Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietija

sweikutės, na ir prisiskaičiau aš čia nuomonių.......
mes su vyru ir dvimečiu vaiku galvojame vykti į Vokietiją, nes čia Lietuva, baigia nusmaugti savo mokesčiais ir tokia politika. tai dabar net sudvejojau, kaip iš tikro pasielgti? Pati aš baigusi bakalauro studijas, dirbu socialine darbuotoja su rizikos šeimomis ir gaunu 1200lt. į mėn, kai ateina žiema ir turiu iš tu pinigėlių atiduoti mokesčiams 750lt, tai būna žiauru.
Dirbti, nei vyras, nei aš nebijome. Norim vykti į DE, kabintis kiek galima ir gyventi, vien dėl vaiko kai pagalvoji ateities. Vokiečių kalba susišneku, bet neįdealiai, bet ir pasimokyti juk galima dar.
Vyras žiuri darbo skelbimus susijusius su "furisto" darbu. Aš darausi su savo specialybe (na bet ir į kitą darbą nespjaunu), kaip mano viena pažystama išvyko gyventi į Norvegiją, tai pardėjo nuo valytojos darbo....po to įsidarbino socialine darbuotoja.
Gal galit kas atsiliepti, kas žinot apie "furistų" darbą DE ir atligį už šitokio pobūdžio darbą.


Ačiū, lauksiu atsakymo
Atsakyti
QUOTE(vanile31 @ 2011 04 06, 08:50)
Sveikutes  4u.gif

Gal kas esate netolimoje praeityje gavusiosl vokietijos pilietybe?  Idomu, kokie dabar reikalavimai kalbos testui? Turime vykti i Vilniu, Vokietijos ambasada, laikyti kalbos egzamina pilietybei.Vok. kalba kolkas mokame prastai, tai net nezinau ko tiketis  doh.gif

Aciu


as esu laikius kalbos testa Vilniuj Vokietijos ambasadoj,bet jau daugiau kaip pries 10m ax.gif todel mano zinios ne pacios naujausios,kiek supratau tavo giminaiciai veliau yra ji laike...tada jie daugiau galetu patart negu as....nes kai as laikiau Lietuva dar net EU nebuvo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(wolke7 @ 2011 04 14, 18:57)
as esu laikius kalbos testa Vilniuj Vokietijos ambasadoj,bet jau daugiau kaip pries 10m ax.gif  todel mano zinios ne pacios naujausios

Ups, suprantu, kad isiverziau i jusu valdas blush2.gif bet siuo metu vyras yra isvykes i NO, bet ten ir ne pyragai... jis vis zvarina savo akis link Vokietijos (nes laisvai kalba vokiskai), bet as (kalbanti siek tiek) labai bijau sios salies doh.gif (nors demokratineje Vokietijoje teko pragyventi 5 metus, bunant vaiku). Nejau, islaikius egzamina ambasadoje gali pretinduoti i DE pilietybe blink.gif ??? Tik nesupykit uz klausima, nes isivaizduoju kiek cia TOKIU klausianciu doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(citroen @ 2011 04 15, 22:32)
Nejau, islaikius egzamina ambasadoje gali pretinduoti i DE pilietybe  blink.gif  ???

jei tavo seneliai/tėvai kažkada buvo vokiečiai, bet dėl kažkokių priežasčių pati esi lietuvė, visada turi šansą ir tu, ir tavo vaikai irgi gaut Vokietijos pilietybę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(,2011 05 04, 12:13)
Sveikos Vokietijos lietuvaites! Visam internete isieskojau, bet neradau informacijos apie lietuviskas mokyklas vokietijoje. Turiu omenyje nuo pradines klases, kur butu viskas destoma lietuviu kalba. Gal galite man padeti, jei kas turit informacijos, nes turim planu del sios salies, kadaise cia dirbau. Labai aciu uz bet kokia info  4u.gif



QUOTE(,2011 05 04, 12:21)
vokietijoj yra vienintele tokia mokykla,- vasario 16 gimnazija. Nuo 5 klases. Ten destoma ir lietuviu kalba, ir kai kurie dalykai mazhesnese klasese (pasirenkama) lietuviu kalba. Dauguma disciplinu- vokishkai, pagal vokishka valstybine programa.



