Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema, Daug informacijos pirmo

QUOTE(Rosato @ 2011 01 13, 09:46)
Visko gali būt  verysad.gif
O tai ką dabar daryti? .........Kaip tuos vabalėlius iškraustyti iš vazono  g.gif


patikrinkit substratą kaip Ronja siūlo drinks_cheers.gif jei substratas geras, tai viska turėtų susitvarkyt padžiovinus, t.y. ilgesnį laiką neliejus
Atsakyti
Ačiū už patarimus 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Paliesiu kalio permanganato tirpalu, tada persodinsiu.
Bet dar kl. turiu ax.gif o kituose vazonuose gali atsirasti, t.y. užsikrėsti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rosato @ 2011 01 13, 09:52)

Paliesiu kalio permanganato tirpalu, tada persodinsiu.

Bet dar kl. turiu  ax.gif  o kituose vazonuose gali atsirasti, t.y. užsikrėsti  g.gif


išimkit iš vazono, gerai nuplaukit, pamirkykit tirpale, jei norit, ir tada sodinkit į sausą substratą... kokią savaitę tikrai neliekit

atsirasti gali, užsikrėsti - ne
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 13 sausio 2011 - 10:11
QUOTE(zuzla @ 2011 01 13, 11:10)
išimkit iš vazono, gerai nuplaukit, pamirkykit tirpale, jei norit, ir tada sodinkit į sausą substratą... kokią savaitę tikrai neliekit

atsirasti gali, užsikrėsti - ne


Ačiū aciuks.gif
Taip ir padarysiu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rosato: 13 sausio 2011 - 10:13
QUOTE(Tina* @ 2011 01 10, 23:22)
Tai daugiau nera nuomoniu del mano phal. lapu?  flirt.gif



Tina, o tie gelsvi lapų ploteliai yra sunykę (suplonėję) ar tik paprastai pageltę?
Ir aš turiu problemų su Phalaenopsių lapais...Lyg ir panašu į mozaikinį virusą, bet nevisiškai. Mozaikinio viruso atveju reiktų sunaikinti (arba bent jau izoliuoti) gėlę verysad.gif O jos visos su žiedstiebiais...
Užtepliojau visus tuos negražius lapelius cinamono ir vandens mišinuku. Tikiuosi pavasaris jas atgaivins 4u.gif
Beje, mano dendrobium hervenijum išleido žiedstiebį bigsmile.gif Kai išsiskleis, pabandysiu pasigirti.
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2011 01 12, 21:00)
o kodėl pasidarė tuščios? PAdžiovinai? Kokiam substrate?

jau kai as ja gavau saknys nelabai kokios buvo, kad perdziovinau tai tikrai ne, greiciau perlaisciau doh.gif

QUOTE(Ronja @ Plėšiko Duktė,2011 01 13, 10:31)
jo, man irgi kartais taip nutinka su drėgmę mėgstančiomis orchidėjomis...  ax.gif persistengiu laistydama.... žiemą man ilgiau viskas džiūva, todėl labai tikrinu ar tikrai jau reikia laistyti, ar jau pradžiuvęs substratas.
o gal kaip nors gali parodyti, kaip atrodo tas naujas auginukas? kokio jis dydžio? nes šiaip tai ir iš vienos bulvės kuo laisviausiai galima išsiauginti normalų didelį augalą. aišku, teks laukti, kol užaugs, bet vis tiek bent jau ne beviltiškas reikalas smile.gif

auginukas dar visai mazuliukas, taciau jau pries tai 2 auginukai isauge yra kurie jau lapus beveik istiese, todel vilties dar turiu isgelbeti savo grozi, va foto auginuko
user posted image
kas idomiausia kad lapai gelsta nuo seniausiu bulviu, gal sakau as jau gavau jas papuvusias kazkiek, nes saknys tai negrazios buvo g.gif
Atsakyti
sveikutės, man vis bėdos.. viena orchidėja kažkuom susirgo doh.gif štai nuotrauka, kas jai galėtų būti? ta vieta susiraukšlėjusi ir truputi pageltusi yra daug storesnė nei lapas, tokia grubi.. net nežinau ar ją izoliuoti nuo kitų ar galiu šalia laikyti..
user posted image
Atsakyti
QUOTE(~*Besisypsanti*~ @ 2011 01 13, 12:22)
sveikutės, man vis bėdos.. viena orchidėja kažkuom susirgo  doh.gif  štai nuotrauka, kas jai galėtų būti? ta vieta susiraukšlėjusi ir truputi pageltusi yra daug storesnė nei lapas, tokia grubi.. net nežinau ar ją izoliuoti nuo kitų ar galiu šalia laikyti..


aš radau atsakymą vienoje iš pirmo puslapio nuorodų rolleyes.gif
Atsakyti
radau ir aš ten panašų simptomą, bet nesugebu nieko suprasti rusiškai, eisiu bandysiu kur nors verstis internete gal..
Papildyta:
su google vertėju išsiverčiau, bet nemanau kad tia ta pati liga, nes ten rašo, jog tos "žaisdos" yra plonasienės, jų daug ir jos susijungia į vieną, be to paveiksliuke jos nurodytos ant gerosios lapų pusės, o mano atveju jos yra storos, grubios tokios, jos yra tik kelios tokios apvalios, like lapai labai geros būklės be jokių išbėrimų ir yra ant blogosios lapo pusės.. dar ten rašo, kad neužilgo lapai pagelsta ir nukrenta, o maniškiai stovi labai tvirti.. gelsvumo nėra, tik toks žaisdelės tokios praradusios žalią spalvą
Atsakyti
rašai, kad ta vieta storesnė nei lapas.. man iš nuotraukos kitaip atrodo g.gif

kiek laiko mirkai savo orchidėjas? konkrečiai šitą.. ir ar mirksta lapai kartu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 13 sausio 2011 - 14:27
mirkau apie 15min, vanduo užlieja visą vazonėlį, bet lapų ne.. aš ją neseniai pirkau ir jau parsinešus pastebėjau kad kažkas pradeda darytis.. na gal ne storesnė, bet tvirtesnė.. ta vieta gal tokio pačio storumo kaip lapas, bet labai kieta.. foto atrodo lyg ta vieta būtų suglebusi, bet ji tokia nėra..
Atsakyti
man vistiek panašu į per ilgo kontakto su vandeniu simptomus... gal ją prieš tau nuperkant perliedavo, gal dar ir tu dažnokai laistai... nežinau.. mano vienai taip buvo ir parėjo, t.y. užaugo nauji gražūs lapai, seni neatsistatė, bet pažeidimas nebesiplėtė.. gal kas kitas turės kitų minčių smile.gif
Atsakyti