given444, 09 Gru 2011 - 20:21, para�ė:
given444, 09 Gru 2011 - 20:21, para�ė: ![]()
o to tikslas koks?
Tikslu yra daug. Ivairus mokesciai mano biudzete uzima 50-60% islaidu, kitus 30% uzima maistas, o toliau smulkme.
1. sumazinti sanaudas
2. sukaupti tam tikra suma nelieciamu pinigu (tipo "juodai dienai", vaiku mokslams, ilgalaikiams 5-15 metu tikslams)
3. Sukaupti tam tikra suma uzsibreztiems stambiems metu pirkiniams (tai gali buti auto, kelione, remontas, ar kazkas kiekvieno interesams)
4. Savo iprociu keitimas. As cia apie ekologija, vartotojiska kultura ir kt.
pinkrose, 09 Gru 2011 - 21:47, para�ė:
pinkrose, 09 Gru 2011 - 21:47, para�ė: ![]()
o kaip dėl maisto išlaidų? taupoma ir ten?
![]()
pas mus karštas vanduo po kokių 4-5min tik atbėga, bėga iki tol ledinis

pas mus karštas vanduo po kokių 4-5min tik atbėga, bėga iki tol ledinis

Pas mus karstas vanduo irgi ilgai bega, tai ji panaudoju, kol atbega siltas, kazkokiems puodams, skardoms ir kitkam uzmerkti.
Maisto islaidos. Be abejo, mazinu ir jas, bet proto ribose. Labai padejo praeitos temos naudingi patarimai. Vienas is ju - sudaryti meniu savaitei. Nebeinu be reikalo i parduotuve, perku tik tikslingus produktus, nebeisleidziu daugiau kaip 20-30 Lt dienai (didysis uzpirkimas savaitei).
Beje, idomumo delei, darydama maista, kelias dienas skaiciavau naminio maisto savikaina. Tai balandeliai su bulvemis - kainuoja 11Lt 7-8 porcijos. Porcijos kaina (2balandeliai su padazu, grietine ir virtomis bulvemis) 1.40 Lt
Pirkta absoliuciai viskas, jokio kaimo ir kt. neturim, neskaiciavau tik darbo

Beje, pirkdama produktus (ypac pieno) labai atkreipiu demesi i kaina. pvz. grietine, kartais tai, kas atrodo pigiausia buna apgaulina, nes viena grietines rusis kainuoja 3.69 Lt (turis 330), kitas salia tokio pacio dydzio indelis 3.99 Lt (turis 450). indeliu dydos tas pats, per skubejima paimi pigesni, atidarai, o jis pustustis. Taip pat pienas, esantis pigiau - yra 0.9l, o kainuojantys vos 0.10Lt brangiau, jau 1l.