QUOTE(,2011 05 04, 12:47)
guglas tongue.gif


Mokslas Gimnazijoje kainuoja 150 €/mėn., antram vaikui – 75 €/mėn., trečiam vaikui mokslas nemokamas.
Gyvenimas bendrabutyje su pilnu aprūpinimu kainuoja 410 €/mėn.
Už mokslą ir bendrabutį mokėti reikia tik 10 mėnesių per metus.

turbut prakrapshto, gulint neturetu 'pramusht'.



QUOTE(,2011 05 04, 15:15)
Hamburge ir apylinkese apie 300-500 eu lopseliai ir darzeliai. jei uzdirbat mazai, galima kazkokia suma susigrazinti.

DE ziauriai skiriasi visur tie darzeliu mokesciai. Cia tas pats kaip klausti kiek visoj europoj kainuoja darzeliai  biggrin.gif



QUOTE(,2011 05 04, 17:23)
Maniske dukra pirma klase ejo lt ,o paskui dar viena menesi cia ,dave papildomu pamoku ir stai jau sekmingai dabar eisim i 5 klase ...
brolis atvaziavo i sesta klase nemokedamas vokieciu ne zodzio ,per metus ikirto kalba .. perkele i septinta klase nu ir paskui jau viskas gerai buvo ,10 klasei vokieciu kalbos egzamina islaike geriau nei bet kuris klasiokas vokietis  biggrin.gif  nu o dabar jau sefauja ... baiges mokslus ,kalba isvis be akcento per 7 metus ...
taip kad vaikai greit adaptuojas ... ir kalba ismoksta greit ,uz papildomas pamokas mes nieko nemokejom  schmoll.gif



QUOTE(,2011 05 04, 18:09)
nu kai pirmokas ateina tai dar nieko  biggrin.gif  jie vaikai juk  biggrin.gif ir susisneka rankom ,vokieciams nemokantis egzotika ,bet paskui pripranta zodis po zodzio  biggrin.gif
vat sestokui toki dalyka iveikt tikrai reik daug istvermes ,juk jau ne maziukas ,jam ka nors sako ,o jis ne zodzio nesupranta ,kad ir pvz tu durnas vokiskai nemoki  unsure.gif  atsako JA ,cia naturalus pavyzdys is brolio pirmu dienu mokykloi ,bet tikrai jau po menesio jam pavyko kalbet ,nes norejo irodyt kad jis tikrai gali vokiskai kalbet ... o dukra mano tai jau be problemu  schmoll.gif manau taip net geriau kai vaikas nuo pirmos klases cia mokinas ,mano klaida buvo leist i lt pirma klase doh.gif



QUOTE(,2011 05 04, 18:23)
cia parenka programa pagal tai kiek vaikas protingas ,(bent jau pas mus taip )dukra atvaziavus po pirmos klases lietuvoi galejo tiesiai i trecia klase eit ,jei kalba geriau bütu mokejus biggrin.gif  nes jie cia pirmoi klasei raso tik piestukais ir spausdintinem raidem skaiciuoja tik plius minus iki 100 biggrin.gif  o ji jau mokejo ir rasaliniu ir rasytinem raidem biggrin.gif visiems cia buvo stebuklas....



QUOTE(,2011 05 05, 08:27)
Mano dukirai pirmoje klaseje nebuvo sunku, bet as jo sir neruosiau mokyklai, viska mokykloj ismoko.Antroje pastebejom, kad vaikis atsilieka, kad jam sunku...tai tenka patiems su ja pasedet.
Tu planuok ka nori, kai tik prisiregistruosi(be registracijos cia niekas nevyksta), is savivaldybes ateis laiskas , kad vaikis turi keliaut i mokykla, gausi patikrinima pas gydytojus ir jie nuspres reikia tavo vaikui i mokykla ar ne...jokiu ten per anksti pas juos nera (jei daktarai nusprendzia, kad vaikas pasiruoses).
Vaikai tikrai nauja kalba ir naujus draugus priima kaip nuotyki, kaip ir kai kurie suaugusieji ax.gif Gal tu daugiau bijosi nei tas tavo vaikas (cia man taip buvo, kol i pirma klase dukra isejo doh.gif ).





