Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos VI

QUOTE(EVOY© @ 2011 01 26, 22:16)
* Smulkmena- tačiau pirmiausia krenta į akis: nėra normalios drabužinės prie įėjimo.
* Viskas atrodo tvarkingai papresuota, tačiau nueita kiek ne ta kryptimi- rezultate gavosi kvadratas. O „pigi“ forma- stačiakampis. Sklypas Jums leidžia tokį pasirinkimą, ir netgi L. Dabar gal ne- tačiau vėliau parinksiu galimų sprendimų pvz.. Kitaip teks ilgai barškinti klaviatūrą, kol ką tai rišlaus sudėliosiu.
* Kai viskas susivedė į kvadratą- išbrango stogas, ir esate priverstas rinktis pigesnį kompromisinį variantą (stogo nuolydis kiek sumažintas nuo optimalaus). Tačiau vis vien tai bus suma (kol kas neskaičiuosiu)- kuri greičiausiai bent jau atitiks viso papildomo šiltinimo medžiagų kainą.


*Prie įėjimo - "rūbinės" tipo spinta. Tik tam, ką norite pirmiausiai nusirengti ir palikti kuo arčiau lauko durų - striukė/paltas ir batai. Viskas. Likęs garderobas - patalpai šalia tėvų san. mazgo / vaikų kambalių spintoms/komodoms. Man kaip ir atrodo logiška - juk žmona kailinių kolekcijos bendr naudojimo spintoje nelaikys. Spintos budintis turinys keičiamas sezoniškai - sandėliavimui kitos patalpos/baldai.

*Apie formą galėtumėt plačiau - L kaip ir prabangi forma, su vidiniu puskiemiu...Bet energetiškai nėra tobula - grindų ploto ir atitvarų ploto santykis ryškiai ne kWh naudai. Stačiakampis - mažesnė blogybė bet ir architektūriškai lakoniškesnė. Nauda vs grožis...sunki tema.

*Kvadratas - populiariausia, labiausiai paplitus figura, forma artimiausia skrituliui/rutuliui. Energetiškai bene efektyviausia, bet išplanavimo atžvilgiu manau mažiau dėkinga nei stačiakampis.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 26, 22:37)
Klausimas Giedruolei. Vis niekaip neprisiruošiu prisėsti prie vieno klausimo. Grubiai: iš žemės šilumokaičio oras paduodamas tiesiai į rūsį, ir rekupas siurbia orą iš rūsio. Ar verta gaišti laiką prie tokio varianto dėlionės- ar tai visiškai beviltiškas atvejis? Kelias problemas ir taip matau. Tačiau neįsigilinus- kol kas visai viliojančiai atrodo...

