Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

sveikos, niekaip nesuprantu kaip laistyt orchidejas, viena kolege visada laiko orchideja vandenyje, tai jai zydi ir zydi is vien ir lapus leidzia.zodizu labai graziai auga,. pabandziau ir as taip tai aisku man visa orchideja supuvo doh.gif

gavau dovanu naujas dvi orchideja, tai nebezinau jau kaip ir laistyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(braskiki @ 2011 01 29, 17:44)
sveikos, niekaip nesuprantu kaip laistyt orchidejas, viena kolege visada laiko orchideja vandenyje, tai jai zydi ir zydi is vien ir lapus leidzia.zodizu labai graziai auga,. pabandziau ir as taip tai aisku man visa orchideja supuvo  doh.gif

gavau dovanu naujas dvi orchideja, tai nebezinau jau kaip ir laistyti smile.gif

o ar bent bandėte domėtis kaip? smile.gif
Atsakyti
Mergaitės, labai ekstra atvejis, tai neturiu kada skaityti ir ieškoti (lėkčiau iškart į parduotuvę) . Paėmiau laistyti vieną savo orchidėją ir pamačiau, kad per pusė indelio nuo apačios ant šaknų balti taškiukai, tai įtariu, kad čia pelėsis?Ir kvapas pelėsio yra, man atrodo, kad jau ir puvimas prasidėjo. Tai dabar reiktų bandyti išimti, nukarpyti pažeistas šaknis ir persodinti naujai?Dar du žiedstiebiai yra su pumpurais, tai juos jau nukirpti? verysad.gif
Atsakyti
Tai nieks negali pasakyt, profes, zinoves siu nuostabiu gelyciu, del ko lapelis nugelto? dregmes per daug/mazai ar kas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Twitter @ 2011 01 29, 17:16)
Mergaitės, labai ekstra atvejis, tai neturiu kada skaityti ir ieškoti (lėkčiau iškart į parduotuvę) . Paėmiau laistyti vieną savo orchidėją ir pamačiau, kad per pusė indelio nuo apačios ant šaknų balti taškiukai, tai įtariu, kad čia pelėsis?Ir kvapas pelėsio yra, man atrodo, kad jau ir puvimas prasidėjo. Tai dabar reiktų bandyti išimti, nukarpyti pažeistas šaknis ir persodinti naujai?Dar du žiedstiebiai yra su pumpurais, tai juos jau nukirpti? verysad.gif

Manau nepakenktu foto blush2.gif As ir savaja gaivinsiu keliaus ant kiminu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Twitter @ 2011 01 29, 17:16)
Mergaitės, labai ekstra atvejis, tai neturiu kada skaityti ir ieškoti (lėkčiau iškart į parduotuvę) . Paėmiau laistyti vieną savo orchidėją ir pamačiau, kad per pusė indelio nuo apačios ant šaknų balti taškiukai, tai įtariu, kad čia pelėsis?Ir kvapas pelėsio yra, man atrodo, kad jau ir puvimas prasidėjo. Tai dabar reiktų bandyti išimti, nukarpyti pažeistas šaknis ir persodinti naujai?Dar du žiedstiebiai yra su pumpurais, tai juos jau nukirpti? verysad.gif

Jeigu yra šaknų gerų, aš nekirpčiau žiedstiebių ax.gif
QUOTE(Rutele_S @ 2011 01 29, 17:17)
Tai nieks negali pasakyt, profes, zinoves siu nuostabiu gelyciu, del ko lapelis nugelto? dregmes per daug/mazai ar kas g.gif

Gal tiesiog paseno lapas ir tiek
Atsakyti
QUOTE(Twitter @ 2011 01 29, 18:16)
Mergaitės, labai ekstra atvejis, tai neturiu kada skaityti ir ieškoti (lėkčiau iškart į parduotuvę) . Paėmiau laistyti vieną savo orchidėją ir pamačiau, kad per pusė indelio nuo apačios ant šaknų balti taškiukai, tai įtariu, kad čia pelėsis?Ir kvapas pelėsio yra, man atrodo, kad jau ir puvimas prasidėjo. Tai dabar reiktų bandyti išimti, nukarpyti pažeistas šaknis ir persodinti naujai?Dar du žiedstiebiai yra su pumpurais, tai juos jau nukirpti? verysad.gif

jei šaknys sveikos nieko nemest, nekirpt. galima perliet fungicidu pvz efektor ir po dušo srove bandyt išplaut tą , o šiaip foto gerai būtų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 29 sausio 2011 - 17:28
Va, kaip atrodo. Ji pas mane senutė, pati pirmoji mano orchidėja, bet taip nesinori jos prarasti.

user posted image
Atsakyti
grybelinis pelėsis. Sakau bandyt po dušu išplaut tada dar kokiu fungicidu perliet. O pavasarį gerai persodint būtų į išdezinfekuotą vazonėlį ir naują substratą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 29 sausio 2011 - 18:09
man atrodo, persodint būtų neblogai dabar..

beje, Twitter, tas "ekstra atvejis" per dieną nepasidarė, taigi galėjo palaukti dar dieną, kol bent šitą temą pavartysit, nes apie grybelinį pelėsį nesenai kalbėta ir išaiškinta
Atsakyti
Ačiū labai. 4u.gif O tas šaknis palikti, kur tas pelėsis yra?Nes iš nuotraukos nelabai matosi, bet tos šaknys jau visiškai susitraukusios, rudos, kur būtent tas grybelis bazuojasi. Ir po šaltu vandenuku praplauti ar čia jau ta karšto dušo procedūra?
Atsakyti
būtų pas mane taip iš kart persodinčiau į visiškai naujus dalykus, o šaknis karpyčiau pagal vaizdą - sudžiuvusias, rudas, minkštas arba šiaip labai įtartinas.
Atsakyti