QUOTE(,2011 05 05, 08:41)
Labas Rytas 4u.gif
Del tü vaikü ir mokyklü,tai mano giminaite rudeny atsiveze vaika is LT.Pavasyry jy ten uzregistravo,gavo laikus ir nuo moklsü metü pradzios jis pradejo eit.Is pradziü labai bijojo,kaip ten jam bus ir visa kita.LT jis bütü ejes jau y antra klase,o cia pateko y pirma.Kalbejau pries Velykas su ja,tai zadejo jy kelt y antra klase,po Velykü.Pirmoj klasej jau jam nebuvo ka veikt.Kalba ismoko greitai ir apsiprato taip pat.Mama daugiau bijojo negu jis.Jis lanko kazkur prie Verden mokykla. g.gif

Atsakyti
sveiki,
kaip būtų smagu, jei pataikyčiau, kad su tuo kas nors susidūręs..
taigi, pradedu gyvenimą berlyne ir rekuosi šokių studijas-moderniam arba baletui. gal kas nors ką nors yra lankęs?
Atsakyti
QUOTE(Laurrr @ 2011 03 14, 19:59)
O kiek vokietijoje uzdirba aukles priziurincios vaika? Kiek suprantu tai toje seimoje ir gyveni?


Bent jau mano agenturoj-9 eurai uz valanda (uz 1 vaika)
Papildyta:
QUOTE(epati @ 2011 04 14, 17:20)
sweikutės, na ir prisiskaičiau aš čia nuomonių.......
mes su vyru ir dvimečiu vaiku galvojame vykti į Vokietiją, nes čia Lietuva, baigia nusmaugti savo mokesčiais ir tokia politika. tai dabar net sudvejojau, kaip iš tikro pasielgti? Pati aš baigusi bakalauro studijas, dirbu socialine darbuotoja su rizikos šeimomis ir gaunu 1200lt. į mėn, kai ateina žiema ir turiu iš tu pinigėlių atiduoti mokesčiams 750lt, tai būna žiauru.
Dirbti, nei vyras, nei aš nebijome. Norim vykti į DE, kabintis kiek galima ir gyventi, vien dėl vaiko kai pagalvoji ateities. Vokiečių kalba susišneku, bet neįdealiai, bet ir pasimokyti juk galima dar.
Vyras žiuri darbo skelbimus susijusius su "furisto" darbu. Aš darausi su savo specialybe (na bet ir į kitą darbą nespjaunu), kaip mano viena pažystama išvyko gyventi į Norvegiją, tai pardėjo nuo valytojos darbo....po to įsidarbino socialine darbuotoja.
Gal galit kas atsiliepti, kas žinot apie "furistų" darbą DE ir atligį už šitokio pobūdžio darbą.
Ačiū, lauksiu atsakymo


kokio furisto? Ilgu atstumu, ar mieste? Furistu vokietijoj tikrai truksta... Jei tik moka bent jau vidutinisikai kalba, turetu pasisekti.
Atsakyti
Sveikos,gal galite parasyti kiek De mokama uz valanda?
Ir ar duoda kas nors uz vaikus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Garbaneles @ 2011 08 09, 12:55)
Sveikos,gal galite parasyti kiek De mokama uz valanda?
Ir ar duoda kas nors uz vaikus? g.gif

tai gal pirma tema persiskaityk, cia gi informacine tema, o ne plepalu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Blümchen @ 2011 08 09, 15:28)
tai gal pirma tema persiskaityk, cia gi informacine tema, o ne plepalu mirksiukas.gif

Tai as ir noriu informacijos g.gif rolleyes.gif
Atsakyti
..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KolJe: 09 rugpjūčio 2011 - 14:35
QUOTE(Garbaneles @ 2011 08 09, 13:33)
Tai as ir noriu informacijos  g.gif  rolleyes.gif

skaityk tema ir rasi ko nori, nesakyciau, jeigu taip nebutu
Atsakyti