif
Mano galva geriausiai pozicija ta, kai gautas metinis energijos kiekis didžiausias. Sunku pasakyt kiek laipsnių tai būtų, bet atsižvelgiant į oro temperatūrą ir debesuotumą, manau kad Jūsų įvardinti 55-60° kiek per didelis nuolydis. Tikriausiai užtektų 45-55°.

P.S. Mintis ta, kad kolektorius žiūri tiesiai į pietus. Skaičiavimai Kaunui. Bus galima tiksliau paskaičiuot optimalų nuolydį kai rasiu informaciją apie saulės energijos kiekį (prie mažesnio kampo, didesnis išsisklaidymas) ir debesuotumą priklausomai nuo metų laiko.
Atsakyti