QUOTE(bruonius @ 2011 01 17, 21:42)
Kadangi malku tema cia, svelniai tariant, nelabai pageidaujama as jos ir neeskaluosiu, bet gal kuris is profesionaliu teoretiku pateiktu logini investiciju i PN pagrindima?
Juk paversti nama pasyviu reiks investuoti i:
1) platesni pamata. Jei namas bus statomas normalus, t.y. apdailine plyta, tai pamato storis tures siekti 60cm
2) papildoma termoizoliacija: grindims, sienoms, luboms
3) namo sandarinimo priemones, greiciausiai, PU
4) "pagerintus" langus, kosmines technologijos, vakuuminiai paketai t.t.
5) Jei bus norima pasidaryti garaza name, tai kokios tures buti to garazo durys???? gal dvigubos/trigubos ar su vakuuminiais paketais? Ar garazas tures buti statomas salia namo??
6) Rekuperacija, kuri PN yra privaloma
7) Zaliuzes(mano supratimu tai visiskas absurdas, bet tiek jau to)
8) Projekta! Projekto igyvendinima, rimtus statybininkus, nes ukio budu pasistatysi geriausiu atveju silta nama
Ko atsisakoma irengiant PN:
1) katilines
2) kamino
3) stacionarios sildymo irangos (???)
O jei statant bus padaryta klaida ir vis tik sildymo sistemos reikes?? kaip bus apsidraudziama nuo tokios lemiamos klaidos? Jus isivaizduojate, kiek tokia klaida kainuos, kai jau uzbaigtam namui reiks irengti sildymo sistema? tai kainuos maziausiai du kartus daugiau, nei irengiant sildymo sistema, kai namas dar neirengtas. Ir kur ta iranga irengsi, jei nebus numatyta katiline?? Dujinis katilas, ok, ji galima pastatyti virtuveje ar garaze ar kokiam nrs pritaikytam sandeliuke, bet dujiniam katilui reikia kamino, kurio PN nera ir diujini katila reikes "priduoti" dujininkams!! Zodziu, dujino katilo taip pat bet kur ir bet kaip nepastatysi. Telieka elektriniai radiatoriai, kurie dziovina ora ir nera pats maloniausias sildymo budas. Ar yra prasme statyti PN pagal cia deklaruojamus teorinius kanonus, stai kur klausimas! As tikrai nerizikuociau..
Pabandysiu trumpai atsakyt, jei gerb profesionalus kaminkretys teiksis perskaityt.
1) Pamatas 60cm, o kam? Karkasinej statyboj ant minimalaus 25cm pamato uzdeti 35-40cm apsiltinimo sluoksni nera kas, net PIR nereikes naudot siekinat plonint.
Statyt galima isviso ant plokstes.
2) izoliacija papildomai, taip. Grubiai dvigubai nei standartui, jei lyginsim su norminem STR varzom. Mano 1.63kv.m namui tai reiskia +3000Lt su visais tvirtinimais (kaminas tiek kainavo, kad ji velniai...).
3) Daugiasluoksnej karkasinej sienoj sandarumo problemu nelieka, mano atveju apsiltinimo sluoksnis uzsandarintas trim pakopom ir yra trijuose atskirtuose sluoksniuose. Pinigine prasme nereikejo nieko tokio naudot, ko nenaudoju statydamas standarta klientui.
4) Kosminiu technologiju nereikia, uzteks pasyviu langu. +2000Lt lyginant standartinius 2 stiklu 5 kameru profiliu. Durys dar nepasyvios, bet be salcio tiltu kainavo juokingus pinigus - pasinaudojau pazintim. Sarvunkes prastos butu kainave daugiau, tai nieko nepliusuosiu. Viliene manau pasidalins savo pasyviu duru charakteristikom ir kainom. (kiek zinau jau gamina, spynas su prailginimais jau uzsake, gamintojas didziuojasi kurdamas nauja produkta)
5) Garazas pas mane yra namo dalis, siena garazo ir tech patalpu apsiltinta nuo kitu patalpu, garazo nesildau, jokios itakos jis nedaro, gal tik teigiama itaka, nes sildoma namo dalis turi tik 3 isorines sienas.
6) Rekuperacija ok. +3500Lt uz rekupa. vedinimo istema taip ar taip turi but. Mano atveju rekupo panasu kad neprireiks, vamzdis zemeje duoda nuolatini pliusa, sistema vamzdis vamzdyje dirbs kaip prastesnis rekupas, be jokiu investiciju praktiskai. Uzdekim siek tiek, tarkim +500Lt prie vedinimo.
7) Zaliuzes. Priklauso nuo projekto. Mano atveju namas vienausktis, stoga taip pasiskaiciavau kad vasara saule tiesiogiai ant grindu beveik nekrinta, labai siauras ruozelis. Ziema sviecia beveik i sienas pilnu langu. Montuot zaliuzes nera prasmes.
8) Projekta dariausi pats, pakainavo maziau nei kartotinis standartas. Architekturos skyriuje likau truputi nesuprastas, kad nestandartine chrusciofke, bele leidima gaut. Dabar dar geresni daryciau, nebeliktu kamino, nebesudvejociau, kaip kad pries 4m kai popierizma tvarkiausi. Superstatybininku pamisusiu del technologijos nereikia, reikia kruopsciu zmoniu ir vieno ismanancio reiklaus vadovo.
Ko atsisakom:
1) katilines, taip tai reiskia 17kv.m patalpu, kas kainuoja tukstancius ir ne kelis.
katilas ir aprisimas be 10 000Lt net kalba nevyksta. Su akumuliacine jau ir 15 000Lt susidaro.
2) pats kaminas be darbo kainavo 3000Lt darbui galima uzdeti dar 500Lt. Jei dar iskaiciuoti kamino apdaila, sandarinima tai turim jau 4000Lt.
3) Na grindinis man vien vamzdynas iki kolektoriaus 2700Lt kainavo. Su radiatoriais 8x300 + vamzdynas butu dar daugiau buve.
Pilnai pasyvus nesigaus, del kaikuriu jau padarytu sprendimu, teks pritempti papildomais alternatyvios energetikos sprendimais.
Bet ar jauciat skirtuma?
8500Lt uzpasyvinimui. Na uzapvalinkime iki 9000Lt.
darydamas elektrini sildyma, atsisakydamas KKK sutaupyciau maziausiai 22 000Lt.
Taigi 22-9=13. Uz 13 000Lt galima pastatyt saules korektoriu baterija (6000Lt), susikabint salciausiems ziemos menesiams atsargai elektrinius radiatorius ( 1500Lt).
Dar lieka 5 500Lt keliu simtu vatu propeleriui, saules baterijoms ar kokiom patogumo navarotams.
Gal jau jauciat skirtuma? Pasyvus ar artimas jam yra pigiau, tukstanciais. Cia dar neisskaiciavau 17kv.m katilines su kuro patalpa ir 5000Lt zidiniui kuri uzsipaisiau. jei priimtume kad 1kv.m patalpos su apdaila kainuoja vid 1000Lt tai tos patalpos nedarymas man sutaupo dar 17000Lt + 5000Lt zidinys. Kur kist situos pinigus? Naujos Reno - Gavno nepirksiu, nepatinka, tektu kist i kokia naglesne technologija ar i prabangos elementus. Ir tik tada pribrisciau pasyvus = standartas pinigine prasme.
P.S. gal norite pirkti mano kamina, katila su visu aprisimu, kad juos kur per mano durna galva ir baime surizikuot, taip kaip jus dabar bijot... Graziai isardyciau, dempingu parduociau, nors ir taip poblatu superinem kainom susipirkau...