Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

QUOTE(yerena @ 2011 01 05, 20:00)
Prasau pagalbos: pries ~2-3 savaites nupirkau phal. (iki siol nelaistytas pas mane), man atrodo kad buvo uzlaistytas parduotuveje, nes juodos, "anglingos" demes buvo ir yra virs saknu ir prie ziedstiebio:
user posted image
Nezinau kokios spalvos ziedukai, bet pumpureliai yra ir auga. Bet pastebejau, kad lapai pasidare demeti.

Paskutinis nedemetas lapas pradejo keisti spalva nuo skroteles (zalias-geltonas-raudonas-violetinis), ji palietus, jis ir nukrito:
user posted image
Ziedstiebis pradejo rauksletis ir keisti spalva i violetine:
user posted image
Esu pasiruosusi laukti, kol gele isleis naujus lapus, nes saknys sveikos, tvirtos ir storos. Gele iki siol nelaistyta, nes vis dregnos zieves:
user posted image user posted image

Ar spalvos pakeitimas tai tik tam tikru medziagu trukumas ar tai liga (gal tada neverta net bandyti laukti nauju lapu)?

Dekoju uz patarimus
Atsakyti
As ne profe, bet supuvo jusu gelyte doh.gif Uch tada as dar per mazai turiu kantrybes, nes kirba mintys, kad neatgaivinsiu savo motineles ir vaikiukas nespes uzsiauginti saknu nors lapu gal sesi ir be puvinio. Jusu situacija daugiau nei beviltiska, bet kodel gi nepabandyti jai yra ryzto ir noro blush2.gif
Tai jus net nebuvote jos is substrato istraukus nu man tai yra itartinu saknu, bet jusu geles bukle rekte reke, kad puvu doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aprile: 31 sausio 2011 - 19:38
QUOTE(Aprile @ 2011 01 31, 13:53)
Sunreja, bet juk anksciau taip nebudavo, kad neprasiskleistu, gal jai kazko truksta. Ar trezdavot ja anksciau. Nes ir as turiu pirktine tokia prasiskleide nepilnumoje ir sustojas tas ziedas jau bus menuo g.gif Patresiau ja Agronom trasom, bet po kol kas jokiu pokyciu. schmoll.gif Dziuna ir pas mane pumpuriukai as naujoke auginime gal nenutaikau salygu, bet viena zydi kuo puikiausiai skleidziasi ziedai, o kitos metas pumpurus dar nesusigyvenu su jom blush2.gif


As ta gelyte turiu jau treti metai, tai cia pirmas atvejis, kai ji taip isleido ziedus ir sustojo... unsure.gif Kazkodel esu isitikinus, kad kazkas ne taip unsure.gif Gal pakisti po siltu vandeniu ja ar vis tik trasu nusipirkti?.. g.gif Kazkur skaiciau, jog zydejimo metu negalima tresti, ar klystu?.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sunreja @ 2011 01 31, 19:53)
As ta gelyte turiu jau treti metai, tai cia pirmas atvejis, kai ji taip isleido ziedus ir sustojo...  unsure.gif  Kazkodel esu isitikinus, kad kazkas ne taip  unsure.gif  Gal pakisti po siltu vandeniu ja ar vis tik trasu nusipirkti?..  g.gif  Kazkur skaiciau, jog zydejimo metu negalima tresti, ar klystu?..  g.gif

Zinok kiekviena daro savaip as tresiau zydincia nieko nenutiko bet ir nieko stebuklingo nepastebejau blush2.gif Vis gundausi tam augimo stimuliatoriui biggrin.gif Viena mergaite turejo jo jau sulaukti gal net ir isbande Ruduo ax.gif tik neuzsuka lyg jau cia ji unsure.gif Idomu butu suzinoti, kaip reagavo gelytes jos. Nu stebek gelyte savo jai nepirmi metai gal ta musu ziemuze tokia nedekinga saules mazai as dar tik menuo turiu sias gelytes blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aprile: 31 sausio 2011 - 20:05
QUOTE(Sunreja @ 2011 01 31, 19:53)
As ta gelyte turiu jau treti metai, tai cia pirmas atvejis, kai ji taip isleido ziedus ir sustojo...  unsure.gif  Kazkodel esu isitikinus, kad kazkas ne taip  unsure.gif 


o gal jai tiesiog trūksta dienos šviesos..
Papildyta:
QUOTE(yerena @ 2011 01 31, 19:16)
Ar spalvos pakeitimas tai tik tam tikru medziagu trukumas ar tai liga

(gal tada neverta net bandyti laukti nauju lapu)?


gėlė tiesiog supuvo

galima laukti, tik reikia pašalinti puvinį, jei jo dar kažkur skrotelėje yra
Atsakyti
Jau po saknu revizijos- mazai supuvusiu, minkstu ir tusciaviduriu:
user posted image user posted image
user posted image user posted image
Persodinau i kita stambu substrata. Lauksiu gyvybes zenklu.
Turiu dar viena klausima- esant violetiniam lapu nudazymui, zinau, kad augalui truksta magnio. Ar tas pats galioja saknims (irgi igyjo toki atspalvi)? Mano geles negauna tiesioginiu saules spinduliu, stovi ant siaurines palanges.
Atsakyti
gali bandyt laukt gal bus stebuklas ir išleistu vaikuti-nauja auginuką..turiu ir aš tokia viena... doh.gif o dėl raudonumo gali būt kad tokios rūšies gėlytė...ar seniau žalia būdavo... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Aprile @ 2011 01 31, 20:03)
Zinok kiekviena daro savaip as tresiau zydincia nieko nenutiko bet ir nieko stebuklingo nepastebejau blush2.gif  Nu stebek gelyte savo jai nepirmi metai gal ta musu ziemuze tokia nedekinga saules mazai as dar tik menuo turiu sias gelytes blush2.gif


Jau patresiau biggrin.gif Ziuresiu, kas cia bus g.gif

QUOTE(zuzla @ 2011 01 31, 20:21)
o gal jai tiesiog trūksta dienos šviesos..


