Dalinuosi savo patirtim...
QUOTE(chumbavamba @ 2011 01 18, 17:41)
Prisijungsiu ir as prie jusu pasnekesio. Tetukui prostatos vezys, II stadija. Pries maziau nei metus pasalino prostata, bet PSA po truputi didejo, todel teko svitint. Dabar jau paskutine svitinimo savaite. Kas labai keista, svitinimas neturi jokiu salutiniu pasekmiu - nei oda paraudonavo, nei uzdegimu jokiu. Net neramu - ar negali buti, kad jis tiesiog neveikia?
Beje, gal galetumete patarti, ka dar galima padaryti po svitinimo, kad padeti tetukui? Gal kokiu papildu pagerti ar dar kazka? Visas Lietuvos zolininkes esu susirasiusi, PET skanavima Lenkijoje atmeciau, nes pasirodo prostatos tyrimams, kai auglys dar nera didelis, jis visiskai nenaudingas. Gal yra kazkokiu kitu tyrimu (ne butinai Lietuvoje), kuriuos butu pravartu pasidaryti po spindulinio gydymo, kad iskart matyti, ar jis visgi nors kiek padejo ar daugiau suzinoti apie galima paplitima.
Taip "paranojiskai" klausineju, nes jau teko susiprasti, koks gydytoju onkologu poziuris. Pries prostatos operacija nebuvo darytas nei KT nei MR tyrimai, kurie butu tiksliai parode, kiek ir kur reikia pjauti. Rezultate - ispjove ne viska. Pries radioterapija situos tyrimus padare ir labai stebejosi, kodel nebuvo daryta anksciau. Nu zinot, papykau, is kur tu paprastas zmogus gali tiek visko zinoti, kad pats paprasytum?
Todel ir klausiu jusu, mielosios, patarimo. Ko reikia paprasyti, kad padarytu dabar? Ko reikia paprasyti, kai grysime tyrimams po 3 men? Labai nesinori vel kazka praziopsoti ar atlikti paveluotai.
Ir dar prisiminiau viena klausima
Pradzioje gydytojas buvo paskyres hormonini gydyma, po kiek laiko is niekur nieko nutrauke. Sumurmejo kazka tokio: "Dabar hormonai nebekompensuojami ir tau is tiesu ju ir nereikia"... Tai likom isvis nieko nesuprate, jei pries tai reikejo, kodel dabar nebereikia? O gal pries tai nereikejo?? Nu zodziu... chaosas... o tetukas nenori daktarams ikyreti ir tiesiog daro viska, ka jam liepia neklausinedamas.
As net pradejau galvoti, gal reikia kur privaciai vaziuoti konsultuotis, nes neimanoma is tu daktaru jokios normalios informacijos istraukti.
Jau rašiau, kad turim šitą diagnozę (tiksliau - tėtis) nuo 2004. Buvo taikyta hormonų terapija apie 6 mėn. Efektas buvo, užtvirinimui - radioterapija (švitinimas), po kurio irgi beveik jokių pašalinių. Pagrindinė kontrolė visus tuos metus - PSA tyrimas, kuris tikrai yra informatyvus - jo didėjimas rodo pokyčius. Dabar yra 1,5, po gydymo buvo 0,0xx (nepamenu). Na, ir kartas nuo karto echoskopiškai patikrina.
Hormonai tikrai brangūs, gali būti, kad kai nekompensuojami (pvz. prie II stadijos) - kas mėnesį po kokius 400-500 lt yra brangu. Labai sunku pamatuoti kainos ir efektyvumo santykį.
Kiek žinau, prostatos onkogydymui dar gali būti kažkaip įsodinama radioaktyvi medžiaga.
O KT ar PET tik gali įspėti yra išplitimas ar ne. Operacijos metu geri chirurgai ir taip mato situaciją. Jei II stadija, reik džiaugtis, nes yra atveju, kad jei užkertamas kelias, liga sustabdoma (čia būtent apie prostatą eina kalba), tai jau ne vieną išgijimo atvejį esu girdėjus...
QUOTE(ligita123 @ 2011 01 18, 19:16)
Sveiki, kreipiuosi ir as gal yra kas susidure su ketvirtos stadijos zarnyno veziu , teta jau po opercijos ispjove puse plonuju puse storuju zarnu. Metastazes jau kepenys, ju nebeliete, kaip supratau per daug isplite. Ka mums daryti dabar pas ka geriau vaziuoti konsultuotis mes is Palangos. Ar rebilitacija priklauso idomu kada po chemoterapijos ar dabar?
QUOTE(tomoshius @ 2011 01 19, 17:26)
taigis biopsijos rezultatai gauti..pirminis storojoje.Gydytoja siulo iskarto taikyti agresyviaja chemija,sutariau konsultuotis vln. su Dr. B. Brasiūnienė pirmadieni.Po to spresime ka daryti,o kol kas laukiam...
QUOTE(ligita123 @ 2011 01 19, 20:35)
Bet ar reikalinga reabilitacija jei nieko negalima po vezio daryt jokiu proceduru..esam Klaipedos apskrities ligoninej tai daktarai labai nekalbus......... Bet neabejoju ju profesionalumu. Gyvenam mes prie juros.......dieta galim susidaryti....vaistu nuo skausmo susileisti.....o kas dar jei nemylimu zmoniu pasikalbejimai gali atstoti psichoterapeuta.....
Ir šitą patirtį esu turėjus. Po operacijos, jei ligoniukas labai silpnas - sustiprėti reikia, todėl siūlo sanatorijas. Mama sanatorijoje išmoko maitintis, puiki priežiūra buvo dar ne visai sugijusiom žaizdom, stomos priežiūra - pačiam visko iš karto gal būtų daug...
Bet kai pradėjom chemoterapiją (jei priima Brasiūnienė - l.gerai), buvom suitikę pora jaunesnių moterų, kurios iš karto po operacijų darėsi chemoterapiją, o į reabilitaciją kažkaip tarėsi, kad vėliau, o viena jauna 3 vaikiukų mama ir iš viso nenorėjo važiuoti. Prieš pora savaičių mačiau klinikose išgražėjusią, tikiuosi, kad gal remisija
Iš agresyviauių chemijos schemų prie žarnyno onkologijos dažniausiai yra FOLFOX, XELOX, FOLFIRI ir Xeloda®. Kai kam dar pridedamas avastinas (bet turi būti ligoniukas be kraujo ligų). Galit kiek apie jas pasigooglint. O gydytojai pagal stadiją, ligonio būklę, netgi turimas atsargas skiria efektyviausia, ką išgali. Kai gydėm mamą, man gydytoja yra rodžiusi net pasaulinės onkologų draugijos rekomendacijas - būtent pagal jas ir dirba Lietuvos medikai.