Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

ačiū už nuomuonę 4u.gif aš ją pirkau per kūčias ir dar nei karto nelaisčiau, nes išties buvo ganėtinai stipriai palaistyta, na tikiuosi atsigaus, nes tokie žiedai jos.. thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, ateinu prašyt pagalbos 4u.gif
nesu aš labai didelė gėlininkė, bet pagailo man mamos orchidėjos, tai bandau gelbėt.
Ištraukiau aš ją iš vazono, nelabai ten sveikų šaknų buvo. nukarpiau mano manymu ką reikėjo. buvau įkišus į vazoną, nelaisčiau apie savaitę. o tada pasiskaičiau apie reanimatorius. Ir nusprendžiau, kad ir jai reikia. Įdėjau į maišiuką šiek tiek drėgno substrato, paguldžiau tą likusią gėlytę ir užrištą padėjau ant žurnalo, o tą ant radiatoriaus.
Spėju, kad nepakanka šilumos, todėl pradėjo kaip ir pelyti žiedstiebio likutis.

Va, rodau kas iš jos liko ir labai laukiu jūsų nuomoniųwink.gif
user posted image
user posted image

Gal visai nukirpti tą apatinę sukietėjusią dalį?
Atsakyti
Sveikos merginos. Su mano orhideja atsitiko stebuklas blink.gif .
Pirkau su taskeliais, nuzydejo. Uz 3 menesiu vel prazydo ........ bet nei vieno taskelio..... tiesiog balta. As apstulbus. Ar kam taip buvo?
Atsakyti
SVT-ir as tokia nukainuota pirkau,tik dar nezydejo..tikiuosi zydes su taskiukais... g.gif
Atsakyti
man irgi tas pats, apsitraukia baltu pūkeliu, tai aš jį vis nuvalau pravėdinimo metu ir vėl dedu atgal, nežinau ar gerai darau, bet kitos išeities nematau g.gif
O aš tokią karvytę už pilną kainą pirkau ir net minties nebuvo kad balta bus, tikiuosi taip neatsitiks doh.gif aš maniau kad į rašalą mirko tik tas ryškiai žydras kur ermitaže pardavinėja g.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif ateinu ir aš pas jus prašyt pagalbos, patarimų.. smile.gif

turiu Cimbidį, pirktas buvo nukainotas, be žiedų, turiu gal jau kelis metus, bet nieko jis man taip ir nedaro, tik panašu nyksta doh.gif išleidžia naujų lapelių vis, bet daugiau tai nieko, sakau duosiu jam paskutinį šansą, dar persodinsiu ir žiūrėsiu, kas bus toliau, bet gal net neverta su juo čia terliotis, taigi atėjau pas jus, nuomonės ir patarimų, gal reikia naujo pasiieškot, gražaus... šiuo metu jis atrodo taip - nekaip doh.gif

user posted image
Atsakyti
nežinau ir aš ką su tais baltais pelėsiais reanimatoriuje daryt. jis manau atsiranda nuo per didelės drėgmės. aš dabar laikau maišiuką labiau pravertą. bet tegu žinovės labiau pasisako.
Papildyta:
QUOTE(tuliaa @ 2011 01 14, 12:54)
Sveikos smile.gif ateinu ir aš pas jus prašyt pagalbos, patarimų.. smile.gif

turiu Cimbidį, pirktas buvo nukainotas, be žiedų, turiu gal jau kelis metus, bet nieko jis man taip ir nedaro, tik panašu nyksta doh.gif  išleidžia naujų lapelių vis, bet daugiau tai nieko, sakau duosiu jam paskutinį šansą, dar persodinsiu ir žiūrėsiu, kas bus toliau, bet gal net neverta su juo čia terliotis, taigi atėjau pas jus, nuomonės ir patarimų, gal reikia naujo pasiieškot, gražaus... šiuo metu jis atrodo taip - nekaip  doh.gif

user posted image

kokios jis spalvos? čia klausiu tam atvejui, jei išmetinėsi lotuliukas.gif gal prigriebsiu lotuliukas.gif
ar ne durpėse/paprastoj gėlių žemėj auga? ar ne pūna jis pas tave? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Partizanė: 14 sausio 2011 - 12:02
QUOTE(Partizanė @ 2011 01 14, 13:01)
nežinau ir aš ką su tais baltais pelėsiais reanimatoriuje daryt. jis manau atsiranda nuo per didelės drėgmės. aš dabar laikau maišiuką labiau pravertą. bet tegu žinovės labiau pasisako.
Papildyta:

