Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietija

QUOTE(Nekieno @ 2012 03 06, 15:54)
Sveikos  4u.gif

Gal kam pasirodys juokingas klausimas, bet vis delto - kokius pagrindinius dalykus reikia zinot vykstant dirbti i Vokietija (kokius "popierius" pasiimti, jei vyras su dukra liktu Lietuvoj)? Ar imanoma pradzioje isgyventi be vokieciu kalbos (su vidutinemis anglu kalbos ziniomis)?

As kol kas tik pamastau apie isvykima, bet dar neteko niekur uzsieny dirbt, tai labai baugu.

Sveika,

Mano vyras dirba Vokietijoje gal 4 mėn. , vokiečių kalbos nemoka (jau per tą laiką jau kažkiek net išmoko), planuoja eit mokytis, šiaip vokiečiai, jeigu moka tai ir kalba angliškai, būna ir rusiškai kai kurie kalba, aišku yra tokių kurie nemoka ir šiaip nemažai tokių. Šiaip sunkoka be kalbos, bet kalba nėra sunki, tai galima greit išmokti.
O dokumentų, kaip ir jokių nereikėjo, kai vienas važiuoji. Tik vat jeigu norėsit gaut pinigėlius už vaiką, tai tada mums reikėjo vaiko gimimo liudijimo, santuokos liudijomo ir pasų.
Šiaip manau viskas įmanoma, tik reikia noro ir pastangų smile.gif
Atsakyti
Labos 4u.gif

Daug postu pries tai perskaiciau, bet roziniai akiniai nenukrito ir mastau vaziuoti pas vyra su paaugliais vaikais. Baisus tas Ju nacionalizmas ir nosies kaisiojimas ir baksnojimas, kad butu viskas taip kaip jie daro, nu bet taip buna daugumoj darbovieciu, kai naujokai NELABAI DRAUGISKAI sutinkami, bet apsislifuoji ir toliau gyveni, laikaisi kazkokiu taisykliu ir panasiai, as galvoju.Vyras dirba ant saves ten, gyventumeme nuosavame name, gal tie kaimynai taip nelystu ir nereguliuotu? As pradzioj nedirbciau, nes kalba tik pradejau mokintis, bet va del vaiku pergyvenu, ar tikrai jie ten nejaus diskomforto?
Gal kas turite 16 metu vaiku ir esate neseniai isvaziave?
Atsakyti
si tema skirta informacijos kaupimui/saugojimui 4u.gif

su klausimais apsilankykit icia http://www.supermama...;#entry54362862
arba plepuciu temoj http://www.supermama...;#entry54362434
Atsakyti
Sveiki, buvau Heidelberge ir ten mokinaus vokieciu kalbos kursuose. Jei kam reik galiu padet su informacija, aisku sie kursai manau labiau orientuoti i jaunima, kurie tikis studijuoti vokietijoje. Arba zmones kurie nori ismokt vokieciu bei pabendraut su kitu saliu zmonemis.
Atsakyti
Sveikos mamytės. Esu nebejauna mama, turiu 18 metų dukrą, kuri Lietuvoje baigia šiais metais mokyklą. Vasarą išteku už vokiečio ir kartu su dukra išvažiuojame gyventi į Vokietiją Bonn miestą. Lietuvoje turiu gerą darbą, bet ko nepadarysi, jei nori būti kartu su vyru, taip, kad šiuo atveju aukojuosi aš ir išvykstu pas jį. Noriu paklausti, kur reikia kreiptis dėl dukros tolimesnių mokslų Vokietijoje? Kalbos ji nemoka,gal yra studijos anglų kalba, kol išmoks vokiečių kalbą? Ar bus mokami jai vaiko pinigai? Kur kreiptis man, kad galėčiau lankyti kalbos kursus ir integruotis į Vokietijos darbo rinką (esu baigusi Vilniaus universitetą). Ar kol mokysiuosi kalbos, man bus mokami kažkokie pinigai?
Būčiau labai dėkinga už atsakymus, nes viskas dar labai neaišku.
Atsakyti
Si tema, nors jau senokai beatnaujinta, bet skirta kaupti informacijai, o ne klausimams-atsakymams. Nepatingekit paskaityti senesniu temu, ir uzsukite i tema "nuo a iki z"
Atsakyti
QUOTE(redsunrise @ 2012 03 21, 12:20)
Labos  4u.gif

