Įkraunama...
Įkraunama...

Siūlai

QUOTE(aaagnex @ 2011 01 26, 12:53)
mano tėvas ilgai dirbo karšykloj - na ten, kur siūlus verpia, tai sakė, kad neįmanoma 100 proc vilnos  suverpt... bent 10-20 proc vis tiek būna pridėta kitokio siūlo, nes gryna vilna būtų labai nestipri - neįmanoma būtų megzt... ax.gif

Visai gali būti ax.gif Mat karšiamos vilnos kokybė irgi skiriasi. Jeigu karšiama ilga vilna (na, avys tinkamai nukirptos) - tai ir suverptas siūlas bus kokybiškas, stiprus. Bet gi dažnai yra karšiamos tik vilnos atliekos - nuokirpos nuo avikailių. Pvz. kokia nors įmonė siuva kailines šlepetes, pirštines, liemenes, pasiruošia tinkamo ilgio avikailį (apkarpo, aplygina vilną), o nuokarpas - į siūlus. Tai jau iš tokio karšinio sunku tinkamą mezgimui siūlą paruošti, jei nepridės kokios sintetikos..
Aš šitą "nuokarpų" karšimo-verpimo būdą sužinojau iš vienos mugėje prekaiujančios močiutės mezgėjos, kuri pasiguodė, kokie nestiprūs dabartiniai namudininkų verpti siūlai ir .. paaiškino, kodėl jie tokie unsure.gif Nesakau, kad visų namudininkų verpti siūlai blogi, bet ax.gif vadinasi, pasitaiko...
Atsakyti
QUOTE(Nite @ 2011 01 26, 09:52)
Merinosai - tai tokie avinai, jų vilna švelni, labai plonas ilgas pluoštas, gražiai susiverpia, nekanda ir "teoriškai" nesibumbuluoja. Teoriškai, nes kai ant turkiškų siūlų parašyta "merino" tai nereiškia, kad ten merinosų vilna  rolleyes.gif .

Alpakos tai tokie ilgakakliai gyvuliai su ilgais gražiais kailinukais biggrin.gif jų vilna labai  šilta ir tvirta, bet šiukštesnė nei merinosų.

O nuo kokių žvėrių kerpa virdžinijos vilną, aš nežinau

Ir nėra vienareikšmiškai geresnės vilnos, visos jos geros skirtingiems tikslams, ir skirtingoms piniginėms biggrin.gif



QUOTE(Restar @ 2011 01 26, 09:57)
Pridursiu dar (sakė MZ), kad alpakos vilna ar 7 ar  10 kartų šiltesnė už šiaip vilną.


labai aciu visom atsakiusioms thumbup.gif
zinau, kad paieskojus tos info sociai per visagali google gali rasti, bet labiau pasitikiu jumis, juk pacios mezgat ir geriau zinot kai savo rankomis jau isbandyta, kuri faina ta vilna, kuri nelabai maloni nei megzt, nei po to nesiot
Atsakyti
Naudinga info. O dabar jau paleidus ir per google ją bus galima rasti tongue.gif
Atsakyti
Gal kuri galite padėti. Pritrūkome siūlų Okiteks Perla, pilka šviesi spalva, spalvos nr 130, LOT nr 1997. Nuotraukyte įdedu, pati spalva labai panaši. Gal kuri matėt kažką panašaus nesenai prekyboje? Reikia Kaune, bet gali būti ir kitas miestas.
siulai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo "molla": 27 sausio 2011 - 13:24
Sveikos. Ar yra macheros, kuri nekanda? Nusižiūrėjau laabai gražią skraistę, bet jinai neriama iš macheros ir su stačiu kaklu(kaip golfas). Tai va, galvoju, ar apsimoka man apie ją dar svajot, nes siūlų kandimams esu gan jautri unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Inetux @ 2011 01 27, 14:55)
Sveikos. Ar yra macheros, kuri nekanda? Nusižiūrėjau laabai gražią skraistę, bet jinai neriama iš macheros ir su stačiu kaklu(kaip golfas). Tai va, galvoju, ar apsimoka man apie ją dar svajot, nes siūlų kandimams esu gan jautri unsure.gif

Yra,ieskokit,kur sudetyje yra silko,ji tikrai svelni thumbup.gif .Dar turetu nekast, mochera su triusio vilna,apie jos svelnuma nezinau,nes neteko ciupinet,tik speju ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2011 01 27, 15:43)
Yra,ieskokit,kur sudetyje yra silko,ji tikrai svelni thumbup.gif .Dar turetu nekast, mochera su triusio vilna,apie jos svelnuma nezinau,nes neteko ciupinet,tik speju ax.gif

Nusimezgiau aš šalį iš mocheros su šilku, ale prie kaklo ji tikrai kanda doh.gif Aišku, oda mano tikrai jautri, tad nusprendžiau, kad tokios mocheros nėra, kuri nekastų g.gif
Atsakyti
QUOTE(man_patinka_lietus @ 2011 01 27, 21:03)
Nusimezgiau aš šalį iš mocheros su šilku, ale prie kaklo ji tikrai kanda  doh.gif Aišku, oda mano tikrai jautri, tad nusprendžiau, kad tokios mocheros nėra, kuri nekastų  g.gif

gal skirtingi gamintojai deda skirtinga procenta silko,manieji tai nekanda. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2011 01 27, 21:37)
gal skirtingi gamintojai deda skirtinga procenta silko,manieji tai nekanda. ax.gif

o kokie tie jūsų? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Inetux @ 2011 01 27, 21:46)
o kokie tie jūsų? biggrin.gif


ir man idomu, nes noriu megstuko plono is mocheros, bet irgi esu jautruole kandantiems siulams doh.gif
Atsakyti
QUOTE(CACIS @ 2011 01 27, 22:01)
ir man idomu, nes noriu megstuko plono is mocheros, bet irgi esu jautruole kandantiems siulams doh.gif

na man nekanda mochera su silku is Casa lanos,italiski.ir ON Line firmos wub.gif skaros aplink kakla apsivije,svelnios thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Olaiva: 27 sausio 2011 - 22:23
QUOTE(Inetux @ 2011 01 27, 22:46)
o kokie tie jūsų? biggrin.gif



QUOTE(CACIS @ 2011 01 27, 23:01)
ir man idomu, nes noriu megstuko plono is mocheros, bet irgi esu jautruole kandantiems siulams doh.gif


manieji SUPER KID SETA ALESSANDRA Filati 70% Super kid mohair,30% silk 25g-212 m (Italia)
Atsakyti