Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

QUOTE(zuzla @ 2011 01 29, 18:11)
beje, Twitter, tas "ekstra atvejis" per dieną nepasidarė, taigi galėjo palaukti dar dieną, kol bent šitą temą pavartysit, nes apie grybelinį pelėsį nesenai kalbėta ir išaiškinta


Na taip, bet šiuo metu ruošiuosi egzaminui ir be krūvos konspektų, nelabai yra kada dar ir temą paskaityti. Žinau, kaip erzina, kai klausimai kartojasi. Iki kitos savaitės nebūčiau prisėdusi normaliai paskaityti, o pagalvojau, kad gal čia skubiai reikia tvarkyt tą gėlę.
Atsakyti
Na MB pasake, kad bandyciau atgaivint orche (ziauriai tai mane nustebino blink.gif ) Taciau sian nupirko nauja, kaip jis sako, chemiskai salotine biggrin.gif Siaip, kur jis buvo dovanojes (pries 3,5 metu) tai jau ir keiki man uzaugino (kuris tik zydi ir zydi rolleyes.gif ), ir pastoviai ziedstiebi po ziedstiebio leidzia. O va, kur as perku, tai s..... gaunasi doh.gif biggrin.gif Na tai gal ir sita dziugins pastoviais ziedais ax.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Dar noriu jūsų paklausti,mano viename vazonėlyje yra pasodinti du fenelopsiai,na taip jau pirkau,ar reikia juos atskirti ar gali augti kartu g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(AraDia @ 2011 01 30, 00:48)
Sveikos  4u.gif  Dar noriu jūsų paklausti,mano viename vazonėlyje yra pasodinti du fenelopsiai,na taip jau pirkau,ar reikia juos atskirti ar gali augti kartu  g.gif ?

Man irgi teko toki nusipirkti,kazkiek paauginau kartu,nes papuvusiu saknyciu nesimate.Bet veliau atskyriau,nes pagalvojau,jeigu laikysiu kartu ir prisiaugins saknyciu ,tai bus sunku isnarplioti nenulauzus. ax.gif
Atsakyti
Sveikos, na o man atrodo, kad nereikia skirt, juk skirtingos ir zydes skirtingai bigsmile.gif bus lb grazu bigsmile.gif
Atsakyti
visada reikia atsiminti, čia toms, kurios sodina kartu po 2-3-4 į didelius vazonus, kad kuo didesnis vazonas, tuo skirtingiau pradžiūsta subtratas, iš kraštų matysit, kad jau ir lieti reikia, o pačiame viduje dar bus drėgmė, taigi didesnis pavojus supūdyti
Atsakyti
Na supratau,tada tegul dar pabūna kartu bigsmile.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Kodėl man geltonuoja pumpurai? schmoll.gif

Nespeja prasiskleisti ziedas, pageltonuoja, sudziuna ir nukrenta sad.gif((
Atsakyti
Labutis!
Skaiciau Jusu temute pries pusmeti,bet vis pritrukdavo laiko.Klaust bijojau,nes bijojau atsakymo"pasiskaitykite" blush2.gif .Rezultatas-numire 5orchidejos su keikiais. doh.gif O buvo tokios grazios,viena net 3keikius isaugino.
Siandien bandau atgaivint keleta supudytu orchideju ir dar turiu keleta su keikiais.Prisiskaiciau visur,bet ta info skirtinga ir kur angliskai-tai nevisai suprantama.Bet zadu phalaenopsio keiki iskart sodint i substrata.Kazi ar yra galimybe,kad isgyvens?Siaip tai grazus,su didelemis orinemis saknimis ir netgi stiebeliais su ziedais,kurie beje taip ir nesugeba augti,nugelsta ir nukrenta:

user posted image

O cia kita orchideja,vis laukiau kada tos orines saknys bus nors 5cm ilgio,bet matau nesulauksiu,nes keikis gal kokiu 20cm ilgio,o orines saknys taip ir liko kokio 1cm ilgio.O pati gele mirsta,lapai tokie visai sausi,bevandeniai liko:

user posted image
Ar ta keiki galima iskart sodint i substrata?Kaip nupjaut maciau video,bet tuo ir baigesi pasakojimas.

O kokia ten pasta tepa kai nupjauna keiki?Kur jos gauti?