Daug postu pries tai perskaiciau, bet  roziniai akiniai nenukrito ir mastau vaziuoti pas vyra su paaugliais vaikais. Baisus tas Ju nacionalizmas ir nosies kaisiojimas ir baksnojimas, kad butu viskas taip kaip jie daro, nu bet taip buna daugumoj darbovieciu, kai naujokai NELABAI DRAUGISKAI sutinkami, bet apsislifuoji ir toliau gyveni, laikaisi kazkokiu taisykliu ir panasiai, as galvoju.Vyras dirba ant saves ten, gyventumeme nuosavame name, gal tie kaimynai taip nelystu ir nereguliuotu? As pradzioj nedirbciau, nes kalba tik pradejau mokintis, bet va del vaiku pergyvenu, ar tikrai jie ten nejaus diskomforto?
Gal kas turite 16 metu vaiku ir esate neseniai isvaziave?


Na nevažiuočiau g.gif, tikrai nėra taip blogai LT. Pagailėk savo vaikų, egzaminai ant nosies ir LT nemažai galimybių turės. O čia... Hauptschule.... Nebent turėtumėt pinigų privačiai mokyklai(anglų kalba). Kad ir kaip norisi, pakentėčiau tuos du metus dėl vaikų..,.

QUOTE(Irma39 @ 2014 01 22, 16:06)
Sveikos mamytės. Esu nebejauna mama, turiu 18 metų dukrą, kuri Lietuvoje baigia šiais metais mokyklą. Vasarą išteku už vokiečio ir kartu su dukra išvažiuojame gyventi į Vokietiją Bonn miestą. Lietuvoje turiu gerą darbą, bet ko nepadarysi, jei nori būti kartu su vyru, taip, kad šiuo atveju aukojuosi aš ir išvykstu pas jį. Noriu paklausti, kur reikia kreiptis dėl dukros tolimesnių mokslų Vokietijoje? Kalbos ji nemoka,gal yra studijos anglų kalba, kol išmoks vokiečių kalbą? Ar bus mokami jai vaiko pinigai? Kur kreiptis man, kad galėčiau lankyti kalbos kursus ir integruotis į Vokietijos darbo rinką (esu baigusi Vilniaus universitetą). Ar kol mokysiuosi kalbos, man bus mokami kažkokie pinigai?
Būčiau labai dėkinga už atsakymus, nes viskas dar labai neaišku.


Sveika,
Kindergeld gaunami iki 18 metų visiems vaikams, po to gali būti padaromos tam tikros išimtis:
Detaliau čia

Pasižiūrėkit universitetus Olandijoje, ten nemažai studijų anglų kalba ir nėra sunku įstoti(vokiečiai dažnai reikalauja B2 vokiečių kalbos sertifikatą turėti).
O dėl kitų klausimų pasiteirauk savo būsimo vyro, tikrai turėtų padėti. Šiaip Arbeitsamt galėtų tave nukreipti reikiama linkme.
Atsakyti
QUOTE(redsunrise @ 2012 03 21, 12:20)
Labos  4u.gif

