Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

QUOTE(evers @ 2011 01 15, 16:24)
Bandyk aprist ar dregnu vatos tamponeliu ,ar kiminais...
My Webpage
Papildyta:
My Webpage

Gal tikrai reiks bandyt..turejau tokia minti,tik norejau patvirtinimo smile.gif aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(tuliaa @ 2011 01 15, 18:00)
o pavasarį, tai kada? ankstyvą kovą ? ar vėliau kiek smile.gif bet jetau jetau, kaip man dabar jau knieti jį sutvarkyt smile.gif o to gėrio daug reikia ? o jį dėt ant drenažo? ir toks kvailas klausimas, o jis nesmirdė te vazone ? biggrin.gif

geriausia, kai pradės augti nauji auginiai. Ant vazono dugno drenažas, tada gėris tada substratas, tada augalas. O kiek nu sunku pasakyt - saują dvi, kiti maišo į visą substratą. Ir tikrai nesmirda, o ypač, jei vasarą laikysit lauke ( o ir reikėtų, nes kitaip vargiai ar žydės )

Paskaitykit
http://www.orchids.l...pic.php?f=9&t=7
QUOTE(Pepe_Ilgakojine @ 2011 01 15, 18:27)
Primenu savo klausimėlį, gal galit kelis žodžius parašyt? 11 psl. dėjau ir nuotraukas ax.gif

kol kas aš jį laikau ant radiatoriaus su drėgnu substratu. Maišiuką palikau neužrištą, tik uždengiau

Tai viskas gerai, minčių laisvė kaip jūs ką darysit, tik žiūrėkit, kad nepamirštumėt ir nepadžiovintumėt augalo. Man tai lengviausi reanimatoriai - stiklinė vaza, keramzitas, drėgni kiminai, augalas, o ant viršaus maišelis, kuris pradenginėjimas kasdien vėdint. Nors būna, kad ir mėnesiui užmiršti išleidžia šaknis sėkmingai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 16 sausio 2011 - 11:21
Laba diena, mergaitės, gal galit padėti patarimu. Prie savo falenopsių pastebėjau skraidančių musyčių. Apžiūrėjau, daugiau lyg ir jokių padarų įtartinų nėra. Ar reiktų kažką daryti, ar čia nieko tokio?
Ir dar klausimukas - pas mus parduotuvėse žemių falenopsiams nėra. Siūsiuos internetu. Bet ten yra smulkus ir stambus substratas. Kurį imti? Stambusis labai jau stambus atrodo. O mano falenopsiai visi yra iš išmestų- atgaivinti, tai gal reiktų geriau smulkujį dėti? Ir ar būtina keramzito ant dugno? Jų šaknys ir taip vos telpa į vazonėlius. Substratui vietos nebedaug.
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2011 01 16, 12:22)
Laba diena, mergaitės, gal galit padėti patarimu. Prie savo falenopsių pastebėjau skraidančių musyčių. Apžiūrėjau, daugiau lyg ir jokių padarų įtartinų nėra. Ar reiktų kažką daryti, ar čia nieko tokio?
Ir dar klausimukas - pas mus parduotuvėse žemių falenopsiams nėra. Siūsiuos internetu. Bet ten yra smulkus ir stambus substratas. Kurį imti? Stambusis labai jau stambus atrodo. O mano falenopsiai visi yra iš išmestų- atgaivinti, tai gal reiktų geriau smulkujį dėti? Ir ar būtina keramzito ant dugno? Jų šaknys ir taip vos telpa į vazonėlius. Substratui vietos nebedaug.

Laba diena, neskaitot temos nono.gif apie museles kalbėta net labai neseniai - http://www.supermama...?...82941&st=96 9 puslapis.
Phalaenopsius sodiname į stambų substratą, smulkiame nepatyrusiems augintojams daugiau šansų augalą supūdyti. O ir vazonėlių yra pirkti visokių dydžių - atitinkamų jūsų augalo šaknų kiekiui. Keramzito galit dėt galit ne, bet įdėjus mažesnė tikimybė, kad užsiliks dugne vandens ir bus geresnis oro pralaidumas, galima tiesiog iš substrato išrink uolienos gabaliukus ir juos panaudot vietoj drenažo.
Atsakyti
Sveikos smile.gif
QUOTE(Lerikyte @ 2011 01 16, 12:07)
geriausia, kai pradės augti nauji auginiai. Ant vazono dugno drenažas, tada gėris tada substratas, tada augalas. O kiek nu sunku pasakyt - saują dvi, kiti maišo į visą substratą. Ir tikrai nesmirda, o ypač, jei vasarą laikysit lauke ( o ir reikėtų, nes kitaip vargiai ar žydės )