O dar apie substrata?Katik persodinau kelias bemirstancias orchidejas i substrata orchidejoms,sudeties neraso,bet manau,kad su durpemis.Nezinau kas blogiau-ar ,kad su durpemis ar,kad dar puse metu neprisiruosiu nusipirkt kito substrato. blush2.gif

Apsileidus gelininke esu,turiu virs 20orchideju,nors kadaise turejau virs 30.
Papildyta:
Ir dar-jei galit pasakykit(nes info labai skirtinga)-ka daryt su tom persodintom orchidejom?Kada jas galima laistyt?Vienur raso,kad po 3dienu,kitur nieko nemini,vienur ,kad reikia sodint i dregna substrata,kitur,kad i sausa.Pasodinau i naturaliai dregna(toks buvo maiselyje).Pavadinimas"ZEME ORCHIDEJOMS",gamintojas:UAB VILNIAUS ZALUMA.Pirktos pries n metu,bet nebuvo panaudotos(lauke kol seimininke smulkiau pasiskaitys blush2.gif )
As tai orchideju nelaistau,bet mirkau kokias 3-5val.-ziema kas 2-3sav.,vasara kas savaite vandens dubeniuose(su trasomis).O cia visur raso laistyti karta i savaite.Tai taip suprantu,kad reik pilt vandeni i vazonus?O ka daryt su vandens perteklium(jei toks atsiranda isoriniame vazone)?
Na zodziu auginau orchidejas daug metu,perdaug jomis nesirupinau,viskas buvo gerai,neskaitant,kad numirdavo tos brangiosios(ne phaleonopsis,bet mandresnes)po keleto menesiu nuo isigijimo,ir dar kelios nuo puvinio.Bet dabar noriu pradet teisingai jomis rupintis.Bet kuo toliau skaitau-tuo neaiskiau darosi. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Liutukeee: 30 sausio 2011 - 23:29
QUOTE(misskiss @ 2011 01 30, 22:46)
Kodėl man geltonuoja pumpurai?  schmoll.gif

Nespeja prasiskleisti ziedas, pageltonuoja, sudziuna ir nukrenta sad.gif((

apie tai jau n kartų buvo rašyta,vos ne kiekvienam puslapy to klausia,negi sunku pasiskaityt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutukeee @ 2011 01 30, 23:26)
1)zadu phalaenopsio keiki iskart sodint i substrata.Kazi ar yra galimybe,kad isgyvens?Siaip tai grazus,su didelemis orinemis saknimis

2)Ar ta keiki galima iskart sodint i substrata?Kaip nupjaut maciau video,bet tuo ir baigesi pasakojimas.

3)O kokia ten pasta tepa kai nupjauna keiki?Kur jos gauti?

4)Nezinau kas blogiau-ar ,kad su durpemis ar,kad dar puse metu neprisiruosiu nusipirkt kito substrato. blush2.gif

5)ka daryt su tom persodintom orchidejom?Kada jas galima laistyt?Vienur raso,kad po 3dienu,kitur nieko nemini,vienur ,kad reikia sodint i dregna substrata,kitur,kad i sausa

6)As tai orchideju nelaistau,bet mirkau kokias 3-5val.-ziema kas 2-3sav.,vasara kas savaite vandens dubeniuose

7)Bet kuo toliau skaitau-tuo neaiskiau darosi. blush2.gif


1)toks gražuolis tikrai turėtų prigyti

2)2 dalis
kaip matai, ten šaknytės irgi trumpos, taigi gali bandyti, bet klausyk ką žmogus sako: pritvirtink tą keikį ant substrato, nes esamos šaknys yra orinės, jis užaugins naujas, kurias įleis į substratą

3)man atrodo, ten kažkokia priemonė nuo puvinio, jis sako, kad to daryti nebūtina.. tu gali patepti angliuku arba cinamonu

4)nu jau kaip nors nušuoliuok iki didesnės maximos ir nusipirk "ekstra" substrato orchidėjoms (smulkų keikiams, stambu suaugusioms)

5)sodinti tik į sausą; jei persodinimo metu nekirpai papuvusių šaknų, galima laistyt po kelių dienų, jei kirpai, po sav-1,5

6)labai gerai, tik užtenka mirkyti 15-20 min.. daug laiko be oro irgi negerai.. o laistyti reikia, kai pradžiūsta substratas, o neskaičiuoti kiek dienų praėjo

7)tikiuosi bent kiek padėjau susigaudyti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 31 sausio 2011 - 08:59
Ar kas nors auginat phaliukus, neparemusios ziedstiebiu? Kazkur maciau, nusvirusius ziedynus, atrode graziai tik ar nesunku paciam augalui? Nes virtuvej uzsakem lentynele butent siom gelytem, noriu auksciau pakabinti ir galvoju jog lb grazu butu jei svirtu ziedynai o ne butu paristi. Sakykit ar lb nusipezejau i pievas? g.gif
Atsakyti