Klausimas vertas apmąstymų. Techniškai tai žinoma įmanoma, bet pagal normatyvus neleistina. nes rūsys jau kaip ir priskiriamas kažkuriai tai užterštumo zonai, kur realiai gali sklandyti laikomų bulvių ir kitų daržovių, dažų skardiniųkvapai; statybinių medžiagų likučiai, dulkėtumas ir drėgmė ten taip pat jau ne natūralus gamots taip sakant, bet nuolat besikaupiantis. O jei poilsio patalpos, tai žiūrėk jau kad ir rūkalai ir panašūs atributai nepasklistų po gyvenamas patalpas. atsisakyčiau šios idėjos. Žodžiu tarpinė stotelė jei ir galima būtų tai labai steriliai palaikoma... kokiu tikslu sumąstėte šitokį variantą?
Šiek tiek gimininga tema, gal kiek kartojamasi, bet noriu atkreipti dėmesį į rotacinius rekupus ir kai kuriose šalyse leistiną ir priimtiną oro maėmimo ir oro išmetimo angų sumotavimą greta viena kitos. Žodžiu iš esmės nereikėtų labai sureikšminti gyvenamūjų patalpų išmetamo oro kaipo blogio. Nesakau kad jis yra visiškai švarus ir tinkamas recirkuliuoti atgal į patalpas, bet paminėtais dviem atvejais jo procentas yra toks mažas kad neverta atmetinėti tokių sprendimų vien dėl šios savybės. žodžiu mizeris. Tarkim jei visa šeimyna ryte apsilankė tualete, tualeto oro kiekis sudarė 1/4 viso oro kiekio tai per valandą į patalpą grįžta 2proc nuo 1/4 bendro kiekio kvapų, po kitos valandos bus tipo grįžę dar du proc nuo tų 2proc. Jei teršalų šaltinis būtų pastovus, pvz viešieji tualetai, tai užterštumas būtų nuolat lėtai didėjantis. tai jau netinkamas variantas.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 26, 21:16)
Rūsys, MB- pamaloninot taip, kad galima būtų toliau neskrodžiant, iš karto duoti 100 balų. Čia tik kad per daug neįsijaustumėte.
Rūsys:
* Įėjimas iš lauko- niekam nereikalingos problemos. Juk malkų pro jas nereiks nešioti? Tai kam tos išlaidos? Jei toks sprendimas Jums būtinas- kodėl ne iš garažo? Tuo pačiu nušautumėte du zuikius: nes dar ir garažui kokia darmava kWh nukristų, ir durų ypatingų nereiktų.
* Rūsio išplanavimas toks, kad bus tamsu kaip vienoje vietoje. Ir viskas tik dėl to, kad to reikalauja dabartinis įėjimas iš lauko. Ir su vėdinimu kad ir retkarčiais- tačiau vis vien problemos. Negi dėl įėjimo- montuositės kokį tai mechaninį vėdinimą.
* R2- tai pagalbinė patalpa virtuvei. Tai kodėl numatytas toks labirintas tarp šių giminingų patalpų?
* Rūsys po visu namu ar po puse- klausimas aišku personalinis. Fantaziją pasijungus- būtų ne problema pririnkti „būtinų“ patalpų. Tik atkreipsiu dėmesį, kad tarp viso ir pusės- tėra ≈ 12 m rūsio sienos ir 100 m² betoninės plokštės skirtumas (tingisi tiksliai skaičiuoti). Kalbame apie šildymo nereikalaujančias patalpas ir „pigų“ papildomą plotą. Tik klausimas, ar jo reikia?
* Nežinau, kokią technologiją rinksitės rūsiui, tačiau jei yra klausimų su gruntiniais vandenimis- geriausiai ko gero pritiktų monolitas („baseinas atvirkščiai“).
Išplanavimas- būdas pasibranginti statybas:
* Smulkmena- tačiau pirmiausia krenta į akis: nėra normalios drabužinės prie įėjimo.
* Viskas atrodo tvarkingai papresuota, tačiau nueita kiek ne ta kryptimi- rezultate gavosi kvadratas. O „pigi“ forma- stačiakampis. Sklypas Jums leidžia tokį pasirinkimą, ir netgi L. Dabar gal ne- tačiau vėliau parinksiu galimų sprendimų pvz.. Kitaip teks ilgai barškinti klaviatūrą, kol ką tai rišlaus sudėliosiu.
* Kai viskas susivedė į kvadratą- išbrango stogas, ir esate priverstas rinktis pigesnį kompromisinį variantą (stogo nuolydis kiek sumažintas nuo optimalaus). Tačiau vis vien tai bus suma (kol kas neskaičiuosiu)- kuri greičiausiai bent jau atitiks viso papildomo šiltinimo medžiagų kainą.
* Smulkmenų į „PN už StN kainą“ krepšelį dar krūva- tik reikia rimčiau prisėsti (atidėkime išeiginėms). Pradžioje einu parinkti iliustracijų (geriau vieną kartą pamatyti), nes kitaip ilgai nesusikalbėsime.


Nu ka, vaikai suguldyti, zmona uzmigdyta, galima ir "papliurpti".

Oi turbut per velai ikeliau projekteli, nes jau spaudzia terminai ir radikaliu pakeitimu turbut nepavyks igyvendinti. Pavasari jau turi pajudeti darbai.

Jusu post'as man buvo lengvas sokas, kokia valanda turejom diskusiju su zmona - negi tiek nepragalvotu vietu pas mus projekte, o viskas atrode taip tvarkingai .

Pabandysiu sudelioti musu argumentus:

* "Įėjimas iš lauko": pradiniu etapu negalime daryti garazo, o tik stogine. Nes su 1-o auksto namu+garazu netelpame i sklypo uzstatymo plota. Taigi i rusi keliaus ir visi sodo rakandai, zoliapjoves ir pan. Taciau paliekame galimybe stoginei transformuotis i garaza, jeigu iskiltu toks poreikis (po namo pridavimo). Taciau pasiulymas del iejimo i rusi is stogines/garazo yra liux thumbup.gif ir butinai laiptus perstumsim i sona, kad atsidurtu garaze po stogu.