Daug postu pries tai perskaiciau, bet  roziniai akiniai nenukrito ir mastau vaziuoti pas vyra su paaugliais vaikais. Baisus tas Ju nacionalizmas ir nosies kaisiojimas ir baksnojimas, kad butu viskas taip kaip jie daro, nu bet taip buna daugumoj darbovieciu, kai naujokai NELABAI DRAUGISKAI sutinkami, bet apsislifuoji ir toliau gyveni, laikaisi kazkokiu taisykliu ir panasiai, as galvoju.Vyras dirba ant saves ten, gyventumeme nuosavame name, gal tie kaimynai taip nelystu ir nereguliuotu? As pradzioj nedirbciau, nes kalba tik pradejau mokintis, bet va del vaiku pergyvenu, ar tikrai jie ten nejaus diskomforto?
Gal kas turite 16 metu vaiku ir esate neseniai isvaziave?


sveika, as nesutikau dar nedraugisku ar kazkaip priesiskai nusiteikusiu, nors cia esu beveik 2 metai smile.gif as galvoju, kaip elgsies taip tave ir vertins. Aisku, gal tuos, kurie atvaziuoja is paslapu gyventi vertina kitaip. siandien as sakyciau nebijok nieko ir pirmyn tongue.gif vaika,i aisku, eis i metais zemesne klase, taciau tai tikrai ne beda. Visada gaales pereiti i gimnazija paskutiniais metais. O jei lankys gesamtschule, tai ir taip gales baigti abitura. Aplamai, as daryciau isvadas, kad gasdina zmones, kurie nezino objektyvios situacijos LT bigsmile.gif aisku sunku del kalbos, ypac, kai susiduri su mokesciais, notarais, istatymais... bet tam yra draugai, pazistami, si tema !!! sekmes 4u.gif
QUOTE(Irma39 @ 2014 01 22, 16:06)
Sveikos mamytės. Esu nebejauna mama, turiu 18 metų dukrą, kuri Lietuvoje baigia šiais metais mokyklą. Vasarą išteku už vokiečio ir kartu su dukra išvažiuojame gyventi į Vokietiją Bonn miestą. Lietuvoje turiu gerą darbą, bet ko nepadarysi, jei nori būti kartu su vyru, taip, kad šiuo atveju aukojuosi aš ir išvykstu pas jį. Noriu paklausti, kur reikia kreiptis dėl dukros tolimesnių mokslų Vokietijoje? Kalbos ji nemoka,gal yra studijos anglų kalba, kol išmoks vokiečių kalbą? Ar bus mokami jai vaiko pinigai? Kur kreiptis man, kad galėčiau lankyti kalbos kursus ir integruotis į Vokietijos darbo rinką (esu baigusi Vilniaus universitetą). Ar kol mokysiuosi kalbos, man bus mokami kažkokie pinigai?
Būčiau labai dėkinga už atsakymus, nes viskas dar labai neaišku.

jei atvykus uzsirasysite darbo birzoje, jei vyro atlyginimas leis gausite gal but ir nemokamus kursus integracinius abi. Bet ju tokia kaina (60 euru, arba 120 euru, kuriu puse susigrazinsite su mokseciais), kad drasiai galima pacioms eiti i VHS miesto ir uzsirasyti. Jei dukra studijuos, jai bus mokami Kindergeld. Del universitu cia, dar nieko nezinau tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(moocho @ 2014 01 22, 15:27)
Si tema, nors jau senokai beatnaujinta, bet skirta kaupti informacijai, o ne klausimams-atsakymams.

!!!!!!!
Atsakyti
censored2.gif tik joms atsakiau mirksiukas.gif
Atsakyti
Klausimu-atsakymu tema galite rasti cia: http://www.supermama...;#entry65458485
Atsakyti
QUOTE(magistrante @ 2014 01 24, 12:32)
Klausimu-atsakymu tema galite rasti cia: http://www.supermama...;#entry65458485


Ar yra prasmė laikyti šią temą tada, jei žmonės negali nieko paklausti kas jiems rūpi? Ir yra kita klausimų atsakymų tema? smile.gif 4u.gif
No offense, bet tada manau kad ji nereikalinga. wink.gif O kitoj temoj, nesunku gi nuorodą įdėti į vokietija.de puslapį.

wink.gif
Atsakyti