Įkraunama...
Įkraunama...

Siūlai

QUOTE(CACIS @ 2011 01 25, 21:27)
gal kuri nors nusimananti siuluose mamyte galetu paaiskint kuom skiriasi pvz. kai raso merinosu vilna, alpaku vilna, virdzinijos vilna ir t.t. kuri ta vilna geresne?nes apie jas nieko nenusimanau blush2.gif , o noreciau....
jei negaila-pasidalinkit ziniomis 4u.gif


Turėjau pasirinkusi info
Bet praktiškai savybių nežinau

NATŪRALŪS PLUOŠTAI
VILNA
Savybės:
Pagrindinė žaliava avies vilna. Labiausiai vertinama merino vilna, nes šios rūšies verpalai yra vienodo storio, ploni ir šviesios spalvos.
Vilna puikiai išlaiko šilumą, atstumia drėgmę, leidžia kūnui kvėpuoti.
Trūkumas- vilna stipriai lamdosi. Dėl to vilnoniai audiniai dažniausiai yra maišomi su sintetiniais pluoštais, kurių dėka audinys įgauna tvirtumo ir mažiau lamdosi.
Priežiūra:
Vilna skalbiama tik vėsiame vandenyje, negręžiama. Džiovinama horizontaliai, nes šlapios vilnos svoris gali būti iki trijų kartų didesnis, todėl drabužis gali prarasti formą. Lyginama tik per drėgną audeklą.

New wool
Savybės:
Taip žymima vilna tik tada, jei audinys išaustas iš pluošto, kuriame vilna naudojama pirmą kartą; jei audinio sudėtyje yra >25% vilnos, ir jeigu audinio sudėtyje yra tik vienas kitoks pluoštas. Vilna /new wool/ yra sutinkama drabužiuose pažymėtuose “WOOLMARK” ženklu, kuris yra kokybiško vilnonio pluošto garantas.
Jei audinys yra 100% vilna, tada naudojamas žymėjimas “PURE NEW WOOL”.
Priežiūra:
Kaip ir paprasta vilna.

Angoros vilna
Savybės:
Gaunama iš Angorinių triušių vilnos. Ši vilna yra pati minkščiausia vilnos pluošto rūšis, tačiau audiniuose jos nebūna daug, nes nepatvari.
Priežiūra:
Kaip ir paprasta vilna.

Moheros vilna
Savybės:
Gaunama iš Angoros ožkų vilnos. Moheros vilna yra ir tvirta, ir minkšta.
Priežiūra:
Kaip ir paprasta vilna.

Kašmyro vilna
Savybės:
Brangiausia vilnos rūšis. Gaunama iš Kašmyro ožkų vilnos. Pluoštas labai minkštas, tvirtas ir blizgus.
Priežiūra:
Kaip ir paprasta vilna.

Alpakų vilnaŠ
Švelnūs, minkšti, žvilgūs alpakos plaukeliai. Alpaka yra kupranugarių šeimos gyvūnas, gyvenantis Pietų Amerikos Anduose. Naudojama blizgiųjų audinių gamybai bei aukštos kokybės medžiagoms iš šukuotinių kupranugario vilnos tipo verpalų.

Merinosų vilna
Vienalytė plonų pūkelių vilna iš merinosų avių. Merinosų vilna naudojama labai aukštos kokybės vilnonių audinių ir mezginių gamybai.

Virgi vilna
WV pilnas pavadinimas angliškai virgin wool, itališkai lana vergine - tai pirmo ciklo vilna, ji nėra perdirbta iš senų audinių. VW-nauja vilna nuo antro ciklo vilnos skiriasi taip pat, kaip geras popierius skiriasi nuo tualetinio popierius

Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2011 01 26, 10:57)
Pridursiu dar (sakė MZ), kad alpakos vilna ar 7 ar  10 kartų šiltesnė už šiaip vilną.