Paskaitykit
http://www.orchids.l...pic.php?f=9&t=7


dėkui už patarimus labai smile.gif skaičiau jau tą nuorodą, viskas labai aiškiai parašyta, bet va įstrigo, kad "Cimbidžiai mėgsta ryte gauti saulės, o po pietų ilsėtis šešėlyje"

o pas mane balkonas pietvakarinis, na iki pietų saulės nelabai yra, bet po pietų plieskia kaip reikalas doh.gif
Papildyta:
ai o dar pas mane vidutinio dydžio falenopsiai tupi 15 cm skersmens vazonėliuose, dabar galvoju ar jie jiems ne per dideli ??? kaip geriau, mažesni vazoniukai ar didesni Falenopsiams ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tuliaa: 16 sausio 2011 - 11:38
pridengt galima kuom nors, kad lapų nenudegint, o vakarinė saulė ir taip nebus labai kaitri. Esmė, kad gautų didelius nakties - dienos temperatūrų skirtumus
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 01 16, 11:30)


Ačiū, bet aš supratau kad ten kalbama apie vabaliukus vaikščiojančius žemėje, tik panašius į musytes. O pas mane tikros skraidančios. Bet gal taip pat reiks permangantu liet? O daryt stiprų ar vos rožinį?
O nėra blogai, jei pasodinsiu į didelį vazoną, nors lapų labai mažai, ir pats augalėlis toks suvargęs, gi buvo nušalęs ir išmestas? Tik šaknų dar daug likę.
Atsakyti
QUOTE(dera1 @ 2011 01 16, 12:39)
Ačiū, bet aš supratau kad ten kalbama apie vabaliukus vaikščiojančius žemėje, tik panašius į musytes. O pas mane tikros skraidančios. Bet gal taip pat reiks permangantu liet? O daryt stiprų ar vos rožinį?
O nėra blogai, jei pasodinsiu į didelį vazoną, nors lapų labai mažai, ir pats augalėlis toks suvargęs, gi buvo nušalęs ir išmestas? Tik šaknų dar daug likę.

Tas pats ko gero smile.gif Galit perliet, o daryt rožinį,o sodint geriau į kiek įmanoma mažesnį vazoną, aišku, netraumuojant šaknų ir negrūdant, orientuojamės pagal šaknis, ne pagal lapus, su sąlyga,kad augalas stovės vazone stabiliai.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 01 16, 11:58)
Tas pats ko gero smile.gif Galit perliet, o daryt rožinį,o sodint geriau į kiek įmanoma mažesnį vazoną, aišku, netraumuojant šaknų ir negrūdant, orientuojamės pagal šaknis, ne pagal lapus, su sąlyga,kad augalas stovės vazone stabiliai.

Labai ačiū už pagalbą. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2011 01 10, 22:20)
manau, kad čia Cymbidium mosaic virus.. jei gerai atsimenu, rusiškai skaitai.. kiek paskaičiau, nieko negali padėt

Eina sau unsure.gif

QUOTE(joliks @ 2011 01 13, 10:16)
Tina, o tie gelsvi lapų ploteliai yra sunykę (suplonėję) ar tik paprastai pageltę?

Kazkiek isploneje. Tai cia, kaip supratau, mozaikinis? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2011 01 16, 23:03)

Kazkiek isploneje. Tai cia, kaip supratau, mozaikinis?  unsure.gif


Aš tai viliuosi, kad ne...Dabar tikrai nei vienos neišmetinėsiu. Lauksiu daugiau saulės, o tada nuplausiu cinamonuotus lapus ir pažiūrėsiu ar išsiplėtė gelsvi plotai.
Jei tai virusas, tai, tikriausiai, atkeliavo su kokia nauja gėle verysad.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif isukau sukau galvą aš dėl savo to cimbidžio, dėkui už patarimus visoms 4u.gif

o dabar skubu pagalbos dėl falenopsio.. pastebėjau, kad gelsta lapas nuo skrotelės, ir žiedstiebiai kažkaip medėja, na ne žali, ne tokie kokie turi būti, o lyg sumedėję, bet irgi ne nuo viršaus tie žiedstiebiai nyksta, o nuo apačios, o ant vieno žiedstiebio yra keikis, laukiau jo šaknų, bet jų nėra, bet panašu, kad ir jis neišgyvens ant to sumedėjusio keikio... heeeelp, ką daryt ???/
Atsakyti