* "Rūsio išplanavimas toks, kad bus tamsu kaip vienoje vietoje."
Kazkiek bandysiu gelbeti situacija su sviesduobem, bet rusiuose siaip ar taip buna tamsu kaip ... lotuliukas.gif nebent cokolis aukstas.
Nelabai supratau kokios problemos su vedinimu. Gi skyles ventiliacijai gali padaryti kur nori. Gal ka nors praleidau. Mechaninio vedinimo rusiui tikrai nenoriu.

* "R2- tai pagalbinė patalpa virtuvei":
Si patalpa aktuali zmonai. Gavau pilna patikinima, kad toks atstumas ne problema ir kad einamu darzoviu kelis vienetus gales laikyti virtuveje. Gal ir nera gerai, bet laiptai i rusi buvo "pritempinejami" prie kitu patalpu, todel geresnes vietos neradom. Aisku didinant rusi sis klausimas gal ir issisprestu racionaliau.

* Rūsys po visu namu ar po puse:
Cia tai man klausimas "to be or not to be". Ilgai su zmona diskutavom, bet taip ir nepriejome konsensuso. Siaip logiskai mastant tas papildomas rusys tikrai mazai kainuotu, ivertinant, kad nereiketu per du etapus daryti pamatu ir siaip vientisesni pamatai gautusi. Kaina grubiai is akies primetus pakiltu gal +10K (gal ir truputi daugiau), tai uz 1kv.m ~100lt - piguva. Tik kitas klausimas, o ka man daryti su tokiu rusiu? Nes dabar planuojami 80kv.m atrodo kaip racionalus dydis, viskam uztenka. Nu sunkia man cia dilema iskelete g.gif

* "Baseinas atvirkščiai"
Apie tai jau snekejom seniau ir man Jusu siulomas variantas patinka. Taciau esminis momentas: kokias medziagas naudoti monolitui? Nes perskambinus per betono mazgus mane patikino, kad W6 ar net W8 betonas gali nelaikyti vandens ir jie jokios garantijos del to neduoda. Vieni siule ideti kazhkokiu hidrofobiniu priedu uz +50Lt kubas. Dar matau kaip alternatyva naudoti Xypex admix prieda betonui. Butu idomu isgirsti Jusu kaip profesionalo nuomone.
Taip pat nezinau tiksliai kaip geriausia uzsandarinti skyles rusio sienu monolite likusias nuo plastikiniu vamzdeliu skirtu prakisti klojiniu savarzom.

Ir dar turiu neisspresta klausima, del zemes silumokaicio rekuperatoriui. Ar verta vietoj oro vamzdzio naudoti vandens kontura aplink rusi? Nes tektu investuoti kelis kartus didesne suma (vanduo/oras silumokaitis, "armatura", valdiklis).

* "nėra normalios drabužinės prie įėjimo":
Cia Viliene atsake kaip as pats nesugebeciau. Tikrai uzteks dideles sienines spintos einamiems drabuziams.

* "rezultate gavosi kvadratas", "stogo nuolydis kiek sumažintas nuo optimalaus":
Jau sunku ka su namo formom ir gaudyti. Dabar pagal projekta namas remiasi i uzstatymo ribas siaureje, rytuose, vakaruose. Pletimasis imanomas tik i pietu puse. O ten norisi palikti kuo daugiau zalio ploto.
Stogo nuolydis ir mane truputi neramina, bet kaip minejote, del namo formos turejau priimti kompromisa. Tikiuosi kampo skirtuma kolektoriam ir PV kompensuoti papildomomis konstrukcijomis (aisku tai jau papildomos islaidos).

* Smulkmenų į „PN už StN kainą“ krepšelį dar krūva:
O jarguteliau doh.gif, matau mane norite i depresija ivaryti. Dabar turbut puse nakties neuzmigsiu ir galvosiu kas cia dar pas mane "prichalturinta" lotuliukas.gif. O siaip labai aciu uz kritika, tikiuosi, kad galutiniam rezultate gausis bent vidutinis namukas (visgi pirmas blynas ir dar "kompiuterastui").
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2011 01 26, 23:24)
Klausimas vertas apmąstymų. Techniškai tai žinoma įmanoma, bet...

Problema tame, kad rūsio į rekupą nepajungsi- o antras rekupas labai keistai atrodys. Rūsį vėdinti vis vien reikia. Rūsyje gali būti ne vien sandėliai daržovėms, o ir visiškai „švarios“ patalpos. Be to, rūsys visai padorus šilumos/vėsumos šaltinis (kas tai panašaus į žemės šilumokaitį). Todėl ir kyla visokių klausimų: kaip išnaudoti rūsio pliusus ir išvengti minusų (čia dėl rekuperacinės)- ir tuo pačiu minimaliai prapūsti patį rūsį. Nesėdėjau dar prie šios temos, todėl jokių atsakymų neturiu.
Atsakyti
QUOTE(sarune+ @ 2011 01 27, 02:57)
Nu ka, vaikai suguldyti...

