Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

Esu vaiko iki 3 m. auginimo atostogose, apie grįžimą į darbą (t.y. atostogų nutraukimą) turiu pranešti prieš 2 sav., o man vasario I pusėj prasidės nėštumo ir gimdymo atostogos. Ar turiu rašyti kokį raštą prieš 2 sav., prašau nutraukti auginimo atostogas ar kažką pan., ar galiu dieną prieš paskambinti ir pasakyti, kad rytoj ateinu su pažyma, kad išeinu nėšt.gimd.atostogų?
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2011 01 06, 14:55)
Esu vaiko iki 3 m. auginimo atostogose, apie grįžimą į darbą (t.y. atostogų nutraukimą) turiu pranešti prieš 2 sav., o man vasario I pusėj prasidės nėštumo ir gimdymo atostogos. Ar turiu rašyti kokį raštą prieš 2 sav., prašau nutraukti auginimo atostogas ar kažką pan., ar galiu dieną prieš paskambinti ir pasakyti, kad rytoj ateinu su pažyma, kad išeinu nėšt.gimd.atostogų?

o kam jums nutraukinet atostogas su pirmu vaiku,ar jos jau baigsis?Tiesiog bus i darba atsiustas nestumo ir gimdimo biliutenis elektroninis,o jums reikes tik i sodra nueit,vat del prasymo darbe nezinau,reikia rasyti ar ne,jei esi su pirmu vaiku VPA?Nes pas mane tokia pati situacija,dar busiu VPA su pirmu vaiku,kai prasides Nest ir gimd. atostogos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 06 sausio 2011 - 14:00
QUOTE(Axxa @ 2011 01 06, 14:55)
Esu vaiko iki 3 m. auginimo atostogose, apie grįžimą į darbą (t.y. atostogų nutraukimą) turiu pranešti prieš 2 sav., o man vasario I pusėj prasidės nėštumo ir gimdymo atostogos. Ar turiu rašyti kokį raštą prieš 2 sav., prašau nutraukti auginimo atostogas ar kažką pan., ar galiu dieną prieš paskambinti ir pasakyti, kad rytoj ateinu su pažyma, kad išeinu nėšt.gimd.atostogų?


Nereikia nutraukinėti vaiko priežiūros atostogų (tad ir pranešti), jei jos nesibaigia dar, mano situacija analogiška smile.gif
Atsakyti
Nereikia nutraukt VPA išeinant į NGA. Tiesiog su vienu vaiku toliau būni VPA, o su kitu NGA. Juk jeigu nutrauksit VPA, tai nutrūks ir Sodros išmokos, jei kiekno vaikui dar nesuėję dveji.
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2011 01 06, 15:05)
Nereikia nutraukt VPA išeinant į NGA. Tiesiog su vienu vaiku toliau būni VPA, o su kitu NGA. Juk jeigu nutrauksit VPA, tai nutrūks ir Sodros išmokos, jei kiekno vaikui dar nesuėję dveji.

o prasyma darbe reikia koki rasyti,kad isleistu i NGA,jei esi dar VPA.?
Atsakyti
Sveikos, turiu dar viena klausima ax.gif Jei isidarbinciau ir pastociau, bet i darbinta buciau 3 men bandomajam laikotarpiui, ar pasibaigus tam bandomajam laikotarpiui mane galetu atleist nors as nescia buciau? blush2.gif Tikios aiskiai parasiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 06, 14:08)
o prasyma darbe reikia koki rasyti,kad isleistu i NGA,jei esi dar VPA.?

Nereikia, juk išleidžia pagal biuletenį. Prašymą reikės rašyt einant VPA su kitu vaiku, bet net ir tuo atveju ankstesnių VPA nutraukinėt nereikia, jei jos dar nesibaigę.
Papildyta:
QUOTE(vivuxs @ 2011 01 06, 14:09)
Sveikos, turiu dar viena klausima  ax.gif Jei isidarbinciau ir pastociau, bet i darbinta buciau 3 men bandomajam laikotarpiui, ar pasibaigus tam bandomajam laikotarpiui mane galetu atleist nors as nescia buciau?  blush2.gif Tikios aiskiai parasiau  ax.gif

Jei pristatytumėt darbdaviui pažymą apie nėštumą, nuo tos dienos jūsų atleist nebegalėtų.
Atsakyti
tai vat merginos dvi valandas prasedejau 5 specelistai suleke buvo ir atsakymas toks gali neimti dekretiniu 70dienu,56 dienu irgi gali neimti bet ar isleis iskart i vpa neaisku.jus pirma viska iki galo suzinokit o tada info skleiskit,sesei patare viska rastiskai parasyti ir pateikti i sodra kuri jai mokes ir gaus rastiska atsakyma,nes cia neaisku ar jus kas isleios i vpa iskart gimus vaikui,
Atsakyti
sveikos. norejau paklaust,ar motinystes ir gimdymo atsotogu metu eina stazas? ir gal kas zino koks yra maziausias mokamas dirbanciom vaiko prieziuros atostogu pasalpa? blush2.gif blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(vivuxs @ 2011 01 06, 14:09)
Sveikos, turiu dar viena klausima  ax.gif Jei isidarbinciau ir pastociau, bet i darbinta buciau 3 men bandomajam laikotarpiui, ar pasibaigus tam bandomajam laikotarpiui mane galetu atleist nors as nescia buciau?  blush2.gif Tikios aiskiai parasiau  ax.gif

bandomuoju laikotarpiu jums galioja tie patys įstatymai kaip ir nebandomuoju. pristatot pažymą - atleisti gali tik praėjus mėnesiui po nga.
Atsakyti
QUOTE(mama-zmona 2in1 @ 2011 01 06, 16:34)
tai vat merginos dvi valandas prasedejau 5 specelistai suleke buvo ir atsakymas toks gali neimti dekretiniu 70dienu,56 dienu irgi gali neimti bet ar isleis iskart i vpa neaisku.jus pirma viska iki galo suzinokit o tada info skleiskit,sesei patare viska rastiskai parasyti ir pateikti i sodra kuri jai mokes ir gaus rastiska atsakyma,nes cia neaisku ar jus kas isleios i vpa iskart gimus vaikui,

kaip gali nemoketi uz VPA ir neisleisti,jei aiskiai parasyta
"Motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama ir mokama:
jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama asmeniui, turinčiam teisę gauti šią pašalpą, ir mokama nuo vaiko gimimo dienos; "
Atsakyti
QUOTE(mama-zmona 2in1 @ 2011 01 06, 16:46)
as gi jusu nenoriu nei apgauti nei ka,juk noriu tik padeti,kad po to nenukentetumete,jus geriau issiaiskikit iki galo kam tai aktualu,cia gi visokiu niuansu gali buti zinokit,



Jei turi darbą, tai ir išleis, o jei nedirba, tai ir neišleis (su visokiais niuansais dėl bankroto ir pan.). Čia gal ar VPA pašalpą gaus ar ne gali būti klausimas (jei pvz., trūksta stažo ir pan.). jei turi teisę gauti VPA pašalpą, tai ir gaus. Taip juk įstatyme parašyta smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skrobliukė: 06 sausio 2011 - 16:02