QUOTE(Coccinela @ 2011 02 02, 14:40)
O aš ant BDIH ženkliuko matau parašyta Natural, o ne ekologiška. Tai užtai susimėčiau, gali gi būt natūralus, bet kenksmingas? Nes nafta taigi irgi natūrali?? Nors man pačiai mistinė sąvoka "ekologiškas" ir kaip tai susiję su toksiškumu/žalingumu, nes gamtoj, ekologinėj nišoj, tai pusiausvyra ir net su natūraliais toksinais, ir apsigimimais ir visu kuo..
Bet jei sakot, kad šitą ženklą radus nebeverta gilintis į sudėtį, tai puiku. Ačiū už pasisakymus
Bet jei sakot, kad šitą ženklą radus nebeverta gilintis į sudėtį, tai puiku. Ačiū už pasisakymus
BDIH Certified Natural Cosmetics
BDIH - tai Vokietijos gamintojų ir distributorių asociacija įkurta 1951 m., kurios būstinė Mannheime. BDIH yra Europos sveikų produktų gamintojų asociacijos (EHPM) ir Vokietijos maisto teisės ir maisto mokslo (BLL) federacijos narė. Asociacija konsultuoja visais juridiniais klausimais gaminant ir parduodant kosmetikos ir asmens higienos produktus, maisto (ypač maisto papildus ir dietinius) produktus, medicininius preparatus.
Nustato natūralios kosmetikos gamybos standartus.
Kontroliuoja šių standartų laikymąsi.
Sertifikuoja produktus
Sertifikuotos natūralios kosmetikos naudojimas užtikrina saugumą. Visi ingredientai, naudojami tame produkte, yra aiškiai apibrėžti direktyvų. Žaliavos auginamos ekologiniuose ūkiuose ar natūraliose augimvietėse, kur nenaudojamos trąšos ir pesticidai, taip pat jokie genetiškai modifikuoti augalai. Į produkto sudėtį stengiamasi nedėti organinių sintetinių dažų, sintetinių aromatų, etoksilintos žaliavos, silikonų, parafinų ir kitų mineralinių aliejų darinių. Kosmetikos produktai visą laiką kontroliuojami, siekiant užtikrinti rekomendacijų laikymąsi ir tik tuomet jiems suteikiamas sertifikatas.
BDIH savo rekomandacijose nurodo žaliavų išgavimo, panaudojimo ir jų perdirbimo į natūralios kosmetikos gaminius procesus:
1. Augalinės kilmės žaliavos
Išaugintos kontroliuojamuose ir sertifikuotuose ekologiškuose ūkiuose bei patikrintose natūraliose augimvietėse.
2. Gyvūnų apsauga
Pagaminti galutiniai produktai nėra bandomi su gyvūnais. Uždrausta naudoti žaliavas gaunamas iš negyvų stuburinių gyvūnų (pvz.: vandens vėžlių alieejus, audinės aliejus, švilpiko riebalai, gyvuliniai riebalai, gyvulių kolagenas ar gyvosios ląstelės).
3. Iš mineralų išgaunamos žaliavos
Galima naudoti neorganines druskas ir žaliavas išgaunamas iš mineralų, išskyrus tas, kurios paminėtos 5 punkte.
4. Ribojamas tam tikrų žaliavų naudojimas
Natūralios kosmetikos gamybai leidžiama naudoti šias natūralias žaliavas: riebalus, aliejus, vašką, lecitiną, lanoliną, monosacharidus, oligosacharidus, polisacharidus, proteinų ir lipoproteinų komponentus, kurie yra išgauti hidrolizės, hidrinimo, esterifikacijos, transesterifikacijos procesų metu.
5. Sąmoningas atsisakymass naudoti:
Sintetinius dažiklius, sintetinius kvapus (aromatus), etoksilintas žaliavas, silikonus, parafinus ir kitus naftos produktus. Kvapiųjų medžiagų naudojimas nustatomas pagal ISO 9235 kriterijus.
6. Apibrėžtas konservantų naudojimas
Mikrobiologiniam saugumui užtikrinti be natūralių konservantų leidžiamas identiškų natūralioms medžiagoms produktų naudojimas: salicilo rūgštis ir jos druskos, sorbo rūgštis ir jos druskos, benzoinės rūgštys, jos druskos ir etilesteris, benzilo alkoholis. Naudojant šiuos konservantus produkto gamybai, prekės etiketėje turi būti nurodyti jų pavadinimai.
7. Draudžiamas radioaktyvus apšvitinimas
Dezinfekuoti organines žaliavas bei galutinius kosmetinius gaminius naudojant radioaktyvų apšvitinimą griežtai draudžiama.
BDIH sertifikatas liudija, kad kosmetika yra ne ekologiška, bet natūrali. Dėl ekologiškų ingredientų nurodytas 15 augalų sąrašas, kurie, jei naudojami gaminyje, turi būti ekologiški. Uždrausta daugiau toksiškų ingredientų nei pagal įstatymą (pvz., SLS, naftos chemija, dirbtiniai dažikliai, kvapikliai ir pan.).