Nieko tokio, kad jau vėlu ką tai koreguoti. Begėdiškai pasinaudosime Jūsų atveju kaip šablonu- pabodo teoriniai vartaliojimai. Truputi trumpai:
* Dėl drabužinės dydžio tikrai neverta ginčytis. Tik kad spėju (kitų patalpų tam paprasčiausiai nesimato), kad joje norės surasti vietą ne tik „lauko“ drabužiai (o jų nebus tiek jau mažai)- bet ir koks dulkių siurblys, šepetys, reikmenys šuniui ir t.t.
* Dėl monolito nėra jokių problemų- visiškai jokių. Sprendimai gali būti maksimaliai primityvūs, ir jų apsčiai. Pvz.: „lopas“ iš ko tai bitumo pagrindu- buvusią skylę minimum šimtą metų išlaikys sandaria.
* Be iliustracijų- kol kas nebursiu su „PN už StN kainą“. Jei įveiksite dabartinį variantą pagal PN standartus- tai ir galva Jums netūrėtų visiškai skaudėti. O jei rasite ką tai „mirtinai“ naudingo (kas mažai tikėtina)- gal ir terminus ne problema perkelti.

P.S. Kaip kompiuterastui- Jums ko gero rūsyje netgi labai praverstų patalpa porai treniruoklių. Kompas kaip tai savotiškai supranta kokia figūra žmogui tinkamiausia- ir po kiek laiko jo nuomonė dažniausiai nugali...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 27 sausio 2011 - 10:15
QUOTE(sarune+ @ 2011 01 26, 15:29)

atitraukas pagal leidziamus uzstatymo plotus (nuo siaurines ribos - 5m, nuo rytu/vakaru - po 3 metrus).



Jei namas "braškėdamas" telpa į sklypą, o garažo jau "nepaveža" leistinas užstatymo plotas ir tas pats pas aplinkinius kaimynus - manau yra logikos taupyti erdvę, žemę ir namą stiebti į viršų. Nebijote, kad net nuosavam sklype gyvensite kaip daugiabučiame gandralizdyje - ne didelis skirtumas nei nuo lango iki lango 4-6m...
Vienaaukštis yra patogesnis, pats irgi norėčiau vienaaukščio, bet tik dėl erdvių tarp namų stiebėmės į viršų...
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 27, 10:47)
Problema tame, kad  rūsio į rekupą nepajungsi- o antras rekupas labai keistai atrodys. Rūsį vėdinti vis vien reikia. Rūsyje gali būti ne vien sandėliai daržovėms, o ir visiškai „švarios“ patalpos. Be to, rūsys visai padorus šilumos/vėsumos šaltinis (kas tai panašaus į žemės šilumokaitį). Todėl ir kyla visokių klausimų: kaip išnaudoti rūsio pliusus ir išvengti minusų (čia dėl rekuperacinės)- ir tuo pačiu minimaliai prapūsti patį rūsį. Nesėdėjau dar prie šios temos, todėl jokių atsakymų neturiu.


Rekeperacine ora ima is rusio, o ismeta lauk per siena pvz.
O kaip tas oras pateks i rusi? nebent per zemes silumokaiti nes pats rusys silumokaiciu netaps aisku nebent tuo tikslu ji statyti ir jis butu sandarus su prijungimu rekupui.
Uztikrinti rusio sandaruma nuo kitu patalpu nes traukti gali is bet kur?
Pavyzdizui rusi patenka -20 laipsniu oras ir temperatura jame krenta zenkliai, tuo paciu dideja silumos nuostoliai per perdanga tarp rusio ir 1 auksto.
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2011 01 27, 11:48)
Rekeperacine ora ima is rusio, o ismeta lauk per siena pvz.
O kaip tas oras pateks i rusi? nebent per zemes silumokaiti nes pats rusys silumokaiciu netaps aisku nebent tuo tikslu ji statyti ir jis butu sandarus su prijungimu rekupui.
Uztikrinti rusio sandaruma nuo kitu patalpu nes traukti gali is bet kur?
Pavyzdizui rusi patenka -20 laipsniu oras ir temperatura jame krenta zenkliai, tuo paciu dideja silumos nuostoliai per perdanga tarp rusio ir 1 auksto.