kokios jis spalvos? čia klausiu tam atvejui, jei išmetinėsi  lotuliukas.gif  gal prigriebsiu  lotuliukas.gif
ar ne durpėse/paprastoj gėlių žemėj auga? ar ne pūna jis pas tave?  g.gif

nežinau kokios spalvos, nemačiau doh.gif o kokiose žemėse, tai neprisimenu net, man atrodo gal paprastose, universaliam kokiam substrate... sakot gali pūt ???
Atsakyti
QUOTE(tuliaa @ 2011 01 14, 13:06)
nežinau kokios spalvos, nemačiau  doh.gif  o kokiose žemėse, tai neprisimenu net, man atrodo gal paprastose, universaliam kokiam substrate... sakot gali pūt ???

nu cimbiai tokie mėgėjai būt rečiau laistomi nei phalenopsiai. na aš bent jau savo tai laistau rečiau... ką ten rečiau, kartą per mėn gal. pražydo wub.gif vasarą atskyriau pusiau. matyt sunku buvo jam, pasikankino po to atskyrimo ir paskui pražydo. bet sodinau orchidėjiniame substrate.

šiaip, va norėjau Lerikytės paprašyt, kad nufotkintų savo cimbių kupstus. nes maniškis naujų daigų neišaugina tokio aukščio ir grožio kaip buvo senieji priktiniai. ir tie senieji tokie savo ruožtu padžiuvę. žodžiu, ta lapija nėra tokia super duper graži, bet sveika. tai norėjau sužinoti, kaip pas kitas namų sąlygomis, kai jau laikot daugiau nei metai, du, atrodo cimbiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Partizanė: 14 sausio 2011 - 12:12
QUOTE(Partizanė @ 2011 01 14, 13:09)
nu cimbiai tokie mėgėjai būt rečiau laistomi nei phalenopsiai. na aš bent jau savo tai laistau rečiau... ką ten rečiau, kartą per mėn gal. pražydo  wub.gif  vasarą atskyriau pusiau. matyt sunku buvo jam, pasikankino po to atskyrimo ir paskui pražydo. bet sodinau orchidėjiniame substrate.

šiaip, va norėjau Lerikytės paprašyt, kad nufotkintų savo cimbių kupstus. nes maniškis naujų daigų neišaugina tokio aukščio ir grožio kaip buvo senieji priktiniai. ir tie senieji tokie savo ruožtu padžiuvę. žodžiu, ta lapija nėra tokia super duper graži, bet sveika. tai norėjau sužinoti, kaip pas kitas namų sąlygomis, kai jau laikot daugiau nei metai, du, atrodo cimbiai.

orcidėjiniame substrate, tai visiškai be durpiu? su tom žievėm ir akmenukais ? na aš sakau dar noriu duot jam paskutinį šansą.. na norisi pražydint, be galo man jie gražūs.. wub.gif tai dabar va žiūriu orchidėjos.lt yra vazonai jiems būtent, tai sakau padaryt reikia viską taip kaip reikia, o ne kaip susigalvoji doh.gif biggrin.gif ir substratas tas stabus ekstra jam tiktų ??? na o dėl liejimo, tai nemanau, kad perlietas, nes lieju tai nedažnai...
Papildyta:
o dar turiu klausimuką, turiu dar kelis falenopsius, jie šiuo metu tūpi 15 cm skersmens vazonėliuose, dabar susimąsčiau, gal jie per dideli? gal jiems reikėtų mažesnių ???
Papildyta:
lygiagrečiai skaitau seną temą, radau, kad cimbidžiams tinka ir smulkus ekstra substratas ir stambesnis, tai kuri geriau jam tiktų ?
Atsakyti
aš sodinau smulkiame, teoriškai jis šiek tiek geriau, taip ant instrukcijų parašyta. bet kitų nuomonių reik palaukti dėl taviškio būklės.nes aš tai neišmanau. ir nžn dėl persodinimo žiemą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 01 14, 13:38)
aš sodinau smulkiame, teoriškai jis šiek tiek geriau, taip ant instrukcijų parašyta. bet kitų nuomonių reik palaukti dėl taviškio būklės.nes aš tai neišmanau. ir nžn dėl persodinimo žiemą  4u.gif

aga, palauksim ir kitų nuomonių smile.gif o dėl persodinimo ir aš mąstau, ar jau dabar čia griebtis jį gelbėt, ar laukt pavasario..
Atsakyti