Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Jetau, kokia painiava cia tuo dekretiniu klausimu.. doh.gif
Man sodros konsultantas sake "mes negalime priversti jusu imti dekretiniu" - taigi cia is esmes biuletenis.
Siaip sodros puslapy parasyta, kad dirbancios pagal autorines sutartis gali neimti dekretiniu ir iseiti VPA nuo vaiko gimimo dienos, tai teisiskai ir logiskai mes irgi turetume galeti g.gif
Nu labai tikiuosi, kad iki vasario galo jie ten sodroj jau visi sutars siuo klausimu biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos,
norejau paklaust,ar motinystes ir gimdymo atsotogu metu eina stazas? ir gal kas zino koks yra maziausias mokamas dirbanciom vaiko prieziuros atostogu pasalpa? blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 16:50)
Sveikos,
norejau paklaust,ar motinystes ir gimdymo atsotogu metu eina stazas? ir gal kas zino koks yra maziausias mokamas dirbanciom vaiko prieziuros atostogu pasalpa? blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif

eina 4u.gif 380 ar 390 bijau pameluot blush2.gif tik dirbti jau negalėsit, jei gerai suformulavot klausimą ax.gif nebent pagal naują įstatymą ir antrais metais
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 17:50)
Sveikos,
norejau paklaust,ar motinystes ir gimdymo atsotogu metu eina stazas? ir gal kas zino koks yra maziausias mokamas dirbanciom vaiko prieziuros atostogu pasalpa? blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif

1.Ieina
2.Radau,minimali pasalpa-390 lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 06 sausio 2011 - 17:25
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 06, 17:20)
1.Ieina
2.Kazkur skaiciau,kad ligtais negali buti maziau nei VRP,ligtais 350 lt.Bet galiu but ir neteisi.

ne taip skaičiuojas minimali:
1 dydžio einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma dalinama iš trijų, šiuo metu ji yra 1170, o ar priėmė naują ar ne nesidomėjau blush2.gif tai šiuo atveju gaunas 390
Atsakyti
na tai jei man iseju nestumo ir gimdymo atostogu man truko pora men. stazo tai siam laikotarpui pasibaigus ir iseju i vaiko prieziuros atostogu galiu gaut pasalpa, ar taip supratau? blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 17:38)
suteikt tai suteikia, manau visiem jas suteikia, tik va kad uz jas nemoka, nes ner stazo. tai tuos menesius tenks be pajamu but. blink.gif  blink.gif  blink.gif

bandykit į soc eiti gal kažką gausit, jei vyro alga maža, na taip jei nėra stažo tai nemoka sodra nieko, nes tai yra viena iš sąlygų 4u.gif
aš iš vis tada jūsų vietoj dirbčiau kiek jau galėčiau ir į dekretą eičiau kuo vėliau, bet čia jau jums spręst 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 17:30)
na tai jei man iseju nestumo ir gimdymo atostogu man truko pora men. stazo tai siam laikotarpui pasibaigus ir iseju i vaiko prieziuros atostogu galiu gaut pasalpa, ar taip supratau? blush2.gif  blush2.gif

Bijau, kad jei negaunat nėštumo ir gimdymo pašalpos, tai ir stažas nesikaupia.

Cituoju:

"Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą sudaro: laikotarpiai, per kuriuos buvo mokamos ar turėjo būti mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos ligos ir motinystės socialiniam draudimui; ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos pašalpų gavimo laikas; ligos pašalpų dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar profesinių ligų gavimo laikas; nedarbo socialinio draudimo išmokų gavimo laikas. Jeigu apdraustojo asmens ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis, taikomas 30 kalendorinių dienų mėnuo."

Taigi skaičiuojasi ne tas laikas, kai esama atostogose, o tas laikas, kai gaunamos pašalpos.
Papildyta:
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 06, 17:35)
keista, kad jums iš vis jas suteikia be stažo g.gif nors išleis, bet be pinigų verysad.gif
bet jei jau gausite jas tai aišku jos įsiskaičiuos į stažą 4u.gif

Kad suteikė visai nekeista, nes atostogoms stažas nereikalingas, jis reikalingas pašalpai gauti.
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2011 01 06, 18:40)
bandykit į soc eiti gal kažką gausit, jei vyro alga maža, na taip jei nėra stažo tai nemoka sodra nieko, nes tai yra viena iš sąlygų 4u.gif
aš iš vis tada jūsų vietoj dirbčiau kiek jau galėčiau ir į dekretą eičiau kuo vėliau, bet čia jau jums spręst 4u.gif

nezinau kaip dabar,bet kai as ejau su pirmu vaiku i NGA irgi neturejau reikiamo stazo,tada reikejo tureti 9 men,man uzmokejo minimalia pasalpa uz tas 126 dienas,isejo virs 1000 lt.
Atsakyti
na, kad negaliu dirbt, nes po gimdymo norejau ligos biuletenio, bet dave ligos ir motinystes ir iregistravo sistemoj, o pasake, kad nieko kito duot negali. na o nezinot ar bunant nestumo ir gimdymo atsotogose gala papildomai padirbet puse etato iki kol iseinant vaiko prieziuros atostogom, nes esant gimdymo atostogose negausi jokiu pajamu ir mazes pajamu vidurkis, pagal kuri turetu apskaiciuot vaiko prieziuros atostog pasalpa? vaiko tevelis siuo metu yra bedarbis ir jis gali pabut su vaiku unsure.gif unsure.gif unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 06, 18:45)
nezinau kaip dabar,bet kai as ejau su pirmu vaiku i NGA irgi neturejau reikiamo stazo,tada reikejo tureti 9 men,man uzmokejo minimalia pasalpa uz tas 126 dienas,isejo virs 1000 lt.

na cia is sodros ar ta socialine kur db yra 1430? o kaip paskiau jus ejot vaiko prieziuros atostogu? jum stazo uzteko? pasalpa gavot? blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 01 06, 18:50)
na, kad negaliu dirbt, nes po gimdymo norejau ligos biuletenio, bet dave ligos ir motinystes ir iregistravo sistemoj, o pasake, kad nieko kito duot negali. na o nezinot ar bunant nestumo ir gimdymo atsotogose gala papildomai padirbet puse etato iki kol iseinant vaiko prieziuros atostogom, nes esant gimdymo atostogose negausi jokiu pajamu ir mazes pajamu vidurkis, pagal kuri turetu apskaiciuot vaiko prieziuros atostog pasalpa? vaiko tevelis siuo metu yra bedarbis ir jis gali pabut su vaiku unsure.gif  unsure.gif  unsure.gif
Papildyta:

na cia is sodros ar ta socialine kur db yra 1430? o kaip paskiau jus ejot vaiko prieziuros atostogu? jum stazo uzteko? pasalpa gavot? blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

is sodros gavau.O is socialinio uz gimusi vaika,tai visiems priklauso.Isejau i vaiko prieziuros atostogas ir pasalpa gaudavau normaliai.Del stazo tai nezinau,bet jei pasalpa gaudavau,vadinasi uzteko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 06 sausio 2011 - 17:54
ir kaip suprast #
jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama asmeniui, turinčiam teisę gauti šią pašalpą, ir mokama nuo vaiko gimimo dienos;
#
kai moteriai, gaunančiai motinystės (tėvystės) pašalpą, suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos ir ji įgyja teisę gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogas, jai mokamos abi šios pašalpos;

tai jai as dabar negaunu motinystes pasalpos, o igijus reikiama staza ir isejus vaiko prieziuros atostogu man bus mokama nuo vaiko gimimo dienos, tai yra uz pora men atgal? ar as ne taip supratau?
Atsakyti