Be ŽŠ- kalbos negali būti. Tik "komplekte" su juo. Pats ŽŠ taipogi iš to ką tai laimėtų ("vamzdinis"): kiek supaprastėtų jo paties priežiūra.
Rūsio sandarumas- jokia problema.
Klausimų aišku yra. Oro srautai, kWh, °C- nesu to dar dėliojęs. Giedruolės klausiau, tik ar verta bandyti ką tai šia linkme dėlioti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 27 sausio 2011 - 11:00
As manau kad nereikia cia isradineti dviracio. Rusio kaip rekuperatoriaus nepanaudosi smile.gif. Aisku visada yra "galbut". Naudokimes kas jau yra taikoma ir puikiai save pateisina.
Atsakyti
QUOTE(sarune+ @ 2011 01 27, 02:57)
Ir dar turiu neisspresta klausima, del zemes silumokaicio rekuperatoriui. Ar verta vietoj oro vamzdzio naudoti vandens kontura aplink rusi? Nes tektu investuoti kelis kartus didesne suma (vanduo/oras silumokaitis, "armatura", valdiklis).

Verta. Kaip minėjau, šis variantas neturi gyvasties problemų. Papildomai sumokėsite tik už tai, kad apie ŽS pamirštumėte visiems laikams. Turint omenyje, kad pas Jus rūsys- papildoma investicija būtu minimali (lyginant su šiandienai dar neaiškia gyvasties naikinimo ŽS kaina LT).
Papildyta:
QUOTE(Torro @ 2011 01 27, 12:05)
As manau kad nereikia cia isradineti dviracio. Rusio kaip rekuperatoriaus nepanaudosi smile.gif. Aisku visada yra "galbut". Naudokimes kas jau yra taikoma ir puikiai save pateisina.

Ko gero Jūsų silpniausia vieta- per daug paviršutiniškai per viską praplaukiate. LT net konstruktoriai tvirtina, kad rekupas StN nereikalingas... LT kone visi specai choru tvirtina, kad самоделк'ų išradimas ŽŠ- neduoda jokios naudos. O juk žinome, kad taip mano tik tautiškieji profai...

Žinote, kokia dabar populiariausia tema vokiškuose forumuose (kurie šiaip pasižymi lakoniškumu)? Kaip paversti vieno superbrendo katilo valdymą- centrallizuotu namo sistemų valdymu. Ir самоделк'es tiek sudomino patį superbrendą- kad jis ruošiasi pats tuo užsiimti.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2011 01 27, 10:47)
Problema tame, kad  rūsio į rekupą nepajungsi- o antras rekupas labai keistai atrodys. Rūsį vėdinti vis vien reikia. Rūsyje gali būti ne vien sandėliai daržovėms, o ir visiškai „švarios“ patalpos. Be to, rūsys visai padorus šilumos/vėsumos šaltinis (kas tai panašaus į žemės šilumokaitį). Todėl ir kyla visokių klausimų: kaip išnaudoti rūsio pliusus ir išvengti minusų (čia dėl rekuperacinės)- ir tuo pačiu minimaliai prapūsti patį rūsį. Nesėdėjau dar prie šios temos, todėl jokių atsakymų neturiu.

O kodėl rūsio į rekupą nepajungsit? Juk plokštelinis.
Jei užsandarinsit dalį patalpų, o dalį su visokiom bulbikėm ir šiaip visokias nešvarias patalpas atskirtumėt sandariai, tai išlieka tų nešvarių patalpų vėdinimo problema.
Jau geriau iš patalpų šalinamą orą prapūsti per rūsį nei oras iš rūsio ateinantis į miegamąjį...
Nepatinka man ši idėja.
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2011 01 27, 12:27)
O kodėl rūsio į rekupą nepajungsit? Juk plokštelinis.
Jei užsandarinsit dalį patalpų, o dalį su visokiom bulbikėm ir šiaip visokias nešvarias patalpas atskirtumėt sandariai, tai išlieka tų nešvarių patalpų vėdinimo problema.
Jau geriau iš patalpų šalinamą orą prapūsti per rūsį nei oras iš rūsio ateinantis į miegamąjį...
Nepatinka man ši idėja.


man ir sis variantas is karto mintyse kilo, bet jo ispildymas sudetingesnis nei pirmojo nebet paprasciausiai butu viena istraukimo atsaka is rusio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 27 sausio 2011 - 11:32