Galimas daiktas, bet įdomu kaip jie tą pamatuoja biggrin.gif

Įmečiau į Googl'ą merino ir alpaka. Nu kokie fainuoliai gyvuliukai biggrin.gif Merino avinukai tai popikčiai, o alpakos- tai kaip žaisliukai biggrin.gif
Atsakyti
Man idomu,ten kur raso 100 proc.vilna,ar is tikruju neprideda kokio sintetinio pluosto,kalbu apie nelabai brangius siulus,tokius,kaip pvz.:musu lietuviski.
Atsakyti
QUOTE(chuchundra @ 2011 01 26, 10:34)
Man idomu,ten kur raso 100 proc.vilna,ar is tikruju neprideda kokio sintetinio pluosto,kalbu apie nelabai brangius siulus,tokius,kaip pvz.:musu lietuviski.

na nemanau,kad i lietuviskus deda.jie gi gerokai siurkstesni.as jau labiau naturalios vilnos turkiskais abejociau biggrin.gif
Atsakyti
Lengviausias budas patikrinti ar vilna 100% ,tai jos galiuka padeginti.Jeigu padeginta vieta sutrupa,nepalikdama jokio sukietejimo ir kvapas buna kaip svilusio plauko,tada tai vilna.Jeigu lieka sukietejimas,tai bus imaisyta sintetinio pluosto - pusvilne.
Atsakyti
mano tėvas ilgai dirbo karšykloj - na ten, kur siūlus verpia, tai sakė, kad neįmanoma 100 proc vilnos suverpt... bent 10-20 proc vis tiek būna pridėta kitokio siūlo, nes gryna vilna būtų labai nestipri - neįmanoma būtų megzt... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 26, 11:53)
mano tėvas ilgai dirbo karšykloj - na ten, kur siūlus verpia, tai sakė, kad neįmanoma 100 proc vilnos  suverpt... bent 10-20 proc vis tiek būna pridėta kitokio siūlo, nes gryna vilna būtų labai nestipri - neįmanoma būtų megzt... ax.gif


Keista, nes dar pamenu kaip močiutė verpdavo savo avyčių siūlus ir megzdavo iš jų. Tai tikrai tvirti siūlai.
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 26, 12:53)


O aš atsimenu, kad seniai seniai , da jauna ir graži buvau wub.gif , pirkdavom vilną kaime iš bobutės, kuri viską pati darydavo. Tai beveik 100% garantuota, kad priemaišų ten nebūdavo, nabent šiaudukus kažkokius kartais išsirinkt tekdavo. Ir šiaip gan panaši į Teksrenos, šiurkšti tokia.
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2011 01 26, 12:19)
Keista, nes dar pamenu kaip močiutė verpdavo savo avyčių siūlus ir megzdavo iš jų. Tai tikrai tvirti siūlai.



QUOTE(mama-gita @ 2011 01 26, 12:19)
O aš atsimenu, kad seniai seniai , da jauna ir graži buvau wub.gif , pirkdavom vilną kaime iš bobutės, kuri viską pati darydavo. Tai beveik 100% garantuota, kad priemaišų ten nebūdavo, nabent šiaudukus kažkokius kartais išsirinkt tekdavo. Ir šiaip gan panaši į Teksrenos, šiurkšti tokia.


drinks_cheers.gif tikrai nieks nemaišydavo, dar dabar tokių siūlų turiu ir tvirti siūlai.
Atsakyti
QUOTE(aaagnex @ 2011 01 26, 11:53)
mano tėvas ilgai dirbo karšykloj - na ten, kur siūlus verpia, tai sakė, kad neįmanoma 100 proc vilnos  suverpt... bent 10-20 proc vis tiek būna pridėta kitokio siūlo, nes gryna vilna būtų labai nestipri - neįmanoma būtų megzt... ax.gif

As dar nevisai sena,bet tikrai mociutes drauges verpdavo is grynos vilnos,kas ten kaime pats verpdamas kisdavo sintetika doh.gif .
Deginsiu siandien savo siulus lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo chuchundra: 26 sausio 2011 - 13:26
QUOTE(Liepa B. @ 2011 01 26, 11:47)
Lengviausias budas patikrinti ar vilna 100% ,tai jos galiuka padeginti.Jeigu padeginta vieta sutrupa,nepalikdama jokio sukietejimo ir kvapas buna kaip svilusio plauko,tada tai vilna.Jeigu lieka sukietejimas,tai bus imaisyta sintetinio pluosto - pusvilne.


Ir mane taip mociute moke, tik kvapas toks man labiau nagu-ragu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Restar @ 2011 01 26, 12:19)
Keista, nes dar pamenu kaip močiutė verpdavo savo avyčių siūlus ir megzdavo iš jų. Tai tikrai tvirti siūlai.

Pritariu, manoji mociute irgi verpdavo auginamu aviu sukarsta vilna ir nieko papildomo nededavo, siulas kaip siulas, tvirtas, siurkstokas, bet labai jau avyte 'kvepiantis' smile.gif 4u.gif
Atsakyti