QUOTE(Vyckaju @ 2011 02 03, 15:32)
Aisku gal ir negraziai nuskambejo, bet teisybes cia yra ypac kai giriamasi, jog statomas PN.
namas nesertifikuotas kaip PN nera PN, o tik siltas panasiu charakteristiku i PN namas, o gal pradejus gyventi paaiskes, kad iki PN dar toli sviecia..
Cia kaip ir bobute augina bulves kaime ant meslo ir dziaugiasi, kad valgo "ekologiska" produkcija dar ir vaikai i miesta maisais "ekologiskas" bulves tempia. Istyrus dazniausiai uzterstumas ir kt. nesiskiria nuo chemizuotame ukyje isaugintu.
O ekologiska produkcija oficialiai gali vadintis tik ta kuri uzauginta ekologiniame ukyje, kuris yra sertifikuotas ir kontroliuojamas.Visa kita oficialiai neekologiska.
Labai teisingai. Kol ūkis nėra sertifikuotas, tol jis joks - ne ekologiškas. Žinau, nes žmonos teta turi ekologinį ūkį. Juos nuolatos tikrina.
Taip pat ir su PN. Kol namas nėra suprojektuotas su PHPP (už ją vokiečiai nori nuo 130 eurų arba mažiausiai 500 Lt), kol jis nėra sertifikuotas, tai eilinė šilta būda, o ne joks PN.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 02 03, 15:52)
Kai sertifikuojam jau ne giriamės bet konstatuojam faktą. Nors popieriuką gauti kaip ir px. Esmė išlaikymo kaštuose, kurie žada būti labai patrauklūs.
Visa PN namo esmė yra ta, kad jis privalo būti sertifikuotas. Kol namas nesertifikuotas (tai turi atlikti ekspertai iš Vokietijos pasyvių namų instituto, o ne vietiniai šamurliakai), tol jis nėra PN.
Jei jūs sakot, kad esmė ne sertifikate, o išlaikymo kaštuose, tai jūs visiškai nieko nesupratot apie PN. Stato eilinį, tik šiek tiek šiltesnį namą, o įsivaizduoja, kad bus PN. Sertiifkuoti nesiruošia, namo projektas prieš statybas net nepaskaičiuotas su PHPP, o kalba, kad PN.
Jei turi ar bent matėte PHPP, tai gal paaiškinsite visiems apie klimatą. Dar vienas dalykas. Jei matėte PHPP manual, tai gal galite pasakyti, koks yra optimalus vienam žmogui tenkantis plotas pagal PHPP. Koks yra galimas 1 žmogui pagal PHPP tenkamo ploto minimumas ir koks yra maksimumas. Ar į visą tai skaičiuojamas garažas, rusys? Ar į plotą įtraukiama erdvė po laiptais?
O gal galite pasakyti, kokią pasaulio kryptis (rytai, pietūs, vakarai, šiaurė) yra laikoma kaip pirminė, skaičiuojant į langus patenkančios saulės kiekį. Gal galite pasakyti, kaip į PHPP programą įvedami ir paskaičiuojami pasaulio krypties duomenys, jei pietūs nėra 100 proc. pagal sklypą sutampantys su pietų kryptimi?
Gal jums dar keletą įdomesnių klausimų užduoti?