Is tikro as visada, kai gele nuzydi, isnesu ja ant tamsesnes palanges, o kai pamaciau, kad isleido ziedastiebius, pasidejau ant stalo, tai nera jau taip tamsu g.gif Ant palanges bijau deti, saltoka tenais, sakau gal bus negerai jai?.. unsure.gif Na tiesiog pasimetus esu... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2011 01 31, 19:16)

o pačiame kotelyje išpjovėte juodulius?
mes turime vienodo stovio orchidėjas biggrin.gif maniškė dabar "reanimatoriuje", kalasi kažkas, gal "naujas augimo taškas", nes visa viršūnė gi visa nupjauta / išpjaustinėta
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2011 01 31, 20:56)
gali bandyt laukt gal bus stebuklas ir išleistu vaikuti-nauja auginuką..turiu ir aš tokia viena... doh.gif  o dėl raudonumo gali būt kad tokios rūšies gėlytė...ar seniau žalia būdavo... g.gif

Pas mane lapu krastai kur isauga is skroteles iki puse lapo paraudonave, bet spejau pamatyti benuvystanti ziedeli, tai jis raudonai violetinis g.gif
Atsakyti
QUOTE(evers @ 2011 01 31, 20:56)
gali bandyt laukt gal bus stebuklas ir išleistu vaikuti-nauja auginuką..turiu ir aš tokia viena... doh.gif  o dėl raudonumo gali būt kad tokios rūšies gėlytė...ar seniau žalia būdavo... g.gif

kai pirkau buvo zalios zalios saknys...be jokiu spalviniu variantu.

QUOTE(Partizanė @ 2011 01 31, 20:58)
o pačiame kotelyje išpjovėte juodulius?
mes turime vienodo stovio orchidėjas biggrin.gif maniškė dabar "reanimatoriuje", kalasi kažkas, gal "naujas augimo taškas", nes visa viršūnė gi visa nupjauta / išpjaustinėta

sutvarkiau koteli, ispjoviau sausas, demetas lapu liekanas.
biggrin.gif bus eilinis eksperimentas- ar normaliomis namu salygomis istengs isleisti naujus lapukus, kaip pries gerus metus (kitas phal.) draugo "augintas":
user posted image user posted image

Atsakyti
Nusipirkau substrato orchidejoms,Akropolio Maximoj is EXTRA tebuvo tik smulkaus,tai paimiau,dar ERMITAZE paimiau COMPO,nes konsultante isgyre labai-tai nezinau ar geras tas COMPO,ar nelabai?Dar paimiau keramzito,raso,kad ant dugno reikia pilti.Ar pilat?Ir kiminu paimiau,ar juos det ant virsaus?Konsultante isaiskino,kad orchideju keikius reik vien i kiminus sodint,bet nezinau ar man ja tiket,nes visgi ji neskiria keramzito nuo vulkaniniu uolienu. g.gif

Kas del geltonuojanciu orchideju ziedeliu-tai man mistika.Seniau mirkydavau orchidejas kas savaite,dabar jau keli metai kaip ziema kas 2-3sav.Oro dregme pas mus virs 60%-tai manau,kad nesausa.Skersveju niekada nebunu,namiskiai nedrista net langu atidarinet,kad mano gelems nepakenkt.O ziedai nugelsta ir dabar,ir seniau gelsdavo.Gal blogai,kad tresiu kai zydi g.gif ,bet raso ant trasu,kad reikia trest ir zydint. g.gif Dar nepaminejau,kad isorines saknis purskiu DULKSNA kas 1-3d.
Na nerandu jokios priezasties kodel gelsta.

Papildyta:
QUOTE(yerena @ 2011 01 31, 21:46)

As vienasyk panasu varianta turejau.Saknys buvo grazios,bet as pati numarinau orchideja,kuria buvo apstoje skydamariai(jei tikrai jie,bet balti pukuoti),paskaiciau,kad reik nupurskt nuodais vabzdziams-tai ir nudeginau. blush2.gif .Lapu nebeliko,o saknys buvo grazios.Gal irgi butu isleidus naujus lapus,bet nepagalvojus ismeciau. doh.gif

O nuo tu baltu parazitu man padejo apiplovimai ukisku muilu.2metus vargau su 1orchideja,bet man regis isnaikinau tuos parazitus,dabar isleidus stieba su ziedeliais,ziuresim ar kai prades zydet nebus viduje tu amaru,nes praeitais metais buvo,bet tada ir antlapu vis atsirasdavo,o dabar jau nebebuna.Siaip tai ploviau muilu daug daug sykiu ir dantu krapsuku juos krapstydavau is giliausiu vieteliu.

Dar norejau paklaust-man tokia mintis kilo-o kai mirkau orchidejas vandenyje-tai turbut galiu pernest ir pelesi ir puvini nuo vienos kitai,nes mirkau tame paciame inde. blush2.gif ,nes gaila gi ipiltu trasu. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 01 vasario 2011 - 00:32